Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Dzieuje slicznie:) Zameldowana juz jestem. Moj maz ma obywatelstwo niemieckie,mimo tego musze starac sie o pobyt staly i pozwolenie o prace???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o szkoly jezykowe zastanawia mnie, ze niektorzy musza placic za nie sami a innym oplaca panstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem dokladnie jak to ze szkolami jest, moze sie niedlugo wybiore do jakiejs. Ale dopoki nie bedziesz miala Obywatelstwa jako gosc w tym kraju potrzebujesz wlasnie pozwolenie na pobyt i na prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam od razu na czas nieokreslony. A pozwolenie na prace rzeczywiscie w Arbeitsamcie, jak sie ma juz papierek z pozwoleniem na pobyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mysle, ze dlatego, ze juz Polska w Unii jest :) ale grzeczna dziewczynka i tak jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooohhhh - jaki fajny maluszek! gratuluje Tofi konka- witaj! masz tu sporo sasiadek: usmieszka, cludi, micka i ja :). U mnie czas formalnosci juz zapomniany, ale i przepisy sie z pewnoscia zmienily i sa tez roznice z landu do landu. Ale jedno jest wazne : nie daj sobie popsuc humoru przez urzedasow ;). Kursu nie dostalam. Kalina- no to na ta przeprowadzke! powodzenia! Niedlugo do Polski!!! :D. Zabieram ze soba jeszcze pare osob z Mitfahrgelegenheit, bedzie razniej :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, wpadam na chwilke,zeby dac znac,ze o was nie zapominam.Moje zycie na razie polega na pracy do poludnia i spaniu po poludniu.Od wcoraj jestem troche przeziebiona,katar i bol gardla.Mam nadzieje,ze nie zaszkodzi to maluszkowi. Tofi-fajnie jest widziec swoje dziecko w brzuszku.Mam nadzieje,ze tez zobacze. Belaiza-ja jezdze do polski autostrada przez Regensburg,potem Pilzno,Praga az do Kudowy.Potem tez tylko prosta droga do Wroclawia.Autostrada konczy sie kawalek za Praga,ale potem droga tez jest dobra. Pozdrawiam was wszystkich.Do lekarza ide w srode,to sie znowu zamelduje. Smerfetko-mam nadzieje,ze u taty juz dobrze.Napisz koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki:) Eva pozdrawiam, i ciesze sie ze wszystko dobrze :) Belaiza , juz wyslalam meila.:) Ufff...wreszcie chwila spokoju:)Wczoraj wrocilismy ok 21.Dzieci umordowane ale zadowolone.Pelno ludzi, ludzi i jeszcze raz ludzi°! Kupilam ladne ozdoby do domu.Na okna , glownie.Troche dokupilam do choinki.A stroiki chce sama zrobic.Wieczorkiem, porobie.Porzadki przedswiateczne tez juz wlasciwie skonczone.Tak sie tylko zastanawiam czy zostanie tak do swiat:) A co u was?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo, Monika a myslalam ze w czwartek cos od ciebie uslysze albo piatek.No a teraz juz sobota.Jak wyszlo?Co wyszlo?No powiedz mi. Tutaj tylko pada i pada.mamy w poniedzialek slonko zobaczyc.No przydaloby sie znowu. Pözniej musze tez na zakupy,cos na jutro kupic. Maly z tatusiem spi.Jeremmy niekaszle az tak dözo za to Alex znowu zaczyna. Czy to sie wogöle skonczy? jeszcze tydzien i pare dni i dni beda dluzsze i wiosna szybko przyjdzie:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
DZIĘKUJĘ CI KASSAY ZA PRZETŁUMACZENIE TEKSTU!!!!!! Pozdrawiam! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dzisaj mam mily wieczor pije z mezem wino i sie bawimy!!!:) limes wczoraj mnie nie bylo na czacie bo mi net siadl ...ale myslalam o tobie i o beatce:) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie mowcie, ze tak dlugo spicie :) ja za chwile zabieram sie za obiad, dzis chce zrobic cos bawarskiego czyli Spätzle. Zakupilam nawet stosowny przyzad. Ciekawe czy mi sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) Ja jestem dopiero co po zalatwianiu wszystkich formalnosci w urzedach. Trzeba miec pozwolenie na pobyt nawet jak maz ma niemieckie obywatelstwo ale tylko w sytuacji jezeli potrzebne Ci pozwolenie na prace. Po wejsciu Polski do Unii wolno nam mieszkac gdzie nam sie podoba musimy byc tylko tutaj zameldowani. Pozwolenie na pobyt to czysta formalnosc 2 minuty przy okienku w urzedzie i jest to zalatwione. Pozwolenie na prace to kolejne 10 minut ( tam juz trzeba wypelnic duzo bardziej szczegolowy druk) ale tez jezeli jestes po slubie z obywatelem niemiec nie jest to zadnym problemem. Zarejestrowanie sie w urzedzie pracy jako osoba jej poszukujaca to juz dluzsze posiedzenie w urzedzie i odpowiedzenia na bardzo duzo roznych pytan ale tez do przezycia ;) byleby jeszcze cos z tego wyniknelo ;) Wlasnie popakowalam prezenty switeczne, choinka ubrana i pojawil sie juz swiateczyny nastroj pomimo absolutnie nie zimowej aury. Pozdrawiam i milej niedzieli zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Tuptaczku, ze juz wszystko zalatwilas :) Oby starania nie byly na darmo. Moniko maila napisze Ci jutro, mam nadzieje, ze bedziesz mogla odebrac na twojej poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem Lila, ze potrafisz i pod pomaranczowym, nawet Ci sie udalo juz nas wyzwac dzis. Mysle, ze lepiej bedzie jak pomyslisz dwa razy zanim cos zrobisz i napiszesz. No a Limes ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no j w sumie spokojny czlowiek jestem ale jak ktos mnie probuje obrazac to bojowa tez potrafie byc (przez 5 minut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny i chlopaki!!! Wreszcie znalazlam troche czasu, by do Was napisac.... :) Dzis pakowanie. Jutro jedziemy do Polski na swieta. Prezenty zrobione tylko w 50%. Reszta w Polsce. Kotus mam nadzieje ,ze bedzie spisywal sie wzorowo, tak jak bylo to czwertek podczas podrozy do Stuttgartu,kiedy to jechalismy odebrac moja siostre. Mam nadzieje rowniez, ze nie bedzie problemow na granicy. Sciskam Was mocno!!! Zycze milego dnia i odezwe sie z Polski pewnie pojutrze!!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) Widze ze topik ma lekki zastoj:D Ale to pewnie spowodowane zblizajacymi sie swietami.Tak sie zastanawiam czy w tym roku dojdziemy do 300-setnej strony:) Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam babeczki dziekuje za wszystkie wskazowki. Zajme sie wszystki po swietach. Moze zachacze sie narazie do pracy w MC. W sobote do Polski :). Teraz zostalo najtrudniejsze-prezety. Predzej nie bylo czasu o tym myslec,bo slub,bo goscie...a teraz nie mam zupelnie pomyslow,no oczywiscie poza mama i siostra im to zawsze wiem co podarowac. Wszystkim kobietkom ktore wyruszaja do ojczyzny, bezpiecznej podrozy....no i oczywiscie wszystkim cudownych swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maremmarie, usmieszka, cludi, micka...gdzie konkretnie mieszkacie,jesli mozna wiedziec? Ja mieszkam w Calw-centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedzialkowo Mam pytanie ,szczegolnie do mieszkanek BW-bo z tego co wiem kazdy land sobie rzepke skrobie,a wiec tak; Czy naleza mi sie jakies pieniazki z socjala albo obojetnie skad jak jestem niepracujaca i w ciazy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdechla fladra
a wczesniej pracowalas? bo jesli nie to nalezy ci sie tylko socjal, a jesli tak ,a pracowalas wiecej niz rok to zasilek dla bezrobotnych.. dodam, ze od 1 styczna wchodzi nowy ERZIEhungsgeld i te mamy, ktore pracuja bede mialy wiecej niz te co przed ciaza nie pracowaly- nie pracujace dostana tylko przez rok 300 €; JESLI OCZYWISCIE NIE PRZEKROCZA GARANICY DOCHODU::: dobra rada udaj sie do sozialamtu i spytaj .. kazdy przypadek jest inny,. w ciazy na sozaialu nalezy ci sie tzn. wyprawka ile nie wiem..zalezy pewnie od dochodu-- pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdechla fladra -dzieki,pracowalam ale w pl i nie wiem czy uznaja te lata pracy-mam 16 lat pracy,w sumie jeszcze jestem na l4,ale sa problemy z ubezp...i bede zmuszona sie zwolnic,zeby nie placic za kazda wizyte badanie i oczywiscie porod..Dlatego pytam czy zostane tak calkiem bez grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×