Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

wow ale natworzylyscie i jak ja kobieta pracy mam to teraz wszystko przeczytac? Dziunia spirytus to Jo leje do gardelka :P Mi kolezanka, ktora pracuje w US powiedziala, ze nie mam skladac zeznania o dochodach uzyskanych w niemczech. Faworki super napieklyscie :) ale sie usmialam :D czy skorka i glupkowata to te same osoby? odezwij sie do mnie na gg to Ci opowiem :) co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach dziewczyny kiedys pisalysmy o nalewce z czosnku, miodu i cytryny i mi wcielo ten przepis a obiecalym znajomym, ze im dam plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupkowata
nie, skorka ma racje, jestem kims innym:-) ja po prostu nigdy sie zbytdni nie staralam, male mieszkanko mialam i czesciej siorka sprzatala:-) a teraz jestem tutaj do konca wrzesnia i musze jakos zarobic kasiurki to bede sprzatac, tylko slyszalam ze niemcy to okropni perfekcjonisci i sie strasznie boje, bo wyleciec nie moge:-( ale dzieki wam dziewuszki pieknie za odpowiedzi, zrozumcie glupkowata, ja juz tak mam:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glupkowata zmien ten glupkowaty nick, bo jakos mam opory mowic do kogos glupkowata :P sprzatanie nie jest trudne a ludzie sa rozni Ci perfekcjonisci to maja tak czysto w domu, ze nie ma co sprzatac. Napisz do mnie na gg jak masz ochote pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a peterzahlt dziala
dzisiaj dzwonilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belaiza nie sluchaj kolezanki
bo to nie ona bedzie placila surowe kary za niedotrzymanie obowiazku podatkowego tylko ty, jezeli masz meldunek w pl a osiagasz dochody za granicami musisz sie rozliczuc i uwzglednic w picie dochody, nie zaplacisz podatku w polsce od niemieckiego dochodu ale wykazac go trzeba przed us bo inaczej traktuja to jako zatajenie dochodow , grozi grzywnma a nawet i kara wiezienia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moglas mi to na czarno napisac :) ale ja sie naczelniczki tez pytalam jest moja sasiadka w Polsce i powiedziala mi, ze nie musze nic wykazywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokietka
to bedzie moj nowy nick:-) w sumie glupkowata tez fajnie brzmi, ale jak sie wam nie podoba, to nie:-P belaiza, napisze, ale nie dzis, bo mi gg padlo:-) tak w ogole to mieszkam obok frankfurtu (main), nie znacie jakies fajnej stronki zeby mozna sie bylo uczyc niemieckiego? A moze macie jakies nagrania ktore mozna przeslac? Bo na moim kursie jakos nic sie nie moge nauczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za pomoc. Ale ja na dziś lecę. Wy naprawdę jesteście dobre wieczór nastał i skołczyłw się słodkości teraz nalewki. NO NO. kolorowych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaśli chodzi o język to mi teżby się przydało (najlepiej młotkiem wbić bo po dobroci nie idzie) PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.deutsch.interaktiv.prv.pl/ http://linguaporta.de/pl/kurs_de.htm http://www.niemiecki.ang.pl/forum.php http://www.filo.pl/niemiecki/view.php?s=4&d=7&deep=1 http://niemiecki.nauka.pl/index.php/id=index/dept=53/cath=0 http://www.jniemiecki.pl/ http://www.slowka.pl/niemiecki.php http://www.deutsch.edu.pl/ http://www.german.pl/ Co do chrztow to jestem przeciwna chrzeczeniu dzieci, bo to niebiblijne. No i jeszcze musze sie pochwalic, ze wczoraj moj nauczyciel niemieckiego powiedzial, ze mam juz w miare dobry akcent i trudno poznac, ze jestem z Polski, nie robie bledow charakterystycznych dla Polakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no super, gratuluje, a ile jestes w de i jak sie uczylas niemieckiego? myslicie ze jest mozliwe zebym mowila plynnie do wrzesnia??? na razie to kali jesc slonia, jedynie ze rozumiem i jak to sie mowi \'\' dogadam sie\'\'. dzieki za stronki, sa swietne, ale niestety test wypadl mi 6 na 10 mozliwych:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokietka jestm 2 lata ale mam meza niemca wiec wiecej okazji do szkolenia jezyka. Nie ogladam polskiej TV czytam niemieckie gazety, no i teraz cwicze jezyk jeszcze w pracy. Przed przyjazdem juz troche mowilam, uczylam sie troche w szkole, troche potrenowalam jak sprzatalam pol roku w Düsseldorfie no i pol roku trenowalam na moim mezu, pisalismy codziennie na tlenie. Nie da sie tak powiedziec, moze Ci sie udac jak sie przylozysz i do wrzesnia bedziesz dosc dobrze mowic. Jestes teraz w Polsce czy juz w niemczech? No to i ja zmykam do lozka oczka sie juz kleja. A jutro musze wczesniej wstac, bo mamy popsute auto a nowe stoi w warsztacie - zakladaja mu zbiornik na gaz, bedziemy taniej jezdzic, wiec jade do pracy z kolezanka, ktora zaczyna duuuuuzo wczesniej, ale na piechote to mi sie nie chce isc :P Dobranoc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokietka a widzialas juz dzieci ktöre to po urodzeniu w ciagu paru miesiecy sie jezyka nauczyly ? :P Ja nie. Jezeli chrzczenie nie biblijne to dlaczego kosciöl tego oczekuje? Nierozumiem i nie wiedzialam. Robia to tylko po to rzeby miec nad nami wplyw????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Colosos
Mieszkam od pieciu lat w niemczech, Zaczynalem tak jak wszyscy na poczatku-od WIELKIEGO NIC!!!.Determinacja,metody prob i bledow w koncu doprowadzily do jakiegos sukcesu dzieki ktoremu czuje sie w tej chwili pelny checi do zycia i pewnym siebie(mysle ze bycie dojzalym przychodzi facetowi z wiekiem,bo za mlodu narobilem jak kazdy wielu glupstw)Firma prosperuje bez zarzutow i rozwija sie w zajebistym tempie.Nie Nie, Nie jestem starszy od Niutona:)Skoncze w sierpniu 25 lat.))Nie wszysko co dobre dobrze sie ....!Sciagnalem po roku bycia tutaj moja dziewczyne..Po kilku latach okazalo sie jednak ze pochodzimy z dwoch roznych swiatow.Kochalem ja i chcialem aby nasze zycie bylo jak w bajce ,ale zycie nauczylo mnie tego ze nie warto byc za dobrym bo bedac nim czlowiek to w w co wlozyl cale serce(mam nadzieje ze sie myle!!!!!!()Jednym zdaniem -dalem sie zrobi w ch...!Wiem ze jestem kims wartosciowym i zsloguje na kobiete ktora bedzie czula,wrazliwa i bedzie mnie kochac!!!!!!Poza tym pragne aby sex stal sie tym o czym marze,czyli tym co znajduje sie na koncu marzen czlowieka-czyli tym o czym nawet nie snil.POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wchodzę żeby się z wami przywitać i spełnić porcję codziennych kliknięć na różne zbożne cele ;-) pogadać przyjdę później 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dzisiaj proszę nic nie gotować, a jeżeli już musicie to tylko bardzo dietetyczne....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nademną to co ? że niby propozycja jakaś ,czy jak ;-) ja wiem że wyraz kurwa jest w pol. języku nie do zastąpienia i zawiera w sobie wszelkie uczucia :-P ale te inne "partykuły modalne" to już raczej nie bardzo :-o proszę Pana, jakieś mało romantyczne i nie pasują do człowieka "skazanego na sukces"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nademną z pierwszego wpisu oczywiście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha !!! no i chciałam powiedzieć, że : WSZTSTKO NAWET LIST można odnieść na pocztę (oczywiście w nienaruszonym stanie !!!) i oni odeślą to jako zwrot, czy tam inną przesyłkę nieprzyjętą, nic się nie płaci. Raz otwartą trzeba odsyłać na własny koszt. Takie informacje uzyskałam osobiście na poczcie ! oczywiście chodzi o TE niechciane dostawy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA WROCLAW
Belaiza to ja juz nie wie, mi powiedzieli we wroclawiu w urzedzie skarbowym , ze musze wykazac dochody z niemiec w picie rocznym, nie zaplacilam od tego podatku ale pit zlozyc musialam, pracuje w niemczech ale jestem jeszcze zameldowana w polsce, wiec widze ze w kazdym urzedzie co innego mowia, ale przewertowalam kilkadziesiat stron urzedow skarbowych i instytucji panstwowycg i wszedzie pisze wyraznie jezeli jestes obywatelem polskim i jestes zameldowany na terenie rzeczypospolitej masz obowiazek podatkowy wobec twojego panstwa, czy zaplacisz podatek od tego dochodu zagranicznego w polsce to juz zalezy od umowy pomiedzy poszczegolnymi panstwami, w pzrypadku niemiec nie zaplacisz w polsce podatku ale wykazac dochody jestes zoobowiazana. Wiec kolezanka ktoracie poinformowala nie zna przepisow, albo nie wiem co, mogla dac ci takie stwierdzenie na pismie , bo w razie kary z urzedu skarbowego ty zaplacisz kary grzywny a nie ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×