Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Halli hallo :-)) wczoraj ogladalismy mieszkanie .Bylam i jestem tak zachwycona.Niemoglam w nocy spac bo ciagle o nim myslalam. Boje sie teraz ze niedostaniemy.Wiem ze makler wybiera tych co dostana.Fajny facet no ale co z tego. A mieszkanie takie piekne.Taras jest tak dözy jak polowa naszego terazniejszego mieszkania.Sloneczko zachodzi zak jak sobie tego pragnelam .Swieci do dözego pokoju.A wyglad jest taki super bo nic niestoi przed nami i mozna tak daleko patrzec.No az mi sie plakac chce jak mysle o tym. To mieszkanie jest cudo .Jedyny hacken ze niema piwnicy a za to w sypialni ktöra jest na poddaszu miejsca w scianie gdzie mozna takie rzeczy jak walizke i rupiecie se pochowac. Marta jest w polsce.Tesciu umarl i musza wszystko pozalatwiac. No a u nas slonko swieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemam zdjec.Nierobilismy.Boje sie tylko ze moze niewystarczajaco zarabiamy lub moze jakies inne powody beda. Tutaj wam cos wkleje po niemiecku. Dostalam dzisiaj . Es ist noch nie einer zurückgekommen........................ Ein ungeborenes Zwillingspärchen unterhält sich im Bauch der Mutter. \"Sag mal, glaubst Du eigentlich an ein Leben nach der Geburt?\" fragt der eine Zwilling. \"Ja, auf jeden Fall! Hier drinnen wachsen wir und werden für das, was draußen kommen wird, vorbereitet\", antwortet der andere Zwilling. \"Ich glaube, das ist Blödsinn!\" sagt der erste. \"Es kann kein Leben nach der Geburt geben - wie sollte das Bitteschön aussehen?\" \"So ganz weiß ich das auch nicht. Aber es wird sicher viel heller als hier sein. Und vielleicht werden wir herumlaufen und mit dem Mund essen ?\" \"So ein Unsinn habe ich ja noch nie gehört! Mit dem Mund essen, was für eine verrückte Idee. Es gibt doch die Nabelschnur, die uns ernährt. Und wie willst Du herumlaufen? Dafür ist die Nabelschnur viel zu kurz.\" \"Doch, es geht bestimmt! Es wird eben alles ein bisschen anders.\" \"Du spinnst! Es ist noch nie einer zurückgekommen nach der Geburt. Mit der Geburt ist das Leben zu Ende, Punktum.\" \"Ich gebe ja zu, keiner weiß, wie das Leben nach der Geburt aussehen wird. Aber ich weiß, dass wir dann unsere Mutter sehen werden, und sie wird für uns sorgen.\" \"Mutter????? Du glaubst doch wohl nicht an eine Mutter!? Wo ist sie denn bitte?\" Na hier - überall um uns herum. Wir sind und leben in ihr und durch sie. Ohne sie könnten wir gar nicht sein!\" \"Quatsch! Von einer Mutter habe ich noch nie etwas bemerkt, also gibt es sie auch nicht.\" \"Doch, manchmal, wenn wir ganz still sind, kannst Du sie singen hören. Oder spüren, wenn Sie unsere Welt streichelt.\" VERFASSER unbekannt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja! Jasiek wchodzi w faze intensywnego poznawania swiata:) mam mniej czasu, ale daje rade;) Kassay - no juz niedlugo sie przeprowadzam, gdzies w okolice Mercedesa niedlaeko .....nie znam Bremen wiec, wiem ze pierwszy zjazd na bremen:) ale widze, ze i Ty sie przeprowadzasz ? chcecie kupic?? i Gdzie to mieszkanko? chwal sie i trzymam kciuki!! a jak nasza mama Blizniakow?? i Eva? a dla reszty 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarcjanka
Witam wszystkich na forum jestem tu pierwszy raz i tez mieszkam prawie rok na stale w Niemczech. Jestem fizjoterapeutka ale nie wiem jak to jest z zaliczeniem dyplomu tutaj moze jest ktos kto moze mi poradzic. Tak bardzo mi sie nie spieszy z ta praca bo bede miala dzidziusia juz za ok 4 tygodnie, no i musze podszlifowac swoj niemiecki bo niestety w Polsce sie go nie uczylam :( Prosze poradzcie cos. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zaliczenia szköl polskich czy studiöw czy podobnych spraw w niemczech....na tym sie nieznam. Tofi :-)) kolo mercedesa to fajnie.No bo my tez niedaleko tego mercedesa jestesmy a przeprowadzamy sie na Hemmelingen. Ten Makler dzisiaj do nas dzwonil i powiedzial ze to dobrze wyglada.Bedzie z tymi teraz handolwal do ktörych to nalezy( niekupujemy bo nas niestac :-((() zebysmy Kaution w dwa miesiace mogli placic chociaz nawet nie wiem z kad te pieniadze wziasc.A co do jego provision to tez chce z nami pogadac .Moze mozna to w inny sposöb zalatwic. Mieszkanie jest super.Caly dzien o tym mysle.Tak mialam juz raz i to 4 lata temu jak inne znalazlam.Ale musialam sie wyprowadzic jak sie wyprowadzilismy do NRW.No a teraz to zaraz mialam to uczucie ze to jest to i zadne inne. Przy innych bylam taka niezdecydowana ale przy tym nie.Troche sie zastanawiam czy niebedziemy sobie na glowach siedziec. To sa tylko trzy pokoje i wezmiemy malego do nas az dözy sie wyprowadzi ale jest to ok.To mieszkanie jest takie sliczne ze wart.A jak dözy pöjdzie to zostanie ono dla nas i bedzie jeszcze lepiej. To mieszkanie jest na dwöch pietrach to znaczy mam yschody w mieszkaniu do sypialni u göry.Najpierw chcialam zeby dözy tam poszedl ale Alex powiedzial ze nieda mu tego pokoju bo to jest najlepsze w tym mieszkaniu.A ja uwazam ze powinnismi z maluchem na dole zostac, przynajmniej az do wyprowadzki dözego.A Taras ogromny.Naprawde.Moglabym tam no nie wiem.Ogrödek sobie zrobic.Moglabym sobie nawet taki basenik tam postawic.Ale co najpiekniejsze to ten widok.Nad dachami , zachoöd slonca :-)) Jutro spotykamy sie z maklerem zeby reszte obgadac.Mysle ze to juz znaczy ze dostaniemy czy nie? No a teraz zmiana tematu. Cos od tygodnia boli mnie w plecach.Jakis Ischihas czy cos podobnego.Stara jestem :-D. Albo moze mam cos z nerwem. Jeremmy oddycha tak ciezko przez nos(zwlaszcza jak spi) ze musze jutro zrobic termin u lekarza zeby mu tam zajzeli.Moze jest to powodem dlaczego mi sie kazdej nocy budzi a w dzien taki niedobry jest. No a teraz spadam.Zycze milej nocki ..... buzka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja bardzo
A ja bardzo chce zeby Kassay dostala to mieszkanie .Trzymam mocno kciuki.Pozdrawiam.B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarcjanka
Gingera witaj mieszkam niedaleko Bielefeldu jak pisalam na 12 pazdziernika mam termin i cholernie sie boje bo to moj pierwszy porod tutaj i nie za bardzo z moim jezykiem, duzo rozumiem ale wygadac to nie zabardzo mi wychodzi. A co do Kassay to moglabym Ci zrobic masaz bo jestem fizjoterapeutka i na bole krzyza z regoly to pomaga. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo :-) Tarcjanka napewno by twöj masaz pomögl ale daleko mi do Ciebie.Chyba musze pöjsc do lekarza.ten böl jest na wysokosci kosci ogonowej po obu stronach.Moze mam tez cos z nerka.W kazdym badz razie niechce zastrzyköw.Boli bardziej jak siedze. Caly czas sie zastanawiam czy sobie poradzimy bez piwnicy.Wiem ze zazwyczaj trzyma sie w nich wszystko co niepotrzebne :-)) Moze trzeba bedzie na tym terasie postawic taki maly metalowy domek zeby deszcz niepadal i tam wszystko przetrzymywac jak np, deske do prasowania lub to gdzie sie ubrania suszy, odkurzac i takie tam rzeczy. no nie wiem. Tutaj pada deszcz.Brzydko jest. Dziekuje za trzymanie kciuköw :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polak......
Odrzuca mnie normalnie od takich jak wy. Dawac dupy Niemcom, narodkowi ktory chcial nas zniewolic, wymordowac, ograbic.Jeszcze 60 lat temu wasi mezowie strzelaliby nam w glowy, robili to ich dziadkowie lub ojcowie a wy .... z nimi .... OHYDNE jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Exilia 28
Hallo tarcjanka! Nie mysl o niczym innym tylko o tym, ze niedlugo przytulisz swoje malenstwo. Ja tez jak rodzilam pierwsza corke ponad 3 lata temu nie umialam wiele po niemiecku, ale to nie jest takie wazne bo 5 miesiecy temu rodzilam druga i nie widzialam zadnej roznicy w tym by znajomosc niemieckiego w czyms pomogla, najwazniejesza jestes Ty i dzieciatko. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz polak, co byloby 60 lat temu to byloby ale nie jest.Moze tez by strzelal polak do naszych dzieci.Mordowanie i zabijanie obojetnie z jakiego powodu jest czyms ochydnym. Ty bys strzelal.I niebylbys lepszy od innych. Co bylo 60 lat temu.A co bylo 100 lat temu.A co bylo tam i tam.Powinienes caly swiat nienawidziec a nie tylko tych ktörych dziadkowie do polaköw strzelali. Sa wszedzie zawsze tacy i tacy. Smuci fakt ze interesujesz sie tylko wlasna nienawiscia za stare sprawy ktöre poniekad sa juz splacone. Rozejrzyj sie troche a zobaczysz ze warto gdzie indziej wcisnac swöj nos i pomöc teraz tam gdzie pomoc potrzebna. Mam nadzieje ze jak idziesz na zakupy to kupujesz wylacznie polskie towary. Acha, i niezapomnij ze japonczycy pomogli hitlerowi w wojnie.Czyli lapska od urzadzen ktöre z tego kraju sa. Nierozumiem jak mozna byc wlasnie takim ochydnym jak Ty. Ale zazwyczaj najglosniej krzycza ci ktörzy najwiecej brudu za pazurami maja. Wstydzic powinienes sie.Najlepiej przelec cala polska historie, zobacz co kto nam kiedy wyrzadzil i najlepiej zamieszkaj w jakiejs jaskini i zyw sie roslinkami. Bo kto wie.MOze twojego sasiada wöjek mial niemiecka ciocie.Albo twojej kuzynki meza babcia.I tak dalej.Moze jestes nawet spokrewniony z nimi. Swiat sie mieszal juz zawsze . Ale tacy jak Ty sa tymi ktörzy wojne wogöle rozpoczynaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello wieczorkiem Kassay-melduj jak z mieszkankiem ma sie sprawka;)....nie przejmuj sie trolami-ich wykasuja a Twoj post ni z gruszki ni z pietruszki bedzie....szkoda klawiatury na takich-....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 24
Witam, chcialabym prosic o jakies adresy kosmetychek w okregu Waiblingen-Stuttgart, jesli ktos zna takie prosze o napisanie :) z gory wielkie dzieki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jey hey :-)) U7 jest chyba u kazdego lekarza inne bo Marta byla z madlen i lekarz dözo z nia robil a jak ja bylam z jeremmy(u innego) to ta przeleciala malego w ciagu 15 minut. Dlatego tez do niej wiecej nie pujde. A teraz musze sie pochwalic.W niedziele podpisujemy mieszkanie!!!!!!!:-D Ten facet jest super.Naprawde.Ktos z göry nam go przyslal. Nawet wyglada to tak ze jak tylko bede sie na tyle dobrze czula ze moge pracowac to mam mozliwosc u nich w biurze jako schreibkraft na pöl etatu pracowac. Nawet nam zaproponowal ze gdy bede pracowala bo bedziemy mieli wiecej pieniedzy i bedziemy mieli ochote to mozemy o tym porozmawiac jak to wyglada z kupnem tego mieszkania.Bo wlasciciel siedzi w meksyku i ma tam restauracje no i tam chce na zawsze zostac.Tutaj sie jego tato wszystkim zajmuje. Od wczoraj biore paracetamol bo inaczej bylabym do lözka przykuta.Ide po poludniu do Internisty i mam nadzieje ze mi powie co to jest i co mam robic. Marta wraca w niedziele do Bremen. Pozdrawiam was bardzo bardzo bardzo :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jagny
szto stuczilos't?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jagny
gawarisz, kobito, nie gadasz, jak nie ponimajesz, daj se siana :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diewczeta, nie zebym fanka byla, ale.... o\'zapft is !!! :D:D:D:D:D:D Jak juz zem na bajerach:D:D A Wy gdzie sie wszystkie podziewacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-)) jutro podpisujemy wszystko .Mieszkanie juz od 15.11.troche szybko jak na mnie.Nie wiem czy mozna jeszcze z dniami handlowac.Wolalabym od 1.12.NO ale cöz. Pakowac sie powinnam ale nierobie.jakos poczekac wole jeszcze i wtedy wszystko na raz.Ale zbieram juz gazety :-D Bylam raz w czechoslowacji z rodzicami.Bylo super.Tato znal kogos z delegacji ktöry nas zaprosil.To byla OstravaPamietam ze u nich jest pachnie i smierdzi na odwröt.Ale mozna sie szybko nauczyc bo tez slowacy. Fajnie mialas Mariechen :-D Ja spadam teraz.Powoli dochodze do siebie. Milego wieczorka 🖐️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, :-)) mamy 24 stopnie i wlasnie ide na spacer.O 20 podpisujemy wszystko noi mieszkanko mamy. Möj dözy to tak jak zawsze.Nic sie niezmienilo.Bardzo inteligentny czlowiek ktöry jak trzeba to tak z toba bedzie rozmawial ze sie zdziwisz co ja wogöle od niego chce.I jak wogöle moge möwic ze jest niedobry. Odczekamy jeszcze pare tygodni i zobaczymy. No to tez zycze milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj tez ostatnia
jestes zwykla , wyrodna matka, ktora nie moze juz sie doczekac zeby pozbyc sie syna z domu.bo wtedy bedzie mogla ladniej mebelki poukladac.jak ktos by nie wiedzial to by pomyslal ze macocha jego jestes nie matka rodzona.lep sobie te nowe gniazdko.bez zakaly co ci wszystko burzy.Pan Bog cie pokara , tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj tej przedostatniej
matce radze nie udawac, ze troszczy sie o dusze Kassay, ino od razu dawac na msze za jej zbawienie :-P Przynajmniej klecha zarobi, a ja uwierze w szczere intencje "zmartwionej" :-P :-P :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj tez ostatnia
Kochanienka , a gdzies ty zmartwienie wyczytala w moim poscie? raczej oburzenie.na ludzi takich jak ona.spieprzyla dzieciakowi zycie, zle wybory dokonywala, nie ukladalo jej sie.ok, ale dlaczego teraz dziecko ma za to placic.nie jego wina ze matce w zyciu nie wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×