Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

czesc dziewczyny, z mila checia nawiazalabym kontakt z tymi, ktore mieszkaja w Hannoverze, piszcie prosze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
To dobrze, że to nie prawda:) Ktoś robi sobie głupie żarty:O A jak Niemcy odnoszą się do Polaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plebejczynka- nie mozna powiedziec ZLE lub DOBRZE; ilu ludzi, tyle jest innach zdan na ten temat, a jak Polacy wypowiadaja sie o Niemcach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj chantall, milo Cie poznac, mam 25 lat i mieszkam w hannover okolo roku, ucze sie tutaj jezyka niemieckiego, w Polsce skonczylam studia pedagogiczne i staram sie zaklimatyzowac w nowym kraju, choc nie jest to takie latwe...hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plebejczynka
o właśnie, ja też wychodzę z tego założenia, ale często spotykam się z opiniami, że Niemcy "nie przepadają" za Polakami. Chcę przed moim wyjazdem jakoś psychicznie się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :o) Jestem zupelnie nowa na tym forum, ciesze sie ze integruja sie Polki w Niemczech:o) Bardzo chetnie sie przylacze :o) Kto wie..... moze kogos poznam tutaj z Monachium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandusk 🖐️ i roszcie tez dobry wieczór 🖐️ jakos nie mam dzisiaj na nic czasu, ciągle gdzies mnie gna przeczytałam o tych dzieciach i całej reszcie i wiecie co, troche mnie to przeraża, odnośnie wychowywania dzieci, moja mała jest cho***nie uparta a ja zdecydowana i stanowcza - taka metoda wychowawcza- jak powiem nie to nie, a ona potrafi prze z30 min wyc w niebogłosy ze czegos nie dostała lub nie może wziąć, to z przypadków opisanych powyżej - BĘDĘ MIEĆ KŁOPOTY za metody wychowawcze? to może od razu poproszę męża zeby ściany wygłuszył od wewnątrz i na wszeli wypadek od zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To dla nowych ze str.192
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** ???????? *********** Aga_ ******Bremen*********** ????????? *********** ?????? *** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata(28.07) e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Fa************Bayern********7 lat*********37 lat***dwoje dzieci Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To dla nowych ze str.192
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** ???????? *********** Aga_ ******Bremen*********** ????????? *********** ?????? *** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata(28.07) e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Fa************Bayern********7 lat*********37 lat***dwoje dzieci Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandusk 🖐️ i roszcie tez dobry wieczór 🖐️ jakos nie mam dzisiaj na nic czasu, ciągle gdzies mnie gna przeczytałam o tych dzieciach i całej reszcie i wiecie co, troche mnie to przeraża, odnośnie wychowywania dzieci, moja mała jest cho***nie uparta a ja zdecydowana i stanowcza - taka metoda wychowawcza- jak powiem nie to nie, a ona potrafi prze z30 min wyc w niebogłosy ze czegos nie dostała lub nie może wziąć, to z przypadków opisanych powyżej - BĘDĘ MIEĆ KŁOPOTY za metody wychowawcze? to może od razu poproszę męża zeby ściany wygłuszył od wewnątrz i na wszeli wypadek od zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja już zapomniałam jak tabelka wygląda, ale znowu ktos się o nas troszczy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chantall, chetnie Ci podam moje gg mozemy sobie czasem poklikac na gg, oto moj adres 620428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam z chlopakiem w Hannover, a moja rodzina mieszka niestety w Polsce, planuje tu mieszkac na stale, ale zobaczymy jaki scenariusz napisze zycie...Poza tym milo by bylo sie spotkac i poznac , niestety nie mam tu kolezanek, jakos trudno nawiazac kontakty z ludzmi.((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe :-) Tabelka nie jest z naszego Forum. A tak wogöle to albo trzeba by zeby ja naprawde zaktualizowac albo niech katdy konsekwentnie pisze w nicku co gdzie i jak. No a w Bremen u mnie tez sa i rosjanie i turcy i polacy i nikogo nikt za to nie leje jak möwia w swoim jezyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo mozna w stopce pisac to kazdy zaraz widzie z kad ktöra jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocola
zgadzam sie w zupelnosci z "ja tez mieszkam w Niemczech"-chronmy swoje pociechy przed tym wstretnymi,bezdusznymi bez serca i wyobrazni niemieckimi urzedasami/jezeli mozna uzyc tego slowa urzednik!!!!,Natomiast,ze widzialam, aby ktos kogos pobil za uzywanie jezyka ojczystego.W takiej sytuacji to powinni Niemcy wybic wszystkich Turkow,ale musze powiedziec,ze Niemcy strasznie sie boja/szczegolnie Policja/ Turkow i Rosjanow,dlatego robia co chca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez moje poszanowanie jezyka ojczystego moj syn nie przeszedl testu w przeczkolu :o ale nikt nie ma do nas o to pretesji (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mojim landzie jest test w przeczkolu dla 4-latkow (czyli dwa lata przed szkola) na ile zna jezyk i jak jest komunikatywny. Przechodza go wszystkie dzieci ale chodzi glownie o obcokrajowcow www.schulministerium.nrw.de kolejne podejscie mojej pociechy kolo pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ,nie ja nie mam do nich pretesji ani nic z tych rzeczy. Z tego co mowila jego wychowawczyni to im jest na reke bo przeczkole dostaje dodatkowe pieniadze. a maly z niemieckim sobie radzi tylko ma klopot z rozmowa z kims obcym(tu egzaminatorka). :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam .Mam pytanie . Dostalam sie do pracy jako pomoc domowa .wlascicielka domu ma prywatna klinike .Wystawila mi umowe taki jest naglowek.ARBEITSVERTRAG FÜR GERINGFÜGIG BRSCHÄFTIGTE ARBEITNEHMER: i jeszcze wypelnialam PERSONALSTAMMBLATT. jestem zatrudniona na 400 euro .jedni mowia ze tak nie moge byc bo bende placic kare 6000 euro bo niemam pozwolenia na prace .a inni mowia ze z ta umowa moge sie starac o pozwolenie sugerujac sie tym ze chce pracowac i utrzymywac sie sama nie liczyc na panstwo.poradzcie cos ja juz nic z tego nie rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko jest takie pokrecone .jezyk niemiecki dla mnie to ........ jakos sie dogaduje .najgorzej to sprawy biurowe czarna magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do nauczania dzieci to tak jest moj syn jak przyszedl ze szkoly to sie smial ze siodma klasa ,a tu material z klasy 4 i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×