Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

i aż niepodobne do nas NIKT NIC NIE GOTUJE? strajk to ma być lekarzy i nauczycieli a nie hausmenagiren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofi, waga to ponoć po tych dwóch tygodniach ruszy, potem znowu będzie stała i po 6 tyg znowu spadnie, warto jeść warzywa zielone, ponoć bardzo pomagają schudnąć, ja też próbuję, ale efekty na razie marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia a Ty ta kapuste pluczesz czy wiciskasz czy bierzesz taka kwasna jaka jest?I tylko gotujesz z ta kielbasa czy cos jeszcze dokladasz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja se dzisiaj młodą kapustke na krótko zrobię, z dużą ilością kopru mniam mniam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam wlasnie z Krabbelgruppy i jestem doslownie padnieta :).. moja mala tez zmorzyl sen po takich szalenstwach jakie tam dzis wyprawiala nic dziwnego :D teraz gotuje kalafiorowke, bo mialam smaka na nia od kilku dni.. sama mam na tych spotkaniach mieszane uczucia, ale chce zeby mala sie integrowala i miala jakies kontakty z innymi dziecmi zanim pojdzie do przedszkola..upieklam nawet na dzisiejsze spotkanie fajne ciasto biszkopt z brzoskwiniami i galaretka.. wyszlo przepyszne :) udalo mi sie zostawic dwa kawalki dla nas, wiec bedziemy miec dzis tez jeszcze deser.. pierwszy raz pieklam biszkopt i myslalam, ze to takie trudne, a tu o dziwo i szybki i latwy i wyrosnal duzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limes_inferior
A ja uciekam z Maj na Tanzgruppe. Jo z tym spidermannem to dobry pomysl ! Moze tez zabiore moje bachorki w weekend, tyle tylko ze Maja koniecznie musi isc z nami bo inaczej nam dom zalejelzami !!!! To NAJWIEKSZA NA SWIECIE FANKA !!!! Nawet te swoje drobne paluszki potrafi tak skladac i udaje ze strzela pajeczyna !!! A to tak strasznie smiesznie wyglada, zanim sie polapie ktorym paluszkom trzeba kazac sie zgiac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k - mam nadzieje, od pn dokladam basen i brzuszki.... limes - dzieki za ciasto:) przedchwila mialam nalot jakiejs babencji z ubezp. dla dzieci...bálagan, ja w pizamie:P, no ale coz co ja bede na deszcz wyganiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka ja mam pytanie w jakim wieku masz dziecie? i od kiedy zaczelas ja integrowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga i klaus
Przy wadze 65-68kg, rozmiar 34-36 jest niemozliwoscia, chyba pomylilas sie limes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello nie odbijamy nie wiem jak ludziska to robia ze takie masy nabijaja.A z wagami chyba calkiem chcecie mnie zdolowac...buuu...po porodzie -10.....i jeszcze kolo 15 na +.....kiedy to zniknie....musze cos jesc zeby byla produkcja mleczarska i jak mi ma waga malec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limess
malutka-jak tam interesy w PL? nie udalo sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia sorry ale parówki to najgorsze świństwo :-( ubolewam bo sama je bardzo lubię ale boję sie tego co w nich jest ;-) . . a ja właśnie wyciągnęłam z piekarnika cynamonowe drożdżówki z kruszonką !!! :-) a na filmie nie byłam bo zapomniałam że młody dzisiaj trening ma i bym nie zdążyła a niedługo egzamin na następny pas :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmykam bo młodszy odkrył w sobie powołanie i rozłożył plakatówki BęDZIE MALOWAł :-O to do potem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia987 -jakos wtedy nie przywiazywalam do tego wagi-malo stycznosci z innymi mamami i sie jakos nie przejmowalam ,a treraz jak czytam ze inne jeszcze mniej jak przed ciaza waza-jest jedna babeczka co rodzila tez 10 marca ma 8kg mniej niz przed ....i to mnie najbardziej dobija,a i maz potrafi swoje dorzucic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal szukam lokalu o powierzchni ok. 50m2 za 1000 zl czynszu.. W Polsce ogladalam albo takie w samym centrum, super zrobione za 5000 zl!!!! plus dwa m-ce kaucji badz ruiny doslownie do calkowitego remontu wlacznie z wybijaniem okien, podlogami, sufitem, scianami, lazienka i przerobka ogrzewania.. Byl przyzwoity lokal, ale moj brat sie spoznil, bo gosc juz podpisal umowe.. no coz poczekam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi sprzed ciazy to brakuje mi 2 kg do 57,5 kg przy wzroscie 176 cm.. wczesniej spadalam nawet do 53 kg, gdy mialam stresy w pracy.. Rozmiar jeansow mam w30 l32 wczesniej w28.. akceptuje siebie zupelnie taka jaka teraz jestem, ale w ciazy przytylam ponad 20 kg i po porodzie wcale nie mialam rozowych mysli..Chyba mam dobre geny, ze udalo mi sie az tyle schudnac, choc spodnie roz 38, ale zawsze mialam szerokie biodra. Integruje Laure od 15 mc zycia. Wtedy zdecydowalam sie zaczac chodzic na grupe raczkujaca i widze, ze jej to wiele daje :) Duzo sie uczy, oglada, poznaje. Maja tam mnostwo zabawek, spiewaja piosenki i wszyscy maja duzo nowych wrazen. Zauwazylam juz wczesniej, ze Laura ma tendencje do mowienia po niemiecku, choc mowie dwujezycznie. Mowi raczej: \"mama komm\" albo \"na hause\". Nawet slowo indyk mowi juz po niemiecku. a to trudne do wymowienia.Nie zamierzalam ja uczyc czytac i pisac po polsku, a tylko mowic i rozumiec. Dlatego stwierdzilam, ze krzywdy jej tymi spotkaniami nie zrobie skoro i tak woli po niemiecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko chodzi do pierwszej klasy umie pisać i czytać po polsku co mu nie przeszkadza, że jest najlepszy w czytaniu po niemiecku ;-) z całej klasy i został \"Lesekonig\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci ogólnie mają tendencje do upraszczania sobie życia choć możliwości (poza nielicznymi wyjątkami) nieograniczone, a polski jest b. trudny naukę polskiego traktuję jako inwestycję jak nie będzie miał ochoty uczyć się matematyki to też mu nie odpuszczę :-) myślę że nie będzie mi miał nigdy tego za złe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo24 a gdzie
sa twoje dzieci urodzone i ile czasu juz sa z toba w niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja chyba chwilowo nie mam nic do powiedzenia, bom niedzieciata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli będę się wypowiadać na temat wychowania itp. to tylko w odniesieniu do mojego domu i moich dzieci, innych nie oceniam , nigdy nie wiadomo co życie przyniesie, mądrych nie ma ;-) odpowiadam anonimowi : kliknij na mnie to się wszystkiego dowiesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zostalam sama. Wszyscy juz wymiekli i spia. A maz dowcipnis nastawil maszyne z chlebem i jeszcze ze 2 godziny bede musiala czatowac w kuchni, zanim sie ten chlebus upiecze, zeby go mozna bylo wyciagnac. Chyba mu rano podziekuje za to. I zrobie mu taki dzien taty jak on mi dzien mamy. Bede spac do poludnia, a co, niech sobie zakosztuje rozkoszy porannego wstawania z dwojka dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme a co tam sie bedziesz czaic!! chlopu tez sie cos od zycia nalezy :PPPPPPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme-badz tarda i spij jutro do oporu:D albo w razie koniecznosi chociaz udawaj ze spisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj bede twarda a nawet okrutna. Szczerze mowiac mam od rana takiego dola ze wszystko mi jedno co sie bedzie dziac. No chyba ze beda odchodzic nieziemskie wrzaski i placz wtedy wkrocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme bidulko:* ja wczoraj mialam tekiego dola, ze pol dnia przeryczalam...ehh... nie daj sie tam... a chlop niech tez rano wstanie, jak to mowi moja mama: korona mu z glowy nie spadnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×