Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość foczka to moze ty lepiej
najpierw napisz w jakim zawodzie twoj maz ma zamiar pracowac, ile czlonkow liczy twoja rodzina, w jakim miescie chcecie wynajac mieszkanie, wszystkie te czynniki sa decydujace, nie mozna jednoznacznie okreslic ile sie zarabia, bo rozne sa zawody, rozne firmy-roznie placa tak samo jak w polsce jeden zarabia 600 zl a inny 30000, tak samo tutaj jeden zarabia w sklepie 700e a biznesmen 20 000 e, z mieszkaniami tak samo w warszawie kawalerka kosztuje 2000wynajem a w malutkim miasteczku tylko 300 zl, tutaj tez sa mieszkania za 400e i za 2000 e na miesiac, wiec widzisz nie idzie jednoznacznie napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowa --> 😘 ale czemu na pomarańczowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOCZKA --->\" 20 godzin na dobę \" codziennie? czy to średnia jest ? , że np co drugi dzień ciągnie 24/24 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę was teraz miłe panie na czas jakiś opuścić :-( stłumcie szloch ;-) wdepnę tu wieczorkiem PA 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak prawie po 20 godz. na dobę... od 5 rano nawet do 1 w nocy!!!... mój mąż jest inż. elektrykiem i najlepiej w takim zawodzie chciałby znaleść pracę... u nas w regionie to albo pracuje się całą dobę za 3000 zł. albo 8 godz. za 1200... i za tyle mój mąż inżynier pracował 2 lata... nie mieliśmy wyboru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, witam:) wiecie co jak wychodze z podziwu jak szybko Wy te strony zapisujecie szybciutko:) a jak jeszcze mam czytac o faworkach i innych pysznosciach....mmm... no powaznie zadna z Was umiejacych robic faworki nie mieszka juz w monachium?? albo okolicach?? przyznawac sie szybko:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foczka --> napisz jak tam z twoim zawodem i jak z waszą znajomością języka ? Ważne też tak jak pisała Anulka26 czy macie pochodzenie i gdzie się zatrzymać ? Jak przejdziemy do konkretów to będziemy ci mogły precyzyjniej na pytania odpowiadać 🌻 PS ja tylko przelotnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie właśnie Anulka ;-) 100-200 stron to nie tak dużo bo jak będzie opuszczać to i faworkach , chałkach i inne śmichy - chichy to całkiem szybko jej pójdzie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale przeciez chalki i faworki to priorytetowe sprawy sa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak tam nasze \"nowe\" mamy ? meldować się :-) a takiej np.sikoreczki to już wieki całe nie było! sunhine --> a z tobą co ? 🌻 odezwij się do nas 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no zwłaszcza, że te faworki to Limes drogę do kopma zatarasowały chyba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic tylko będę musiał wyłączyć to pudło bo jak ja tylko przelatuje to tak jakoś zawsze schodzi dłużej a ja jeszcze tyle rzeczy dzisiaj chciałam zrobić to do później PA 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faworki, obiadki, a przecież tak ładnie prosiłam.... NIC o jedzeniu... witam popołudniowo, my se z małą odpoczywamy na dworzele leje i wieje, nawet psa z kulawą nogą nie widać bbbrrrrrr Anulka jak tam chłopaki, co u marty, jak dwa MM? a co z evą i sunhine już długo tu nie zaglądały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia ja nie powiedzialam, ze chrzciny sa niebiblijne tylko, ze chrzeczenie dzieci jest niebiblijne, Jan nie ochrzcil zadnego dziecka, podobnie w calej reszcie Nowego Testamentu nie zostalo ochrzczone ani jedno dziecko, w jednym tylko przypadku a moze w dwoch mozna by domniemywac, ze byly ochrzczone dzieci kiedy mowa jest, ze zostal ochrzczony dom Korneliusza. Ale mozliwe tez i bardzo prawdopodobne skoro nie jest o tym wspomniane, ze w tym domu nie bylo niepelnoletnich dzieci. No i mysle, ze to wlasnie wymysl kosciola, by chrzcic dzieci dobry sposob by zwiekszyc liczbe czlonkow, szczegolnie kiedy podczas chrztu pyta sie rodzicow chrzestnych czy beda wychowywali dziecko w wierze katolickiej. Ja bylam ochrzczona na wlasne zyczenie w wieku 31 lat w imie Ojca i Syna i Ducha Sw a nie w imie kosciola jakiegokolwiek. W lipcu bedziemy chrzcic mojego meza :) Biblia mowi, kto sie nawroci i ochrzczony zostanie zbawiony bedzie a wiec najpierw wiara, potem chrzest. Sam chrzest to taki obrzadek jak stawianie choinki ladnie wyglada a nic nie znaczy. To jest moje zdanie oparte na Slowie Bozym. I jestem gleboko przekonana, ze mam racje. Ale sie rozpisalam i pewnie rozpetalam burze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo! ale cisza Belaiza---> czyżby przed burzą ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie tam burz nie boje harcerka bylam (by nie nalezec do ZNP :P wiec lustracji tez sie nie boje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swoich dzieci (jesli da mi je Bog) nie ochrzcze ale tez nie bede ich wychowywac bezwiarowo. No wlasnie Jo swietne te teksciki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilke... Marcell dal wczoraj w nocy popalic, spalam moze dwie godziny w sumie... :( , caly dzien lalo , teraz wychodzi slonce 😠 przez co Madleen oczywiscie nie chce spac isc... spadam zatem pod prysznic i do wyrka- nie mylic ze spaniem :D:D:D milego wieczoru wszystkim :) no i witam nowe czarne 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znow nastala cisza ......... nie ma Jo ani Limes ... martahb poszla spac... ja juz mam wolne bo dziecko spi, a maz juz po kolacji... teraz delektuje sie chwila spokoju .... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallooo Biedroneczki:):)Ledwo udalo mi sie zaczernic i chcialam sie wdrążyć i podowiadywać co u której słychać a tu nagle goście i dopiero się pozbyłam:)Rzuciłam PALENIE!!!NIE PALĘ 3 DNI...NIE WIEM CZY MAM NA TYLE SILNEJ WOLI BY TO CIĄGNĄĆ ALE NARAZIE JESTEM TWARDA....Co mnie ucieszyło to to ze nie pale 3 dni a cera jest o 100% lepsza,pozatym juz nie chrząkam i ogolnie jakoś pachnę ładnie:):)CHolera ale bym chciala już nigdy tego gów....nie doświadczyć!!!A wy palicie???A może któraś też walczy teraz to powalczymy razem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabria-gratuluje wytrwaj w niepaleniu,nie ma wiekszego swinstwa niz palenie ,ja nie pale ale mi smierdzi wszystko co mialo stycznosc z papierosami.....zapewne lepiej sie poczujesz....i wiem ze dobrym sposobem jest wyprac wszystko co smierdzi na papierosy i przypomina o nalogu np...ubrania..i poczujesz jak wszystko ladnie pachnie i inaczej smakuje:) Sienna77 -powiedz mi ,albo moze inne dziewczyny co maja male dzieciatka szczepilyscie ta 6w1 albo nie 30-go mam dac zaszczepic Olivera i sama nie wiem czy sie na to godzic....wypowiedzcie sie prosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie palilam wiec nie znam roztrek rzucajacego palenie ale wiele lat bylam biernym palaczem pfuj. Teraz u nas w domu nikt nie pali, w pracy nikt nie pali i tylko czasami jeszcze w kawiarni ktos mnie okopci ale od wrzesnia mamy nowa ustawe i bedzie mozna posiedziec w kawiarni czy restauracji, zjesc ze smakiem i nie byc zasmrodzonym na reszte dnia :D ale sie ciesze. Kobria zycze wytrwalosci, dobrze, ze widzisz juz pozytywne efekty. Wierze ze sie uda :) powodzenia. Tak na wszelki wypadek usun wszystkie papierosy z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera podbite :) mi tez smierdzi strasznie jak idziemy do kogos palacego w odwiedziny to po powrocie do domu zmieniam ubranie i biore prysznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera-dokładnie tak jak mówisz-wytrwac i nie dać się!!!!dziś to aż mnie na wymioty rwało tak mi się chciało palić:(Ale...nie dałam się!!!3-DNI,3-TYGODNIE,-3 MIESIĄCE,-3 LATA I WOOOOOOLNA!!!!!-MAM NADZIEJE:)Jeżeli chodzi o szczepionki niech się wypowie osoba bardziej obeznana w tym temacie,wiecznie się zastanawiam co byłoby lepsze dla mojej córy zaszczepić czy nie???Teraz jadę do Polski i tez mialam problem czy szczepić na meningokoki czy nie ale jednak zostało przegłosowane i nie szczepimy,nie ma co panikowac a szczepionka nie jest DOBREM,Lekarz powiedział tylko by nie chodzić z córką do miejsc przeludnionych coś jak Wielkie supermarkety itp.dawać duuużo owoców i podawać witaminę!!Ale jak wiadomo matka jest matką i tak naprawdę już ręce mi opadaja kiedy pomyśle o SEPSIE:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-kurde jak ja zazdroszczę ludziom nie znającym tego uczucia głodu nikotynowego:(:(Ale ja wytrwam wiem o tym bo było mi już za bardzo zle z tym całym palenie,oczywiście faje wszystkie poszly w śmieci a śmieci już na wysypisku,niestety moj mąz pali ale od dziś postanowił nie palić w domu tylko w pracy na pauzach żeby mi nie robić przykrości,widzę jak go skręca ale daje rady...może i on rzuci...fajnie by było!!!Byłoby mi łatwiej:)NIE MOGĘ MÓWIĆ ŻE JUŻ NIGDY NIE ZAPALĘ BO BĘDĘ MIALA STRESA-POWTARZAM SOBIE ZE TO CHWILOWE DLA ZDROWOTNOŚCI....hihihihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka787
witam was wszystkie czy jest tu ktos z BW? Bo ja tak pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×