Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość -laska n-ebeska-
skarbie ja tez mam ksiazki podpisane przez pana W. kupione w sklepiku we Frankfurcie. Pan W. namietnie wpisuje do ksiazki autografy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co z tego pisze , to i podpisuje a Otulona ma z dedykacją mąż się wysilił , okazja miła kit z podpisem dziewczyna ma piękne wspomnienia przecież to miłe 😍 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też się mieszają ale nie przez kanapę :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny do tematu podlog to laminat jest odradzany przez niemieckie towarzystwo alergikow, polecana jest podloga z desek drewnianych wzg . parkiet , badz dywan, ale taki \"niewlochaty\", bo przy chodzeniu po nim nie wypycha z siebie tyle kurzu co laminat, a druga sprawa, ze wszystko:meble, sciany, podlogi oddychaja i wchodza w kontakt z naszymi drogami oddechowymi odkladajac sie w nich :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen myślisz że TO JUŻ ! :-( chybam jeszcze za mLoda :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesssoooo ! ale u nas burza była nad ranem ŁOOOOO ! nie śpię pd 4:30 😭 ale dopiero teraz odważyłam się włączyć komputer :-o normalnie jakby się świat \"rozpękał\" u mnie trochę górzysto , no i echo robiło też swoje ja je ju !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak teraz wiem czemu te moje dzieci wieczorem spać nie mogły atmosfera była dosłownie jak w starej oponie :-p teraz cisza po burzy ale ja nie umiem spać w dzień 😭 . no i teraz to już tylko do wieczora na automatycznym pilocie 😭 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbym się długo dziś nie odzywała to będzie znaczyło, że osunęłam się gdzieś bezwładnie i dogorywam 😭 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pa miłego dnia 🌻 ja idę przeczłapać przez ten czwartek :-o . 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia ---> w jadalni pod stołem koło lewej nogi ;-) ale to dopiero jak przyjadę z przedszkola i z zakupów hej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witama w pochmurny poranek 🌻 u nas za chwilę pewnie będzie lało, a zapowiadają szalejące burze :P mogę się pochwalić, zdałam wczoraj egzamin z niem na poziomie średnio zaawansowanym, bardzo się cieszę, ale zdaję sobie sprawę, że co do konwersacji to mi jeszcze duuuużo brakuje, ale mam nadzieję, że nie będzie źle :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do limes
dziwne to z tymi okularami moze znowu co land to obyczaj? bo ja dostalam dla 7 letniej corci okulary tutaj w niemczech przy wadzie -0,5 , lekarz stwierdzil ze korygowana okularami szybko moze sie wycofac, jezeli nie bedzie sie leczylo oczu z wadami krotkowzrocznosc zostanie na dorosle zycie i moze sie poglebiac, limes ja bym na twoim miejscu zasiegnela porady jeszcze u innego okulisty, bo to naprade dziwne , twoj syn ma duza wade a przeciez nawet w przedszkolach jest masa dzieci w okularach , wiec leczy sie wady wzroku u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do limes
Problemy z wadami wzroku pojawiają się zazwyczaj w ciągu edukacji przedszkolnej i szkolnej. Krótkowzroczność polega na załamywaniu się światła przed siatkówką, zamiast na jej powierzchni. Dziecko nieostro widzi oddalone przedmioty, mruży oczy, odczuwa bóle głowy. Konieczne jest zastosowanie minusowych okularów. Nadwzroczność to najczęstsza wada wykrywana u dzieci w wieku przedszkolnym. Jej powodem jest zbyt szybkie rośnięcie oka przez co soczewka traci zdolność akomodacji. Objawy dalekowidztwa częściowo pokrywają się z objawami krótkowzroczności (bóle oczu i głowy, mrużenie powiek). Przy nadwzroczności światło jest skupiane za siatkówką, a dziecko ma kłopoty z oglądaniem przedmiotów z bliska. Optyk zaleci okulary plusowe. Dziecko w lewym i prawym oku może mieć inny stopień zaburzenia wzroku. Jeśli rodzice noszą okulary, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzieci odziedziczą po nich wadę. Na wady wzroku maja także wpływ: długie wysilanie wzroku, oglądanie telewizji lub zabawy na komputerze. Tego typu przyjemności należy rozsądnie dawkować, dopilnowując, aby maluch siedział w odpowiedniej odległości od ekranu. (Mniej szkodliwe dla wzroku są zdecydowanie ekrany plazmowe.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasia
a skad wiesz ze zdalas przeciez na wyniki egzaminu oficjalnego czeka sie okolo 3-4 tygodni , sprawdza to przeciez wykwalifikowana komisja i dostaje sie za jakis czas, ja nie ze zlosliwosci pytam tylko z ciekawosci, ty sie domyslasz ze zdalas ? bo oficjalne wyniki w ten sam dzien to nie mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do chantal
pisz kobieto jakos zrozumialej bo twoje zdanie ma pil metra i nie wiadomo o co chodzi , a ta skladnia to juz wogole, przeczytaj sobie co napisalas to spadniesz z krzesla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wredna pomaranczko
nie czytaj :classic_cool: chantall buziaki dla malej ksiezniczki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki troszke mnie nie bylo ale mialam egzaminy zawodowe wyniki dopiero beda 31.08 super jestem wsciekla wrrrrrrr a tak pozatym to za 12 dni bede juz w niemczech hihihihi :) mam nadzieje ze u was wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak u nas gdzies okolo godziny 3 nad ranem zaczela sie burza swiatow. Tak ja nazwalam, bo trwala niesamowicie dlugo i tak blyskalo i tak szczelalo, ze myslalam, ze nie bedzie konca, ale wkoncu zasnelam i nie wiem kiedy sie to skonczylo. Dzieci byly wystarszone. Jeden do drugiego sie tulil. Kolo naszego domu piorun raz szczelil w samochod ale chyba obok bo sie nic nie zapalilo, jedynie auto zapiszczalo jakby mial sie alarm wlaczyc i cos sie rozbilo, ale balam sie wyjrzec, zeby glowy nie stracic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewuszki, a u nas burzy nie bylo chociaz zyczylabym sobie bo lubie . U nas znowu \"schwules\" Wetter:P Moglabym tylko spac i spac.Chyba mam za nickie cisnienie. Limes a twöj kai niedostal tego wzrocznegi problemu od tego czegos co mu do oka sie wbilo? Möj mezus jest jeszcze tylko jutro tutaj i jedzie do NRW a ja zostane 9 dni sama. Tak sie odzwyczailam od tego ze no nie wiem. Pozdrowionka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, brzydze sie, boje sie wszelkiego robactwa--czy to pelzajacego czy latajacego.Brrrr, ochyda!!!Wlasnie otwieralam balkon, i zobaczylam u gory na firance COS. nie mam pojecia co to bylo, bo strach nie pozwolil mi sie przyjrzec temu, ale mialo to to ok 10 cm dlugosci.polecialam po sasiada, ale ze byl w pracy przyszla sasiadka i jak gdyby nigdy nic, wziela toto , i wyrzucila.Jeszcze mam gesia skorke.Normalnie cale przedpoludnie mam zepsute! teraz bede o tym caly czas myslec, bede miec omamy , ze znow cos gdzies siedzi, i bedzie mnie wszystko swedziec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak ja. Nie lubie robactw ani pelzajacych ani latajacych. W czasie burzy wisial na oknie taki gruby czarny z dlugimi grubymi nogami pajak. Nie wiedzialam co z nim zrobic bo sie balam wszelkiego kontaktu. I go czyms spryskalam i on uciekl czyli zyje i bedzie dzis w nocy. BRRRRRR. Ratunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fa, rada na przyszlosc (wyprobowana przeze mnie), jesli masz na stanie to spryskaj lakierem do wlosow w sprayu.Usztywni delikwenta , unieruchomi, i wtedy mozna z nim cos zrobic .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to chodzi, ze takiego czegos nie uzywam. Czy musze specjalnie kupic dla tego pajaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia, odkurzacz odpada, bedzie sobie w nim toto zylo, i jeszcze potem rura wylezie...bbrrr..gesia skorke mam! Tez mam meza :P) ale czasem musi wyjsc na polowanie zeby zarelko rodzinie przytachac:) Wtedy mam lakier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie , ja zdaję sobie sprawę że mam dziś znacznie obniżoną sprawność psychoruchową i nie powinnam się udzielać ale ta sprawa z okularami mnie zaniepokoiła :-( dziunia piszesz że \"-0.5 nie powinno korygowac sie okularami ze wzgledu na przyzwyczajanie oczu do lenistwa, taka wada moze wynikac z niedorozwoju galki ocznej, astygmatyzmu, ktory moze przerodzic sie w zaawansowana krotkowzrocznosc przy zbyt szybkim ingerowaniu.\" toś mnie powaznie zbiła z tropu :-o bo mój mładszy ma jakieś - 0,25 i to nie jest takie istotne ale to , że stwierdzono u niego astygmatyzm, no i właśnie przez to i dlatego dostał okularki bo okulista twierdzi, że prawdopodobieństwo że tę wadę dziecko nadrobi jest dużo mniejsze niz to że \"bez wsparcia\" (chodzi szczególnie o dziecko małe, bo to oko właśnie teraz się rozwija) słabo będę rozwijać się połączenia nerwowe, ponieważ bodźce wzrokowe odbierane są słabo lub źle, no jednym słowem bardziej chodzi o mózg niż o budowę oka :-( i to bardzo ważne jest właśnie teraz ! ona mówi że jak dobiegnie 16 lat wtedy to będzie wszystko jedno czy nosi okulary czy nie ! a ty tu teraz piszesz że zbyt wczesna ingerencja itd. no i co ja mam teraz myśleć cholera !jak ja mam zdecydować! a na końcu i tak winni będą rodzice :-o oj ciężki nas los ! dziunia napisz coś więcej ! . jesteś pewna co do tego astygmatyzmu ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milego pisania, o robakah, pajakach, mezach i innych gadach :P ;) :D:D:D ja uciekam, obowiazki wzywaja papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×