Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

A u nas leje i leje i.... na objadek mam bigos :-)) z wczoraj jeszcze .Jutro zrobie chyba tylko frytki. A mieszkan jak nie ma tak niema :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka26--- a u mnie nawet kawa się skończyła. A chłopaki w tą pogode nie wyjdą ze mną do sklepu po zaopatrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zapraszm do mnie co prawda truskaweczki jeszcze zielone a poziomki to dopiero kwatki ale za to lodów to mam całą zamrażarkę wszelkiej maści ;-) skorka--> a cos taka tajemnicza ;-) zeznawaj ilu masz tych chłopaków i w jakim wieku ? 😘 kawę mam, trzy rodzaje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę powalczyć trochę z różowatym :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexifoczka
witam dziewuszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexifoczka
mój mąż chce wyjechać do pracy do Niemiec ale ja się strasznie boję czy dobrze zrobimy??!! Nie wiem czy warto tak zaryzykować... Proszę podpowiedzcie dziewczyny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sexifoniczka--wszystko zależy ile masz do stracenia Mi jest tu żle, ale nie znaczy to że tu naprawdę jes żle. To tylko subiektywne odczucie. Ale lepiej żałować że się coś zrobiło niż całe życie chodzić i rarudzić \"czemu nie sprubowałam\" (moja życiowa mądrość nie mówi mi czy dotyczy to każdej sfery więc lepiej nie słuchajcie) Jo24--- chłopaków dwóch (nie licze tego który jest w pracy) starszy 4lata, młodszy niedługo 1,5roku. Tu jestem od czterech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mamy pojęcia ile się tam zarabia, ile kosztuje wynajęcie mieszkania i ile kosztuje wyżywienie.... proszę podpowiedzcie coś!!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy co chcecie tu robić ? co zyskasz a co stracisz ? jeśli zostawiasz w Polsce stabilną pracę , dom z ogrodem, rodzinę i przyjaciół - to NIE WARTO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
czesc dziewuszki:)to ja Kabria,chce sie zrobic na czarno ale nie wiem jak????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wpiszcie podstawowe dane o sobie w stopkę albo pod nikiem , przynajmniej te które maja ochotę byc tu z nami ,jest nas dużo i bez tego to będziemy się tak pytać w koło Macieju pliss😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabria -> kliknij na zakładkę PREFERENCJE na górze nad tematem topiku rób co napisali i pójdzie samo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foczka --> ja też nie mam pojęcie ile zarabia np.mój sąsiad i jakie ma wydatki :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak się załapiesz na Chefarzta w prywatnej klinice to na pewno nie będzie się martwić o wydatki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
SEXIFOCZKA-ja żałuje,nie jest zle ale nie jest też kolorowo,może masz ciekawszy charakter niż ja i umiesz z determinacja przyjmowac porażki bo poczatki sa ble ble,pozatym język to podstawa no i w miarę dobrze platna praca,u mnie pracuje tylko mąz ale lepiej żyliśmy mieszkajac w polsce a zarabiajac w Niemczech-ZDECYDOWANIE LEPIEJ!!!!Wybor należy do Ciebie-ja wracam do Polski pod koniec roku,kończymy remont domu i nie zamierzam tu już byc w 2008 roku!!!życzę Ci jak najlepiej.życzę równiez tego byście nie musieli się rozstawać(z tego powodu tu jestem)Są również plusy,moja córka szybko uczy sie języka i to jest pozytywne,ja też już o wiele więcej wiem niż 5 mies.chodze na kurs i dzięki temu poznalam suuuper ludzi,taka zgrana paczka,już sobie nie wyobrazam nie chodzic do tej szkoly,szkoda bo tylko 2 razy w tyg. po dwie godziny ale i tak daje duuuuzo:):):)Na poczatku chodzilam czesciej ale sie teraz pozmienialo:(No coż wybor nalezy do Ciebie:)Ludzie jada tam gdzie lepiej sie zyje,ja zdecydowanie lepiej żylam w polsce ale zaznaczam ubolewalam nad tym iż z męzem widywalam sie co 2 tyg. jedynie,z dwojga złego wybieram POLSKE!!!pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24... nie zostawiamy domu - tylko mieszkanie w bloku... mąż ma pracę nawet dużo zarabia ale co z tego jak pracuje 20 godz. na dobę i 6 dni w tyg. i właśnie to nas dobija.... my już prawie się nie widzimy... córeczka tęskni za tatą... a tu nie ma perspektyw na zmianę sytuacji... Dowiedzieliśmy się, że tam za normalne 8 godz. pracy można godziwie żyć?? Czy to prawda? Dlatego pomyśleliśmy, że tam rozpoczniemy życie od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parę dni temu było o cenach mieszkań w różnych rejonach Niemiec, na wsi i w mieście , a tylko parę stron wcześniej o wydatkach na życie , tych oszczędnych i tych mniej , nic o tobie nie wiemuy więc trudno ci odpowiedzieć, ale poczytaj będzie nam miło 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za każdą pracę inaczej płacą - jak wszędzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIMES !!!!!!! Halloooooo-o !!!!! faworki cię przysypały ? :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
PRÓBA-jestem czarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie powiecie?? co to tajemnica jakie są ceny wynajmu mieszkania, jakie mniej więcej zarobki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No poprostu sehr gut:)Musialam tylko dodac jedno \"a\" i jestem czaaaaarna....huuuura:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUPERFOCZKA- juz Ci się przyznam ile my placimy:) A więc za mieszkanie 72 m 405 euro + prad 134 euro mies.+ co kwartal za TV jakieś 50 euro chyba?+ jakieś tam ubezpieczenia na poczatku były,wiem że poszlo sporo kasy,za przedszkole 76 euro,życie drogie,ale nie tragicznie drogie,pozatym na jedziemu nie mozna oszczedzac więc tego sobie nie załujemy:)Ale na samo jedzienie (ogolnie zakupy)wychodzi nam coś ok. 100-120 euro tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foczka no rany koguta ręce opadają powtarzam ci że o cenach mieszkać i kosztach utrzymania dowiesz się parę stron wstecz baaaaardzo dokładnie JESZCZE RAZ ZAPRASZAM DO LEKTURY 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam dzień MAMUSIEK??? Dopiero 13 się odbywa ale z uwagi na to ze 13 wypada w niedziele więc dzis była impra w przedszkolu,było fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o zarobki to: od 400 Euro (basis) - do ....no wiesz sama nie wiem ile np. ci w rządzie wyciągają ale podobno i tak więcej menagerowie w koncernach typu Simens czy VW ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×