Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Anulka ❤️🌼 bardzo dobre nastawienie masz a wlasnie chcialam napisac ze przeciez kazdy poröd jest inny i kazda kobieta odbiera to inaczej.I tak samo jest ze wszystkim na tym swiecie. Ty juz to zrobisz.tak dobrze jak tylko mozliwe.trzymam za ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PortmonetkA
czy ja napisalam, ze wyjsciem jest aborcja????? po co sie decydowac na dzieci zatem, jezeli to co naturalne, i to co prawie kazda kobieta przezywa ma byc stresem dla nas samych lub dziecka?????? czy nie jest takie myslenie np Kassay????? mialas cesarke- ok ale po co gadac ze to mniejszy stres dla dziecka??? powiedzial co twoj starszy syn ze bylo mu zle??? ze mial stres??? a moze dlatego masz z nim problemy?????? jestem za, jezeli chodzi o zdrowie matki lub dziecka, le stres jest dla mnie taaaaaaaaaaaaakim TYCIM powodem. koniec wywodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay aktualizuj stopke :P ;) my wlasnie wychodzimy na spacer, milego dnia zycze. Anulka trzymam kciuki, bedzie dobrze! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay aktualizuj stopke :P ;) my wlasnie wychodzimy na spacer, milego dnia zycze. Anulka trzymam kciuki, bedzie dobrze! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
witam :) ostatnio pytalam was o pare rzeczy,ale chcialabym jeszcze raz skorzystac z waszej pomocy jesli mozna. otoz mam w lipcu termin na beratungsgespräch w sprawie einbürgerung. chcialabym sie zapytac, czy ktoras z was tez miala cos takiego i czego mozna sie spodziewac? jakich pytan? czy bede musiala uzasadnic dlaczego ubiegam sie o "ten" status? bede wdzieczna za odpowiedzi. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
wlasnie sama nie wiem czy to dobry pomysl isc najpierw na ten beratung, ale szczerze mowiac ja jstem tak zakrecona, ze boje sie od razu z grubej rury skladac papiery. zreszta chce sie zapytac czy moge ominac inne procedury od razu skladajac na einbürgerung. z tego co pisalam nie mam jeszcze otwartego pobytu i nie chce isc do urzedu AA zeby sie o to ubiegac bo te baby mnie tam wkoorwily. einbürgerung zalatwia sie tak jak mowilyscie w rathausie, i tam troche inna " obsluga". ile sie czeka mniej wiecej na odpowiedz po zlozeniu antragu? dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
nie jestem pewna czy wogole dostane,gdyz mimo ,ze wypelniam wszystkie kryteria (oprocz jednego), to boje sie,ze wlasnie przez to,ze nie pracuje (pracuje moj maz, ja tylko bafög+100 ;)), nie mam szans. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
tak- ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
kurcze, do trzech lat brakuje mi pare miesiecy :( chyba,ze licza rocznikami? ;) no nic, wpadne kiedys na tamto forum, dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
fakt, ze jezeli warunkiem bedzie oddanie polskiego paska to w takim razie rezygnuje. chyba,ze bede mogla kiedys w razie czego odzyskac polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
wlasnie o to chodzi, ze chcielismy jechac z mezem we wrzesniu do ameryki na dwa tygodnie. ja niestety potrzebuje wize do stanow, a na to sie czeka i kosztuje kase, wiec lepsza bedzie inwestycja 255 w Einb. zreszta moj maz bedzie od wrzesnia dostawal bafög a wtedy moje szanse sie automatycznie zmniejsza, chyba,ze najpierw wyrobie pozwolenie o prace. problem w tym,ze przy befristet nie znajde chyba ciekawej pracy? a z tego co mi larwy w AA powiedzialy,ze mimo,ze jestem tu tyle lat to i tak dostane befristet( drugi raz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
mariechen- dziekuje, czytalam. ale pod wymaganiami jest napisane: "...Małżonkowie i dzieci mogą otrzymać obywatelstwo, nawet gdy nie mieszkali w Niemczech przez 8 lat. Dla małżonków obywateli niemieckich, wymagany staż małżeński to dwa lata i trzy lata pobytu na terenie Niemiec..." a wiec moze jednak nie bede musiala 8 lat czekac? ni wiem,zobaczymy. a co domeza to on juz 15 lat ma czerwony pasek.,a wiec nie ma problemu. on znaczy sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z NRW
nie wiem juz sama czy to bedzie smieszne zy nie,ale................ja mam ten sozialversicherungausweiss :) mam go juz od 3 lat gdyz, pracuje (100/m) pracodawca placi za mnie skladki. male bo male,ale. z tym,ze wtedy nikt nie potrzebowal zadnego pozwolenia,gdyz wystarczalo mi to studenckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHANA MARIECHEN
bardzo cie prosze,czy moglabys usunac te usmieszki i buzki bo niewiem czy zauwazylas zajmoja duzo miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość USA-USA
Ja bylam w USA 2lata temu i potrzebowalam wizy. Musialam zadzwonic do konsulatu amerykanskiego tu w Niemczech i ustalic termin spotkania na rozmowe z konsulem , zaznaczam ze polaczenie z ambasada niezle kosztuje i daja sobie czas. Nie pamietam ile czekalam na termin . Musialam zabrac ze soba papiery ;- dochody meza i swoje zeby udowodnic ze wroce , moj maz ma obywatelstwo niemieckie. Termin mialam na 10ta a rozmowe z konsulem o 12stej dosc dlugo czekalismy. Rozmowa z konsulem byla przyjemna i dostalam wize na 10lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko do mariechen
Czy mozesz podac mi linka na ktorym forum to znalazlas , bo widze ze pisze tam dziewczyna z Hessen a ja prawdopodobnie tez tam zamieszkam i szukam z nia kontaktu-dzieki!!!😍 " 17:42 zapach wiosny Witajcie! Mieszkam od trzech lat w Hessen a dokladnie w Fuldzie. Ciesze sie, ze znalazlam ten temat. Przeczytalam od poczatku i troche zbily mnie z tropu wypowiedzi dziewczyn o tych testach z polityki Niemiec na obywatelsto. Ja sama zlozylam papiery odnosnie obywatelstwa jakies dwa mce temu i bardzo mily Pan poinformowal mnie, ze trzeba bedzie tylko zdac "egzamin" z jezyka i powiedzial, ze da mi po prostu jakikolwiekk artykul z gazety do przeczytania a ja mu to potem ladnie opowiem. Dziwne....... a poza tym dostanie obywatelstwa trwa okolo rok czasu. Moze odezwie sie ktos z mojej okolicy? Pozdrawiam "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cesarka
Tak sie zastanawiam nad sposobem porodu i nasunela mi sie pewna mysl , otoz czy zauwazyliscie taka rzecz ze zoneczki ginekologow zawsze maja robiona cesarke, gdy sie pytam dlaczego odpowiedz jest ze byly wskazania:classic_cool: typu wzrok , cisnienie blablabla A moze to chodzi o pozniejsza przyjemnosc przy seksie , ale ginekolog tego glosno nie powie. Znacie wytlumaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesarka - twoja wypowiedź przypomniała mi pewna sprawę, koleżanka, żona gina 3 lata temu rodziła syna, babka zdrowa jak koń, ciąża bezproblemowa i w jaki sposób urodziła - cięcie, a dlaczego - bo po odejściu wód za wiele się nie działo przez 2 godz za dwa tyg ma termin porodu z drugim synem - jakie będzie rozwiązanie - oczywiście cięcie żeby niepotrzebnie nie stresować mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pomaranczki----wiocha mowisz...to polec cos .Ty napewno taka swiatowa jestes, i masz dobry gust.A ja obiecuje ze specjalnie dla ciebie zmienie swoj :P) Dobranoc--udaje sie do sypialni, rzuce sie na loze i bede walic piesciami w poduchy , wyrzucajac sobie jakie bezguscie ze mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło jaje ju no to nie - ju łelkam tylko hi ju aaa :-p 😘 pa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cafeterianka --> \"czep! czep!\" ja tam w ogóle go nie kojarzę , no ale ja jak na prawdziwą wieśniaczkę przystało , mam tylko siennik 😭 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes ---> pamiętaj ! ja byłam pierwsza 😘 zapisz mi punkcik w zeszyciku :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty limes co ? gdzieś poszła? zwiększasz \"prawdopodobieństwo czy jak\" ? :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jo24
a ty jak rodzilas swoje dzieci , cesarka czy normalny porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×