Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość matka z dzieckiem
Dziewczyny jak ktoras ma dziecko i to ma niemieckie papiery to macie na tej podstawie prawo pobytu w Niemczech, bo nikt nie rozdzieli matki z dzieckiem-- takie jest prawo ( sa sporadyczne wyjatku np. alkoholizm, inny nalog , opetanie sekta itd.). W przypadku separacji maz musi placic na utrzymanie wasze i dziecka/ dzieci, a po rozwodzie kwota pieniezna ulega minimalnemu zmniejszeniu, chyba ze wasza sytuacja finansowa byla by dramatyczna i nie mialbyscie mozliwosc isc do pracy chocby na 400 € BASIS.Prawo jednak zaklada, ze uda sie was znalezc chocby symboliczne zrodlo dochodu.Jesli maz was bije badz pije i zglaszalyscie to!!!!, istnieje podstawa prawna do wymeldowania go przez sam Ordungsamt / "urzad porzadkowy" , wtedy nalezy wam sie dotychczas zamieszkiwany lokal z urzadzeniem, a on musi poszukac sobie innej kwatery do czasu wydania przez sad innego wyroku. Nie wiem jak wam jeszcze pomoc, wiec jak cos pytajcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello. Ktos kiedys zadal pytanie o jakies buty. Podaje adres pod, ktorym moze cos znajdziesz: http://www.imwalking.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/ImWalking-ImWalkingDe-Site/de_DE/-/EUR/BV_BrowseCatalog-Start;sid=FaAK9uG0_4EK9qVKks4l1voY3MmW8r8GwMNFtiJY-r5Q0r11f0we9Cx2ooTKaA==?CatalogCategoryID=QUh_AAABn_EAAAEN_dBNPEfE&ProductPage=1&showAll=0%2C00&ls=0&OrderBy=&CategoryName= U mnie jest cieplo i nawet swieci slonko. Wiecie co od kiedy pojawily sie pomaranczki nasz topik bardzo sie zmienil:-(. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale naprodukowalyscie Madlen odgapilas wczoraj ode mnie obiad :P Jonta, przytulam mocno i podziwiam jestescie bardzo silnymi kobietami. Moniko mi sie tez wydaje, Ze Bog wie ile jestesmy w stanie zniesc i wklada na nas tylko takie ciezary, ktore nie rozloza nas calkowicie na lopatki. Ewo ja mialam takie wrazenia z pracy w Polsce. Tu jak narazie jest ok ale co mozna powiedziec po 2 dniach. Aga witaj 🌻 mials troche trudne wejscie ale mysle ze bedziesz tu jeszcze zagladac. Jonta nie martw sie bedzie dobrze z tym przedszkolem. Wczoraj byl nowy chlopiec, ktory prawie nic nie mowil. Jak chcial siku to zlapal sie za siusiaka i zaprowadzilam go do lazienki :D U mnie slonecznie. Bylam juz na treningu a teraz lece posprzatac troche domek, bo.... tylko bombe wrzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No plac zabaw mam juz dzis zaliczony,ale po poludniu pewnie sie wybierzemy jeszcze raz!Taka ladna pogoda trzeba wykorzystac co do minuty:)Tak cieplo to w tym roku chyba juz nie bedzie! Monika czy twoj maly juz trzyma sam glowke?chodzi mi o to ,ze jak go masz na rekach to jeszcze mu\"asykurujesz\" ?bo moj trzyma,ale boje sie ,ze mu sie jeszcze \"ucieknie\" do tylu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen ale masz fajnie z tym dzidziusiem ja bym tez takiego poprzytulala :D na razie mam kota do glaskania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z dzidziusiami:) ok,pierwsze to juz starsze,ale zazdrosne i tez czasami sie zachowuje jak niemowlak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam wlasnie o tym glutamacie,przed ktorym nas Kassay ostrzegala!To prawda,bardzo niezdrowe!Ale dlaczego wypuszczaja to na rynek i nas swiadomie truja! To cos znajduje sie w wielu rzeczach nawet w kostkach rosolowych! Bardzo negatywnie wplywa na mozg,jak juz bylo powiedziane! Kassay wielkie dzieki za ostrzezenie! a jak to sie nazywa po polsku,bo slownik mi nie znalazl tego slowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halli hallo, dzisiaj troszke pözno no i zaraz musze isc na zakupy i objad gotowac. Mamy podobno dostac do 25 stopni:-)) Madlen21 nie jestem pewna ale po polsku nazywa sie to jakos tak jak smak posilniajacy.masz racje z ta kostka rosolowa.ja kupöje tylko Bio chociaz i tam czasami cos bywa. W polskim sklepie chcialam sobie kawalek wedzonego kurczaka kupic ale jak przeczytalam ze tam to jest no to :-(( niekupilam. Dlaczego na rynku cos takiego jest?Dlatego ze chodzi o pieniadze.To jakis tam Japonczyk jesli sie niemyle ma ta Firme ktöra to produköje no i ma z duzymi Firmami verträge.To jest tak samo jak z papierosami albo benzyna. Nasze mamy gotowaly bez tego calego swinstwa a w dzisiejszych czasach wiekszosc matek pracuje,czasu malo na gotowanie .Takie torebeczki sa bardzo przydatne.No a jak juz pisalam mozna czasami cos dodac do proszku co jest tansze i poprzez glutamat lepiej smakuje i sie nic nie czuje.Pozatym Glutamat powoduje ze sie wiecej apetytu ma i dlatego czasami jak sie Chipse je to niemozna przestac.A w tych jest to swinstwo tez.Nieznam Chips gdzie by tego niebylo.A tylko dwa rodzaje Flips tego niemaja.To sa te od Penny Markt i te od Plusa. :-)) W dzisiejszych czasach trzeba na wszystko uwazac bo przez to ze pölki sie w sklepach uginaja czlowiek ma coraz wiecej problemöw cos porzadnego kupic a wszystko tak ladnie wyglada ze az glowa boli. Duzy wröcil ze szkoly.Musze isc. A co do Aga:-)) Znam Vahr i Wall Mart i ta cala okolice.Mieszkam niedaleko Blockdick.Ale prawda jest ze tez nierozumiem ze twöj chlopak byc moze ciebie niezrozumial.Hmm...rozumiem.Möj duzy tez nie umie po polsku chociaz pöl polak. Ale ze ty tu niezameldowana????Czyli tylko w odwiedzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie rozumiem ze mozna mieszkac gdzies od kilku miesiecy i nie wiedziec gdzie:)) No ale moze to i prawda.A ja dzis kijowy dzien mam.Tak ogolnie i w sumie bez powodu.Ide , nie bede Wam smecic.Potem zajrze. madlen , moj Kuba juz sam trzyma glowke, ale ja i tak asekuruje.Od wczoraj mowi baba , z takim przejeciem ogromnym:) Ok, ide w kuchni ogarnac, bo maz zaraz zakupy przywiezie.U mnie Belaiza nie trzeba bomby wrzucac, wyglada jakby juz ktos wrzucil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, wrocilam z pracy,cicho w domu,nikogo nie ma,oprocz kota,bo facet w pracy,a corka w polsce.W sobote jade do polski po corke,a i rodzice zabiora sie ze mna,bo ja w swojej gorliwosci zalatwilam karty na przyjazd papieza,no i musze od soboty do poniedzialku wczesnie wstawac.Caly tydzien czekam na koniec tygodnia,a tu prosze,nie ma wolnego.Humorek zaczyna mi sie psuc. Co do obywatelstwa,to dobrze je miec,nie chodzi o pobyt,ale o status.Jako obywatelce niemiec jest pewne sprawy latwiej pozalatwiac.Oddaje sie dzisiaj popoludniu nalogowi tzn. na tej stronie,bo nie chce mi sie sprzatac,ani nic,wiec kto che pogadac,to bede,noo z malymi przerwami. Dziewczyny,wypada pisac o partnerze maz,nawet jesli nie jest oficjalnie mezem?Glupio mi pisac facet,albo chlopak.(Jestem na to za stara)Co prawda jestem zareczona,ale narzeczony tez glupio brzmi.Musze dodac,ze slubu na razie nie moge wziac,bo pracuje w caritasie.A jako rozwiedziona nie moge wziac po raz drugi slubu,bo wyrzuca mnie z pracy.No to na razie pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno,zazdroszcze wam malych bobasow.My staramy sie juz 2 lata i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mowi sie ze z Freundem
Eva zbadaj prolaktyne,zrob usg,czasem jest jakis torbiel na jajniku i nie pozwala zajsc w ciaze,wiem po siostrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypada tak mowic, w koncz zyjecie jak maz i zona ,nie ? Te bobaski juz kiedys widzialam,swietne:) Kolezanko na pomaranczowo, albo zrob sobie jakiegokolwiek nicka albo idz sobie poprostu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evo 🌻 fajnie ze jéstes, ja mam troche do posprzatania jeszcze w domu a na poczatek musze kompot zaparzyc, bo mojemu mezowi bardzo posmakowal i w ramach nie trucia sie nie zaszkodzi jak cos naturalnego popijemy w sezonie. Ale bede zagladac w wolnech chwilach. Wieczorem mamy odwiedziny jednego znajomego z mojego kosciola :D No lece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,ze moge po niemiecku \"Freund\".Dla mnie to wiecej anizeli Freund. Hallo Justys78 lionforce@gmx.de Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo Belaiza,fajnie,ze tez jestes.Chyba nie wyszlam jeszcze z tego dola.Mysle,ze to tylko ja trafilam na beznadziejna szefowa,u ciebie napewno bedzie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a badania tez robilam,bo mialam 2 poronienia.Oprocz miesniaka wszystko podobno ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam sprawe do dziewczyn ktore sa jeszcze w Polsce.Bardzo ale to bardzo potrzebne sa mitabletki , glownie dla kobiet w ciazy , ktore nazywaja sie fenoterol i isoptin.Oczywiscie pokryje wszystkie koszta.Czy ktoras bylaby w stanie mi to zalatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam w Polsce beznadziejna szefowa. Co do malzenstwa to ja mysle ze paier jest niewazny, to formalnosc. Mezem i zona jest sie w momencie, kiedy sie postanawia wspolnie zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jade w sobote do polski,ewentualnie moglabym te tabletki kupic,jezeli nie sa na recepte i jezeli beda w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×