Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ja już wczoraj nie miałam siły do was zajrzeć :-( najpierw to prasowania potem rzuciłam się w wir porządków ( nie że ja taka czystościowa perfekcjonistka) ale mam takie kuku że po wyjeździe na parę dni muszę wrócić do wysprzątanego mieszkania, inaczej nachodzi mnie depresja , no nie wiem- co normalnie mi nie przeszkadza, to jest dla mnie nie do przyjęcia jak wracam. Nawet schody przed domem umyłam i samochód odkurzyłam też ;-) po siedzeniami to istna wyspa skarbów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos dzieci to urządziły sobie ze starych cegieł i desek skocznie z torem przeszkód na chodniku i HEJKA !!! moich dwóch urwisów i syn sąsiadów - no się działo wow ! no ale dostałam też Verwarnung od dalszej sąsiadki, żebym trzymała dzieci zdala od jej kawałka chodnika bo to prywatny kawałek -ot co! :-D bo same rozumiecie dzieci zakręcające na swych dziecięcych rowerach przy słonecznej pogodzie na pustym podjeździe na Spielstasse niechybnie mogą narobić nieodwracalnych szkód co najmniej jakby prowadziły czołg z uwalanymi błockiem stalowymi gąsielnicami :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
one tam tylko nawracały bo zabawa ograniczała się do mojego( i najbliższej) sąsiadki kawałka chodnika :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale co powiedzieć o człowieku który wzywa Ordnungsamt z powodu mojego samochodu , który stoi przed moja posesją i jedynymi osobami którym mógłby nasz samochód utrudnić poruszanie- się byliśmy my ;-) poza tym na ulicy przez pół dnia żywego ducha ! myślicie że staliśmy tam notorycznie i permamentnie ;-) otóż NIE ! moja męża zaparkowała przed posesją bo wszedł do domu na 15 min zabrać parę rzeczy i się wysiusiać . I TO SIUSIU KOSZTOWAŁO NAS 10 euro :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ladna anginke i siedze w domciu juz od pn.. w sr bylam tylko na godzinke po chleb i jakies drobiazgi.. ladnie mnie wzielo: katara, suchy kaszel, goraczka ( juz nie ma), bol gardla..a no i prawy migdal tez zapalony.. a nie mowilam, ze byle jaki wirus sie mnie nie wezmie tylko jakis cholernik ciezki :D byle do nd ozdrowiec, bo musze jeszcze pakowac i posprzatac.. tez mam taka fobie ze sprzataniem, ale tylko dla tego, ze nie chce mi sie zaraz po przyjezdzie latac ze szmata-- wole jeszcze troche poleniuchowac :) trzymajcie sie laseczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 dni później pracownice Ordnungsamtu pojawiły się exstra dla nas 2 razy w przeciągu 20 minut ! powtarzam 2 RAZY !!! bo samochód stał przed podjazdem a nie na ! a to z powodu tamtataaa tam tu najleprze -- - POSZERZANIA PODJAZDU :-p no i jak my mieliśmy poszerzać podjazd stojąc na nim samochodem ???? Panie były miłe i wykazały zrozumienie (no to do cholery logiczne było !) ale pojazd kazały usunąć bo one na to nic nie mogą jak ktos do nich wydzwania co 5 min i będa musiały wystawić mandat_ O! zaznaczam że podczas całej akcji na ulicu jak długa i szeroka oprócz nas i i pracownic Ordnungsamtu nie pojawił się nikt, nawet zabłakany przechodzień :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! ja tylko na chwilke :) elzbieta-23-73 dostalas? bo do mnie nic nie wrocilo tym razem :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra Laseczki 🌻 wszystkim wyjeżdżającym SZEROKIEJ DROGI !!! i BEZPIECZNEGO POWROTU !!! postaram się jeszcze zajrzeć powiedzieć PA i życzyć wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT !!! a jak nie to teraz : SMACZNEGO JAJKA I SUCHEGO DYNGUSA !!! PS. OSTROŻNIE Z FARBOWANIEM I SKROBANIEM JAJ ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja to odmalowałam pisankę najlepSZe przez RZ !!! Się muszę przebadać Się :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM PIATKOWO,no widze ze wiecej ludzi do slaska sie przyznje choc niektorzy twierdza ze Polska dzieli sie na Polske i slask...chyba nam zazdroszcza naszyj godki...i modryj kapusty,czornych kluzek i rolad jak rynkow od kufaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj malutka-de,niewesolo,od polowy przyszlego tygodnia niestety ochlodzenie.Nie bedzie przerazliwie zimno,ale troche popada.Wez ze soba jednak kurtke i parasol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-) u nas slonko jupi :D jestem z Gdanska :-)) jesli sie niemyle to miala Bremenka wlasnie pare dni temu tez urodzinki 100 lat 1000 lat niech zyje nam 🌼❤️ A ja mialam taaaaaakiego grzyba na scianie....baaaaaaaaaaaaaaaaa. Wczoraj byl hausmeister i mierzyl wilgoc ale wszystko suche .Pogoda na cos takiego nienajlepsza bo do paru dni slonko mielismy . A mieszkan w Bremen nie ma. Hmm....a ja nawet nie wiem czy ja polka jestem bo babcia jest z Bialejrusi ktöra kiedys do poski nalezala:-) A Gdansk byl tez niemiecki coooooooo????????? :-p Wszystkim co wyjezdzaja tez dobrej drogi. Jo24🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam slonecznie wszystkim wybierajacym sie w podroz zycze szerokiej drogi (och jak ja Wam zazdrosze) i dobrego czasu z rodzina i przyjaciolmi. Niech te swieta beda dla Was czasem radosci i odpoczynku. wlasnie posprzatalam pokoj chlopcow :O no lepiej nie mowiec co ja znalazlam. Polowa ich zabawek wyladowala na smietniku, ale ja ich ostrzegalam, ze ja sprzatam na calego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gdansku mam jeszcze tate i brata.jest do czego wracac.nad morze zawsze wröce chetnie.Ale i w Bialogardzie(koszalin) jest moja rodzina. Ja interesuje sie tez wszystkim co nieznane, moze dla wiekszosci nielogiczne. A nieznany swiat to jakas gazeta czy strona internetowa???? No bardzo mnie to interesuje bo jakos niedaje mi to spokoju ta mysl ze tylko my isniejemy w calym kosmosie.A przeciez ktos kto nas stworzyl mial na pewno troche wiecej fantazji. A tak pozatym to nie wierze tylko w to co widze bo wiem ze sa rzeczy ktörych sie nie widzi.Gdyby niebylo mikroskopu to tez by sie wiele rzeczy niewiedzialo czy widzialo. Musze do synka isc.:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka mnie tam wsyzstko pryed swiatecyne w tzm roku omija. Wlasnie czekam na mojego ktory przywiezie moja rodzinke z lotniska. Hura wkoncu nie bede sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! kufry mam już spakowane ! :-D jeszcze tylko upchnę to w samochodzie no i mogę \"pozbierać\" dzieci ;-) ....hmmm !!! a może wyjadę pół metra samochodem do przodu i sąsiadka naśle Ordnungsamt to i z nimi się pożegnam i złoże życzenia świateczne :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego ja się nigdy nie mogę pozbyć tego natrętnego uczucia pt.: że coś zapomniałam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a potem wskoczę do wanny i jak małża jeszcze nie będzie to może zdążę jeszcze na chwilkę w objęcia Morfeusza 😘 ta maligna od wczoraj mnie trzyma niestety i śpię na stojąco !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baśka !!!!! kawę z gruntem wczoraj zapodałam , co prawda oczy wyszły :-p ale nie na długo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem pewna hmmm może to juz kiedyś wpisywałam - ale co tam ten co zna czytać nie musi 😘 a tekst zyskuje w świetle przedświątecznych porządków na znaczeniu Uchwała Międzynarodowy kongres feministek. Na podium wchodzi jedna z delegatek i rzuca hasło. — Siostry, dość wyzysku. Nie będziemy im prać i gotować. Uchwałę przyjęto jednogłośnie. Na kolejnym spotkaniu wojowniczych pań, delegatki dzielą się swymi spostrzeżeniami. Zaczyna Angielka. — Wróciłam do domu i mówię: John, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia — widzę — gotuje jajko. Sala zatrzęsła się od oklasków. Na mównicę wchodzi Francuzka. — Wróciłam do domu i mówię: Pierre, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia widzę — pierze majtki. Owacje na stojąco. Na podium wchodzi Rosjanka. — Wróciłam do domu i mówię: Iwan, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia nadal nic nie widzę. Czwartego dnia – zaczynam widzieć na prawe oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego kobieta ma w domu tak dużo do roboty? Śpi w nocy to i się jej zbiera... . . Gdy mężczyźnie źle - szuka żony. Gdy mężczyźnie dobrze - żona jego szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to z dedykacją dla kobiet mężczyzn mundurowych 😘 TOFFI - urodziłaś ?! 😘 . . Wojsko uczy dyscypliny, wytrwałości, radzenia sobie ze stresem i działania w grupie. Ale przede wszystkim uczy, że po mydło należy kucać, a nie się schylać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESZSZSZSZU !!!!! GDZIE WY JESTEŚCIE ?! :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkim ktorzy jada - szczesliwej podrozy!!! Gingerus - Polska i slask, takiego podzialu dopiero sie tu nauczylam, a wogole dowiedzialam sie, ze istnieje:( w Pl jakos duzo rzeczy mi umykalo, a tu sie pytam skad pochodzisz? i nie pada miasto, ale wlasnie Slask....I mam wrazenie (przepraszam, ze uogolniam) ze ludzie z tamtych rejonow sa zli, sflustrowani, ze sa przy Polsce, wczoraj maz w pracy rozmawial z Rudy Slaskiej - a ona my se w niemcach dom wybudowali ?? [chodzilo o Rude) Negatywne przyklady Polakow tutaj mam wlasnie od ludzi z Regionu Slaskiego - maja zal, ze Plaska ich wycyckala, gornictwo upadlo, a teraz biede klepia, bo jest tam straszne bezrobocie:( i zaluja ze nie sa w kraju zlotem plynacym;) jakim sa Niemcy...Stad gwara min, podkreslanie swojej niezaleznosci..poczytaj co DelMar napisal..i z takim stanowiskiem sie tutaj spotkalam...i tu nauczylam sie - a raczej ludzie mnie nauczyli, ze Pl to slask i Polska....Panstwo w Panstwie Ja pochodze z Krosna - Kassay, moja babcia tez sie urodzila na Ukrainie:) Mieszkalam kuuupe lat we Wroclawiu, miato tez Niemieckie swego czasu - Breslaw, ale jest tak otwarte, pogodne i cudowne, ze chetnie bym tam wrocila:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja nie przestanę zanim ktoś nie przyjdzie :-p . . Alkohol nie rozwiąże twoich problemów... A z drugiej strony, mleko w sumie też nie.. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham Wrocław ! nawet zatrzymuję się tam teraz na 3 dni :-) a może na cztery ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×