Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

jednym słowem: podpisałaś- wprowadziłaś się - Vermieter może się na twoją wykładzinę \"wypiąć\" :-( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba że : . \" Ein Beispiel: Ein Nadelfilz-Teppich muss ersetzt werden, weil ihn der Hund beschädigt hat. Die «normale Lebensdauer» eines Nadelfilzes beträgt fünf Jahre. Der Vermieter hat den Bodenbelag vor 6 Jahren neu verlegt. Der Mieter muss keine Kosten übernehmen, weil die Lebensdauer des Teppichs bereits überschritten ist.\" . dziunia ---> tu masz linka poczytaj sobie ;-) . http://www.mietrecht.ch/deutsch/mietrecht/lebensdauertabelle/lebensdauertabelle-grundlagen.html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muss der Vermieter bei neuem Bodenbelag (Laminat) etwas dazu beisteuern? . das hängt in erster Linie davon ab, was ihr bei Vertragsabschluß vereinbart habt. Wenn nichts gesondert beschlossen wurde, gilt die Wohnung als in dem Zustand angemietet, wie sie besichtigt und übernommen wurde, also auch mit den bestehenden Bodenbelägen. Dies bedeutet, dass der Vermieter nichts dazusteuern muß, sondern sogar von dir bei Auszug verlangen kann, dass du den ursprünglichen Zustand der Wohnung wieder herstellst, also den Laminat wieder herausnimmst. Solltest du bei dessen Einbau den ursprünglichen Boden entfernt und womöglich entsorgt haben, müsstest du für diesen Ersatz leisten. Um sicher zu gehen, sprich dich mit dem Vermieter ab, wie es sich verhält, wenn du einen anderen Boden verlegen willst, ob er die \"Aufwertung\" seiner Wohnung ggf. unterstützen will und fixiert das Ergebnis schriftlich (Übergabeprotokoll oder Zusatz zum Mietvertrag). Grundsätzlich gilt aber auch hier wie in fast allen Bereichen des alltäglichen Mi(e)teinanders: Vernünftig miteinander reden, Kompromisse schließen und nicht gleich auf Paragraphen stützen! Mit freundlichen Grüßen Larmid .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fałszywy alarm to był :-p teraz lecę naprawdę ;-) . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzy zdechly jeden zyje. Mam z nim duzo radosci, nazywa sie Jasiek, dla kota sie imon nie wybiera dopasowuje sie do charakteru, mial byc Schwarcek zostal Jasiek taki traf. Sorry Tofi. I juz mnie nie ma wpadlam przelotem zobaczyc, czy Eva jeszcze w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest powod dlaczego tu juz nawet nie zajrze: 2860693 17:05:39 ale z ciebie glupia cipa ! To po co pojawiasz sie na tym forum jak sie cieszysz ze cie tam nie ma ! Chcesz znowu wamet siac pieprzony dwulicowcu 2860693 17:05:46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numer ten
nalezy do pomaranczy, ktora sieje tu zamet. Wczesniej juz grozila LImes Ty jestes nastepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z nrw
dziewczyny zobaczcie co dzieki wam znalazlam: http://www.sozpol.eu/test/index.htm zrobilam ten test i odpowiedz na moje szanse maja mi wyslac na maila. ale i tak wiem, ze w roznych landach maja inne kryteria. zobaczymy zreszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia987 co do poruszania sie srodkami komunikacjki miejsckeij ze znizkami..... u nas w Bremen dzieci do lat 14 maja znizki, byla u mnie oststnio dziewczyxna z Polski, ma 13 lat . poszlam sie dowiedziec do BSAG. mogla jezdzic ze znizkami, musiala miec przy sobie paszport zeby w razie kontroli udiwodnic swoj wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia987 co do poruszania sie srodkami komunikacjki miejsckeij ze znizkami..... u nas w Bremen dzieci do lat 14 maja znizki, byla u mnie oststnio dziewczyxna z Polski, ma 13 lat . poszlam sie dowiedziec do BSAG. mogla jezdzic ze znizkami, musiala miec przy sobie paszport zeby w razie kontroli udiwodnic swoj wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow!!!!!!! jak ja dawno stronki nie zaczynalam :D:D:D:D gratulujcie, gratulujcie ;) :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ti tut- ti tut tu tu tru tuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . :classic_cool: . to był mój 2000 wpis ! . :classic_cool: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ! pogalopowałam ci ja na euforii fali !!! :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja wam powiem co to jest miołść i powtórzę za aforystą : . MIłOść TO TAKA NAUKA CO W CAłYM DZIURY SZUKA ! . :-P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen----> a gdzieś ty siędogrzebała moich wpisów z tymi wierszami po niem. 😘 w nagrodę za wytrwałość znalazłam dla ciebie Pawła i Gawła ( wiem wiem był juz ) ale z epilogiem !!! ************************************* Uwe i Wili w jednej stali wili, Uwe na wierchu, a Wili na dole. Uwe spokojny nie wadzi nikomu, a Wili wyrabiał choby w stodole. To pies, to hazok, ciepał w nim ryczkami, Gupioł i turpioł durś trzaskał drzwiami. A kiedy szczykać zaczął z pas – patronów, A dymu pełno było w cołkiem domu Uwe sie wnerwił i śloz na dół do niego I pado: “Wili, ja strzymia tego!” A Wili na to: “Co komu do jemu, a jemu do komu, Ty giździe pieroński, jo se w swoim domu.” Uwe po gowie poskrobał sie ino, Poszoł do siebie i coś medytował... Rano Wili jeszcze na szezlongu chrapie, Naraz mu coś z gipsdeli na kichol kapie. Serwał sie Wili, leci ku górze. Stuk! Puk! Zamknione!!! Filuje przez dziura: Hen Jezu, Cała izba w wodzie, A Uwe se siedzi z wędką na komodzie. “Was machts du, Uwe” “Jo se fisza łowie” “Du bist Idiot, mnie kapie na gowe!” A Uwe mu na to: “Co komu do jemu, a jemu do komu, Ty giździe pieroński, jo se w swoim domu.” * * * I na tym by mogli skończyć ta bajeczka, Ale naraz Wili po schodach kulo dynamitu beczka Stawia beczka pod stokiem segmentu M-4, A Uwe na gramofonie gra modne szlagiery Wili lont zapalił, pierdło jak tauzent diabłów A ...drzwirzy nie rozwalił. Uwe chichrac się zaczął ino i pado: “Człowiecze! W naszym budownictwie gipsdeka nie ciecze!” :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeechhh 😍 lirycznie się zrobiło 😍 piękne TO ! Otulona Piękne ! 😘 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×