Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

kassy wlasnie wyczytalam ze interesujesz sie bioenergetyka jezdzimy w Polsce do bioenergoterapeuty, ja ze wzgledu na plecy limes- mam pytanie, czy wiesz cos moze o bialaczce u dzieci??? wiem ze sa rozne rodzaje tej choroby ale istnieja szanse na jej wyleczeni u tak malego dziecka (10miesiecy) ??? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie kobitki..... U nas sniegu na pol metra i zmno -5 st., ale za to pieknie swieci sloneczko Co do plesni to widze, ze niestety nikogo nie ominelo. My mielismy az w 3 pok. i w kuchni i w lazience. A ze moj cos tam potrafi zrobic, to u mowil sie z wynajmujacym, ze sam to skuje. A teraz to nie wiem czy to dobrze, bo to jak znam zycie zawsze na nas bedzie. A co do srodkow tych na plesn, to my tez probowalismy, i one nic nie daja jesli wszystko w scianach siedzi!!! :0 derag.......taka karte mozesz sobie wyrobic sama. Bierzesz od nich formularz, wypelniarz i wysylasz na adres tam podany. Oni przysylaja do ciebie karte, podpisujesz, a potem za kazdym razem gdy idziesz na zakupy podajesz w kasie przyplaceniu. Co jakis czas przysylaja ile punktow masz i ewentualnie nagrody za ilosc punktow. 🌻 Takie karty to maja- DM, Kaufland, i inne jak napisala ci juz smerfetka22. ACHA.... IKEA tez ma takie karty. I mozna na nich skorzystac. chantall.... ciesze sie ze corunia. Podobno lepiej sie chowaja :) W kazdym razie do okresu jak hormonki nie zaczna buzowac. Niestety znam z autopsji. I nie boj sie niczego, kazda przechodzi porod inaczej. Powodzenia :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag...... przypomnialam sobie ze, z Orsaya tez dostalam taka karte ostatnio. Moj ma z Praktikera, Hagebaumarktu- tam jak sie czesto kupuje to ma sie ladne znizki. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wklasnie ze spacerku wrocilam, chcialam byc dluzej, ale jednak mrozik daje popalic :-) mala siedzi w wozku (jakbym ja wypuscila to bym z jezykiem na wierzchu latala a w moim stanie to raczej nie wskazane :-) ) wiec jej zimno jest boi sie nie za bardzo moze ruszac, no ja czekam na hausmeistra w pooniedzialek, napewno tym razem nie dam sie oszukac, trzymajcie kciuki a co do karty rabatowej IKEA to jest fajna, co miesiac sa rozne rzeczy dla posiadaczy, no i zawsze jakis tam procent znizki jest... kassay, popatrz w swopim kalendarzu, ja w swoim popatrze, od nastepnego tygodnia mamk troche löuzu, teraz mamy dziewczyne z polski na ferie ale do jutra tylko, mialo byc triche pomocy , a jest wiecej stresu, juz nie moge sie doczekac kiedy moja mala bedzie nastolatka :-) czy ja tez taka bylam ? hmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzbieta 23-73 , dzieki za informacje i jeszcze raz dzieki dla Smerfetki. Sprobuje sobie takia kare wyrobic... Moja lamana niemczyzna jakos mam nadziej sie dogadam ;) Moja tesciowa ma taka podobna karte ale w Geant we Francji i nabila sobie tyle punktow,ze dzieki temu mam szybkowar w domu i takie urzadzenie do gotowania na parze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darag ja mam niestety zle (jesli tak to mozna nazwac) doswiadczenie z Payback karta, 4 razy wysylalam im swoje dane, tzn dwa razy robil to pracownik DM tam gdzie ostatnio mieszkalam, kupowalam, pieniazki placilam, a jak pozniej chcialam je na gutschein wymienic to mi powiedzieli ze nie zarejestrowana jestem, wiec co zrobilam (bo nja jestem mala nerwuska) pocielam ja na maluskie kawaleczki.... :-( a tak jakos wyszlo, z innymi kartami nie mam problemu, a mam ich juz kilka, Duglas ma fajna ta platnicza, no i duze poromocje sa jak przez siec sie kupuje, zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Smerfetka!!! Wlasnie chcialam szukac takiej mozliwosci przez internet!!! DUZA BUZKA!!!!! Wlasnie sie zarejestrowalam. Teraz dostane karte do domu jak sie domyslam??? Dzieki raz jeszcze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, dzieki za przestroge ale juz sie zarejestrowalam.Zobaczymy w praniu jak to bedzie..... i tak najpierw musze duzo nakupic i duzo pieniedzy zostawic u nich,zeby moc sobie pozniej wymienic te punkty na jakis prezent....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag, trzymam kciuki :-) A wiecie moja zebra udala sie tak na pol- pol sie udalo pol nie :-D :D za duzo ciast bylo na moja blaszke, i srodek sie nie upiekl, ale mozna bylo czesc uratowac, w smaku suuuper, mam nauczke na nastepny raz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chantall G R A T U L A C J E !! uwierz mi jak przytulisz to bejbiątko to wszystko inne nie bedzie ważne, a już na pewno czy chłopczyk czy dziewczynka, a tak nadmienie, że ja swoja urodziłam 08 lutego 06r. tak więc masz super date , mała bedzie zdrowo się chować wypoczywaj duzo i wysypiaj się bo póżniej o tych frykasach możesz zapomnieć pozdrawiam i życze szybkiego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka no ja sie bardzo takimi tematami interesuje.Sama jestem u heilpraktiker bo mi normalni lekarze nie pomogli.Mialam tutaj w Bremen Bioenergetyczke ale sie wyprowadzila i nawet nie wiem gdzie. A ta Pani u ktörej jestem to jest chyba tez troche Bio bo ona robi Kraniosakrale Therapie. Ona miala jako mloda dziewczyna chyba wypadek na Motorze i jej powiedzieli ze nigdy niebedzie chodzila:-)) no a jak ja widze to zastanawiam sie ciagle jak ona to zrobila ze jest i bez wözka i na nogach i taka wesola:-)) Fajna kobitka.Wie ze mamy bardzo malo pieniedzy i niebierze od nas tak dözo.Ale to robia prawie wszystcy ktörych do tej pory poznalam. jestem taka wdzieczna ze mam ta mozliwosc finansowo to tak zalatwic abym mogla sie u niej leczyc.I mam nadzieje ze to cos da. Möj Alex nie jest o tym przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a slyszals tu w bremen ot takim Heilpraktiker, on jest Murzynem, nie wiem skad dokladnie ale ponoc cuda zdzialac potrafi, ja juz o nim kilka razy slaszalam, czekam na numer tel od znajomej ja sie leczylam kilka mies temu, jak juz ciezarowka bylam, na bole glowy, i wszystko mi robili... jakos przeszlo ale nie lubie chodzic po lekarzach bo oni tylko tableteczki przepisuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta - spokojnie trening czyni mistrza....ja jeszcze moge byc w ciazy z pol roku, bo kocham spac...:) Moniko - co tam slychac jak sie czujesz? Dziewczyny zrobcie sobie stopki i przestancie wklejac po raz enty coraz to dluzsza tabelke, z polowa ludzi ktora nie pisze, badzmy konsekwentne:) I pisze do biernych dziewczyn, ktore sie ujawniaja przy klotniach, jakie sa czasami na forum, piszczie i badzcie aktywne a nie udzielajcie sie jak wynika konflikt - zyjcie tym topikiem razem z nami..kazdy jest mile widziany ..:) Ide piec chleb mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a co do przekonania o takich metodach leczenia... coz najpierw trzeba wierzyc zeby zaczelo skutkowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja nieslyszalam nic o tym murzynie ale chetnie poznam jezeli naprawde taki dobry.Osobiscie wole takich lekarzy.naturalnie niemoge isc do takiego jezeli trzeba cos operowac lub wycinac.Ale jezeli sie dba o siebie i sie u \"znachora\" leczy czy heilpraktiker to mozna pewnych choröb nigdy dostac. Ja teraz wiem ile symptomöw sie ma od pewnych parazytöw i rzaden lekarz niewpadnie na to.Tylko ci powiedzom ze jestes albo przemeczona albo masz problemy rodzinne.Tak jak by sie tego niewiedzaialo co?Ja to jak juz do lekarza ide to prosze o te badania albo tamte bo wiem ze mi inaczej niepomorze. Ale to sa wielkie interesujace tematy. Möj Alex np.to mial od dziecinstwa kaszel co zime.Ale jaki!Ja myslalam ze mi tutaj pluca wypluje.W tym czasie kiedy jestesmy razem przeszlo mu to.teraz dostaje Homöopatysches zeby wlasnie te pasorzyty sobie poszly ktöre to spowodowaly a to wlasnie od plesni na scianach i np.Boleria. Mysmy juz tyle stron sie naczytali na temat Boleri.ja mam naprawde kazdy symptom jaki mozna od niej miec.I to od lat. Cos okropnego.Gdybym o tym 13 lat temu wiedziala to bym moze juz przynajmniej 10 milych latek za soba miala a nie ten horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaHB swieta prwada!!! WIara czyni cuda! och duzo bym tak mogle przykladow podac. piac i pisac ale niechetnie wracam do tego co byo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak moja Madleen zaczela chorowac od tej plesnbi (czego wtedy jeszcze nie wiedzialam) mialam lekarza dzieciecego b. fajnego hiszpana, to jkeszcze bylo w Gelsenkirchen, no i co troche ona mi kaszlala, kichala, a on za kazdym razem mi mowil ABWARTEN jak dlugo mozna odczekiwac? w koncu przez kolezanke kolezanki kolegi kolezanke polecono mi lekarza w Bochum, fakt musialam do niego jezdzic a byl top spory kawalek, ale Bog zaplac jego rodzicom ze go na studia medyczne wyslali!!!! na pierwszej wizycie zapytal o mieszkanie! jakie czy czuc w nim cos itd, czy wilgotne i odrazu przepiesal taki homoepatyczny lek do wdychania, i oczywiscie zglosil moja sprawe do tego instytutu o ktorym wczesniej pisalam, spisal sie na medal, co u \"zwyklych\" lekarzy jest raczej rzadkie, sam nawet przyjechal do nas zeby sobie wyrobic obraz sprawy! kto to dzis robi? no ale jednak sioe stamtad wyprowadzilismy... a propo lekarzy, tutaj w Bremen podobna najlepszym dzieciecym jest Dr, Bach, ale on niestety nie ma praxis, nawet prywatnej, jest ordynatorem na oddziale dzieciecym w Links der Wesser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Links der Weser urodzilam Jeremmy :-) A Dr.Bach mial chyba przed latami Praxis jak z dözym chodzilam.Ale nie jestem pewna. Jest mi trudno powiedziec jaki lekarz jest najleprzy.Dla kazdego co innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no wlasnie bremenki powiedzcie mi gdzie najlepiej jest w Bremen rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Belaiza-bardzo mi przykro,serdecznie wspolczuje,sciskam cie mocno. Chantall-zycze ci duzo dobrego,to normalne,ze sie boisz,wierze,ze wszystko bedzie dobrze i za dwa tygodnie przeczytamy dobra wiadomosc. Ja jeszcze nie najlepiej sie czuje,wiec zmykam. Pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja rodzilam w Links der Weser bo sobie w internecie poogladalam te szpitale i ten mial najlepsza opinie.Musze dodac ze mialam cesarski na prosbe i w tym szpitalu robia to pewna metoda ktöra niekazdy szpital dysponuje,a ktöra ja chcialam miec.Bo nierozcinaja ciebie skalpelem tylko ze tak powiem ostroznie rozrywaja przy czym nieuszkadza sie tylu czesci ciala jak przy rozcinaniu. Pozatym musze powiedziec ze mojego dözego rodzilam w Diakonisen w Gröpelingen ale oni niemaja Frühgeborenen Station.Gdyby sie cos stalo to zawoza do szpitala w Blumenthal.Tak przynajmniej bylo za moich czasöw. Lins der weser ma Klinike dla wczesniaköw i dla niun ktöre po urodzeniu choruja.Wszystko na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam takie pytanie odnośnie zameldowania dziecka czy jeżeli ojciec dziecka mieszka i pracuje w D (oczywiście wszystko legalnie), a jego żona i dzieci w PL, to nie można zameldować dzieciaków przy ojcu? w PL jest tak, że tam gdzie matka tam dzieci. jeśli wiecie odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay, tez o nim mysle, widzialam jeszcze w internecie Bremen Mitte tez nie wyglada zle, moze w tym tygodniu albo nastepnym wybierzemy sie z mezem ogladnac, no mi tez zalezy na tym, zeby byla intensywna opieka noworodkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k wydaje mi sie, ze tak, najlepiej zapytac w meldunkowym, zeby nie bylo problemu, ale wydaje mi sie ze dzieci maja prawo do meldunku przy ojcu, z tego co wiem tak bylo u mojej siostry, szwagier byl juz tu kilka lat aj jak sie wszyscy tu sprowadzaki to pierw dzieci bzameldowl, zeby ulatwic juz zalatwianie przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes tak jak pisalam IKEA ma fajna karte, bo co miesiac sa rozne fajkne rzeczy tylko dla klubowiczow, a po za tym przy zakupach dostajesz zawsze jakis rabacik, nie wiem dokladnie ile to, ale ostatnio chcialam przed swiatami kupic taki serwis obiadowy, i pol ceny mi za niego chcieli zejsc! wiec sie oplaca, oi co jakis czas organizuja podobno bardzo fajne Szwedzkie Festy, ponoc fajowe imprezy, nic nie kosztuje, polecam,!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de
jak sie postaram o taka karte w Ikei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×