Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Kobitki ignorujcie
słodka wódka , to zobaczycie jak bedzie sam ze soba gadal , popisze pod trzema nikami i mu bedzie glupio i padnie.... A wszystkim dziewczynom z Niemczech zycze milego pobytu , a takie pomaranczki olewajcie , bo prawda jest tak, wam sie udalo a im nie i zal tylek drapie , a zazdrosc robi z czlowieka poprostu chorego emocjonalnie i stad tyle nienawiscie i zazdrosci do was. Trzymam kciuki za Was :classic_cool: A ciebie niech zazdrosc gryzie i tak juz zostanie.:classic_cool: :classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja racja
w DE tez jest HART i one neich tak tu nie zachwalaja. ona podaja tu nawet gdzie mieszkaja np.ta Mo.nika ,to juz chyba niepowazne no nie? ona nie wie ze to tylko internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat ale sie udalo
dzieciaka z niemcem zmalowac i to jeszcze jakims niespecjalnym niemcem, 3Wahl haha:) to zadna sztuka! ktora z was sama cos osiagnela?? nie pieniedzmi innych? zadna pewnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do slodkiej wodki
olac je! niech sie podniecaja! one juz sie kreuja na niemki a swoja poprawnoscia jezyka zabijaja z daleka:( no ale cos,niech sobie wymieniaja przepisy na ciasto i ucza podstawowych zwrotow niemieckich,na cos sie to moze przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie...
w takim przypadku jest ModerN ???????????????? Przeciez jak mozna dopuscic,zeby takie prymitywy w ogole sie mieszaly w co nie sa zamieszane:-P Dziewczyny podajcie wszystko na smietnik!!!!!!!!!!!!!! Szkoda Waszego topiku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja Ci napisze jak chcesz wiedziec. Mialam meza Polaka wiec mam porownanie, mialam prace w Polsce, jako nauczycielka, wiec tez mam porownanie. Sprzatalam pol roku u ludzi w mieszkaniach, wiec tez wiem co w trawie piszczy w tej branzy. Jestem tu rok. To najszczesliwszy okres w moim zyciu. Moj moz jest najukochanszym czlowiekiem pod sloncem. Sa zgrzyty owszem, mam dwoje pasierbow i codziennie nie jest lukrowato ale znam ludzi, ktorzy maja wieksze problemy z wlasnymi dziecmi. Po roku bycia osiagnelam tyle, ze kazdy niemiec sie dziwi, ze w tak krotkim czasie pobytu tutaj mowie tak dobrze po niemiecku. Znalazlam prace w moim zawodzie. Realizuje sie jako zona, \"matka\" i nauczyciel. Kiedy mowie mojemu mezowi, ze jestem z nim taka szczesliwa, to on mi odpowiada, ze w pelni na to zasluzylam. W mojej wsi jestem lubiana osoba. Moi pasierbowie i moj maz uczy sie Polskiego i znaja juz duzo szczegolow z historii Polski. Tu jest duzo ludzi, ktorzy sie w Polsce urodzili i bardzo cieplo mowia o Polsce i Polakach. Mam nadzieje, dzieki mnie beda mowic jeszcze cieplej. Jesli strace prace to pojde sprzatac, tak samo jak zrobilabym w Polsce, gdybym nie miala innej propozycji. Nie jestesmy bogatymi ludzmi, nie mamy super auta, pieknego domu i nie jezdzimy na wczasy do .... no nie wiem co jest dla Ciebie wyznacznikiem. Ale na chleb nam nie brak a i cieple slowo zawsze sie u nas znajdzie. Moj maz pracuje po 8 godzin dzienni z dojazdem nie ma go 12 godzin w domu, nic wiec dziwnego ze to ja robie wiekszosc rzeczy w domu ale on gdy ma tylko czas chetnie mi pomaga. Jak chcesz cos jeszcze wiedziec pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i przypalilam garnek, bo niemieckie kuchenki tak samo przypalaja jak polskie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YOLA
A ja uwazam, ze zadna praca nie hanbi, ale....jesli komus bardzo zalezy robic w zyciu cos co lubi, to niestety trzeba sie przylozyc na powaznie i wziac sie za nauke. Za granica najwazniejsze na poczatek jest znajomosc jezyka, a do tego np. w Niemczech znajomosc jezyka angielskiego. Jesli ktos chce pracowac na wyzszym stanowisku, to koniecznie powinien skonczyc studia. Na calym swiecie, nie tylko w Niemczech doceniani sa ludzie wyksztalceni w swoim fachu. Podobnie jest przeciez w Polsce. Putzfrauen tez sa potrzebne i mysle ze w Niemczech zarabiaja niezle. To wszystko zalezy od tego na jakich trafi sie ludzi. Tak samo jak i w Polsce. Po co wiec sie klocic. Popieram inicjatywe ludzi, ktorzy emigruja w pogoni za chlebem, ktorzy opuszczaja swoje rodziny i wyjezdzaja, aby potem wspierac swoich najblizszych, tym samym wspierac swoja ojczyzne. Nie jest to takie latwe, jak niektorym sie tu wydaje, kiedy czesto trzeba zaczynac od zera. Mlodym ludziom poradzilabym, aby oprocz pracy, uczyli sie dalej, bo to wszystko potem ZAOWOCUJE. Mieszkam w Niemczech okolo 20 lat i mam dzieci wyksztalcone. Sa doceniane i znalazly szybko dobrze platna prace. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maz jest Bawarem :D ci co za Dunejem mieszkaja to Prusi :P Kiedys mi sie wydawalo, ze niemcy to tacy schludni i czysci ludzie, moj maz potrafi zrobic balagan w 5 minut i potem szukac czegos przez pol dnia hihi. Na Bawarii ludzie sa serdeczni i bardziej otwarci jak mi sie wydaje. Chociaz ja nie spotkalam w zyciu Niemca, ktory by mi powiedzial cos zlego (poza mamusia moich pasierbow ale to mnie nie rusza). No wigili np jest calkiem inna. Ja wiem innych roznic nie dostrzegam. No moze w pracy jest bardzo poukladane, wszystko rozpisane na papierze, czarno na bialym co kto robi itp i nikt sie nie czepia, ze nie zrobilo sie tego co do nie nie nalezy (a tak w Polsce bywalo). No i tu sie nie kombinuje. Moja kuzynka kiedys mi powiedziala zebysmy do niej przyjechali a ja, ze nie mozemy, bo dzieci maja szkole, ona na to to ich zwolnijcie, a tu tak nie ma do szkoly sie nie idzie jak sie jest chorym. No i mi to bardzo odpowiada, bo nie lubie kombinowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha moj maz jest bardzo czysty tylko balaganiaz hihi jakby ktos chcial mnie zle zrozumiec. Kapie sie codziennie itp itd i smierdzace skarpetki nie leza po calym domu ale taki maly rozgardiasz uwielbia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Dużo Polek wyjechało z kraju do przystojniaków z Niemiec :)Zwolniło się sporo miejsc ...I przystojniaki z byłych PGR-ów czekaja na zaradne modelki z Ukrainy i Białorusi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemcy sa do dupy
ale jak juz chce sie zostac to trzeba jakiegos znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czlowieku wyzej
sam Nick o tobie juz swiadczy """słodka wódka""""czytam pocichu i zal mi Ciebie , cala niedziele spedziles przed komputerem zeby komus dogrys😭udowodnic ze jestes madrzejszy , lepiej wiesz , lepiej znasz zycie innych...Kurde czy ty rodziny nie masz , to wez ksiazke do rewki zmadrzejesz poznasz swiat, ludzi , obycie szacunek do drugiego czlowieka a nie tryskasz jadem .Co Cie to interesuje ze ktos wyjechal za granice , co cie to innteresuje gdzie ktos pracuje , co cie to interesuje kto z kim spi , co cie to interesuje ile kto ma dzieci , co cie to interesuje jak kto zna jezyk.... Odpowiem Ci , nas interesuje skad biora sie tacy ludzie jak TY:classic_cool: Zlosliwi , ciekawscy, egoisci ,samotni ,rozzaleni , smieszni ...Czy my ludzie dazacy do celu zrobilismy Ci krzywde????😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jakiego celu niby
?? mow jasniej bo cos swieci u ciebie ale slabo:( :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jakiego celu niby
?? mow jasniej bo cos swieci u mnie ale slabo . Przepraszam za moja prostote!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem taki wysoki ze ho
hi az siegam do wszystkich sufitow hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czlowieku wyzej Wyjaśnie ci etymologię (czyt.pochodzenie słowa) mojego intrygujacego nicku A więc słodka wódka --po niej najczęsciej wymiotuje się ,bo jest za słodka:D i tak samo zrobiło mi sie ,gdy zaczęłam czytac ten topic o NIEMIECKIM SŁODKIM EDENIE :D:D:D Ciesze się ,ze mi wspólczujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to go nie czytaj
i splywaj bo nie jestes tu mile słodka wódka widziany.... Ale jak znajac zycie okazesz sie ""nikim""" i zostaniesz? Zgadl...m!!!!????:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKT WAS NA TEO FORUM NIE ZAPRASZAŁ I NIKT Z WAMI PROSTAKAMI NIE CHCE ROZMAWIAĆ, ZAŁOŻCIE SOBIE SWOJE FORUM MOŻE ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ TWOJEGO POKROJU, I PORAZMAWIACIE SOBIE NA TAKIE ŻENUJĄCE, BEZMYŚLNE TEMATY. TUTAJ DLA TAKICH BEZNADZIEJNYCH PRZYPADKÓW NIE MA MIEJSCA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucielo mi wypowiedz.jeszcze raz .Ta slodka wodke widzialam juz na kilku topikach.wszedzie taka sama krytyczna.Np.najw.wpadki polskich seriali-ostatnia strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen a ty w niedzielke sama jesteś? bo zawsze w weekend się tu nie pojawiasz. kiedy szkołę zaczynasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHYBA DUŻE KŁOPOTY MIAŁAŚ Z JĘZYKIEM OJCZYSTYM :D Nie zabronisz mi czytac i pytać ,bo nie masz do tego żadnych uprawnień . Jestem socjologiem i te sprawy obserwuję z punktu widzenia procesów społecznych i ich wpływu na życie jednostki . Egzystencja jednostek w Niemczech w perspektywie czasu ,poza wyjątkami ,bedzie żalosna ... Wątek tego topiku wykorzystuję do pracy naukowej Ot i cala prawda o mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mysle ze ta pomarancza i
slodka wodka maja dzis zly dzien i chca troche sobie ulzyc wylewajac swoj jad na tym topiku 😠 pewnie zaraz zaatakuje "polki w zwiazkach z obcokrajowcami" "oczekujace w USA /UK" p"Polacy za granoca gdzie mieszkacie", przyszle mamusie w Holandii i inne zal mi ciebie pomaranczo i slodka wodko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×