Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

do KALINA-POLSKA ... widzę z tego że co land to obyczaj, a z jakiego miesiąca i roku jest twój syn ? jak długo chodzi juz do niem przedszkola? tu w turyngii to jest tak, że jak dziecko ma skończone do 30.06 czyli do połowy roku 6 lat to idzie od września tegoż roku do szkoły, bada się wszystkie dzieci przed szkołą 2 razy : rok przed by zaobserwować rozwój dziecka fizyczny i psychiczny , i 3 miesiące przed by sprawdzić czy ewentualne braki się wyrównały, ten rok jest na lekarzy, psychologów, terapie, leczenia itp. moje dziecko poszło do przedszkola w niem. z zerową znajomością języka, po 3 miesiącach odbyło się badanie, bylismy zszokowani wynikiem (tak jak już pisałam zostało stwierdzone że jego rozwój pozwala mu na pójście do szkoły natychmiast tylko że wcześniej niż \"ustawa przewiduje\" się nie da) tak że pochodził sobie rok do przedszkola a potem poszedł do szkoły w swoim wiekowo czasie, stąd moje wcześniejsze pytania bo czy potrzebna mu szkoła językowa? a co myślisz o poziomie edukacji w niem. przynajmniej w tych pierwszych latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do madleen21 . termin mam na 30.04.2007 wiec jeswzcze jakies 3 miesiace, a maly ma sie nnazywac Marcell, chyba ze splata nam figla i bedzie marcelina :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta-23-73 - popytalam meza o dzielnice poleca : Schwachhausen, czesc Findorfu przy Bürgerparku, a jezeli niekoniecznie w centrun to Lesum....Groland nie jest zly:) Nie poleca a wrecz odradza : Huchting, Gröpelingen, Walle, Tenever, Neue vahr,i czesc Findorfu nie przy Bundesparku....duzo turkow, rosjan, niebezpiecznie, i sredni przyklad na podworku dla dzieciaczkow...maz mieszka w Bremen od ponad 20 lat wiec chyba wie mowi:) To jest oczywiscie indywidualne zdanie, ale my tam bedziemy szukac mieszkania to wlasnie tam:) Kobiety dajcie se na wstrzymanie, szkoda zdrowia, zlosc pieknosci szkodzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do madlen21, no to miedzy twoimi dzieciaczkami jest taka sama roznica jaka bedzie miedzy moimi, no i u ciebie drugi tez chlopiec, daja sobie bze soba rade? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do chantall, ja chce dac synkowi Marcell na imie, a ty kiedy rodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, ale ile nowych zwrotow mozna sie tu nnauczyc... np gejzer intelektu... hmm, musze to sobie zapamietac :-) wiecie co, maz mi zaglada przez ramie i czyta sobie i wlasnie powiedzial, ze mozna by film nakrecic i nazwac go \" Zdesperowane panie domowe\" no ten serial co na PRO7 leci... i wiecie, to jest chyba to!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko..... sorry ze sie wtracilam, ale mi tez nerwy puscily. Moze jednak zgodzisz sie , aby dane byly w stopce. Jest to wygoda, przyznaj. A zapewne skonczylyby sie rozmowy na temat nam znany. Tofi_Bremen.... wielkie dzieki za te dzielnice. Wlasnie siedze nad ogloszeniami, przegladam co, gdzie i za ile. Ale jedno pewne jest, latwiej mi teraz wybierac. Jakby nie bylo, wazne jest gdzie sie mieszka. Boje sie tylko, ze niestety bedzie moj mial za daleko do pracy i jednak pozostanie mi Bremerhaven. Chociaz badzo mi sie wasze miasto spodobalo tak na pierwszy rzut oka :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta szczerze powiem ze teraz na basen nie chodze bo plywac nie umiem,szkoda,ale nie nauczylam sie.Mam chyba za duzy lek,no sama nie wiem.W lato chodzilam na odkryty no bo oczywiscie mozna bylo cialko poopalac:):) Pozdrowionka .Ja mykam,jakby co to jestem na gg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Niestety nie bardzo jestem w temacie, po tym co po krotce przeczytalam. Nie wiem rowniez, dlaczego Monika napisala do moderatorow post, zeby usuneli ten topik, to dosc egoistyczne, nie sadzisz Moniko?! Duzo osob tu pisze, wiekszosc od dluzszego czasu. wiem, ze stworzylas ten topik, ale zeby teraz tak po prostu go usuwac?! A niby w czym ma to pomoc? Jesli zas chodzi, o klotnie, to jeszcze raz potwierdza sie stwierdzenie, ze \"polak na obczyznie, jest sobie wrogiem\". Rozumiem, ze kazdy z nas ma prawo do swoich pogladow, stwierdzen, itd. , ale zeby sie tak do siebie odzywac. Dziewczyny, co wam to przyniesie?! To co wypisujecie w zlosci, ukazuje was w negatywnym swietle. Przeciez mozna normalnie konwersowac, nie trzeba od razu \"miesem\" rzucac. Czy w zyciu realnym, tez tak sie do kogos odzywacie?! Mysle, ze nie, wiec szanujcie i tutaj swoich internetowych znajomych. Przeciez to nie takie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie tam na nikim nie wyzywam i nie mam takiego zamiaru, po to przeciez za maz wyszlam, zeby miec sie na kim wyzyc haha, :-D :-D czy jest sens waszej dyskusji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika. Pragne sprostowac, ze to nie ja jestem autorem pomyslu wpisywania swoich danych w stopce tylko Gingera.........:) NAdal jestem ZA!!! Belaiza znalazl sie Twoj kot??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaraz padnę ze śmiechu, na czacie byłam ze 2 razy może i nigdy w życiu nie rozmawiałam tam z Limes!!!!!!!!!!!!!! I nigdy nie miałam i nie mam anemii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny zima wreszcie postanowila nadejsc i ciesze sie z tego :) wymyslilam kupic malej sanki z oparciem i tak przemieszczac sie w te pogode..mysle, ze 15 miesieczne dziecko mozna juz posadzic na sanki? oczywiscie zapne ja dodatkowo :D strasznie mi sie ten pomysl podoba :)..przeszukuje juz ebay .. widze, ze tu znow byla mala zadymka :P milego wieczorku pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de a gdzie mieszkasz, ze snieg masz? przyslij go troche do bremen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka witaj chociaż ty napisałaś coś normalnego, moje miały roczek to już jezdziły na sankach, ale była radośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de a u nas tylko zimno... moja mala skonczyla poltora roku i chcialabym, zeby snieg zobaczyla, na sankach pojezdzila... no nie wiem , czy to tutaj sie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno nie są to rzeczy tak beznadziejne jak reklamy o środkach na zaparcie w polsce, więc wyjaśnijcie jak dorosłe kobiety sobie o co biega, a nie potwarze na forum trzaskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta bedzie spoko.. bo od sr zapowiadali snieg w calych Niemczech takze szykuj kombinezon i sanki, bo zima na pewno da o sobie znac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, ignorancja miala racje, ja jestem w ciazy, potrzebuje spokoju... wiec nie czytam juz tego dzis, wpadne jutro, jak sie sytuacja uspokoi (mam nadzieje) zycze wszystkim spokojnej nocy, byleby sie wam tylko te klotnie nie przysnily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, i chcialam dodac... Limes i MO.nika juz dawno sie nie odzywaly... kto podsyca ta atmosfere... moze ci co z boku obserwuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz tez mam dosc.....i powiem jedno - ten topik istnieje ponad1,5roku, dorobilismy sie wszyscy ponad 300 stron, stale forumowiczki zwiazaly sie z soba,chetnie witamy nowe, ale co to za ton - pierwszy raz widze nic i okreslenie Monika won z forum?? Chwileczke, kazdy ma prawo tu pisac, byla fajna atmosfera nagle porobilo sie pare obcych nickow, ujawilis sie ludzie, co to nas podczytuja od dllugiego czasu i takie teksty....opanujcie si eludzie!!! Moniko - nigdzie nie uciekaj, bylo by mi i innym starym bywalczyniom przykro, zwiazalysmy sie z Toba, szanujemy Cie jako forumowiczke, zalozylas ten topik i wiesz jak to mowia - Badz ponad to:) A reszte dziewczyn prosze o powstrzymywania sie od takich komentarzy i takich stwierdzen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja12
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×