Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Cześć Wam mam pytanie
ale raczej nie na temat. Czy trudno jest nauczyć się języka?? Kiedy zaczęłyście rozumieć co się mówi po niemiecku, bo czasami są tak długie słowa a tak szybko wymawiane, że ja nie wiem o co chodzi a mam zamiar iść na lingwistykę. Pozdrawiam i czekam na opnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-v-a
pomocy!!!Chce ustawic program TVN i nie moge go znalezc.Jak ustawic antene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-v-a
mam analogowy i cyfrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka77
do Moniki wiesz z tym wyjazdem to jest tak ze czekamy na jakas okazje, nie wiem , ze ktos sie znajdzie zeby nas uswiadomil w tym wszystkim od czego zacząc itd. Najlepiej byloby zeby maz znalazl jakas prace wtedy by sie po kolei wszystko pozalatwialo. ale niestety raczej to nie takie proste bo nie zna jezyka. A co do miejsca to nie mamy specjalnie okreslonych wymagan chociaz myslelismy Koeln albo Monachium ale tam podobno strasznie drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie basiu zaskoczylas ta Usmieszka hihi nie wiedzialam o co chodzi dobrze, ze Monika objasnila ale sie usmialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny ! Moze ktoras bedzie mi umiala podpowiedziec. Szukam jakiegos transportu osobowego do Polski. Chce sie dostac z Hannoveru, w okolice Kolobrzegu, i w zasadzie nigdzie nie znalazlam autobusow jazdzacych ta trasa. Mozliwe, ze szukam nie tam gdzie powinnam, wiec moze ktoras z Was wie lepiej. Najbardziej bym chciala zalapac sie na jakis prywatny przewoz Bus`em pod wskazany adres. Znacie jakies firmy warte polecenia ? Z gory dziekuje za Info i zycze Wam udanej niedzieli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka popatrz tutaj może działają jeszcze i cos załatwisz......trudno cos znaleźć http://www.ats.gpe.pl/ http://bus.mikolajec.de/index.php? może jutro cos mi sie uda popatrzec wiecej nie da sie słonko nic zrobic.....żałuje pewnych decyzji .......mogliśmy inaczej zaczac......mogłam ciebie poprosic o pomoc w sprawdzeniu pewnych rzeczy ale zrobiliśmy inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła dama
justa78--mimo wszystko jestem na 100 % pewna ,że sIę znamy :D Pozdrawiam Cię gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek dziewczyny:D:D:D .....Lenka....🌻 Tu masz numer telefonu w Hannoverze do biura gdzie dowiesz sia na temat autobusow i busow do Polski .... 00511-2349988 00511-315600 mobil. 0178-4579001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obywatelka
Witam,mam pytanie,co musze zrobic i miec ,zeby otrzymac niemiecki dowod?? Bardzo mi na tym zalezy,ale nie jestem pewna,czy bede zmuszona do zrzeczena sie polskiego obywatelstwa... Prosze o pomoc,a i jeszcze jedno,gdzie w ogole trzeba to zalatwic?? W naszej ambasadzie?? Dziekuje i pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.niko masz moze ochote napisac te 5zdan dzis? Bo szkoda by nas zapal tak szybko wyparowal :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko jak to cofac w nauce, chcesz w ucho. Pisz te zdania, nawet jak najprostsze beda. Wlasnie w tym lezy idea, ze zdania beda roznorodne, latwe i trudne, dlugie i krotkie itp. A jek nie napiszesz to dopiero sie cofniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza ja też sie z tego uśmiałam stasznie wczoraj, potem Monika mi wytłumaczyła że to taki rodzaj pracy czy opodatkowania. a ja twój post zrozumiałam że ja i uśmieszka to jedna i ta sama osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obywatelka napisz coś więcej czy jesteś w polsce czy w niemczech? czy masz niemieckie obywatelstwo, bo bez tych informacji nikt ci nie pomoże. Niemiecki dowód dostaniesz gdy masz niemieckie obywatelstwo lub gdy jako obcokrajowiec będziesz chciała osiedlić się w niemczech i niemiecki urząd wyda ci pozwolenie na pobyt. A najpierw musisz zgłosić się do urzędu do spraw cudzoziemców w niemczech , no i musisz być gdzieś zameldowana bo inaczej z dowodu nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja wlasnie stoje przed trudnym wyborem-jechac do NIemiec i zrobic sobie rok przerwy w nauce czy zostac w Polsce i studiowac:( właściwie to nie weim co mam wybrać, a przeraża mnie to, że nie potrafie ułożyć pelnego zdania po niemiecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie pucowac buahh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak to jedna z nas buahh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×