Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Mozna miec duzo dzieci i na strosc nie miec nikogo, ktoby szklanke wody podal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewuszki, moja kolezanka tez niechce miec dzieci.Lubi ale tylko jezeli nie sa jej:-)) Kto chce niech je ma a kto nie to nie.Ona twierdzi ze jest to nieodpowiedzialne jezeli sie niema wystarczajacego dochodu aby dzieci mogly dobrze zyc i dostac dziecko.U niej kreci sie dözo w tym kierunku. Ale czy dzieci naprawde chca pieniadze?Mysle ze nie.Ze to rodzice ich ucza jak wazne pieniadze sa.Czy myle sie? A od kiedy jest kanada USA??????????? Pozatym sa te kraje rözne.Osobiscie wole kanade.Ale mysle ze i ameryka fajne katy ma. Gdybym miala jeszcze raz wybierac to bym nieprzyjechala do niemies .A to tylko z jednego powodu.Bo tu tak duzo leje:-)) www.myvideo.de/watch/141316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak belaiza, podpisuje sie pod tym co napisalas!! Dzieci nie sa zabezpieczeniem na starosc!!!Moze jakims sa, bo prawnie maja obowiazek opiekowac sie starymi rodzicami,ale opieka ta np. moze sie ograniczyc do umieszczenia w domu stracow, czy oplaceniu pielegniarki, ktora to poda te przyslowiowa \"szklanke wode\"!!! Mimo staran nie mamy pewnosci jakiego czlowieka wychowamy na wlasnym lonie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ wlasnie wrocilam z pracy, moj maz wyjechal dzis rano w delegacje, wroci dopiero w piatek wieczorem :( nie lubie sie z nim rozstawac, jakos tak mi dziwnie, bez niego dobrze, ze to tak rzadko ;) Wieczorem ide z przyjaciolmi, na disco ma byc fajna impreza trance, choc troszke sie rozerwe :) mielismy isc razem z mezem, ale wypadlo, ze juz dzis rano musial wyjechac wiec ide sama,ale za to z cala ekipa, jak to oni mowia, musza na mnie uwazac :D Co do dzieci nie chcialabym ich nie miec uwazam, ze macierzynstwo jest dla kobiety, czyms bezcennym na pewno to bardzo duza odpowiedzialnosc, ale jakie szczescie Nawet gdybym nie mogla miec dzieci, zrobilabym wszystko, by moc choc jedno adoptowac i wychowac. Nie rozumiem osob, ktore decyduja sie na swiadomy brak dzieci, nie neguje takiego postepowanie, ale uwazam, ze takie osoby, w wieku 40-tu kilku lat, zaluja, ze nie zdecydowaly sie na dziecko link o temacie dotyczacym malzestw bezdzietnych http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3310287 Ja jestem bardzo szczesliwa z moim mezem ale wiem, ze do pelni szczescia brakuje mi jeszcze malego bobaska i wlasnie sie o niego staramy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
Przepraszam, że jeszcze raz, że zaśmiecam wasz topik. Prosiłabym o sprawdzenie przez kogoś tego tekstu i jesli jest taka możliwość to o jego poprawienie. Auf Grund einer Attest aus der Kardiologisches Universitätsklinik bin ich aus medizinischen Gründen nicht in die Lage in einen gerichtlichen verfahren Teil zunehmen. Zurzeit bin ich nach mehrere Herzoperationen so jedes stress ist für mich lebensgefährlich Außerdem heute gehe ich wieder ins Krankenhaus für Stationäre Behandlung. Aus finanziellen Gründen habe ich auch kein Rechtsanwalt mehr der mir vertreten kan. Deshalb bitte ich das Termin vom 30.November 2006 für weitere Termin zu verschieben. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Ps. Zalezy mi na czasie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey, poprawilam i troszke zmienilam.Musze ale cos do tego powiedziec.kazdy kto w niemczech mieszka ma prawo na adwokata.Ci ktörym brakuje pieniedzy dostana od sadu adwokata za ktörego niemusza placic.trzeba tylko pokazac ze sie niema pieniedzy.Sa tez adwokaci do ktörych mozna zadzwonic i sie spytac czy pomoga komus kto niema pieniedzy.Wtedy oni skladaja podanie do kas tam i dostaja za to pieniadze. prosze spröbowac. Auf Grund eines Attest aus der Kardiologischen Universitätsklinik bin ich aus medizinischen Gründen nicht in der Lage in einem gerichtlichem Verfahren teil zunehmen.Ich habe mehrere Herzoperationen hinter mir so dass jeder Stress für mich Lebensgefährlich ist. Außerdem gehe ich Heute wieder ins Krankenhaus für eine Stationäre Behandlung. Aus finanziellen Gründen habe ich auch kein Rechtsanwalt mehr der mich vertreten könnte. Deshalb bitte ich den Termin vom 30.November 2006 auf später zu verschieben. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior no wlasnie. Dla mnie skrajnym egoizmem jest wlasnie podejscie, zrobie sobie dziecko zeby mial sie kto mna na starosc opiekowac. Ale wiekszosc ludzi nie widzi w takim podejsciu nic zlego. Fajnie jest jezeli oboje rodzice bardzo tego chca i sa dobrzy dla swojego dziecka natomiast jezeli cos robione jest na sile to watpie w to zeby dobrze sie skonczylo.. claudi w prztoczonam przez Ciebie linku sa wypowiedzi rozne i takie, ze szczesliwym mozna byc i ze absolutnie. Mysle, ze to sprawa bardzo indywidualna. Ja dzis pierwszy raz gotuje dziki ryz i jestem lekko przerazona zabarwieniem wody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA RADĘ I POPRAWĘ TEKSTU. Pozdrawiam!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak brzmi lepiej: Aus gesundheitlichen Gründen (wie das Attest der Kardiologischen Universitätsklinik bescheinigt) bin ich nicht in die Lage an einem gerichtlichen Verfahren teilzunehmen. Bei mir wurden mehrere Herzoperationen durchgeführt, der Streß könnte lebensgefährlich sein. Heute muss ich mich wieder einer stationären Behandlung unterziehen. Meine Situation wird zusätzlich dadurch erschwert, dass ich mir keinen Rechtsanwalt mehr leisten kann, der mich vertritt. Deshalb bitte ich den Termin vom 30.November 2006 zu verschieben. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! co do tematu dzieci, to jest jasne, ze to jest indywidualna decyzja, kto nie lubi dzieci, albo nie czuje sie na silach brac ta odpowiedzialnosc, to nie powinnien miec dzieci. zdaje sobie sprawe, ze szczegolnie w Polsce presja srodowiska jest duza...jak sie jest w malzenstwie to po pewnym czasie \"powinno\" byc dziecko, inaczej ludzie dziwnie patrza.... co do grasujacych tutaj depresyjek, to sie dolaczam :( chyba ten siapiacy deszcz tak dobija.... kto tu wlasnie bedzie robil bigos? taka mala rada: jeszcze lepiej smakuje, jak sie troche przypali : przypalone leci do gardla jak szalone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie. To ja robie bigos!! A wlasciwie zrobilam go juz dzisiaj!! Stwierdzilam,ze do piatku (czyli powrotu mojego meza hihi) bede maiala czas,aby go kilka razy odgrzeac i przypiec.... co tylko poprawi jego smak! hihi :) A moj kotus znowu mialczy!!! Chce sie bawic!!! A wszystkie zabawki gdzies pochowal tak umiejetnie,ze nie moge ich znalezc.....!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi. Wiecie co!!!W mojej poprzedniej wypwoiedz zrobilam podobny blad jak przed chwila kiedy to rozmawialam z siostra!!! Chcialam napisac nie \"przypiec\" tylko \"przypalic\" oczywiscie!!!! Smielysmy sie z siostra ,ze te moje przejezyczenia wynikaja z tego,ze od tygodnia przebywam w domu tylko z kotem, ktory cwiergoli i mialkoli i dlatego jeszcze troche i przejme jego jezyk mowy!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiem co jakos tak wszystko do dupy jest:( musze szukac nowej pracy,jestem wiecznie zmeczona nic tylko praca praca i praca nie potrafie nic miec z dnia jak przychodze do domu robie szybko obiad klade sie przed telewizorem i zasypiam budze sie po 2 godzinach ,sprzatam ,jem cos ,myje sie i klade spac i tak w kolko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassay.......
Ameryka to nie tylko Stany Zjednoczone(USA)ale rowniez Kanada i Meksyk.No i jeszcze Jest Ameryka Poludniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nazwisko z poczatku nic mi nie mowilo, ale jak zobaczylam zdjecie....bardzo lubilam tego aktora, smutno mi sie zrobilo ladnie o nim pisza, nie tylko dobry aktor ale i dobry czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Co do tematu macierzynstwa, ktory teraz widze jest poruszany na naszym forum chcialabym powiedziec tylko tyle, ze wybor ten musi byc DOBROWOLNY. Nie chce wypasc tu jako fanka aborcji, ale pomyslcie co jesli mloda kobieta zmuszona do urodzenia dziecka urodzi ulomne/ klekie, ktory bedzie sie cale zycie musiala opiekowac, a np. byla ofiara gwaltu??!!! Polityka Polski w tej dziedzinie to calkowite sredniowiecze!!! I my chcemy z tym do Europy?? Ogladlam kiedys program o kobiecie, ktora urodzila juz dwoje dzieci chorych genetycznie, bo zaden lekarz nie chcial jej wykonac aborcji, choc miala na nia zgode. Lekarz nie musi, a moze jej dokonac, bo to zalezy od jego sumienia CZYT. GRUBOSCI KOPERTY!!!A ta kobieta nie miala finansow na lapowke, bo zyla z matka i dwojka dzieci w dwoch pokojach,a zarabiala polskie 650 zl. I jak tu normalnie zyc? Nie wiem, ale mialam wczoraj dzien z gorszym cisnieniem jakw ciazy. To chyba zmiana pogody, czyli zima juz idzie :/ trzymajcie sie cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiec jednak brednie
no jasne, a na prezerwatywy tez nie bylo ja stac? a propos, jedna z Was niedawno tutaj pisala, ze za 700 EURO nie bedzie pracowac, co mnie zdziwilo, bo wszystko uwielbiacie przeliczac na zlotowki, a mnie wyszlo ze 700 EUR to jakies 2500zł, to jest malo? a moze przeliczacie jak Wam wygodnie, a nie przeliczacie kiedy Wam niewygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przeciez metoda
kalendarzyka malzenskiego, obsewacji sluzu, lub pomiaru temperatury nie kosztuje nic a tez moze zredukowac zajscie w ciaze ! Sa kobiety ktore wlasnie te metody - chociazby ze wzgledow religijnych - stosuja z powodzeniem latami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jednak bzdury
jak mnie nie stac na taksowki to nimi nie jezdze proste nie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Ale sie wczoraj wybawilam :D dopiero niedawno wstalam ;) lubicie muzyke house i lounge? bo ja tak i wlasnie wczoraj taka grali, bylo swietnie ale to i tak nie to samo, jak z moim skarbem nadrobimy w sobote, bo jest u nas weihnachtsmarkt :) lubie te bozonarodzeniowe klimaty, tylko sniegu brak. Co do tematu aborcji, to jestem za uwazam, ze jesli nie chce sie miec dzieci, to nalezy sie zabezpieczac, a gdyby sie tak zdarzylo, ze zabezpieczenie zawiodlo, to wtedy jesli kobieta rzeczywiscie nie chcialaby miec dziecka i nie dala by sie przekonac przez psychologa , mialaby prawo usunac ciaze. I wtedy razem z ginekologiem, wybrac taka metode antykoncepcyjna, ktora zabezpieczalaby prawie 100% zyjemy w XXI wieku, a kosciol nadal jest przeciw stosowaniu zabezpieczen, to jakis koszmar ostatnio ogladalam, jakis reportaz, ze w Polsce chca zakazac antykoncepcji!!! a kociol tlumaczy sie tym, ze mozna urodzic i oddac glupie gadanie nie wiem czy slyszalyscie, ale ostatnio w polsce, glosno bylo o kobiecie, ktora urodzila 12dziecko i umarla, podobno na zawal miala tak wycienczony organizm, ze nie dala rady pokazywali ta rodzine, 2 dzieci ma bialaczke, 2 jest uposledzona umyslowo, ojciec zostal sam, z tymi dziecmi, bez srodkow do zycia gmina udostepnila im budynek, ktory podlega generalnemu remontowi, a najbardziej w tym reportazu, poruszylo mnie, jak ten najstarszy chlopiec, z uposledzeniem, powiedzial, ze bardzo by chcial, by byli wszyscy razem, by nie rozdzielili ich, zabierajac do domu dziecka. Smutne to :( ze jest tyle wielodzietnych rodzin, ktorym brak podstaw do zycia, a rzad, zamiast pomoc kobietom, swiadomie sie zabezpieczac, jeszcze im to utrudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!!! Moge sie do Was zglosic z prosba o przetlumaczenie 4 zdan z niemieckiego na polski??? Dostalam list w szkole VHS i niewiele z niego rozumiem..... Wiec tak: \"Ich freue mich sehr, dass Sie an meinem Deutschkurs teilnehmen. Auf Grund der Anmeldungen findet unser Kurs nicht als Kleingruppe mit 7-10 Teilnehmern und 24 mal, sondern als Standartgruppe, namlich mit 12 Personen und 30 mal statt. Leider mussen die Kursabende am Donnerstag,den 17.12.06 und am 21.12.06 ausfallen. Wir werden diese 2 Abende am Kursende nachholen.\" DZIEKI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gniewko
Możecie podac adres z tanimi numerami telefonu coś w stylu 01015.z góry dziękuję I pozdrawiam>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×