Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hej wychodzimy do pracy i przedszkola wajrzymy później i nie produkujcie tak dużo bi nie nadążam czytać hahaha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo24 do pomarzńczy
piszę na pomarańczowo żeby dziewczyna mogła łatwiej znaleźć wydaje mi sięże aorta w jamie brzusznej to po prostu aorta brzuszna i że ona nie przecieka tylko- krwawi w związku z tym proponuje : Aneurysma (Ausbuchtung) der Bauchaorta (Bauchschlagader) blutet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się wyrażę !!! otóż : POGODA JEST DO D.U.P.Y !!! i zanosi się na to że humor samopoczucie u mnie również do wyżej wymienionej :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróbel lub inny gołąb s.r.a. gdzie popadnie a zwłaszcza na parapet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes --> spokojnie zaraz dryndnę do mamy to się dowiem jak masz wykurzyć kreta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihih [peka ze smiechu] potraficie rozbawic z samego rana My kupilismy w budowlano ogrodniczym sklepie jakies petardy, ktore sie wklada do kapczyka i po bolu a ostatnio jakies platki jeszcze latwiejsze w uzyciu, ktore sie wsypuje i w zetknieciu z wilgocia ziemi produkuja dym i krecik sie wynosi. I wyniosl sie, ciekawa jestem na jak dlugo. Makaron na lazanki juz sie suszy a teraz ide do moich kotkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jeszcze jak wy sie tu tytulujecie z tami mgr, czasami mam ochote np u lekarza wpisac sobie moj ciezko zarobiony tytul przed nazwiskiem, niech sobie nie mysli, ze Polacy to tylko do sprzatania ale nei mam pojecia jak to bedzie na niemiecki. Nasz nauczyciel niemieckiego pisze sobie M. A. magister akademica, no ja mam uniwersytet to moze powinnam M. U. nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie przywiozlas nasionka z Turcji? ja tez taka mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo , limes jezeli maz jest chemikiem to daj mu cos wymyslec :-)) najlepiej upiecz mu Maulwurfkuchen i jak przyjdzie to go zlapiesz :P i wrzucisz do sasiadöw pare ulic dalej co?? U nas slonko swieci....nareszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi z siedmiu ziarenek wyrosla tylko jedna ma juz prawie trzy lata i jest w miare duza moze potem zrobie jej fotke. i w sumie mozna powiedziec, ze to co wyroslo to mam, pozostale ziarenka nie wykielkowaly. No ja nie moge sobie dipl. ing, bo mam prawo administracyjne skonczone. Kassay 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczynyny:)Cała noc nie spałam-ząb mnie nawalał jak szalony,odkąd rzuciłam palenie nic tylko ciągle coś boli ale jestem pewna że to przejściowe... Okazuje się że na granicy wszystkie się spotkamy:) Niestety mnie nie było dane skończyć studii ale wszystko przedemną i nie popuszcze,zamierzam po powrocie do Polski kontunuować:)Narazie jestem technikiem żywienia i pracowałam przez jakiś czas w zawodzie w służbie sanitarno-epidemiologicznej ale to nie bylo to co Kubusie lubią najbardzie i poszlam na studia medyczne no ale mój kochany mąz zaprotestował i stwierdził że to nie ma sensu,bylam na pierwszym roku i zdążyłam zaliczyć może dwa kolokwia i w styczniu wyjechałam:(Na szczescie wiem że to jeszcze przedemną mam 26 lat więc do 30 moge dzialac,narazie myślę o skończeniu licencjatu a potem jak Bozia da bede dalej walczyła:) Muszę iśc zjeśc marchewkę na śniadanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jo24
Jo bardzo serdecznie Ci dziekuje.Bardzo mi pomoglas.Pozdrawiam,trzymaj sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jo24
Jo pisalam juz o 8.30,aby Ci podziekowac ale niestety nie chcialo mi nic przejsc.Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kabria
ja mieszkam 80 km od heilbronn--w ktorym kierunku ty mieszkasz ST czy PL? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja juz po kawusi porannej do 16 w pracy sobie posiedzę i pościemniam dzisiaj obiadu nie robie a na kolacje dla małej to twarożek ze szczypiorkiem a dla mnie wielkie NIC popijam soki tymbarka owocowo warzywne seler z gruszką i pietruszką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo! Dziewczynki dzis obchodza zyczenia wszystkie ZOSIE I Zofinki!! Ciekawa jestem czy na tym topiku jest jakas Zosienka!!! Dla wszystkich Zosieniek zycze:Zdrowia , szczescia i usmiechu🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tez się pochwalę że uniwerek skończyłam nawet gdański transport i logistykę a gdzie Jo wcięło ją czy co???????? :D marta, gingera, jak tam dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo Was tak sobie o poznym poranku poczytac. Co do tych tytulow naukowych to jest tu odpowiednik mgr inz.? Bo mnie sie zle robi jak mi maz kaze w roznych rubrykach pisac HAUSFRAU. Nie po to meczylam sie 6 lat. No i o poranku mam jeszcze jedno pytanie - zeby uzywac wyuczonych tyt. trzeba nostryfkiwac dyplom, czy mozna sobie wpisac bo sie to ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co ja to bym już chciala na emeryturke przejść mieć te swoje 29 i żeby tak co miesiąc mi płacili za nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie witajcie:) u nas po wczorajszym obrzydliwym upale i duchocie dzis przyjemny chlodek:) czyli kto jedzie do Polski przez Monachium? Powiedzcie na ktorym skrzyzowaniu mam czekac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tia, ona nowa kolekcje strojow kapielowych dla h i emu zrobila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem , jestem . . Limes ---> 😘 . . ja wam mówię, że te taryfy z T-comu to na nasz pohybel no normalnie nie ma czasu nic w domu zrobić ale dojrzewa we mnie pomysł świetny nawet byłam już w sobotę w Media i ...... .... chyba kupie tel. z bluetooth\'em i będzie git !!! zwykłe stacjonarne takie mają , wnoszęz tego że nie tylko ja mam z tym problem 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes --> a co ty tu jeszcze robisz ? szoruj po dziatwę :-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza----> wg. mnie M. A. to nie jest \"magister akademica\" tylko : Der \"Magister Artium\", abgekürzt \"MA\", ist ein durch eine Universität verliehener akademischer Grad. Akademiker - jest to okleślenie na kogoś kto skończył studia wyższe w tym i na Uni poza tym laseczki mnie ten temat nurtował już jakiś czas temu i .... Dipl. - to racja, że jest tytułem którego używają ludzie którzy mają pełne wyższe , ale nie tylko ! Diplomarbeit może ale nie zawsze (w Niemczech nawet bardzo często, szczególenie datyczy to kierunków inżynierskich) jest równoznaczna z Magisterarbeit. więc jeżeli komuś zależy aby było jasne , że ma magistra to powinien pisać MA lub Mag. a niekiedy spotyka sięj eszcze Mr. z tym,że skrót MA nie bardzo ma moim zdanie zastosowanie przy kierunkach technicznych bo to przecież nie \"artium\" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas (myślę o Polsce) też powstaje wiele szkół , które kończą się pracą dyplomową , ale to jeszcze długo nie magister ;-) jeżeli te z nas które mają magistra, napiszą Dipl.-.... to jest to dobrze ale średnio tylko 1 na 10 ludzi w Niemczech posługujących się tym tytułem ma pełne wyższe wykształcenie odpowiadające naszemu magistrowi no to tyle ode mnie w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×