Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Tofi馃尰 ja chyba sobie nie wyobrazam, aby moj maz mial byc przy porodzie. Chyba inne myslenie mam na ten temat, niz wiekszosc z was.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dziunia - dziekuje..wiesz jak to jest z dziecmi ... O twoim Istnieniu nie wiedzialam wczoraj....dzisiaj bez Ciebie nie bede Istniala... ide sie przytulic do mojego 70 cm szczescia:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Tofi i Sikorka馃尰 ja sie juz przyzwyczailam do tego rozdwojenia. Marylou馃尰 czasami przypadki chodza po ludziach. Ja tez nie moge powiedziec, ze z corka bylo inaczej. Ale swiadomie to dopiero teraz moglabym podjac taka decyzje. A taraz, na pierwsze dziecko to troche duzo lat mam, a na drugie to chyba akurat. Tylko, ze teraz to tak ciezko do nastolatki trafic.................:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
widze, ze obluda nie zna granic, \"na czarno\" napewno milutko, fuj, ze ludziom chce sie latac po necie i szukac kto co napisal. do pomaranczki, wspolczuje zatem partnerowi twojemu :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
marylou, \"siusiak\" ja pierwszy raz to slowo wypowiadam, (pisze) :D:D:D az sie pale ze wstydu :p

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
O O A co tu sie dzieje? Pomaranczka Ty to grzebiesz.No mnie sie tez wydaje ze sie dobrze na tym o czym piszesz znasz. Co do wychowywania dzieci to ja jestem raczej tez po tej stronie zeby niezmuszac i zeby dzieci byly dziecmi tak dlugo jak tylko mozliwe. Niekazdy moze byc lekarzem.Niekakazdy moze patrzec na krew.Niekazdy ma rytm w krwi :-))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ratlos
Dziewczyny, prosze o rade! Chcemy wyjechac z rodzina do Niemiec (mamy obywatelstwo) jednak problem jest tego typu, ze nie nie mamy nikogo znajomego, kto pomoglby nam w poszukaniu mieszkania do wynajecia. Sami nie jestesmy w stanie sobie nic wynajac poniewaz nasz niemiecki jest do niczego :(. Czy znacie moze jakies osoby, ktore odplatnie pomagaja polakom w zameldowaniu i innych sprawach urzedowych. A moze ktoras z was jesli nie pracuje bylaby w stanie nam pomoc a przy okazji sobie dorobic, miasto nam oboj臋tne ale lepiej jakies wieksze.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dziunia swiete slowa... moi rodzice 100% zastosowali tego co piszesz i efekt - ja z siostra szczesliwe malzenstwa, jestesmy po prostu szczesliwymi ludzmi, Magda super zdolna niedlugo ma awans na prof. Politechniki Wrocl. mama nam duuzo czasu poswiecila, wspierala - komputery tv nie istnialy, rozmowa poznawanie swiata i zasada--jedyne dzieci co m ozemy wam dac to wyksztalcenie, tego nikt wam nie odbierze, dziewczyna - nigdy nie bedziesz uzalezniona od faceta, zawsze bedziesz mogla zyc na wlasny rachunek..i nie chodzi o dyplom - mozna sie swietnie realizowac jako fryzjer, cukiernik, ale szkolic sie byc coraz lepszymm:) tak wiec dziunia gratki za podejscie:) i dzieki dzieki kupimy, w grudniu lece do stanow wiec kupie w oryginale:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Slyszalyscie ze Pavarotti zmarl dzis nad ranem:-( A ja tak czytam wypowiedzi Ani i Marylou i wlasciwie to wiele roznic w waszych \"metodach\" nie widze:-D Aniu nie odpisalam \"tam\" ale zdjecie obejrzalam. Przeslicny ten twoj Michalek i oczka tez takie duze i przejrzyste.Ma niebieskie czy zielone? A moze wlasnie takie niebiesko-zielone;-) Slodziutki baczek.A z czekolada mu do twarzy. Anastasia zawsze tak wyglada jak zje cos co ej baarddzooo smakowalo, widze ze Michalek przepada za czekolada:-D A co do waszej dyskusji to naprawde nie widze wielu roznic.Ania sama twierdzi ze daje dziecku \"wolna droge\" jednoczesnie oferujac wiele mozliwosci.Ona tez nie jest \"rodzicem-przewodnikiem\" tylko \"rodzicem-towarzyszem\". Taka postawe uwazam za sluszna i sama staram sie Anastasie begleiten zamiast ja kierowac. Tak jak Dziunia pisala to wiaze si z raca ze strony rodzicow a ci niechetnie poswiecaja swoj \"cz谩s wolny\":-( Wiadomo ze latwiej dziecko psadzic przed TV i puscic \"informacyjne\" nawet programy niz samemu ten czas zainwestowac.Anastasia nawet nie wie co to TV, nigdy mi pomysl do glowy nie wszedl ja przed gloca posadzic i \"robic swoje\".Moze to tez kwestia tego ze lacze studia z mala i czas jaki spedzamy razem wykorzystujemy do maximum. Jesli chodzi o wyksztalcenie to rowniez jestem zdania ze kazdy mlody czlowiek sam powinien \"swoja\" droge odnalezc.Nie mam najmniejszego problemu z tym zeby Anastasia zostala krawcowa :-D Ale jednoczesnie chce jej dac mozliwosc poznania innych dziedzin. A co do \"eleganckiego sportu popoludniami\" to powiem wam szczerze ze wolalabym zeby mala jezdzila konno niz gdzies za kioskiem \"obalala\" butelke piwa:-O Ja sama bylam wniebowzietym jezdzcem i chce dac malej rowniez szanse zajecia sie tym co sprawia jej przyjemnosc.Twoj syn Marylou tez \"trafil\" do kosciola bo mu przedstawilas Marylou.Gdybys tego nie zrobila, nie wiedzialby co to wogole kosciol i co tam sie \"je\".Wiec poglady sa te same. \"jedyne dzieci co mozemy wam dac to wyksztalcenie, tego nikt wam nie odbierze\" Tofi chocbym slyszala moja mame:-D A co mowienia malej to nikt jej nie zmuszal i nie wkadal jej wyrazow do ust. my bardzo duzo ze soba rozmawiamy od poczatku wszystko tlumaczylismy i ksiazeczki to dla nas chleb powszedni.Mozna powiedziec ze \"samo przyszlo\". To tylko efekt czasu spedzonego z dzieckiem na przyjemnosciach:-D Ale nikt do niczego u nas nie zmusza. A teraz pedze do juwilera bo malej kolczyk wypadl:-O Ratlos o ile sie orientuje sa specjalne firmy ktore sie nawet w olsce oglaszaja.Ale poczekaj moze sie ktos \"chetny\" tutaj znajdzie. Szkoda ze przegapilam pomaranczki, musialo byc \"oblesnie\". Ciesze sie bardzo Marylou ze z tata wszystko w porzadku! To prawda ze starsi ludie czuja sie najlepiej \"na swoim\". Trzymam nadal kciuki zebyjeszcze nic innego \"nie wyszlo\". POzdrawiam 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dziunia kurcze szukam tego, bochcialabym miec tez polskie tlumaczenie i nie moge znalezc:( mozezsz zdradzic gdzie to kupilas?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
he he jednak cosik przeczytalam. \"Mycie pochwy\" eerraaa to wazny temat, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile infekcji mozna uniknac znajac prawidlowe zasady hygieny: Wie nie \"kur...uj\" powaznego tematu. I przykro mi ze zyjesz zyciem seksualnym Marylou, widac ze tobie tego brakuje, wyrazy wspolczucia:-O

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ratlos
Dzieki Dziunia zaraz przejrze te linki, a og艂oszenia z immobielien przegladalam, tylko chodzi o to, ze jesli juz cos mnie zainteresuje to nie skontaktuje sie niestety z wynajmujacym bo do tego trzeba znac dobrze niemiecki, dlatego potrzebuje kogos kto mi w tym pomoze.....w tym jest caly problem. Nie znalazlam zadnych firm, ktore oglaszaj sie w Polsce, Mamusia Anastazji, jesli znasz jakies to daj prosze linka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do ratlos
to ty sobie poszukaj mieszkania por贸wnaj ceny przelicz na mo偶liwo艣ci zdecyduj w jakim regionie DE chcesz mieszka膰 wybierz miasto i wtedy do nas przyjd藕 a na pewno ci kto艣 pomo偶e przecie偶 my nie wiemy o tobie nic, a przy wyborze miejsca zamieszkania wa偶ny jest moim zdaniem chocia偶by lokalny rynek pracy i takie tam ;-) rozmowa z wynajmuj膮cym i podpisywanie umowy to ju偶 naprawd臋 ko艅cowy etap

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
:-)) Ludzie kt枚rzy obrazaja i sie z tematu zwiazanego z sexem smieja sa czesto ludzie wlasnie w tym kierunku zaniedbani. Ja tez wspulczuje.Bardzo. Apropo prostytutki.Gdyby ich nikt niepotrzebowal to by nie istnialy. I jest mi obojetne jezeli to robia co robia bo jest to ich sprawa.kazdy jest za siebie sam odpowiedzialny i jezeli ktos uwaza ze chce dac sobie za sex zaplacic to niech to robi. Sa kobiety kt枚re maja meza i pomimo tego ze niechca to spia z nim.To jest moim zdaniem d枚zo gorsze . Temat jest komplex i mozna by sie godzinami nawet kl枚cic bo kazdy ma inne zdanie.Juz slysze jak niekt枚re osoby ..........sa 馃槧.Ale i ja mam poprostu swoje zdanie. Prawda jest taka ze mamy te \"pochwy\"(jaki idiota wymyslil ta nazwe) :-D, i sa penisy, i muschis :-p(nigdy tak mojej kotki niewolalam).I chyba tak tez zostanie.Trza przestac sie tak zachowywac jakbysmy byli kto inny .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
POZDRAWIAM Zeby zmienic temat, w Polsce leje i zimno jak cho****. A co do dzieci, to w kladac w nie warto, inwestowac. Mi tez zawsze powtarzano, ze to co mam w glowie to moje i nikt mi tego nie zabierze. Moja corka miala wiele szczescia. Jako male dziecko 3 letnie trafila w przedszkolu na super nauczycielki.Przez pisenki i wierszyki rozwijala swoja pamiec. Jako 5 latka mial nauczycielke , ktora potrafila przekazac dziecia wiele wiadomosci na zasadzie zabawy. Rozlozyla na dwa lata zerowke, co dla niektorych dzieci bylo korzystne i nie meczace. A dla niektorych, jak moja Sara, dalo mozliwosc zrobienia wiecej zadan z matematyki. Albo doskonalenie umiejetnosci czytania. Pamietam, ze nie nawidzilam jak ktos do mojego dziecka dziamgal na zasadzie ble, ble, bo ona malutka. Ja zawsze staralam sie normalnie do niej mowic, i zawsze jej wszystko tlumaczylam, poprostu rozmawialam, anie zbywala, bo ona za mala. Wiem za to teraz, ze mam normalnie rozwinieta corke, ktora radzi sobie dobrze juz drugi rok w zmiennych warunkach.I chwalic ja za to.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do marylou: A ten bezdenny topik, dzieki, jak najbardziej obserwuje, ale nie latam z ozorem na \"Smietnik\" jesli ten cytat to insynuacja, ze pomaranczka jestem ja to mozesz sobie darowac.. co jakis napad pomaranczek to zaraz ktos wywalal pomyje na mnie: to malutka_de!!! ile razy to juz bylo??!!! poszukajcie sobie innego kozla ofiarnego, bo nie zamierzam brac na siebie winy za co czego nie zrobilam..watki na smietnik podaje tez pod moim czarnym nickiem, w przeciewienstwie do kilku innych osob, ktore tu co noz pisza raz na czarno, a raz na pomaranczowo i nikt im nic nie zarzuca...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ze raz podalam jakis swinski link na smietnik i wszystkie obrazone, bo ominela je sensacja pobabrania sie troche w brudzie..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam, widze, ze tu temat nadal typowo secualny :P :D:D:D ja dzis maial bardzo fajny dzien, sama z dziecmi, nawet na kawke pojechalam do kolezanki, pierwszy raz z obojgiem dzieci! spisaly sie na medal :D:D pozdrawiam, papa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
jak tak dalej pojdzie to trzeba bedzie zmeinic temat na zycie seksualne Polek zyjacych na stale w Niemczech :D :P :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 MUTTERWITZ
czy to nie co艣 w rodzaju "dystans do siebie"?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ale poziom ja padam
18:03 taka sobie Polka z zagranicy Zle tak samemu. Ja mam tutaj tylko meza i corcie. Ale powiedzialam sobie, ze w ch*j im w d**e wszystkim. Sama dam sobie rade i tak tez robie. jeszcze slabo z jezykiem, ale dam rade. Chcialabym wlasnie miec jakas kumpele z ktora mozna byloby wyjsc na spacer do parku czy razem po sklepach pobuszowac. Byly dwie takie chetne na znajomosc, ale majac meza, dziecko i kochajac ich nie mialam ochoty na dyskoteki i nie wracanie na noc do domu. Imprezowiczki jednym slowem. Jestem osoba ogolnie odtwarta do ludzi, ale ciezko mi znalezc taka bratnia dusze. 18:11 malutka_de ja odpadam, bo mam "na szyi" meza, ktoremu musze dziennie gotowac obiady i dziecko, ktorego nie mam z kim zostawic, poza tym nie kreca mnie buty za 180e , ani kupowanie malej markowej odziezy z zary czy liegelind,bo nie lubie pozniej pozayczac ani komus ani od kogos, nie bawi mnie tez ciagle tlumaczenie komus czegos, ani wypelnianie formularze i latanie z kims po urzedach, owszem czasem pomoglam, ale do dzis ani dziekuje za to nie uslyszalam, ale nos zadary , bo dama jezdzi audi a6 po czolowym zdrzeniu i bedzie go jeszcze 5 lat splacac

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Muterwitz to \"wrodzony dowcip\" a dok艂adnie cyt.: eingeborener Witz ; nat眉rliche Schl盲ue koniec cyt. ;-) . a 偶e nikt w j臋zyku potocznym nie m贸wi o kim艣 偶e \" ma wrodzony dowcip\" to najbardziej odpowiednie, oddaj膮ce sens , wydaje mi si臋 okre艣lenie \"z jajem\" wypowiedzi z jajem spos贸b wys艂awiania z jajem robi膰 co艣 z jajem robi膰 sobie jaja itp. . ale s艂usznie z tym \" dystansem do siebie\" bo 偶eby robi膰 sobie takie SIUPY trzeba ten dystans mie膰 :-) . ale teraz to si臋 wym膮drzy艂am :-p ja-je-ju :classic_cool: . kto艣 ma jakie艣 inne propozycje ? .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
marylou ostatnio wi臋cej rozmawiam przez telefon :-p . poza tym cz臋艣ciej nie ma mojego m臋偶a ni偶 jest jak go nie ma to wiadomo - pracy huk, wsz臋dzie trzeba zd膮偶y膰, a i poczyta膰 by si臋 chcia艂o i takie tam ;-) a jak m膮偶 jest to tez wiadomo :-p ja tam obrzydliwa nie jestem :-D :-D :-D :-D :-D :-D ech te wieczne zaleg艂o艣ci zaleg艂o艣ci ;-) .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
:-D ja zna艂am podobny jak to na pogrzeb 艣wiatowej s艂awy kardiochirurga zjechali si臋 偶a艂obnicy (w wi臋kszo艣ci lekarze) podczas mszy na trumnie spoczywa艂 wielki wieniec w kszta艂cie serca z szarf膮 tradycyjnie zawieraj膮ca sentencje i podpisem \"wdzi臋czni pacjenci\", na co jeden z obecnych parskn膮艂 艣miechem ..... by艂 to ginekolog kt贸ry w tym momencie wyobrazi艂 sobie w艂asny pogrzeb ;-) .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
sto lat, sto lat niech zyje zyje nam!!!!!!!!!!!!!! a kto?????????????? 馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰 IWONA!!!!!!!!!!!!!! 馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰 wszystkiego naj, spelnienia wszystkich marzen, malych i tych duzych......

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
marylou, wracam jeszcze do wczoraj... pisalam, ze swietnie spedzilam czas z dziecmi... no wlasnie swietnie, poniewaz ostatnio bardzo malo czasu spedzalam z nimi niestety, a do do lekarza, tu, tam...a z raji tego, ze moj maz przez pewien czas byl w domu to odwalal, ze tak powiem wszystko prawie przy dzieciach... niby mialam czas dla siebie... ale wole miec czas dla nich, i dzieki temu byc silniejsza... na to, zeby pobyc sama bede miala jeszcze w moim zyciu czas... i napewno sie uciesze z tego ;). sek w tym, ze za 3 miesiace nie bede mogla moimj dzieciom poswiecic ani minutki, nie bede ich mogla nawet wziasc na kolana. i dlatego rozp眉ueszczam moje dzieci jak moge :P oj, pewnie zaraz sie rzuca na mnie co niektorzy.... i moja corka nie idzie spac o 19 zebym mogla poogladac TV, i nie spi zawsze w swoim lozku tylko z nami...i nie codziennie sa zdrowe warzywka na obiad... ale za to jestem z nimi tyle ile byc moge... dlatego tak sie ciesze, ze spedzilam z nimi czas sama... to sa tylko chwile...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×