Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Madlen szerokiej drogi jak bedziesz przez Dolny Slask jechac to pomachaj ode mnie :) No i gratuluje egzaminu. Fajnie, ze sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra, panie i panny, dobre pomaranczki i zle pomaranczki :P ja-jedna z zarozumialych mamusiek- ide snic o obiadkach, kupkach , prasowaniu , gotowaniu i pogodzie :P o katarku nie bede snic, bo ma juz go moja corcia (O KTOREJ PRZEDE WSZYSTKIM BEDE SNILA, tak DZIECI DZIECI DZIECI, jedyny moj temat :D:D:D ) a pod tym , ze Kassay dobra kobieta jest tez skladam swoj podpis :) no wiec wszystko napisalam... chyba tak, posprawdzam bledy i spadam :P trzymajcie sie cieplo :) co u Limes? jej tez dawno nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) No jasne Kasia kupila sobie rower to pogoda sie zepsula;) Wczoraj zdazylam jeszcze sie nim kawalek przejechac:)jeny jak mi tego brakowalo,cieszylam sie jak dziecko:):) Dzis czuje sie juz duzo lepiej,ale to dzieki litrami wczoraj wypitej herbacie z cytryna:)zawsze sie staram jak najmniej lekow brac,no chyba ze juz by byl tragiczny stan. Belaiza teraz jak bede wiecej na powietrzu,na rowerku to moze zachartuje sie,bo nie pamietam zebym tak w Polsce chorowala,ale tam to ciagle w biegu:)nie bylo czasami nawet czasu pomyslec o tym ze jest sie chorym. Dowiedzialam sie wczoraj ze moj przyszly:)ma za tydzien kawalerski i wcale nie mysle o tym co beda robic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w sobotni poranek my też już dzisiaj szybciutko na nózkach byłyśmy, bo mam duzo do zrobienia, moja mała ma dzisiaj 3 latka i na pewno zejdą się jacyś goście, a tak sobie czytając poprzednią stronę, tak sobie myślę, że te pomarańczki to bardzo muszą lubić nasz topik bo tu często zaglądają, bo ktomu by sie chciało zaglądać i czytać \"nasze dyrdymały\" gdby nie był zainteresowany, bremenka u nas pogoda też brzydka, rower stoi w garażu i czeka na lepsze czasy pogodowe a teraz juz uciekam bo muszę torta odebrać i sałatki zrobić, fale dunaju stoją już w lodówce, nawet się udały, tylko ciekawe czy będą komuś smakowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! bremenka no to my ci panienski zorganizujemy ;) On wtedy bedzie myslal.... ja zaraz sniadanko jem, a pozniej na zakupy lece, tzn jade :D:D miotly dzis nie bede uzywac :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremeka
no jasne Marta:)nie ma sprawy:) Chantall oj ja to czesto mam takie chandry.Ze znajomymi z Polski jestem bardzo zrzyta,brakuje mi ich bardzo,no ale coz zostaje telefon i internet.Dzis moja babcia ma 77 lat:)i bedzie imprezka i cala rodzinka oprocz mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich🌼 Jedno, co tu obserwuje, to to, ze najbardziej kloca sie pomaranczki miedzy soba:):) Rzadko tu taj pisze, bo niestety Jasiek nie lubi pozycji siedzacej i kopie strasznie, ale dziewczyny..po co te zgryzliwe wpisy? Pogoda okropna, deszcz..brrr Madlen - szczesliwej podrozy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :-) Dziewczyny no prosze przestancie.Tutaj jest niemalo fajnych Osöbek. Naturalnie ma kazdy wady i zalety i mysle ze kazda z nas ma sytuacje gdzie sie zlosci lub zazdrosci.Ja nie jestem inna.Jestem taka sama. Ortografia jest wazna ale tylko w szkole bo tak naprawde jest mi to obojetne.I jak Marta juz raz napisala ze jak sie na szybko pisze albo dlugo w niemczech jest to sie zdarzaja bledy w pisaniu. Ale my niejestmy w szkole.Nie powinno sie na ortografi konzentrowac.Sa problemy w zyciu gdzie ortografia jest poprostu niewazna. Nie wiem jaki to wyksztalcony czlowiek byl (przepraszam ze tego niepamietam) ale möwi sie ze w jednym tekstcie(text) umial jedno i to samo slowo w rözny sposöb pisac.Ja to tez czesto robie :D Ale najwazniejsze jest ze mnie ta osoba do ktörej pisze rozumie. Spotkania nie bedzie bo dzieci sie rozchorowaly no i niemialo to sensu we dwie siedziec.To znaczy mialoby ale chcialm bardzo zeby dziewczyny sie miedzy soba poznaly.Dlatego przesunelysmy je. Pozdrawiam was i zycze milego dnia , milego weekendu.Wracajcie do zdröwka i cieszcie sie ze jest wam dobrze bo mogloby byc gorzej. Pieluchy i kupki ?.Jak sie ma dzieci to staja sie takie rzeczy wazne. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko ...troche mnie tu nie bylo..a co sie dzieje :-O szkoda, ze spotkanie nam dzis nie wypalilo, ale mam nadzieje, ze przelozymy je. Ja zaraz ide posprzatac i zrobic jakas kolacyjke. Maz ma jutro urodzinki, wiec raczej was tu jutro nie odwiedze :-) pozdrawiam serdecznie wszystkie kobietki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no czesc dziewuchy,bylam dzis na zakupach w czechach i sie troche obkupilam hehe,niby orginalnie,jestem zadowolona dzis dobry chumorek mialam ,kilka ciuszkow moze niezle kobiete uszczesliwic:) a co do meza to nie wiem czy cos z tego bedzie pozyjemy zobaczymy,kupilam sobie karpia swiezego w czechach taka ochote mialam zaraz bede smazyc mniami zawsze tak mam przed okresem,zachcianki jak baba w ciazy:)wiecej sie nie zapowiada. a pogoda do d.....,okropna a jauz myslalam ze zostanie tak pieknie,ale jeszcze przyjdzie piekna wionsa mam nadzieje,a ja na bledy nie zwracam uwagi bo tez je robie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale w bremen pogoda....:(leje i leje Wychodzi na to ze niedziele przesiedze w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i posprzatane:] a ja gotuje obiadek troche sobie pospalam moj najmlodszy nie obudzil sie w nocy ani razu to mu sie zdarza coraz czesciej,chwala Bogu:)oby tak dalej,od razu sie lepiej czuje. a w przyszlym tyg.wybieram sie do polski no to znowu najazd na fryzjera,bylam raz tu i totalna katastrofa ja nie wiem jakim cudem oni dostaja papiery na wykonywanie zawodu,to ja jestem bez papierka a potrafie lepiej pasemka zrobic niz te fryzjerki od siedmiu bolesci,moze sobie kurs zrobie w polsce bo tu za drogie i za dlugo to trwa a chcialabym pracowac w tym zawodzie. u mnie pogoda tez nie najlepsza jakos pochmurno ,wieje nie nawidze takiej pogody ale poczekamy,wiec dziewczyny zycze milej niedzieli bo juz jutro poniedzialek:(i znowu ranne wstawanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie i pozdrawiam,no niestety obecnie to tylko karmienia i kupeczki wiec narazie nie bede zanudzac ,ale duchem i sercem z Wami.Pogoda nijaka-brrrr......slonka chce!!!!!!!!!! Tym co nie podziekowalam za gratulacje to jeszcze raz wielkie dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, witam!!! No wlasnie!!Ja tez ciesze sie,ze istnieja moderatorzy, ktorzy trzymaja reke na pulsie... Zastanawiam sie tylko, czy ktos specjalnie nie wywoluje tych klotni, by usunietao jednak ten watek........ Ja tez zauwazylam,ze dawno nie bylo u nas starych bywalczyn. Ignorancja juz sie odnalazla...hihi ;) A co ze smerfetka, cludi, eva???? Justynaamelia jestem pelna podziwu dla Ciebie. Wykazalas sie duza odwaga podejmujac taka decyzje. Wyobrazam sobie,ze nie bylo latwo ja podjac. Moze jednak, to da do myslenia Twojemu mezowi i nie jest jeszcze wszystko stracone??? Jesli Cie kocha, to nie dopusci, by taka sytuacja trwala dlugo. Pozdrawiam Was dziewczyny i zycze milelej popoludniowej niedzieli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Panie za oknem... szkoda gadać, goście byli, goście poszli... ważne, że mała się cieszyła, a teraz obie odpoczywamy, ona oczywiście w pozucji leżąco=śpiącej martaHB, tofi bremen - jak się czujecie? gdzie się podziewasz jo24? no i co się dzieje z evą? miłej niedzieli dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielne popoludnie. Ja juz po obiadku. Stety albo niestety. Zaraz zrobimy sobie kawusie i zaserwujemy sobie torcika makowego z masa kawowa i polewa pomadkowa kawowa (pierwszy raz robilam i jak to mowia pewnie wyszedl mi dwa razy tzn. PIERWSZY I OSTATNI) Limes a coz to za cudowny (i wyprobowany) sposob? Moze skorzystam? Justynaamelia - zazdroszcze determinacji i odwagi, niewiem czy mialabym na tyle samozaparcia. Ale trzymam kciuki i zycze powodzenia. Co do pomaranczek i innych impertynencji to az mi glupio ze dalam sie wciagnac w dyskusje. Najlepiej oskarza sie jak nie trzeba powiedziec komus tego w twarz, prawda? Ale od teraz mam zimna krew i nie bede reagowac, co bedzie latwiejsze bo siedze tu, u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem czy jest co podziwiac,nie moglam tak dluzej tego ciagnac,zycie jest zbyt krotkie zeby je marnowac,jest dobrze tak jak jest,a moj maz hmmm niby mowi ze kocha ale jakos tego nie widac a ja nawet nie wiem czy chcialabym abysmy znowu byli razem,on mi czesto i gesto pokazywal kto sie dla niego bardziej liczy a to jest chore,jakby mu zalezalo to by zamieszkal z nami a on wymysla ze w mieszkaniu nie bedzie mieszkal i takie tam materialista i tyle a ja takich ludzi niecierpie jak sie kocha to nie ma znaczenia gdzie i jak prawda????????????czy moze ja mam jakies chore rozumowanie o milosci.teraz moja jedyna miloscia sa moje dzieci. a wiecie co jest najsmieszniejsze w tym wszystkim to ze mojemu ex sie cos pomieszalo,jak bylam ostatnim tarzem w polsce to wydzwanial do mnie po nocach nalegal na spotkanie,teraz rowniez a jak sie dowiedzial ze sama mieszkam to zaproponowal ze przyjedzie(glupi pomysl)normalnie jaja,za kazdym razem jak dzwoni to wypytuje czy ja kocham meza i takie tam,zrozumial jak jest juz za pozno,oni zawsze pojmuja o co chodzi jak jest za pozno. a jesli chodzi o pomaranczki to najlepiej ignorowac:) ja tez bym cos slodkiego zjadla o rany smaki tylko robicie z tymi ciastami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes dzieki za e-melia mialam tyle tego wszystkiego ze na nic nie mialam czasu,codziennie latalam po urzedach ale juz jest dobrze mam swiety spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu mowa o zalozycielce tego forum czy jak moze ktos mnie uswiadomic bo dawno tu nie bylam,o co tu chodzi????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam niedzielnym wieczorem... nie czuje sie dobrze, nawet mozna powiedziec fatalnie...:o caly weekend sama z mala, bylo do przemyslenia, ze mnie tez wezmie choroba... nawet nie mialam sily i czasu wejsc i poczytac chociaz, no ale z \"malej peerspektywy czasu\" ciesze sie, ze nie musialam wyczytywac na biezaco tego co tu sie dzialo. Kassay, mam nadzieje,ze niedlugo uda nam sie spotkac w pelnym gronie :) dobrze, ze jednak nie przyszlam. po co dzieciaczki zarazac :) 🌻 Limes :) dawno Cie nie bylo, witam, witam...🌻 Mo.nika my sie nie znamy ale dla Ciebie tez 🌻 mam nadzieje, ze sie kiedys spotkamy \"sasiadko\" :) Bremenka ta pogoda wykancza... jak sie czujesz? 🌻 przepraszam osobke, ktora pytala jak sie czuje, ze nie pamietam kto to byl :( 🌻 dzieki za pamiec, czuje sie jak pisalam wyzej zle... no i wszystkim innym kobietka 🌻 🌻 🌻 🌻 wiosny nie ma wiec ja kwiaty dzis rozdaje :) poczytam Was pewnie jeszcze chwilke i bujam sie spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane nie wiem czy mnie sobie przypominacie, bylam tu pare razy. Posluchajcie mnie prosze i nie obrazajcie sie bo wszystkie bedac tutaj jedziemy na tym samym wozku.Tylko jedni ciaga ten wozek lzej, a inni ciezej. My wszystkie bylybysmy szczesliwsze, gdybysmy byly mniej zawistne! Zazdrosc to duzy grzech, a najbardziej szkodzi temu , kto zazdrosci... I naszymi tylko zlosliwosciami zdradzamy swiatu, jak bardzo jestesmy nieszczesliwe.... Wiec od dzisjaj koniec z niesnaskami :-D bo zlosc urodzie szkodzi :-D Pozdrawiam was kochane wszystkie bez wyjatku, zycze milego poniedzialku i kolorowych snow 🌼] Spelniam tu role tak jak by mamy bo sadze ze jestem najstarsza i chcialabym wszystkie dzieci pogodzic..Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aachen
hej czy jest ktos z okolic Aachen lub Köln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka jestem tu nowa potrzebuje porady na temat czy przysluguja mi sie jakies pienadze za urodzenie dziecka (jestem teraz w 10 tygodniu) od ponad roku pracuje w niemczech na steuernummer co miesiac od szefowej dostaje rachunki na okolo 900e pod koniec kwietnia chce wziasc slub z ojcem mojego dziecka (on rowniez polak i od stycznia 2007 pracuje rowniez na steuernummer)jesli ktos moze mi udzielic informacji bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam Ania z Dortmundu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×