Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Czesc wszystkim .Juz wrocilam z Polski jaka ta droga jest meczaca.Ale pecha mam tylko ja , wrocilam ze skrecona noga boli jak nie wiem co.Wygladalo to jak zlamanie cala stopa spuchla ale przeswietlenie nie pokazalo zlamania dzieki Bogu.poradzcie co robic zeby nie bolalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropuch - stary menel
To wstyd mieszkać u takich skurwysynów bandytów. Nie macie już gdzie mieszkać ? Troche honoru !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropuch - a Ty sie znasz na nich co?Poznales wszystkich . Zastanawiam sie z kad ta nienawisc i zlosc.Nieudalo ci sie Auta ukrasc??? Witam dziewczyny i Ropuch ;-)) No ja na chwilke bo ide na Steper :-)) i TV ogladac. Pozdrawiam i moze do pözniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja witam z rana dzisiaj jako pierwsza 🌻 o 6 byłam w domu, jechało sie bardzo fajnie, żadnych korków i kontroli, ślubny bardzo zadowolony no i ja oczywiście też , tylko szkoda że musiałam juz wrócić, bo nie myślcie soie, ja dzisiaj do pracy muszę iść, nie wiem ile pożytku będzie ze mnie, ale urlopu mi nie dali zmykam do małej do później 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia - mieszkanie fajne ale romont jeszcze trwa, koniec planowany jest na 21 lipca, a wpracy jestem prawie do końca lipca, bo sa zaplanowane urlopy, na urlop idę od 30 lipca na 2 tyg a od 13 sierpnia na urlop wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedzialkowo... :) ja dzis od rana w \"drodze\" tu cos zalatwic, tam.... i nigdzie nie chca pieniedzy dac... brac by tylko chcieli :P no to tyle bedzie... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaklopotana strasznie
Kobiety- wiecie moze czy kobiecie z ograniczonym pobytem w DE przyslugiwac bedzie Hartz 4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na jakiej zasadzie zaklopotana ma ten pobyt? z racji czego? jest pozwolenie na prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamy zaklopotana
niestety jezeli nie masz obywatelstwa niemieckiego nie przysluguje ci zadna pomoc socjalna ze strony panstwa, a jezeli chcesz wystapic z prozba o pozwolenie na pobyt musisz udowodnic ze jestes w stanie sie utrzymac lub dostarczyc zaswiadczenie ze maz cie utrzymuje, po 1 roku legalnego pobytu mozna juz liczyc na pomoc sojaqlna panstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maść majerankowa jest super, nie tylko pomaga oddychac ale łagodzi obrzęk, trzeba tylkjo uważać by nie wcinąc jej do nosa bo może podrażnić śluzówkę można tez zaparzyć majeranek i w misce poztawić w pomieszczeniu gdzie się przebywa, niech sobie paruje ;-) w ten sam sposób mozna postąpić z miętą , jak ktoś ma, można zafundować dziecku \"sesję\" z nebulizatora, nawet zwykła woda, zazwyczaj mają w komplecie nawet końcówki dla b. małych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z zaparzaniem innych pachnideł i ziół trzeba sprawdzić jakie mają działanie aromaterapeutyczne,żeby przez przypadek dziecka nie pobudzić zanatto , ani nie przyćpać ) a taki nebulizator w domu przy dzieciach to bardzo fajna sprawa, jakikolwiek kaszelek czy katarek zawsze można wspomóc leczenie w całkiem prosty sposób ,samą wodą, roztworem soli lub np. zamiast syropu rozluźniającego wydzielinę jest mucosolvan w kroplach do inhalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach zjadam dzisiaj wyrazy i znaki interpunkcyje :-( mam nadzieję,że i tak wiecie o co mi chodzi ;-) no to do potem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatowiem
Dziewczyny mam pytanie dotyczace niemieckiego. Czy jak sie uczylyscie nowych czasownikow, to za kazdym razem zapamietywalyscie przypadek rzeczownika po nich czy sa jakies reguly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi ci o rekcję z przyimkiem czy bez ? bez - na pałę z - oczywiście że są reguły i to nawet całkiem klarowne problem w tym momencie z odpowiednimi przyimkami a nie z przypadkiem po nich ;-) ale o tym potem 😘 teraz to naprawdę muszę lecieć pa 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikusia do kafeterrianki
jak sie wypelnia ten formularz o te karte kredytowa to pytaja o przychody roczne, a mowilas ze nie trzeba zadnych zarobkow podawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatowiem
Pamietam, ze kiedys mialam liste czasownikow z roznymi przyimkami i byly podzielone na dwa przypadki:celownik i biernik. Czy przypadek rzeczownika zalezy od przyimka?? A co z czasownikami bez przyimka?? Co to znaczy : na pale?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikusia to ja nie wiem gdzies Tywlazla.Nic ne trzeba podawac, tylko: imie nazwisko, adres zamieszkania, email i data urodzenia.Poczekaj, dam Ci zaraz linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wrocilam z pracy bylo fajnie ,ale boli mnie stopa ,teraz dopiero w piatek moze juz nie bedzie bolec stopa.A co u was slychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wrocilam z pracy bylo fajnie ,ale boli mnie stopa ,teraz dopiero w piatek moze juz nie bedzie bolec stopa.A co u was slychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikusia do kafeterrianki
bo ja wcisnelam to zielone JA po wypelnieniu tego na pierwszej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zielone JA
musisz wcisnac, aby zaakceptowac ich warunki. UWAGA: ten Bank to tzw. Postfachfirma!!!! Czyli w razie czego, dlugo mozesz szukac :-( adresu nie ma..... i sie nie dostanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×