Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość do Karlsruhe.
dlaczego uwazasz , ze klody klada? Ni eklada tylko jak pare innych krajow EU nie dli jeszcze zielonego swiatla dl aPolakow i innych nowych krajow EU. Z gory mowili , z eto potrwa zanim nowe kraje beda mogly legalnie przyjezdzac i pracowac do DE. Kazda z nas jest tu legalnie , poniewaz ma pochodzenie lub mez aktory je posiada. Wiec jedynym momentalnie rozwiazaniem dla ciebi ejest: wziasc slub i juz skoncz asi etwoje problemy. A co do Null: Kazdy z nas zaczynal od Null a moze jeszcze gozej niz ty--ty masz tu Niemca co jes tobeznany a duzo z nas przyjechalo w ciemno bez znajomosci jezyka , pracy i tez dalo sobie rade. Glowa do gory pozytywnie myslec a wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Dziewczyny...mowie obiektywnie jak to na chwile obecna wyglada..noo tak ale branie slubu glownie w szybszym tempie zeby miec papiery to jest troszke nie fair..ale jak wy zdobyłyscie pozwolenie na pobyt i prace ..jak dlugi juz tam mieszkacie... ela...nie ja znam swoja wartosc...ale wiecie moj niemiecki jest komunikatywny..calkowicie niegramatyczny...najpierw kurs zeby dal swobode wypowiedzi i lepszego samopoczucia na obczyznie...słuchajcie a gdzie wy i jak szukacie pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Witam Nowe kolezanki 🌻 Hexi jesli masz jakis niemiecki dokument(paszport, dowod) mozesz starac sie o erziehungsgeld i kindergeld, jesli bedziesz miala meldunek w niemczech. Moja kolezanka tak zrobila, mieszka w polsce,a tu pobiera swiadczenia. Co u Was dziewczyny? Tu strasznie wieje, pogoda fatalna :( Pozdrawiam ;) cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozpisalam sie a tekst mi wcielo (scheisse) Mam do Was pytanie Chodzi o to, ze szukamy z mezem wiekszego mieszkania(teraz mamy 2,5 pokoja 45m²) wczoraj bylisym ogladac jedno 95m² na poddaszu , ale bylo fatalne, dziwie sie, ze ludzie nie wstydza sie wynajmowac takich mieszkan. Jedynie z zewnatrz sie prezentowalo,a w srodku lepiej nie komentowac. Chcialam zapytac, jakie sa u was ceny za wynajem, poniewaz tutaj jest juz lekka przesada za 3 pokoje (ok. 80m²) trzeba zaplacic 550Euro + woda i ogrzewanie, uwazam ze to duzo (trzeba liczyc 650euro, a gdzie jeszcze energia, telefony, itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam dodac, ze to mieszkanie w ktorym obecie jestesmy kosztuje nas 450 WM, czyli tez nie malo, ta tak maly metraz, ale jest w samym centrum. Tylko ze nasze miasteczko ma jedynie 14tys. mieszkancow, wiec nie jest zadna metropoilia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudi _alb: my tez nie mieszkamy w duzym miescie, a ceny sa wygorowane. Za 90qm placimy 550. W tym sa NK i te sa bardzo wysokie bo 120. A do tego dochodzi jeszcze prad i woda itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam- cludi_alb-moze napiszesz cos wiecej jak Twoja znajoma to zalatwila mnie na dziecko co zostalo w pl nic nie chca dac,ajestem tu legalnie zameldowana,a na zasilek nie mam szans bo maz za duzo zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma urodzila dziecko w polsce( ma obywatelstwo polskie i niem. , a dziecko po niej takze), poniewaz tu mieszkaja jej rodzice i rodzenstwo, przyjezdza w odwiedziny i osatnio (dziecko ma teraz 6miesiecy) zameldowala siebie i dziecko tutaj i pobiera swiadczenia ( erziehungsgeld + kindergeld, lacznie 450 euro, na polskie warunki niezle ;) ) Chodzilo o to, ze chciala dziecku wyrobic kinderpass i ktos jej podsunal pomysl, ze czemu ma nie skorzystac z dodatku na dziecko. Wiem, ze meldunek jest konieczny, gdyby gingera i swoja corke tutaj zameldowala, mysle, ze tez bys na nia cos dostala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chodzi o mieszkania i czynsze wszystko zalezy od tego czy jest to prywatne czy spuldzielcze. Nasze mieszkanie jest od spöldzielni.mamy 82m² i placimy kalt 474 w tym sa 110 NB.Do tego dochodzi pryd 60 euro,ogrzewanie 74 i woda jakies 74 euro.Tagrze tez nie tanie. Prywatnie kosztuja podobnie tyle tylko ze zazwyczaj kalt miete zaczyna sie dopiero od przynajmniej 400 euro. Mieszkamy w miescie. I w bloku. Wczesniej bylo to tak ze bylo dözo mieszkan ktöre miasto oplacilo i byly bardzo tanie.Ale tego typu umowy sa na 30 lat czy cos podobnego i teraz (przynajmniej tutaj) wiekszosc mieszkan spöldzielczych podrozala.tez sie pytam kto moze sobie na to pozwolic.Musza naprawde obydwoje pracowac.Dlatego sie tez niedziwie ze niemcy niechca miec dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia k
Witam, nawet nie macie pojeciam, jak bardzo się cieszę, że znalazłam ten wątek. Za miesiąc przenoszę się na stałe do Dusseldorfu a mam 3= letnią córkę, chciałabym posłać ją do przedszkola ale nie mam pojęcia jak znaleźć jakieś. Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc? To jest dla mnie bardzo ważne a będąc jeszcze w Polsce mogę to załatwić. Bardzo proszę o pomoc. A co do relacji małych dzieci, to zgadzam się z Wami, że maluchy szybko się uczą i są zdolniejsze niż my. Moja mała ma niespełna 3 latka a gada jak Bielicka, nie tylko po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia k
ale dzisza na topiku, siedziałam prawie całą noc i Was czytałam, dziś jestem w pracy trchę nieprzytomna a do tego wieje jak nie wiem co. cały czas czekam na jakąś odpowiedź na moje pytanko, dodam, że mój mąż pracuje w niemczech od 3 lat ma pozwolenie i pobyt czasowy ale wszystko na legalu, płaci podatki ubezpieczenie itp. jak nie problem dla Was to dajcie znać coś o tych przedszkolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama3333
poprostu idziesz w miejscowosci gdzie maz zameldowany do przedszkola i meldujesz mala lub robisz to telefonicznie-mam na mysli rozeznanie ile masz placic itd. Sa miejscowosci gdzie placi si eod zarobkow , a w mojej np. placa wszysty jednakowo 92 euro od 7.30-13.30--bez obiadu , bo to nie calodzienne. Oczywiscie za calodzienne do 16.30 placisz drozej-szwagierkq np. placi 160 euro z obiadem. To na tyle ja jest wiecej przedszkoli to pododwiaduj sie ktore w jakich godzinach otwarte i najlepiej jak najblizej domu lub pracy. pniech maz popyta w pracy --wiesz opinie ludzi najwazniejsze o przedszkolach-bo sa roze przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO: ignorancja! skad ty bierzesz takie rzeczy Myslalam ze sie poplacze ze smiechu. TO o kotach bylo najlepsze. Sama mam ich 2, wiec jak sobie wyobrazilam, ze wciaga je w odkurzacz to nie moglam wytrzymac ze smiechu. Ja moge podzielic sie wiadomosciami co do szkoly. Moja 13 letnia corka gdy przyjechala do Niemiec i zostala zameldowana, to urzad automatycznie ja zapisal do najblizszej naszego zamieszkania Hauptschuli. Ale ja bylam strasznie zla na to, bo maja corka miala w 4 i 5 kl. bardzo dobre oceny. A przez przypadek powiedziano nam, ze mozemy ja zapisac jako Gästschulerin do gimnasium. I tak zrobilismy. Umowilismy sie na rozmowe w szkole. Przyja nas wicedyrektor i po rozmowie z nim, i po obejrzeniu swiadectwa z Pl, zostala przyjeta. Na rok. A potem dostala jeszcze pol roku na polepszenie jezyka. nO I NIESTETY zostala cofnieta do 5 klasy. Bo tak sie tu to robi, jesli chce sie dziecko do dobrej szkoly püscic. Nie bylo latwo, ale jakos idzie do przodu. Jedynie co moge powiedziec , to miala latwiej na poczatku z programem. Bo jednak w PL dzieci ucza sie wiecej. Milego dzionka zycze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysiiaa
czesc wam wszystkim! dodam pare slow na temat przedszkola. po pierwsze tak jak kolezanka wyzej napisala trzeba zameldowac dziecko do przedszkola to pierwsze co trzeba zrobic. z przedszkola dostajesz papiery z ktorymi warto isc do Jungeamtu tam oddajesz wypelniony formularz oraz swiadczenie o zarobkach ,oni ci oblicza ile powinnas placic chodzi oczywiscie od zarobkow i w nrw napewno obliczaja od zarobkow.jesli jestes na arge 1 lub 2 nie bedziesz nic placila bo te osoby maja za darmo oraz osoby ktorych dochod nie przekracza 1250 na reke. dam ci przyklad na mojej rodzinie np. maz zarabia okolo 1800 to za przedszkole obliczyli nam 41 euromiesiecznie za caly dzien od 7 do 16.30 plus 45eu za obiady miesiecznie wychodzi nam wiec 86eu .no ale na koniec roku jesli np przekroczy ta stawke bo nie w kazdym miesiacu wyplaty wyglladaja tak samo i jesli te 1800 przekroczy doliczaja nam ze np musimy 15eu doplacic a jesli sie stawka \zmniejszy oddaja nam np15eu poniewaz maz w danym miesiacu zarobil mniej i tak dalej ...... wiec zycze powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu u nas juz niedlugo zaczynaja sie zapisy do przedszkola na przyszly rok szkolny, wiec musisz juz zaczac szukac. Moja kolezanka, ktora do niedawna mieszkala w Düsseldorfie opowiadala mi, ze zapisali swojego synka do jednego przedszkola i okazalo sie potem, ze nie ma miejsc i nie zostal przyjety. Zalowala, ze nie zlozyli karty w kilku, bo potem okazalo sie, ze w innych byly jeszcze wolne miejsca ale oni za dlugo mysleli, ze w tym pierwszym bedzie przyjety. W koncu okazalo sie, ze w e wrzesniu juz nigdzie nie ma miejsc. Poprostu poszukaj jakie przedszkola sa w okolicy, w ktorej bedziesz mieszkac i zloz podania do kilku a potem wybierz jedno, ktore Was przyjmie. U nas jedza tez dzieci, ktore sa zapisane na mniej godzin, kosztuje to 20€ miesiecznie i poprostu rodzice decyduja, czy dziecko bedzie korzystac z obiado, czy nie. Sa tez dzieci zapisane na 9 godzin, ktore nie jedza. Ja osobiscie polecam przedszkola Montessori. I napisz w jakiej dzielnicy bedziesz mieszkac. My nie placimy Mite, bo mamy wlasny dom ale niedawno pomagalismy znajomym sie przeprowadzic do pieknego nowowybudowanego domu z 6 pokojami i duzym strychem i piwnica i ogrodem, powiedzieli mi, ze beda placic 500€ Mite + koszty smieci, ogrzewania, pradu itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko gdzie jestes, jak sie nie odzywasz to wydaje mi sie, ze cos zlego u Ciebie. Marwie sie daj znak zycia. A z przedszkolami jeszcze to wydaje mi sie po przeczytaniu wypowiedzi powyzej, ze w kazdym landzie inaczej. Dowiedz sie lepiej na miejscu. Ewo jak masz czas to moge Cie odwiedzic w przyszlym tygodniu. Roland ma urlop i mamy duuuzo czasu. Moze sie zaraze :) :P - ciaza oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w poludnie belaiza - obowiazkowo musisz poglaskac brzucholek Ewy;)zapewne nie jest takich rozmiarow jak Tofi i moj:) ale zawsze z mieszkancem malym....ponos zarazliwe.....no i jeszcze dobrze wrozy jak usiadziesz na miejscu ciezarnej.....to tyle z zabobonow i tajemnych czarow:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignorancja -zapewne to dobry pomysl,ja w sumie przyszlam na gotowe:P,ale jakos dziwnie tak jak nie ma jakis klotni nade mna,szczekania psa pol nocy...powoli sie przyzwyczajam ....i maz mi wpaja ze moge se muzyki sluchac jak glosno chce ,jakos nie dociera to do mnie.....hahaha...to tak jak sie 35 lat w bloku mieszkalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera nie kazda taka cwana jak ty :P No wlasnie muzyka,grilowanie w ogrodku,wiercenie w scianach wtedy kiedy masz czas a nie jak Hausordnug nakazuje itp itd warto zaryzykowac i zaciagnac pasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabelka===
🌻🌻🌻 1.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 2.agamor(Agnieszka)****Frankfurt****9miesiecy****30lat** **dziecko-8lat 2. barbarag****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 3.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 4.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1,5 roku***36 lat 5.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 6.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 7.derag****????****4miesiace****31lat****maz 8.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 9.Gingera***Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35lat-Patrycja-15l+ciaza 10.ignorancja****NRW****18lat****46lat****2 dzieci 11.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 12.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 13.janta****Coburgu********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 14.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 15.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 16.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern 17.limes-inferior**** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 18.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3,5roku****21 lata (Olivia-2 ,5latka, Thomas 3.05.2006) 19.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 20.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 21.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 22.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 23.mary.de****Wiesbaden *******21lat****chlopak 24.naneczka*******München *******6lat 25.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 26.Sarra****Hannover ****5lat******maz 27. smerfetka22*****Bielefeld****10lat*****22lata***maz 28.Tofi_Bremen**** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedzic na 31.03.07 J) 29.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 30.Tuptaczek****w Norymberdze****31lat****maz 31.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 32.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny witam! Jesli chodzi o te kremy ,to ja nie mam zamiaru ich jeszcze uzywac,chcialam tylko zapytac z ciekawosci czy ktoras juz sprobowala:PBo jak podziala to moze mojej mamie polece:D Belaiza a z przedszkola dostanie sie potwierdzenie o przyjeciu?Bo ja Olivke moja jeszcze we wrzesniu 2006zapisalam na czerwiec 2007,ale jak do tej pory nic nie daja odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie mam pojecia Madlen. To pewnie w roznych przedszkolach roznie jest. Najlepiej zadzwon i sie zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Belaiza-super,ciesze sie,ja tez myslalam o przyszlym tygodniu.Moze w czwartek?Napisz czy wam pasuje i o ktorej godzinie przyjedziecie.Opis drogi przysle E-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evo wlasnie w czwartki pracuje dluzej, moze byc jakis inny dzien obojetnie jaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-Sroda,albo piatek?W poniedzialek i wtorek mam terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sroda, napisz mi w mailu adres i o ktorej godzinie masz czas. Juz sie ciesze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o diecie.
dziewczyny cz yznacie diete kapusciana-krautdiet czy jakos tak? Chyba je sie zupy z kwasnej kapusty? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo wszystkim, co do diety to odradzam.jest przeciez logiczne ze w czasie diety cialo nastawia sie na to ze dostaje mniej tluszczu lub mniejsze ilosci pokarmu.Pewnego dnia kiedy sie osiagnelo pare kilo mniej zaczyna sie wiecej jesc bo cialo potrzebuje tego i samo zacznie miec ochote na to czy tamto.Juz sam brak vitamin i minerali to spowoduje i wtedy zaczyna sie znowu tyc. Dlatego uwazam ze jest dözo lepiej poprostu po troszku zmienic to co sie je.To znaczy zaczac kupowac wiecej zdrowych rzeczy. Chleb z ziarenkami,czesciej cos z ryzem,smazyc na oleju roslinnym,starac sie jesc mniej miesa,spagetti jest tez ok.Cukier mozna tez po troszku zredukowac.Wazne jest ile sie czegos je a nie co.Mozna jesc codziennie czekolade jezeli jest to kawaleczek.I co najwazniejsze to ruch.Nietrzeba koniecznie tak sie ruszac ze sie czlowiek zmeczy i na nic wiecej niema sily.Codziennie isc na spacer i szybkim krokiem przez przynajmniej godzinke isc,nawet jezeli deszcz pads,codziennie.Przy telewizorze zamiast nieruchomo siedziec i ogladac mozna usiasc na krzesle i na zmiane raz jedna noge raz druga noge wyprostowac tak aby sie miesnie naprezyly i znowu opuscic. Na lözku mozna tez robic cwiczenia na brzuch a jak sie troszke zmecza to odpoczac,odprezyc i znowu troszke zrobic.Nigdy nie wiecej niz nam to dobrze robi. Po poru tygodniach widac wyniki:-)) ja tak to robie :D i dözo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×