Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Mariszka
dzieki za stronki zabieram sie za czytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszka
hehe te forum znam dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
czesc wam dziewczyny widze ze wszytkie mamy podobne klopoty...czy jest ktos moze z Frankfurtu nad menem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabelka===
🌻🌻🌻 1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 3.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 4.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 5.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 6.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 7.derag****????****4miesiace****31lat****maz 8.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 9.Gingera***Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35lat-Patrycja-15l+ciaza 10.ignorancja****NRW****18lat****46lat****2 dzieci 11.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 12.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 13.janta****Coburgu********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 14.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 15.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 16.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 17.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 18.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3,5roku****21 lata (Olivia-2 ,5latka, Thomas 3.05.2006) 19.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 20.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 21.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 22.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 23.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 24.naneczka*******München *******6lat 25.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 26.Sarra****Hannover ****5lat******maz 27. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata******"polmaz"< br /> 28.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 29.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 30.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 31.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 32.WerkaaaWerkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 🌻🌻🌻 ....agamor ....Maiszka ....Ivonne Zrobcie sie kobitki na czarno i podajcie danne do tabelki. ....sniezynka mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janeczka____
moze ktos sie orientuje czy wydaja jeszcze paszporty konsularne? ja mam taki ale niedlugo bedzie trzeba przedluzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszka
Nie zalezy mi wcale aby byc w tabelce(Mo.nika)chcialam sie tylko dowiedziec o interesujace mnie sprawy i duzo mi pomoglyscie,dowiedzialam sie rowniez z innego forum ze eltergeld moze wynosic az 1800euro miesiecznie (wszystko zalezy od zarobkow)ja nie pracowalam wiec dostane najnizsza stawke-300E miesiecznie + 154Ekindergeldu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszka
OOO to jest to dzieki wielkie kim kolwiek jestes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mariszkaa
alez nie ma sprawy :) powodzenia dla ciebie i twojego dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszka
dzieki jeszcze raz przyda sie wszystko z tej strony hehe:)zabieram sie za czytanie :)rowniez pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
asnieszka++++frankfurt+++++30lat++++8lat dziecko...w niemczech 9 mcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
komu podawac te dane do tabelki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabelka===
🌻🌻🌻 1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2.agamor(Agnieszka)****Frankfurt****9miesiecy****30lat****dziecko-8lat 2. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 3.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 4.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 5.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 6.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 7.derag****????****4miesiace****31lat****maz 8.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 9.Gingera***Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35lat-Patrycja-15l+ciaza 10.ignorancja****NRW****18lat****46lat****2 dzieci 11.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 12.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 13.janta****Coburgu********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 14.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 15.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 16.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 17.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 18.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3,5roku****21 lata (Olivia-2 ,5latka, Thomas 3.05.2006) 19.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 20.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 21.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 22.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 23.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 24.naneczka*******München *******6lat 25.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 26.Sarra****Hannover ****5lat******maz 27. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata******"polmaz" 28.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 29.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 30.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 31.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 32.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 🌻🌻🌻 ....agamor ...Frankfurt -ktory? ....Maiszka ....Ivonne Zrobcie sie kobitki na czarno i podajcie danne do tabelki. Zaczernic sie mozna w "Preferencje" ....sniezynka mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka to nie jest rzecz ktora kazdy ot tak moze sobie skopiowac i dopisac kogo chce.Ciekawa jestem swoja droga, kto tak ochoczo zaprasza do tej tabelki.mam na mysli wpis powyzej.Wydawalo mi sie ze juz kiedys ustalilysmy, ze czekamy jakis czas zanim znow kogos dopiszemy.Przeciez nie mozemy tego robic tylko dlatego ze ktos sie pojawia kilka dni z rzedu i jest mily.potem znow bedzie setka nickow, z czego polowa nikomu nic nie mowiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hali halo, a ja znowu na krötko bo musze zaraz kolacje szykowac i malego do lözeczka polozyc.Maly zrobil sie taki rozrabiak ze caly dzien za nim chodze.jest to normalne???????? Tylko jak go do Laufgitter wsadze mam spoköj.Dzisiaj sie usmialam jak chcial odkurzac.Byl zly jak mu odkurzacz zabralam.Taki maly a mysli ze ma duzo sily.Palce jego sa wszedzie,naprawde.Miejmy nadzieje ze mu to minie. A gdzie wy sie dziewczyny podzialyscie??? Jak tak sie patrzy na nasza tabelke to powinno was tu pelno byc:-(( Ostatnio tez bylam rzadziej tutaj ,wiem.Ale möwie ze przy tym dziecku nieusiedze spokojnie przy komputerze.Takze ze czasami to nawet niezasiadam bo niemam ochoty na ten stres z nim. A teraz wieczör i robi sie coraz gorszy. Do tego dochodzi ta wstretna pogoda i nawet niema jak wyjsc bo tylko pada. Swieta mialam spokojne jak co roku z wyjatkiem naturalnie tych rosjanöw o ktörych juz tutaj pisalam:-)) Jutro 10 stopni!!!!To niejest zima co nie???:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tez jestem zdania zeby odczekac troszeczke z tymi wpisami do Tabelki.No bo niejestesmy jasnowidzami co nie? Nikt przeciez nie wie jak dlugo ktos tutaj chce zostac:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moglam wczesniej odpowiedziec , robie to teraz. chyba mnie kompletnie zakrecilo - ja mam pozwolenie na pobyt tutaj ale nie w formie wklejki w paszporcie tylko na papierze w formie zaswiadczenia. zalatwilam to zaraz po przyjezdzie tutaj i schowalam do teczki . oczywiscie bylam tutaj caly czas legalnie . mieszkam w saarland. dziekuje wam dziewczyny za podane strony i ogromna pomoc . bardzo mi pomoglyscie , fajnie ze jestescie. :) a teraz do mariszkaa : ty nie dostaniesz elterngeld ale erziehungsgeld. kindergeld otrzyma kobieta (lub mezczyzna) , ktora pracowala i na rzecz wychowywania dziecka zrezygnuje z pracy. otrzymywanie erziehungsgeld nie jest uzaleznione od zarejestrowania sie w arbeitsamt. ja , gdy urodzilam dzidzie (teraz juz wiecie dlaczego nie pasuje mi daleka podroz do polski) bylam zarejestrowana przez 2 miesiace a potem wymeldowalam sie z arbeitsamtu i erziehungsgeld otrzymuje caly czas. twoj maz wcale duzo nie zarabia i pieniadze te dostaniecie na pewno. zarobki do erziehungsgeld zadaja z roku poprzedniego. zycze wam wszystkim powodzenia i jeszcze raz dziekuje goraco. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2.agamor(Agnieszka)****Frankfurt****9miesiecy****30lat** **dziecko-8lat 2. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 3.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 4.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 5.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 6.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 7.derag****????****4miesiace****31lat****maz 8.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 9.Gingera***Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35lat-Patrycja-15l+ciaza 10.ignorancja****NRW****18lat****46lat****2 dzieci 11.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 12.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 13.janta****Coburgu********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 14.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 15.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 16.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 17.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 18.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3,5roku****21 lata (Olivia-2 ,5latka, Thomas 3.05.2006) 19.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 20.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 21.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 22.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 23.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 24.naneczka*******München *******6lat 25.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 26.Sarra****Hannover ****5lat******maz 27. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata******\"maz 28.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1,5rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 29.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 30.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 31.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 32.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,dziewczyny-po ciezkim boju dostalam dzis faxem papierek z BKK ze moge isc do lekarza i ze jestem ubezpieczona.Te co pamietaja moja sprawe to wiedza o co chodzi;) A inna sprawa pisalyscie o pozwoleniu na pobyt-atakowalam mojego meza i pojechalismy do urzedu,to powiedzieli ze jak jestem z pl a to kraj unijny nie musze miec pozwolenia i zadnego papierka,ale kazali jeszcze z tym potwierdzeniem ubezpieczenia przyjechac pokazac,bo potrzebuja miec na papierku ze jestem ubezpieczona. Czyzby znowu jakies landowe inne przepisy..??Teraz czekam na papierki z pl z mojej bylej pracy.Moze uda mi sie jakas kase tu wywalczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysiiaa
czesc mieszkam w niemczech od kilku lat ale nadal duzo rzeczy niewiem i mam pare pytan do was ,jesli mozecie odpowiedzcie mi prosze. 1. mieszkam tu z mezem i coreczka mamy 2 pokojowe mieszkanie chcemy zmienic na wieksze czy moge prosic o pomoc finansowaa na pokoj dla dziecka? 2.jesli moj maz pracuje a ja nie czy moze rozliczac sie biorac pod uwage mnie? 3.co mozna rozliczac w rozzliczeniu rocznym? 4. co wlicza sie w nebenkostet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do justysiaa
do Nebenkosten wliczaja NAM, podkreslam NAM, bo inny wlasciciel moze nie miec np. kablowki : - woda ciepla zimna - scieki - ogrzewanie - kablowka - ogolny prad z wspolnych pomieszczen: korytarze, garaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do justysiaa
i jeszcze restmüll jest w nebenkosten u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do justysiaa
a jak dlugo mieszkasz w de? i w jakim landzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janeczka_____
do Nebenkosten zaliczaja tez : ---winde ---sprzatnie klatki schodowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D Dziewczyny , napiscie mi jak wyglada sprawa placenia podatkow w Polsce jesli .... -jest sie zameldowanym w Polsce i w Niemczech- ma sie NIP??? -pracuje sie w Niemczech i odprowadza podatki w Niemczech. Czy nalezy zglaszac sie tez pod koniec roku w Urzedzie skarbowym w Polsce??? -Czy lepiej sie wymeldowac z Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra moja mama i teściowa pracuja legalnie w niemczech, są też zameldowane w polsce i jako obywatelki polski mszą co roku do końca kwietnia złożyć zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym . Jednak za dochody uzyskane w niemczech nie musimy placić podatkow w polsce, gdyż mamy umowe z niemcami o unikaniu podwojnego opdatkowania. Inaczej jest z moim mężem, pracuje legalnie w holandii, jest zameldowany w polsce i musi płacić podatek i w holandii i w polsce też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariszka
Uff juz po wizycie u ginekologa wszystko jest w pozadku-jestem w 9 tygodniu ciazy,nie dowiedzialam sie o zadne pieniadze bo z szoku zapomnialam:)pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariszka....gratuluje :D:D:D Barbarag:D dziekuje za odpowiedz. Rozumiem , a gdyby sie wymeldowaly z Polski , wogole nie musialy by skladac zeznania podatkowego? Czy mama i tesciowa sa tu na papierach niemieckich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Sarra tak one są legalnie zatrudnione w niemczech, maja obywatelstwo polskie i niemieckie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×