Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

MartusHb, niestety tylko to znalazlam, aby pasowalo do twojej sytuacji. (...) Aimer, ce n´est pas se regarder l´un l´autre, c´est regarder ensemble dans la meme direction.(..) Tlumaczenie: MILOSC NIE POLEGA NA STALYM PATRZENIU NA SIEBIE, LECZ NA STALYM PATRZENIU W JEDNYM KIERUNKU. Antoine Saint Exupery albo L´amour n´est pas seulement un sentiment, il est aussi un art\"- Milosc nie jest tylko uczuciem, jest takze sztuka. Honore de Balzac DOBRANOCKI DLA WSZYSTKICH P.S. u nas od trzech dni grzmi i blyska w nocy. Co dziwne najgorzej maja psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moglas sama
dziecko uczyc jezyka polskie chyba,ze ojca jezyk byl wazniejszy.ale to nieniemiecki jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia jak tylko się oswoi z dziećmi, jak na razie przy zabawie nic nie mówi, a jak wracamy do domu to kwituje niemiecki w ten sposób \"jak ja mam tak mówić, to wolę, żeby mnie język nie bolał\" ale jak na razie spokojnie, śmiejemy się z tego, a ona to pojeta dziewczynka i te podtawy których liznęła w PL przydały się, jak ja ide do sąsiadki na niemiecki to ona razem ze mną i powtarza w głównej mierze te wyrazy, które mają prostą wymowę przedszkole mamy załatwione od 1 października, ale czy pójdzie w tym terminie to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia ja slyszalam ze niemcy wyjezdzaja na budowe do pracy do polski ;-) Ja nie moglam w niemczech studiowac nic oprocz kierunkow chemicznych bo robilam technikum chemiczne. Tutaj twierdza ze pomimo matury nie jest sie \"przygotowanym\" na studia.Dopiero po przyjeciu na polski uniwersytet przyznaja ze mozesz studiowac :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak te formalnosci moga czlowieka wykonczyc. A najlepsze ze za kazdym razem jak idziesz do jakiegos amtu to slyszysz ze jeszcze to potrzebujesz i tamto tez powinnas zalatwic 😡 Dlaczego nie spalas? 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blei: Kann das Kind im Mutterleib schädigen, Gesundheitsschädlich beim Einatmen und Verschlucken, Gefahr kumulativer Wirkung, Sehr giftig für Wasserorganismen, kann in Gewässern längerfristig schädliche Wirkungen haben, Kann möglicherweise die Fortpflanzungsfähigkeit beeinträchtigen, Verdacht auf krebserzeugende Wirkung ( tego dowiedzielismy sie na ostatnich zajeciach, sa przeprowadzane nowe badania ale do tej pory nie zostalo to jeszcze potwierdzone). Jak to wszystko sie czyta to czlowieka cholera bierze 😡! Mnie wyrzucili z labolatorium jak sie dowiedzieli ze jestem w ciazy a tu dzieci bawia sie tak groznymi zabawkami. Pomimo iz nie zabronione jest eksperymentowanie z blei w szkole (oczywiscie z przestrzeganiem wysokich standardow bezpieczenstwa) to ja umywam rece, nie biore na siebie tej odpowiedzialnosci. I to jeszcze Fisher Price!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia jak mala pojdzie do przdszkola to jej to szybciej przyjdzie niz myslisz.Moja siostra rowniez tu przyjechala w wieku przedszkolnym i tak szybko zalapala ze rodzicom pomagala;-) Wiec jesli tylko masz mozliwosc to daj ja do tego przedszkola, poczatki sa trudne ( w jej wieku wiekszosc dzieci nie chce do przedszkola) ale to najlepsze dla niej i nauki jezyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dziunia987
ogladalismy jak ten dom Polska firma budowala , wiadomy juz od dawna ze mamy dobrych i madrych fachowcow. Ogladalas moze dalsza czesc reportarzu w SternTV o tym rodzinnym berdelu , a dokladnie ile tam Polek pracuje:O:O:O Jak sie na nie patrzy to az sie zwracac chce , wola tylkiem pracowac ,,,, Leniwe jak ....ale papierosek w gebie i szampanik i sa przekonane ze tak zawsze bedzie , a gdy sie przyjzysz tapety pol kilo na twarzy , sztuczne wlosy , sztuczne paznokcie i cialo solarem podsmazone. Wstyd ze to z naszego kraju takie szmat...sa!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez nkt
Niemki nie przeleci,bo ohydne i grube dupska maja,nie pomoze im tona pudru,peruki i szminki-bbbbbbbrrrrrrrrr.OHYDA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mowilam
ze pomarancze wroca razem z Limes :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co wy wszystkie
myslicie,ze w polsce wszystko za friko daja????Jedziesz-chcesz jesc,pic i zwiedzac to plac jak za zboze.A moze w Niemczech jest taniej co????Kochana jeszcze duzo rzeczy nie widzialas.Nastepnym razem wez ze soba picie,machewki,katrolfle,jajka,margaryne,chleba skrzyne i jakos Ci przeleci urlop.Albo siedz w NIMCACH i nie biadol-Widac,ze jestes strasznie chytra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie wrocilas ty
i sie zaczyna.poczytaj sobie parenascie postwow do tylu jak bylo fajnie jak cie nie bylo.Nie mam jeszcze gdzies jakies urlopiku za friko????bo chyba Cie nie stac na urlop w cywilizowanym kraju,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejku...
pomaranczki wrocily!!!!!:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-)) co do grubych dup niemek to sie niezgadzam.Sa i takie i takie.A nasze polskie dupska nie sa chudsze.Zwlaszcza nie teraz kiedy sie mozna wszystkim najesc.Pozatym jest to normalne ze mlode dziewczyny sa szczuple a kobieta powoli sie rozszerzaja.Tak jest w parwie kazdym kraju gdzie jest dözo sklepöw i mozliwosci kupienia jedzenia. Dziunia, a co Ty masz?Nieznam tego slowa. Idz do internisty. Ten od zoladka nierobi chyba nic z jelitem tak mi sie wydaje. Ja tez juz raz chcialam dac sie zbadac co do tego.Ale jak sie dowiedzialam co trzeba wszystko pic i wogöle to mi sie odechcialo. I nieposzlam tam. Chodzi ci o darmspiegelung? Czy tylko ta czesc gdzie nawet ginekolog bada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey pomaranczki spadajcie na drzewa co? Nikt tutaj czegos takiego niepotrzebuje. kto jest chytry? Niezauwazylam.Kazdy chce pieniazki oszczedzic.Obojetnie czy sie dözo czy malo ma. Tez bym tak pisala gdybym musiala tyle placic.Najprawdopodobniej bym nawet niemogla pewnych rzeczy zwiedzic z braku tylu pieniedzy i tez bym sie skarzyla.A prawda jest taka ze sciaga sie dözo pieniedzy z ludzi jezeli chodzi wlasnie o takie fajne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego te glupie
wydry sie tej Limes czepiaja :O Przeciez nie powiedziala nikomu zlego slowa ! Napisala ze PODZIWIA POLAKOW ZE MIMO TAK WYSOKICH CEN DAJA SOBIE JAKOS RADE ! - czy to obrazanie ? Poza tym sie dziewczyna kulturalnie przywitala i nie dala najmniejszych powodow do atakow i klotni ! Odczepcie sie pomaranczowe! Teraz to juz naprawde przesadzacie ! Nikt nikomu zlego slowa nie powiedzial a wy juz saczycie jadem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki co do dup- Kassay juz napisala, sa takie i takie, obojetnie czy polskie czy niemieckie. co do pomaranczek, witajcie, coz innego mozna powiedziec, chyba trzeba sie pogodzic, ze hieny (czy chieny ?) dalej beda zerowac. jade jutro do Polaski, mielismy juz dzisiaj wyjechac, ale byloby knapp. Chcemy zajecchac do Berlina, do znajomych, wiec zrobiloby sie pozno, a nie moge z kolei przyjechac noca do Poslki, bo zatrzymuje sie u moich dzaidkow, i nie chce im klopotu robic. wiec wyjazd jutro. po za tym nic nowego... chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to sie siedzi
na dupie w domu i robi zakupy w Aldiku lub Normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wormmy
Witam:) Dobra, przyznaje sie, wciagnelam sie i codziennie, co najmniej raz was podgladam. Co do "goracego" tematu konca plecow: jako inzynier do wszystkiego podchodze z linijka badz tez statystycnie (ot, takie zboczenie zawodowe) i ciekawa jestem bardzo wynikow takiego eksperymentu: bierzesz fotografie, dajmy na to z 50 (zeby bylo statystycznie wiarygodne0 i dajesz do oceny narodowosci na podstawie wielkiego kanionu... Zenada, co? Ale myslenie steoretypami boli mniej niz logika? Pozdrawiam i wybieram sie na zakupy. Wydam te wstretne euro, nie bede chytra. Jesli ktos o mnie tak pomysli, to bede plakac w nocy!!! Pozdrowienia dla osob posiadajacych poczucie humoru i wiedze a temat ironii:) buzka dla dzielnych i dzielniejszych co do zabkowania, nie pomaga prosty sachol? nie ma takiego odpowiednika w DE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy to prawda
ze jak ktos ma pozwolenie na pobyt i na prace bez ograniczen, pozwolenie po mezu to nawet jak sie ta osoba rozejdzie z mezem to te pozwolenia zostana jej zachowane czy po rozwodzie te dokumenty beda niewazne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandra-Alexandra
hej dziewczyny Mam maly proble:/ Musze napisac kundigung a nie potrafie!!!! Mogly byscie mi troszeczke pomoc???? A moze znacie jakies stronki z gotowcami ???? Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam Alexandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandra-Alexandra
a dodam ze chce zkundigowac internet:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou ja wiem z tym olowiem.Ale ja po prostu nie rozumiem jak cos takiego sie moglo dostac do zabawek!!! A co do Krebs to staraja sie to na sile teraz \"udowodnic\" bo jak do tej pory nie wchodzi w ta klasyfikacje:-( Przykro mi z ta babcia, mamy podobny przypadek w rodzine (spiaczka juz od 3 lat u kobiety 85letniej:-( ) Teraz musi miec czlowiek szczescie na szybka smierc (oczywiscie w odpowiednim czasie). Marylou jaka gazete kupujesz? Ja mam jedynie mozliwosc kupic InfoTips czy jakos tam.Jesli ty masz cos innego to tam zajrze za pracab dla sowy. A ja kupuje w Kauflandzie bo tam nawet taniej jak w Aldim:-P Nie wiem jak to jest z rozwodnikiem bo nie mam takich planow;-) ale \"obywatelstwo\" dostajesz po 2 latach jesli urzednicy cie lubia :-P Po rozwodzie utrzymujesz te \"statusy\" czy jak to nazwac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem :) wormy dobre podejscie ;) ja zaczynam sie pakowacm cholera nazbiera sie tego znowu. na poczatku myslalam-przeciez na 4 dni jedziemy,nie bedzie tego duzo... ba, okazalo sie bardzo duzo, ja po troche \"wywoze\" do Polski niepotrzebne rzeczy, teraz chce znalezc chwilke i pojechac do domu dziecka zawiezc zabawki, no i rzeczy po dzieciach dla dalszej kuzynki. wiec bedzie sporo.. do tego nasze rzeczy.... oj kombi, male auto ;) wracam do tematu- torebka. znalazlam :D tzn ona czeka juz na mnie w Polsce. zaoszczedzilam zatem no i bylam dzis u lekarza po moim wczorajszym \"upadku\" na moje chore biodro, nie chcial robic rentgena, bo ponoc po OP bede zbyt czesto \"fotografowana\" a to nie zdrowe, dal mi konska dawke leku, zebym w sobote mogla zalozyc buty na 10 cm obcasie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martus wysciskaj Polske od nas, ja pewnie przed pazdziernikiem tam nie zawitam:-( Przykro mi z powodu biodra a zamiast uwazac to ty w 10cm obcasach tancujesz, nieladnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×