Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

do tematu.... moze kiedys juz ktos tu pisal, powtorze sie Ksiadz przyszedl po koledzie, pyta sie Jasia: -Jasiu do kosciola chodzicie z rodzicami o niedziela? Jas na to: -Tak chodzimy -A do jakiego? -A do CARREFOUR´a....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyluzujcie nieco....
Umiera papiez. U wrót raju sw Piotr go pyta: - Ktos ty? - Ja? biskup Rzymu. - Biskup Rzymu? Nie kojarze. - No, namiestnik Panski na Ziemi. - To Bóg ma namiestnika? Nic mi o tym nie wiadomo. - Jestem glowa kosciola katolickiego! - A co to takiego? Papiez zrobil glupia mine i az mowe mu odebralo. - Dobra - mówi sw Piotr - Czekaj tu, ide spytac szefa. (tup, tup, tup) - Panie Boze, masz chwilke? Jest tu taki jeden, mówi, ze jest papiezem, Twoim namiestnikiem na Ziemi, glowa czegos tam.. - Nie kojarze. Ale moment... Jezusie, moze ty cos o tym wiesz? - Nie, tato, nie kojarze. Ale pójde z nim pogadac. Po chwili wraca Jezus zwijajac sie ze smiechu i mówi: - Pamietacie to kólko rybackie, które zakladalem 2000 lat temu? - No, i? - Oni do tej pory dzialaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz na pytanko....
martaHB limes, co masz na mysli, okreslic sie w niemczech jako bez wyznania, a jak jestes "okreslona" w polsce? tak tylko pytam zdrowka dla Kaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz na pytanko....
bo jesli jestes w Niemczech "bez wyznania" to trudno ci jakos poswiadczyc, ze jestes gleboko wierzaca katoliczka- albo ten ksiadz, co chrzcil wasze dzieci, dal sie wpuscic w kompletne maliny, albo- ILE MU ZAPLACILISCIE? I za co wlasciwie? Zeby przed rodzina twarz zachowac? Zeby dziadki sie cieszyli, co córcia ekstra z Niemiec do Polski przyjechala, z powodów sentymentalnych? A tak wlasciwie tylko dlatego, bo w Niemczech dziecka by jej nie ochrzcili? Misterne klamstewko, Limes. Ale sie sprawdzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz na pytanko....
Pieniadze , podatki z wiara faktycznie niewiele wspólnego maja, ale niestety jest tu ten podatek koscielny. Zreszta cos takiego placi sie jako konkretnie narzucona skladke u muzulmanów, wiec nie ma co na kosciele chrzesijanskim psów o to wieszac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne to w niemczech, trochę to tak jakby pozwolenie na wiarę i chodzenie do kościoła było uzależnione od zasobności portfela, płacisz podatki jesteś katolikiem, a co z bezrobotnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes a kogo to obchodzi w urzedach panstwowych czy ty praktykujaca katoliczka jestes czy nie??? mnie zapytali tylko jakie wyznanie... nic wiecej, nikt w kosciolach chyba nie podpisuje listy obecnosci? i nikt nie podaje jej do meldestelli zeby sie rozliczyc, co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyluzujcie
Piotrek ma coś załatwić u księdza proboszcza. - Zachowuj się grzecznie! - upomina go matka. - Jak zobaczysz księdza, powiedz ładnie: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus". Kiedy Piotrek wraca, mama upewnia się: - Byłeś grzeczny? Chłopiec na to: - Tak, tylko księdza nie było na plebanii i otworzyła mi gospodyni, więc jej powiedziałem: "Bądź pozdrowiona, łaskis pełna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marienchen sytuacja która opisujesz jest faktycznie niesmaczna :-o ale zastawmy Twego krewnego na boku ;-) są osoby moim zdaniem , które mają prawo mieć wątpliwości co do słuszności płacenia \"tego\" podatku, przyjmijmy że kościół z czegoś utrzymywać się musi ! w Niem. akurat płaci się podatek i już ! ale bądźmy konsekwentni jeżeli pani i pan X są polakami , wszystkie dokumenty kościelne mają w PL, i to parafia w PL. ponosi koszty prowadzenia ksiąg wieczystych, archiwów itp. i wszelkie odpisy i inne zaświadczenia jest w stanie wystawić ksiądz w PL, pochowani też nie zamierzają być w Niemczech , to teoretycznie albo cały ten \"kram\" powinien zostać przeniesiony do parafii niem. albo kościół w Niemczech powinien część środków przekazać parafii w PL. na pokrycie kosztów chociażby prowadzenia dokumentacji , w tym momencie jest to krzywdzące w stosunku do pol. parafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś napisał że to tak jak z ubez. zdrowotnym NO WCALE NIE ! płacąc składkę uzyskujesz za to konkretne świadczenia ! jeżeli ktoś płaci to oczekuje czegoś w zamian jeśli korzysta ze świadczeń a wykręca się od zapłaty to znaczy wyłudza i to jest BEEE ! ale branie pieniędzy bez celu też nie jest OK ! a co za tym idzie jeśli ktoś nie oczekuje nic (w tym przypadku od istytucji kościoła w Niem) to dlaczego to że nie chce płacić jest BEEE ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
limes-inferior ale koscol to nie partia ! zeby mozna sie bylo z niego wypisywac i wpisywac - przeciez nikt Ci nie zabroni chodzic na msze i przyjmowac komunie, a mysle ze nawet jak bys podczas spowiedzi przyznala sie, ze z pobudek materialnych uczynilas taki krok czego teraz bardzo zalujesz to bedzie Ci to przebaczone. Limes, spowiedz- wyznanie grzechów- pokuta- i.... zadoscuczynienie, w tym przypadki z powrotem wstapienie do kosciola z podatkiem :-P Moj maz wystapil tu w niemczech z kosciola i w celu ulatwienia sprawy - mozna bylo to zrobic tutaj ale ja musiala bym dostarczyc wszystkie moje dokumenty - zdecydowalismy sie to zrobic w Polsce. Zeby ulatwic sobie sprawe powiedzialam, ze moj maz jest wyznania ewangelickiego ale nie ma nic przeciwko temu aby dzieci zostaly wychowane w wierze katolickiej Jak wystapil, to nie placi... po co krecisz. I nie wyzywaj mnie. I nie rób róznicy miedzy kosciolem "twoim" w Polsce, a tym w Niemczech... bo to nie chodzi o kosciól, budynek, lecz wiare, Boga, jesli masz z nim cos wspólnego. A chwalic Boga mozesz w kazdym kosciele, niezaleznie gdzie przebywasz. Jak papiez w podrózy :-P A ty tlumaczysz sie tu jak dzieciak... Sama, bez udzialu wiernych, twojej parafii, zycia w niej, nie mozesz sie okreslac jako katoliczka... bo ty uwazasz sie i jakis kosciól gdzies tam za lepszy niz tutejszy- to grzech pychy. Moze i umiesz sama lepiej sie modlic, niz w obcym kosciele- ale pamietaj, co powiedzial Jezus: gdzie dwoje spotyka sie w imieniu moim, tam ja jestem z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
Jo placac podatek koscielny tez otrzymujesz konkretne swiadczenia :-) Placac ubezpieczenie zdrowotne tez, ale jak nie chorujesz, po lekarzach nie lazisz, w szpitalu nie lezysz i tak cale lata:-D i tak w ogóle nic, to tez placisz w sumie- NA DARMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nurtuje mnie jedna rzecz ! tyle padło tutaj słów odnośnie ekskomuniki , o tym że strona niem. poinformuje stronę pol. itd. ja nie wiem jak jest w praktyce ale przy meldunku nikt nie wymaga dokumentów np.chrztu tylko piszą \" na gębę\" a ktoś napisał że jak się pójdzie wypisać to trzeba te dokumenty dostarczyć i wtedy pieczątki , podpisy i cała reszta a jak ktoś pójdzie i powi,e że ewangelik, chociaż to nie prawda a potem będzie chciał odkręcić to co nie \"wypiszą\" go bo nie będzie na czym przystawić pieczątki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
Limes mylisz kolekte z biletem wstepnym, ach, zeby wiara taka prosta byla jak ty ja rozumiesz... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
Zaufanie, Jo, zaufanie to sie zwie, to jest sprawa serca, a nie papierów i dokumentów. Bo co przyjdzie ewangelikowi z tego, jesli w urzedzie poda dla hecy- jestem katolikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie o to chodzi tylko jak dziewczyna poszła i wymeldował się , że teraz już nie wierząca\" i teraz boi się że parafia w PL się o tym dowie , ja nie wiem czy tak jest czy inaczej , nie mam w tej kwestii doświadczenia ale żal mi jej bo to nie jest sprawiedliwe jeśli ktoś za pierwszym razem nie podał swojego wyznania to nikt nie sprawdzał czy on aby na pewno nie wierzący wtedy nikt nikogo nie informuje , że Iksiński podał u nas że nie wierzy a on przecież katolik znaczy \"się wypisał się\" no coś tu nie gra !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
Podatek koscielny, placony przez wirnych w Niemczech, jest tez przeznaczany na cele misyjne, jak Miserior, Caritas, Boze narodzenie w Kartonie, wiec i kosciól polski ma z tego obrywke. Tak wiec, Limes, na darmo sie martwisz, ze twój ewentualny podatek tylko na ten ci "niesympatyczny" kosciól by poszedl http://www.geschenke-der-hoffnung.org/weihnachten_im_schuhkarton.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
sama sobie odpowiedzialas na pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"16.07] 13:59 ale z was wariatki a najwieksza z wariatek jest jo24,kobieto masz jakis kompleks wymowy bo tak sie wysilasz przy pisowni ze smiechu warte,ludzie jakich ty slow uzywasz PRZEMADRZALSKA jo24 nic dodac nic ujac\" . :-D :-D :-D . nie od dziś wiadomo, że strach przed nieznanym wywołuje agresję ;-) . mam wrażenie jednak, że znakomita większość mnie rozumie :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
przynaleznosc do klubu sportowego tez jest osobista sprawa kazdego, i tez trzeba placic skladki :-P Podobnie w kosciele- nikt nie przymusza byc jego czlonkiem. Ale jesli tak, kosciól tez zada pieniedzy, jako ze z czegos utrzymac sie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
Ty sie trzesiesz i wiecej bluzgasz, odpowiadajac milowymi postami na moje jedno konkretne zdanie/ pytanie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
jak mi sie pilka nozna ZNUDZI, to po czorta mam chodzic na stadion??? No chyba ze az NA TYLE mi sie nie znudzila- jak tobie potrzeba chrzczenia dzieci nie przeszla :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
5 przykazan koscielnych :-P Na pewno znasz, to sa te obowiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi hi hi ha ha ha ---> przykazania ( 5 kościelnych) pod podanym przez ciebie linkiem to już trochę nie na czasie one są teraz na nowo sformułowane pewnie znajdziesz w Google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
07:03 Mieszkajaca w Niemczech ------> napisz proszę jak wyglądała cała sprawa , czy musiałaś wypełniać jakieś druki , pisać oświadczenia czy po prostu pani wykreśliła twoje wyznanie z rubryki ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padam................ roztopilam sie:O Jasiek spi.. a tu jakies dyskusje widze, ale nie mam sily czytac:O No w pazdzierniku przeprowadzka do Bremen, zegnaj Kassel, tylko jeszcze trzeba mieszkanie znalezc:O ale damy rade aaa sluchajcie, ciezarowki juz rozpakowane??? eva? ania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera 🌼 🌼 🌼 🌼 i jeszcze dözo wiecej. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kasi-prazynka
Kasiu,jezeli znajdziesz chwilke czasu nie musi byc dzis,to bardzo prosilabym Cie o pare adresow czy telefonow.Chcialabym poznac wiecej fajnych miejsc nad morzem.Slyszalam o Lebie duzo interesujcaych rzeczy.dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×