Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość e-v-a
a ty skad wiesz czy ja mysle ,ze socjolog to facet?Slowo socjolog nie jest rodzajem zenskim.I nie musisz sie popisywac znajomoscia jezyka niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszły socjolog
Sora nikomu wody z mózgu nie robią bo każdy inteligentny człowiek który ogląda tv i czyta co sie u nas dzieję ma ochotę stąd nawiać ...tylko niestety nie każdy ma taką możliwość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia 21 ty chyba
na glowe padlas! ty chcesz za 2 lata studiowac germana w niemczech? zrob wpierw dsh albo daf kobieto,wtedy zobaczysz co to znaczy "znac niemiecki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszły socjolog
A dziewczyny tutaj opisują jak im się żyje w de i gołym okiem widać że jest im lepiej niż w PL więc po kija awanturę wszczynasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko tym niektorym
one taz ubarwiaja ,widac golym okiem! przeciez nie napisza jak jest naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia przynajmniej nie będzie narażała niemieckie państwo na tzw \"socjal\" i nie przyniesie wstydu Polakom:) Maryśka -trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-v-a
ja nie pluje na polske,to wy nas krytykujecie.A w polsce jest jak jest.Ci ,co jezdza na wczasy pewnie zarobili na nie w niemczech,anglii albo w innych krajach.Przecietnych na to nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evo ja nie uznawalam dyplomu a mieszkam na Bawarii. A moze byl uznany za moimi plecami. Bylo tak: zadzwonila do mnie pani, ktora bardzo mnie chciala zatrudnic i prosila bym przyniosla wszystkie dyplomy jakie posiadam. I to ona obdzwonila pol niemiec. Zrobila kopie mojego dyplomu i wyslala poczta nie wiem gdzie chyba do Monachium a moze do Bonn, bo tez cos bylo wspominane, musialabym na pieczatke popatrzec. No i dostala odpowiedz, ze moje kwalifikacje sa rownozedne z tymi, kotre sa wymagane do wykonywanie zawodu wychowawcy w przedszkolu. Potem jeszcze z powiatu dostala potwierdzenie, ze moge byc zatrudniona jako wychowawczyni. No wiec pracuje w przedszkolu wiec nie musze uczyc dwoch przedmiotow. Ale z tego co wiem nauczyciele w szkole musza. W Polsce teraz tez milo jest widziane jak nauczyciel ma uprawnienia do dwoch przedmiotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co złego w tym ze chcę w niemczech studiowac co? certyfikat zaden problem:-) a Ty juz masz te certyfikaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-v-a
ja moge napisac,jak jest naprawde.Pytaj,co chcesz wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszły socjolog
No nie wiem czy ubarwiaja ...ale sru niereformowalnym ludziom nic nie wytłumaczy się ...ważne że one wiedzą swoje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-v-a
Belaiza-jezeli bylas w polsce nauczycielka,to nie musialas uznac.Ja jestem po wychowaniu przedszkolnym,napisali mi ze moje wyksztalcenie jest rownorzedne,ale musze zdac egzamin z wych. przedszkolnego i rechtskunde,no to zdalam pare lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słodka wódka ale sie uczepiłes/uczepiłaś... chce tylko tam studiowac i wrócic. a poza tym co złego w tym ze ludzie wyjezdzaja? kazdy ma prawo życ jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marysi -
ale jestem walnieta,powiedz pilas co? zaden problem?? wiesz jakie to ciezkie? ty po swoim niemcu z liceum to mozesz najwyzej isc po bulki! to nie sa certyfikaty Mädchen,to sa egzaminy! i one dopuszczaja na studia,musisz miec also swoj deutscj na poziomie uni!!! bo inaczej raus:( ale dla ciebie to zaden problem,no co tam.bulka z maslem! znasz srednio niemiecki,czyli jak polowa tych lasek tu! sorry jest ktos na wyzszym poziomie,jakies studentki? nie mam bocku na ta tania dyskusje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiu przespij sie
ok? jutro bedzie nowy dzien! jesli ciebie dopuszcze w ogole na studia w uni to ja przed 30 dziecko urodze buahahh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a Interesuje mnie dużo rzeczy ... Zjawisko jest złożone , bardzo ciekawe i bardzo trudne... Ostatnio miałam przyjemność rozmawiać z Polakiem ,który od 3 lat z całą swoją rodziną mieszka we Włoszech .Płakał. Ale do tego kompleksu obywatela gorszej kategorii przyznał się po 3 latach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze tak Evo a moze dlatego , ze Polska jest juz w Unii. Ciesze sie ze mam kolezanke po fachu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz w uni nhhha
polska jest juz od maja 04w unii.cos ponad 2 lata no ale to"juz" ... naja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belaiza-wychodzi na to
ze ty nawet standardu niemieckiego nie posiadasz. od 1 do 1 ciagniecie? sorry ale tak wyszlo z tego co pisalas,uzalasz sie...nieladnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszły socjolog
ale się czepiacie szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysiu bardzo dobry pomysl z tymi studiami. Bo gdzie najlepiej poznac jezyk jak nie u zrodla. A 2 lata to duzo czasu, wiec napewno sie uda. Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie niech
marysia jedzie do bdr i sie przekona. no ale moze ma kasiastych starych i jej zapewnia urzymanie w de:) marysiu,nie zapomniej rodzicom powiedzeic ze to ok 700 e also 3000 zl ma mies:-) na pewno sie uciesza:-)))) ps. jesli juz sie konczy studia w de to sie probuje tu zostac zeby pracowac za godne pieniadze! a ty piszesz ze wrocisz do polski,rozbawilas mnie w ten niedzielny wieczor:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liceum konczyłam 3 lata temu i prawie nic nie umiałam z niemieckiego. nic nie piłam i wiem ze egzaminy na certyfikat są ciezkie bo juz takie zdawałam z angielskiego. zeby tamte zdac uczyłam sie duzo i dlaczego nie miałabym zdac z niemieckiego,? skoro od kilku tygodni ucze sie niemieckiego srednio 4 godz dziennie.myslisz ze przez 2 lata mi sie nie uda? próbujesz mi wmówic ze nie wiem w co sie pakuję...udajesz wielkiego znawcę a ja dobrze wiem ze czeka mnie cięzka droga.mój kuzyn zdawał tam mature i skonczył studia w Berlinie ale co innego zdawac niemiecka maturę a co innego polska i to kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to ladnie ze strony belai
zy ze cie pociesza! lass dich mal trösten hiaha:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilka tygodni
dobre:) ok poczekamy zobaczymy! moze i jestes jakis talent(choc na to nie wyglada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia brawo! przynajmniej nie będziesz służącą u szejka :) I tak trzymać! Tylko cięzką pracą dochodzi się do czegoś-niezaleznie czy w Polsce czy w Niemczech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a poz tym tu kobitki
sie pilnie ucza np.takie zdania jak" ruf mich an "usv wiec na pewno ci pomoga :):);) tylko nie zapomnij ze na egz. jezykowych typu dsh czy DaF poziom jest "odrobinke"wyzszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za podcinanie mi skrzydeł:-( ale wam powiem ojciec ma łasną dużą firmę:-) pieniadze na moje utrzymanie są:-) jakies jeszcze zarzuty? myslicie ze nie wiem jak jest w niemczech?????????dobrze wiem czekam na kolejne zarzuty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale kasa to nie wszystko
i tak nie zaliczysz grundstudium i wylecisz zanim sie na dobre w akadaemiku rozpakujesz! i wtedy tatus swoim autem transportowym cie odholuje:))) zostan w pl, w pl jest taka korupcja za kasa tatulka sie przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×