Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

czesc dziewczyny, Malutka- z tego co ja wiem,tak bylo w Bayern,po lini matki pochodzenie mozna bylo uzyskac do 90 roku od 91 przepisy sie zmienily,nie wiem czy dotyczylo to calych niemiec czy tylko Bayern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam-odnosnie pochodzenia to ja moge powiedziec tyle ,ze mi powiedziano ze to sie nie liczy ani po matce ani po ojcu-jestesmy w unii i kazdy moze mieszkac gdzie chce i pochodzenie sie nie liczy i se jestem Polka,moze im sie odmieni -tak mi powiedziano w listopadzie 2006-BW-chyba ze co land to przepis...to juz nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes - no o tym to akurat nie wiedziałam, ale moge się z tobą zgodzic nie polemizuje jednak dalej, bo jak by nie patrzeć mamy inne zdania na temat cięcia, jak dla mnie temat jest zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o cesarka,to w zeszlym tygodniu jak bylam w szpitalu ,byla ze mna w pokoju babka,ktora urodzila drugie dziecko normalnie,a pierwsza miala cesarke,bo dziecko nie chcialo sie odwrocic glowka do dolu.Wydaje mi sie,ze to pewnie zalezy od wielu czynnikow czy druga cesarka jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie wiem czy to ona chciala,czy to lekarz nie widzial przeciwskazan.W tym szpitalu odradzaja cesarke,bo to zawsze operacja,ale robia je rowniez na zyczenie,bo nie moga odmowic. Ja osobiscie gdybym miala pierwsza cesarke,nie ryzykowalaby przy drugim porodze.Dlatego wlasnie nie zgodzilam sie na wyciecie miesniaka przed zajsciem w ciaze,bo balam sie ,ze macica moze peknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabela zywnosci
Czy ma moze ktos jakas linke z opisem produktow gdzie znajduja sie -kohlenhydraty a gdzie -bialka? :D😍:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMTOMY SA NAJBARDZIEJ POPULARNE I JEST NAJWIEKSZY WYBOR MAP, CIAGLE JEST AKTUALIZOWANE OPROGRAMOWANIE WIEC MOZNA WGRAC NIE TYLKO NOWE MAPY DO NAWIGACJI ALE TAKZE NOWE OPROGRAMOWANIE, DOKLADNOSC MAP ZALEZY OD TEGO JAKA MAPE WYBIERZESZ W ZESTWIE BO NIEKTORE MAJA TYKLO 30 % POKRYCIA -CZYLI W PRAKTYCE OZNACZA TO ZE MASZ TYLKO GLOWNE DROGI, SA TEZ MAPKI KTORE MAJA 99 % POKRYCIA I WTEDY MASZ NAWIGACJE TZW:\"OD DRZWI DO DRZWI\" WPISAUJESZ ADRESIK I ZAWOZI DO SAMEGO CELU, TOMTOMY MAJA TEZ JUZ WIELE NOWOCZESNYCH OPCJI : OSTRZEGANIE O RADARACH O KORKACH, O REMONTACH I UTRUDNIENIACH W RUCHU, PODAJE NAJBLIZSZE STACJE PALIW , MAGDONALDSY ITP, MA TEZ BLOOTOHT CZYLI JAK MASZ KOMORKE Z BLOOTOHTEM ODBIERASZ ZA POMOCA TOMTOMA JAK KTOS W CZASIE PODROZY DZWONI DO CIEBIE, MA PRZEGLADARKE ZDJEC I OCZYWISCIE ODTWARZACZ MUZYKI MP3, NO I CENY ATRAKCYJNE DLA TOMTOMA BO NOWE MODELE TOMTOM ONE V4 KOSZTUJE OKOŁO 899 ZL, MA PAMIĘC 2 GB WIEC NIE POTRZEBA KARTY PAMIECI DOKUPIĆ, MAPA NIEMIEC NAJDOKŁADNIEJSZ CZYLI TE 99 % KOSZTUJE OKOŁO 50 ZŁ NA ALLEGRO, O przepraszam za duza czcionkę -teraz zauważyłam dopiero więc nie będe wszystkiego kasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
Aby otrzymać niemiecki paszport musimy udowodnić przed Federalnym Urzędem w Kolonii nasze niemieckie pochodzenie. W tym celu zobowiązani jesteśmy przedstawić dokumenty potwierdzające takie same korzenie jednego z naszych rodziców. Nie ma problemu gdy niemieckie papiery ma nasz ojciec. Wtedy wystarczy prosty wniosek w konsulacie. W przeciwnym razie musimy wykazać jego niemieckie pochodzenie. Oznacza to konieczność udowodnienia, że niemieckie obywatelstwo miał nasz dziadek albo pra dziadek. Samo znalezienie „oryginalnego” Niemca w rodzinie nie wystarcza. Trzeba jeszcze przedstawić dokumenty, że nasz przodek w latach 1913-1945 mieszkał na terytorium Rzeszy Niemieckiej lub Wolnego Miasta Gdańska według granic z 1937 roku. Powyższe nie odnosi się do osób, których przodkowie urodzili się w granicach Rzeszy (chodzi tu głównie o mieszkańców Wielkopolski) i po roku 1918 stali się obywatelami nowo odrodzonego państwa Polskiego. Stanu tego nie zmienia nawet fakt ich późniejszego wyjazdu do Niemiec, np. w celach zarobkowych. Mimo wieloletniego pobytu w tym kraju, oni i ich dzieci nie mieli prawa do niemieckiego obywatelstwa. Potocznie często używa się określenia „nabycia obywatelstwa po dziadku”. W rzeczywistości otrzymujemy je po ojcu (w niektórych przypadkach po matce), który dziedziczy je po swoim ojcu (naszym dziadku) na podstawie bezpośredniego pokrewieństwa. Nieważne jest w tej sytuacji to, czy nasz ojciec posiada formalnie obywatelstwo czy dopiero o nie się stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
Ważna data urodzenia To, czy prawo do obywatelstwa udowadniamy na podstawie pochodzenia ojca lub matki zależy od naszej daty urodzenia. Urodzeni przed 1 stycznia 1975 roku muszą udowodnić niemieckie pochodzenie swego ojca. Nie mogą oni dziedziczyć obywatelstwa od strony matki. Natomiast osoby, które przyszły na świat po 1 stycznia 1975 roku mogą wystąpić o obywatelstwo po obojgu rodzicach. Wystarczy, że jedno z nich posiadało niemiecki paszport, lub też potrafimy przedstawić dokumenty potwierdzające ich pochodzenie. Wspomnian e wyżej przypadki dotyczą osób urodzonych w małżeństwie. Nieślubni po matce O obywatelstwo po linii żeńskiej mogą się starać osoby urodzone poza związkiem małżeńskim. Poświadczenie przynależności państwowej następuje poprzez przedstawienie dokumentów udowadniających niemieckie pochodzenie matki. Istnieje możliwość poświadczania obywatelstwa od strony ojca, pod warunkiem iż jest on Niemcem, a ustalenie ojcostwa nastąpiło na podstawie niemieckich przepisów. Konieczne jest, by wszczęcie postępowania w sprawie ustalenia ojcostwa miało miejsce przed ukończeniem przez dziecko 23-go roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
Nie jesteś Niemcem Prawa do obywatelstwa nie posiadamy w sytuacji gdy nasza rodzina pochodzi z terenów należących kiedyś do Niemiec (zabór pruski), a które po I wojnie światowej weszły w skład II Rzeczpospolitej. Jedyną szansą na paszport jest w tym wypadku udowodnienie fa ktu wpisania dziadka lub ojca na tzw. niemiecką Volksliste w czasie II wojny światowej. Do ubiegania się o obywatelstwo nie uprawnia służba w siłach Wehrmachtu. Podobnie jak udział rodziców w przymusowych pracach na terenie Niemiec podczas II wojny światowej. Dotyczy to także ich dzieci urodzonych w tym okresie na obszarze Rzeszy. Przez małżeństwo O obywatelstwo może się ubiegać osoba, która weszła w związek małżeński z obywatelem Niemiec. Warunkiem jest co najmniej 3-letni pobyt na terenie tego państwa. Od 1 maja 2004 roku Polacy ubiegający się na tej podstawie o obywatelstwo nie muszą zrzekać s ię polskiej przynależności państwowej. W praktyce jednak, w dwóch landach Bawarii i Badenii-Wirtembergii nie przestrzega się tej zasady i nadal żąda porzucenia polskiego obywatelstwa. Od zagranicznych mężów i żon władze niemieckie żądają jeszcze, aby udowodnili, że ich niemiecki partner zapewni im utrzymanie lub sami potrafią zarobić na życie, ponadto trzeba zdać egzamin ze znajomości ustroju, kultury Niemiec i języka tego kraju. Składamy wniosek Podanie o wystawienie dokumentu potwierdzającego obywatelstwo otrzymamy pocztą z ambasady lub konsulatu. Można go też ściągnąć z internetu ze strony www.bva.bund.de (uwaga! strona niemieckojęzyczna!). Wnioski w zależności od miejsca zamieszkania trzeba s kładać w Konsulacie Generalnym w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Stamtąd kierowane są one do urzędu w Kolonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka de ja dostałam rok temu obywatelstwo po mamie , załatwiała dla siebie i od razu wyrobila dla mnie i dla mojego brata, jestem rocznik 76, a mój brat 84, czekaliśmy 4 lata na te papiery a mama skladała we wrocławiu , szwagierka skladala bezposrednio w niemczech i czekala równiutko 1,5 roku na rozpatrzenie wniosku i przyznanie obywatelstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnei jest ten sek, ze nie jestem na 100% pewna czy dziadek popisal Vilksliste czy byl mial obwytelstwo niemieckie. Wiem tylko, ze byl w Wehrmachcie skad zreszta uciekl. Czy mogli mu za to odebrac obywatelstwo? Babcia ma je na 100%, ale czy mojej mamcie sie nalezy, a po niej mnie???!! To sa pytania, ktore mnie gnebia, a odpowiedzi na nie juz chyba nie znajde :( Nie znam nikogo z rodziny dziadka ani nie wiem gdzei sie urodzil. Czekaja mnie zmudne poszukiwania genalogiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka według przepisow Twojej mamie nie należy sie obywatelstwo po jej matce, roczniki urodzone przed 75 mogą dziedziczyć obywatelstwo tylko po ojcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po mężu dostanie , oczywiscie jeśli spelnia określone kryteria, Malutka a Ty masz męża niemca bo nie pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka link dla ciebie
z tego wynika ze tak 20.06] 09:24 malutka_de zaciekawilyscie mnie tymi przepisami dotyczacymi osiedlenia, bo w maju minleo mi piec lat w Niemczech i na poczatku grudnia mija mi wiza trzyletnia, ktora dostalam po zawarciu zwiazku malzenskiego.. zastanawiam sie co bedzie ze mna dalej? mam pozwolenie na prace unbefristet und unbeschränkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomaranczki: ja w ogole o dziadku malo wiem, niechetnie o sobie opowiadal, wiem, ze jego korespondencja byla cenzurowana i mial ciagle problemy w pracy ze wzg na pobyt w wojsku niemieckim, cala rodzina byla bardzo ostrozna, bo zaraz po powrocie do Polski siedzial kilka lat w wiezieniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli po 3 latach malżenstwa chyba możesz się starać o obywatelstwo po mężu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby jednak byla szansa po moich przodkach to chetniej bym na nia przystala :) musze pogadac z babcia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka link dla ciebie
ok, moze ty wszystkiego wiedziec nie musisz, ale twoi rodzice maja przeciez w aktach urodzenia wpisane czyimi dziecmi sa , i wszelkie inne dane dot. ich rodzicow, m.in. czy byli malzenstwem jak np.twoja mama sie urodzila, gdzie mieszkali wtedy, nawet zawod! itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malutka de
po mezu obywatelstwo dostalam w 6 miesiecy, skladalam wniosek w niemczech, kilka papierkow, zaswiadczenie o dochodach meza, czyli wazne dla nich jest ze masz sie z czego utrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybiore sie w Polsce do Urzedu Stanu cywilnego i poszukam aktu slubu moich dziadkow, to juz bedzie jakis trop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko, w Niemczecj ja tez juz pracowalam, wiec bez problemu dam rade sie utrzymac bez pomocy panstwa, maz pracuje, ale wczesniej byl jakis czas na zasilku ile musi miec przepracowane, ezbym dostala obywatelstwo po nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia ja bym potrzebowala polbuciki na roz 23 czy moglabys mi jakas foteczke podeslac jak one wygladaja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia------> Vermieter powinien wymienić zużytą wykładzinę lub \"fachowo\" ją wyprać przed ponownym wynajęciem, jesli wynajmuje się\" weiss gestrichen und besenrein\" te rzeczy ujęte są w samej umowie lub w protokołach dodatkowych , wg mnie masz teraz, mieszkając już w mieszkaniu, niewielkie szanse na uzyskanie czegokolwiek od Vermietera , zwłaszcza , że na pewno podpisywałaś Uebergabeprotokoll :-( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×