Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość pytaaaaaam
mozesz podac linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mecz234
pomozcie!!! na jakim programie moge ogladnac mecz polski bo na ard leci tylko z niemcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jozefa z Gaju
No dzis bylo pieknie!!! A jutro jeszcze ladniej bedzie. Kladzcie sie na ogrodzie i miejcie wszystko gdzies......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetkaona25
Czy ktos z was moglby mi powiedziec co oznacza rinder tafel spitze? Wiem, ze to miesa wolowe, ale nic wiecej i nigdzie nie moge tego znalezc :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubhs
Witam Panie Polki.Ja w trochę innej sprawie.To nie żart co napiszę...Jestem Wojtek,taki tam marzący chłopiec z Polski...I mam problem.....Szukam pewnej Polki,która mieszka w Niemczech-Dortmundzie.Sprawa jest naprawdę poważna,gdyż pewien Niemiec chciał ją udusic :( Kontakt nam sie urwał,a ja się strasznie martwię.Czy jest tu ktos wstanie w jakikolwiek sposób mi pomóc?Proszę o jakąś odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kubusia
Bardzo chetnie pomoglabym Ci,ale nie mieszkam w rejonie Dortmundu. Obys ja odszukal,bo z Niemcami nie ma zartow. Powodzenia w poszukiwaniach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubhs
Nie udaje mi sie to niestety.Może by mi było łatwiej,ale nie znam niemieckiego....Miło,że ktoś odpowiedział,chciałem jej pomóc, odszukać....Co telefon to był jej płacz.Pewien Niemiec dostał świra na jej punkcie i chciał ją udusić....To przykre,ale prawdziwe....No i spotkało mnie najgorsze co tylko mogło...zerwała kontakt...bo jak stwierdziła nie chce mnie mieszać....a ja tu wychodzę z siebie,bo mnie zablokowała i nic nie mogę zrobić... :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jozefa z Gaju
Kurka wodna troszki sie dzis ochlodzilo,ale jutro bedzie lepi.Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N-ta z Bremen
Dziewczyny, czy moglybyscie mi podpowiedziec, jakie jeszce formalnosci musze zalatwic w zwiazku z podjeciem pracy w Bremen. To niemiecka firma mnie znalazla i zatrudnila. Mam juz meldunek w Berlinie, umowe o prace, karte podatkowa i ubezpieczenie. Czy dodakowo otrzebne mi pozwolenie na prace, zarejestrowanie sie jako cudzoziemka? Slyszalam, ze nie,ale jesli ktoras z Was przechodzila przez to i moglaby mi cos podpowiedziec, bylabym wdzieczna. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
n-ta, wydaje mi sie, ze nie potrzebujesz, wszystko zalatwi za Ciebie firma:) Pozdrawiam z Bremen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RISA
WITAJCIE MAM PYTANIE DO OSÓB KTÓRE TROSKE DŁUŻEJ MIESZKAJA E BREMEN POWIEDZCIE MI CZY JEST TAM JAKAS LOKALNA PRASA DLA POLAKÓW WYDAWANA W JEZYKU POLSKIM CZY KTOS MOŻE DAC MI NAMIARY NA REDAKCJE BARDZO PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orisa nie mam pojecia...ale wejdz na Nasza klase, tam jest profil Polacy w Bremen i forum o takim samym tytule, a czlonkow az 400 prawie, na pewno ktos Ci odpowie:) Ja na taka prase nie trafilam, oprocz gazetki parafialnej:O ale moze cos przeoczylam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanthe
Czesc Jestem w Bremen 16 miesiecy na stypendium. Tak sie zlozylo ze tam gdzie studiuje nie ma zadnych polakow, moj niemiecki jest raczej słaby i z reguły uzywam głównie jezyka angielskiego. Bremen mi sie ogolnie podoba, chociaz czasem trudno mi sie dogadac. Tu pozdrawiam wszystkich ktorzy kiedykolwiek ze słownikiem w reku tłumaczyli lekarzowi co im dolega :) Mam jednak pewien problem moje stypendium niedlugo sie konczy przydaloby sie znalezc jakas prace, wypadałoby więc podszkolić niemiecki. Czy ktoś wie gdzie w Bremen są jakieś wieczorowe intensywne!! kursy języka niemieckiego? Ale niezbyt drogie.. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Jolanthe:D skad to znam, na poczatku angielski, ale im bardziej uczylam sie niemieckiego moj nieszczesny jezyk zamieral i wlaczal sie wlasnie niemiecki, ale sluchaj ja tez takich kursow szukam plus np weekendy.....poszukam yobie i moze cos znajdziemy hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanthe
Czesc Tofi_Bremen Bardzo chętnie.. W weekendy to nawet jeszcze lepiej. Ale jak na razie takich nie znalazlam. Wieczorowe owszem są ale niestety nie są to kursy intesywne. Wciąż szukam.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orisa, w Bremen są polskie sklepy i nie ma problemu z kupieniem polskiej prasy jest jej bardzo wiele. Mozesz tez kupic na przyklad niemiecka Angore wydana po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolanthe w Bremen jest bardzo dobry lekarz mowiacy po polsku Karl Barcikowski Kornstrase 607 tel. 0421-87-58-11 sa tam tez dwie pielegniarki polki i jedna niemka wiec nie ma problemu i mozna spokojnie sie dogadac. 30 km od Bremen jest tez ginekolog rowniez mowiacy po polsku. Nie znalazlam niestety dermatologa, ale moze dla odmany ktos zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, ja o tym ginekologu slyszalam wiele zlego..wiem ze jest tez i owszem polski internista, ale dobry do wypisywania zwolnien:O nie znam nazwiska, musze sprawdzic. ale przez te 3 lata co tu jestem, chyba wole chodzic do niemieckich lekarzy - wyjatkiem swietna pediatra...polacy ida sobie w kulki wykorzystujac, ze ludzie jezyka nie znaja i tak przyjda. zastanawialam sie nad polska Hebame ale pare osob mi odrazilo, bo laska odwalal sprawe ewidentnie, mialam niemke cudo dziewczyna. Mimo ze moj jezyk byl raczej mogowy dalam rade:) o Angorze slysze pierwszy raz, super, musze poszukac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy prosze o odpowiedz
Witam wszystkich i mam goraca prosbe: Dziewczyna mojego przyjaciela jest w ciazy. Oboje mieszkaja tez w Niemczech, maja meldunek, on ma zarejestrowana firme jednoosobowa (Gewerbeanmeldung). Nie posiadaja ubezpieczenia socjalnego w Niemczech (Krankenversicherung)a nie wiemy jak moga sie tu "Sozialversichern" i czy maja do tego prawo? W urzedach nikt tu ci nie pomoze, wszyscy sa na nie. Ja jak rowniez wszyscy ktorych znam, sa tu na innych warunkach i nie mozemy im cokolwiek poradzic. Czy reguluja to jakies przepisy, np. unijne? Slyszalem, o Polkach "z Polski" ktore rodzily w Niemczech, niestety nic konkretnego nie dowiedzialem sie. Zgory dziekuje za pomocne typy i pozdrawiam z Karlsruhe, Jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaF82
Witam wszystkich, mam pytanie do Pań. Od dwóch miesięcy mieszkam w Bonn, jestem w szóstym miesiącu ciąży,czy któraś z pań mogła by mi polecić dobry szpital?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomocy prosze o odpowiedz - jezeli ktos ma swoja forme ma obowiazek sie prywatnie ubezpieczyc....jezeli jest malzenstwo to ubezpieczenie obejmuje dwie strony jezeli nie sa mazenstwem niech dziewczyna zadzwoni do polski, i musi wykupic ubezpieczenie zdrowotne ale to NFZ ureguluje, jest obywatelka polski i tam sa przepisy obowiazujace, niech powie ze wyjezdza za granice powyzej 30 dni jak to jest z ubezp. gdyby byla obywatelem de to idzie do Arbaisamtu i ma bezplatne ubezp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) sluchajcie, jestem teraz przed wazna decyzja, byc moze na cale zycie bynajmniej tak to odczuwam, ie wiem co zrobic. zdalam mature i chce teraz isc na germanistyke. w te wakacje 2 miesiace bylam w stuttgardzie jako aupair trafilam na bardzo dobra rodzine.. powiedzieli ze moj niemiecki jest b. dobry, ze powinnam sprobowac germanistyki wlasnie tam. teraz mam wybor - albo studiowac germanistyke w zielonej gorze albo stuttgart. po studiach i tak chce wrocic do polski i mysle ze po uni w stg bede miala o wiele wieksze mozliwosci.. ale tez w sumie boje sie wyjechac na tak dlugo,nie wiem czy dam sobie rade na studiach,bede musiala tez pracowac gdzies ale chyba legalnie nie da rady? z tego co wiem trzeba miec pozwolenie? poznalam tam dwoch polakow z pochodzenia,tez studiuja i maja pomoc socjalna ale ja chyba nie mam co na nia liczyc? nie wiem czy to dla obcokrajowcow tez sie nalezy? nie wiem co mam zrobic, czy isc na latwizne i studiowac tutaj czy jednak sprobowac i wyjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z Delmenhorst ;-) co do niemieckiej Angory po polsku- katastrofa, nie ma polowy artykulow znajdujacych sie w oryginale. papier gorszy od toaletowego. Angore jak i inne polskie gazety mozna kupic w sklepie LAZAR na Blockdiek w Bremen. Tofi, kiedy Cie u mnie znowu widze? slyszalam , ze w koncu bylo spotkanie z Kasia :-) moja Madleen chodzi od tygodnia do przedszkola, jest bardzo zadowolona, i co mnie bardzo zdziwilo.... jej znajomosc niemieckiego! ja myslalam, zebeda problemy, a przedszkolanka mowi mi, ze ona nie ma zadnego problemu z porozumieniem sie! od piatku mam znowu gosci, u nas jest lato odwiedzin w tym roku, trzy turnusy juz byly, zostaly jeszcze dwa (planowane) :-) ciesze sie, ostatnio coraz rzadiej jeste w Polsce, wiec Polska do mnie przyjezdza :-) milego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata_83
Witam wszystkich serdecznie, mieszkam w Bremen od okolo 5 lat. W tym tez miescie znalazlam ostatnio firme zajmujaca sie wszystkim, co jest zwiazane z pieniedzmi,np. kredyty, konta bankowe i oszczednosciowe, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, emerytury. Sama w koncu sie ubezpieczylam i zaczelam oszczedzac na emeryture. Pracownicy mowia po polsku i ogolnie jestem zadowolona. Gdyby ktos potrzebowal pomocy w tych sprawach, moge dac namiary. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata_83
do Tofi_Bremen Ten internista, o ktorym piszesz, to moze Szymanowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata_83
Znacie moze jakiegos dobrego ksiegowego w Bremen, ktory mowi po polsku. Do tej pory jeszcze nie rozliczylam sie z podatkow i musze sie wreszcie za to wziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo Renata. jest podobnk kobieta rozliczajaca podatki, postaram sie znalezc na nia namiary. pozdrowienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaweeeeee
Mo.nika vel Czarno biała ------ bywasz tu jeszcze ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×