Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hehe to nam ostatnio przyszla doplata za prad i wiecie ile 400euro,jak moj mezulo dzwonil bo byl w szoku i chcial to sprawdzic to babka sie pytala czy basen mamy w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Basia.To nie dla mnie , tylko dla takiej bardzo nieodpowiedzialnej baby.Ale ja juz taka jestem, ze jak sie o czyms dowiem, to nie moge spokojnie spac poki czegos nie wymysle, nie pomoge.Tak wiec w sumie zrobicie dziewczynyny przysluge mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenko jak pijesz malo kawy, to moze byc ze wlasnie tak zadzialala. Co do mojego meza to on mowi troche po Polsku. Ja czasami mu robie dzien Polski i wtedy tylko po Polsku do niego mowie. Kiedys byl na rybach z moimi znajomymi, ktorzy nic po niemiecku nie rozumieli i sie dogadal. Potem mi opowiadal, co mu mowili i jak zadzwonilam to jednego z tych kolegow to wszystko sie zgadzalo. On juz troche sie uczyl jak mu sie zony Polki zachcialo i ja mu kupilam samouczek, ktorego pol przerobil jak jeszcze mnie tu nie bylo na stale. Dzieci tez sie troche ucza jak maja chec. Zwroty grzecznosciowe juz opanowali, i kilka takich potrzebnych (np. poprosze Tymbark jablko mieta hihih) Jak jestesmy w Polsce to staram sie im pokazac Polske z jak najlepszej strony, sprzedac troche historii i ciekawostek geograficznych. Wiedza juz kim byl Kopernik i kilku innych slawnych Polakow a moj maz nawet przeczytal Quo Vadis (po niemiecku wprawdzie) i bardzo mu sie podobalo. W zeszlym roku Tobias byl na wycieczce w Burghausen i tam byly jakies Polskie dzieci i cos go zaczepialy a on im powiedziel \"Przepraszam nierozumiem\" :D ale zrobili oczy :P a ja bylam dumna ze nauka w las nie poszla. Jak jest cos w Polsce co ich intryguje to tak im opowiadam, zeby nie mysleli zle o Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika u nas sprawdzałam w aptekach internetowych są bez recepty Fenoterol 100 tab około 6 zł czyli niecałe 2 euro a isoptin 40 tabletek też około 6 zł czyli też niecale 2 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra spadam na razie chlebek upiec,a wiecie co, moja znajoma ruska z tego ciasta co jest na chlebek robi tez super,po rusku to sa pierogi,wklada do srodka farsz z miesa mieloneko i na patelnie z tym fajnie to rosnie jeszcze na tej patelnii,i bardzo pyszne bo juz tez robilam takie jakby buleczki,ja mysle ze z owocami by to bylo tez dobre,moze jabluszka by do tego wcisnac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malo kawki pije i takie slabe,rozpuszczalne Belaiza:)jeszcze mam teraz swoje dni wiec myslalam ze to tez przez to. Monika moja mama przyjedzie na koniec wrzesnia ale to juz za pozno dla ciebie zeby ten lek przywiozla,szkoda. Belaiza ciesze sie ze masz takiego wspanialego meza Niemca,ktory nawet sie polskiego troche nauczyl:)do teraz to slyszalam tylko o zlych Niemcach ktorzy sobie wzieli Polki,na poczatku byli kochani a potem im sie odwidzialo.Jednak nie wszyscy sa tacy:)super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam że składasz zamówienie i wysyłają, ale to jeszcze trzeba telefonicznie chyba potwierdzić i zapytać czy bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja mojego meza nie ucze przeklensw hihih kilka umie od swojego kolegi, ktory tez ma zone Polke ale nie uzywa. Ostatnio sie mnie dzieci pytaly jak jest Scheisse po Polsku a ja im na to no wieci, w Polsce to sie Sceisse nie mowi tak czesto jak w Niemczech, na to uslaszylam ze moze ja nie mowie hihih. No ale sie juz nie pytali to ich nie nauczylam przeklinac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika faktycznie w żadnej innej aptece internetowej tego nie ma, więc na sto procent będzie to na receptę. a nie ma u was odpowiedników tych leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama wlasnie wrocila z apteki i te tabletki sa na recepte,ale moze byc nawet recepta niemiecka.Troche babka z apteki sie zdziwila,ze to dle kobiety w ciazy,bo podobno niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stwierdzilismy wlasnie z mezem,ze jestesmy okropni i musimy na odwyk,bo od paru dni on przychodzi z pracy(wlasnie przyszedl)i siada przed telewizorem,oglada tenis,a ja przychodze z pracy,siadam przed komputerem i internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza ja to ciasto gniote w rekach bo jeszcze sobie nie kupilam tego i stwierdzilam ze mi nawet nie jest to az tak potrzebne,no a dzis dodalam do srodka jablek i dodalam jeszcze troche cukru do jablek bo byly za kwasne i wiecie co super to wyszlo,no tak ale objadac sie az tak nie moge,a tego ojeju musi byc troche wiecej,pychotka,ciekawe jakie bedzie z bananami,mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycze wam dziewczyny jeszcze milego wieczoru,ja ide ogladac mecz pilki noznej.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce dzis obejzec tez reportarz z Natascha(ta dziewczynka co ja ten psychopata 8 lat trzymal w domu)bedzie o 21.15 na RTL. A potem ide hasiu:)rano musze wstac. Dobrej nocki zycze WAm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez nie mam automatu do pieczenia chleba i tez w rekach gniote, no moze pomagam sobie troche robotem ale mi chodzilo, czy kupujesz gotowa mieszanke, tak jak kiedys pisalam, czy masz jakis przepis na to ciasto i jak mieszanke to jaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eva moj maz i corka tez maja papiery niemieckie i dlatego sie zdziwilam jak Monika napisala, że ma sie zglosic do Auslandersamt i zameldowac jako bezdomny. Juz nic z tego nie rozumiem a te 2500 euro oplat to chyba strasznie duzo, chyba ze ja nie mam pojecia jakie tam sa ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W meczu Niemcy -San Marino :P wyniesli chyba druga bramke... bo 13 goli wpadlo do jednej i tej samej bramki:classic_cool: Polacy tez 1:1 :P Jak sie mecz podobal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jakby na to nie patrzyc to Polacy graja jak mistrzowie swiata :P Polacy raz przegrali 3:1 , dzis zremisowali:P Wlosi raz zremisowali , dzis przegrali 3:1 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porankiem :D, dobry kawal z forum 😭 W Nowym Jorku otwarto nowy sklep, gdzie kobiety mogą wybrać i kupić męża. Przy wejściu jest wywieszona instrukcja korzystania ze sklepu: - możesz wejść do sklepu tylko jeden raz, - jest 6 pięter, a cechy charakterystyczne mężczyzn zwiększają się z każdym piętrem, - możesz wybrać jakiegokolwiek mężczyznę na piętrze lub iść piętro wyżej, - jak wejdziesz wyżej nie możesz juz się cofnąć. Pewna kobieta decyduje się wejść do sklepu żeby znaleźć tego jedynego. Na pierwszym piętrze wywieszka mówi: Ci mężczyźni maja prace. Kobieta decyduje się wejść wyżej. Na drugim piętrze jest napis: Ci mężczyźni mają pracę i kochają dzieci. Kobieta znów postanawia wyjść wyżej. Na trzecim piętrze jest napisane: Ci mężczyźni maja pracę, kochają dzieci, i są bardzo przystojni. Wow, myśli kobieta, ale postanawia wejść wyżej. Na czwartym piętrze wywieszka mówi: Ci mężczyźni mają pracę, kochają dzieci, są bardzo przystojni i pomagają w pracach domowych. Niesamowite, pomyślała kobieta, z ciężkim sercem odrzuca taka ofertę i postanawia wejść na wyższe piętro. Na piątym piętrze jest napis: Ci mężczyźni maja prace, kochają dzieci, są bardzo przystojni, pomagają w pracach domowych i są romantyczni Kobietę kusi żeby zostać na tym piętrze, ale decyduje się wejść na ostatnie piętro. Szóste piętro: Jesteś na tym piętrze odwiedzająca numer 31.456.012 Tutaj nie ma mężczyzn. To piętro istnieje tylko po to aby pokazać ze kobiecie nigdy nie dogodzisz. Dziękujemy za odwiedziny w naszym sklepie. Na przeciwko tego sklepu został otwarty Sklep \"żon\". Na pierwszym piętrze są kobiety, które kochają sex. Na drugim piętrze są kobiety,które kochają sex i są bogate. Piętra od trzeciego do szóstego NIGDY NIE BYŁY ODWIEDZONE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×