Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Belaiza przepraszam ze zapomnialam ale bez tabelki to szybko. Wszystkiego naj naj naj 🌼❤️, dözo zdröwka i szczescia i slonka w twoim zyciu. Buzka :-)) Ela :-)) kochana to juz po wszystkim u Ciebie.Twöj maz polak ? No my tez juz myslimy o slubie chociazby juz z tego powodu ze ma sie wiecej groszy w portmonetce(przykre to ale tak jest ze w niemczech ludzie zostaja do tego praktycznie zmuszani).Ja jak uslyszalam od adwokata ze na wszystko potrzebuje 400 euro i on mi to pozalatwia to mi wlosy na glowie stanely.Bo nigdy tyle niebede miala zeby mu dac.Tak ze bede inna droga szla. Marcia dala mi bardzo dobry typ i bede dzwonila do urzedu w Gdansku (cywilnego) i spytam tam co potrzebuja bo to co dostalam z ambasady polskiej w hamburgu to jest po polsku ale nie dla mnie :D.Ciezko zrozumiec co oni chca. Mieszkania dalej niemamy , nawet niemamy czego poogladac. Ktos tam u göry zneca sie nad nami.A tez niechce brac byle czego no bo mamy tam przeciez zostac na wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello witam nowe twarzyczki,znaczy sie nicki-troche mnie nie bylo ...na forum-ale to za sprawa przejecia kompa w rece corki ...i ja mialam ograniczony dostep;) Ale jestem juz Evo-gratulacje wrescie sie doczekalas synusia,a Twe bole podejrzewam ze moga byc spowodowane znieczuleniem-kiedys cos w tym temacie czytalam-chyba bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie.Duzo zdrowka dla Ciebie i synusia. Ktos pytal o proszek do prania dla dzieci-mnie polecono persil sensitiv w plynie-uzywam,ale sie zastanawiam czy nie zmienic na cos innego,sama nie wiem na co bo Oliver ma strasznie atopowa skore:( Pozdrawiam te stale i nowe klikaczki:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie - wpadlam tu przypadkiem - szukam wlasnie pracy w niemczech na 2-3 miesiace jestem w strasznym dolku finansowym jakbyscie cos wiedzialy to chetnie pojade dajcie znac nie boje sie nawet ciezkiej pracy i nie boje sie niemcow niech mowia co chca ale pracowac trzeba wszedzie a jak jest okazja to trzeba brac u nas w polsce jest fatalnie - pozdrawiam.Jakbyscie cos wiedzialy to piszcie na maila - szukalam przez posrednikow ale tam sa ogromne wymagania - ankiety ,oplaty i takie tam rozne glupoty nawet do sprzatania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzis w sklepie z odzieza dziecieca i zostawilam tam troche pieniedzy. Drogie sa swetry zimowe na takie malenstwa, kombinezony itd. Moja nosic bedzie teraz 86 i z rozmiaru na rozmiar coraz drozsze jest wszystko. Teraz nie tylko musialam kupic jej nowe adidasy, ale tez gumowce, bo zaraz zaczyna sie jesien, kapcie, a za chwile buty zimowe--- juz patrzylam na ceny i o malo nie dostalam zawalu :/ Nawet nie patrze juz w H&M , bo tam zwykly swetr na nia 20e kosztuje, a ja nie potrzebuje jeden, ale minumum kilka, bo chocby i w cieplejszy dzien ubrac jej lzejsza bluzeczke ze sweterkiem zapinanym to jednak mieszkamy w gorach i zawiac to tu umie ladnie. Zreszta ja wole miec wiekszy wybor i troche zestawow, a to znow kosztuje. Na 92 wcale nie ma wyboru, bo albo wykupili albo nie produkuja wystraczajacej ilosci. O dres w tym rozmiarze pytalam juz wszedzie i nic. Moze wy wiecie gdzie szukac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka de .
kup lepiej w lumpeksie, taniej, na pewno. zreszta sama chcialas otworzyc.i co nie wypalilo? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genuss
Fajne ciuszki dla takich maluszkow sa w C&A i Vögele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znalazlam zadnego lokalu tzn. w takiej cenie, ktora moglabym zaplacic, ale jeszcze nie zrezygnowalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genuss
trudno mi powiedziec, ale mysle, ze podobnie jak w H&M, ale jakosciowo sa o wiele lepsze. Mozesz rowniez rzeczy po twoim dziecku, sprzedac za jakas rozsadna kwote i za to kupic chocby czesc garderoby ;) Przeciez wiekszosc mam tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy bylam na swieta troche kupilam, ale tam nie da sie kupic wszystkiego co potrzeba tylko to co jest, ciezko trafic ladne spodnie i cieplejsze swetry, w Polsce jest duzy baby boom i te sklepy sa oblegane wrecz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genuss
A ja mysle, ze za porzadne rzeczy w Polsce, tez trzeba zaplacic. Jedynie taka rynkowa szmira jest duzo tansza niz tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie \"starsze\" forumowicze 🖐️ widac ze sie czas urlopowy konczy... Belaiza 🌼 rozumien ze masz urodznki... Kassay co z tym adwokatem? POtrzebujesz go zeby zalatil slub, bo nie za bardzo rozumiem? Ja zalatwialam wszystko tutaj (potrzebne papiery wyslala mi mama z Polski) i kosztowalo to napewno nie 400€ Ale moze tez cos zle zrozumialam wiec nie chce mieszac ;-) Sowa na jaich warunkach chesz przyjechac i o jaka prace ci chodzi? Mowisz po niemiecku? Ja pracowalam w hotelu na serwisie sniadanowym po urodzeniu Anastasii zostalam tam jeszcze pol roku az stwierdzilam ze sie moja duma udlawie...koniec koncem zrezygnowalam i wiem ze mieli duze problemy kogos znalezc...Jakis czas temu slyszalam od tego szefa ze szuka barmanki. Daj znac czy pytac wogole... Malutka ja od jakiegos czasu kupuje Anastasii ciuszki od jednej pani z Ebay.Ubranka sa po jednej dziewczynce ktora jest kilka m-cy starsza od mojej.Mam zaufanie do kobiety bo ciuszki sa rewelacyjne: w super cenie, bardzo dobrze zachowane, zawsze wyprane i wyprasowane i przesliczne.Wlasciwie same markowe rzeczy...Ale trzeba miec szczescie w ebayu.Ja za kazdy pakiet jestem gotowa zaplacic kolo 100€ a na ogol dostaje za polowe.Ale jak juz pisalam trzeba miec szczescie na takiego \"dostawce\" Anna-Lenna gdzie sie podziewasz? Juz taka slaba po twojej diecie ze nie docierasz do komputera?;-) Marylou film mi sie wczoraj nie podobal :-( ale za to pogadalam sobie z mezem...gorzej jak film interesujacy i tylko sie czlowiek w ta gloce patrzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genuss
Jesli tak to pewnie :) Tymbardziej ze takie maluszki nie zdarza zniszczyc, a juz wyrosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy co w takim pakiecie jest, bo za 100e to tez sporo mozna kupic nowych np w zeszlym mc w H&m dorwalam komplet z Kubuskiem Puchatkiem dresik roz 86 za 7,50e , czy sa tam spodnie, dresy, pizamki, kurtki , czapki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do Paketow z ebay to slyszalam juz duzo zlych komentarzy, ze niektorzy podobno juz z kontenerow wygrzebuja i ta odziez wystawiaja, plamy, dziury itd rzeczy jak po piatce dzieci, sama sie tez wstrzymuje, bo niektorzy maja taki dziwny gust i taka mode dziewczynki ubierac na chlopcow i na odwrot, ciezko cos znalezc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos pytal o moje studia... studiuje Lehramt ( Chemie, Textilgestaltung i Englisch) Jestem na 4roku- wlasciwie powinnamm juz studia skonczyc ale przez ciaze i mala jestem rok do tylu;-) Jesli wszystko zdam jestem gotowa w Februar z Erste Staatsexamen.Czy mi sie podoba? Nie mam porownania do Polski ale trzeba byc samodzielnym zeby tu przejsc.W Polsce ci daja plan zajec i chodzisz na wyklady, tutaj musisz wszystko sama robic.Wielu ludzi nie daje sobie rady z taka \"wolnoscia\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wlasnie mialam na mysli ze szczesciem:-( Ja kupuje tylko u tej jednej, raz tez sie juz na innch sparzylam... W takim pakiecie co ja dostaje nie ma bielizny, czapek, szalikow, rajstop czy skarpetek. Oczywiscie tez przysle ale jako \"extra\" za ktore nie place.Zreszta to nigdy nie stoi w aukcji. NIgdy nie wydalam 100€, najwyzej 70 ale to zadkosc. Wychodzi tak na wyliczeniu ze place kolo 1€ za ciuszek, obojetne czy spodnie, sukienka, kurtka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mamusi anastazji kochanie mam 50 lat na barmankę to duzo lat mam ale sprzatanie owszem zmywanie garow mam doswiadczenie zmywam na weselach mam wykszt.srednie ogolne jezyk niemiecki komunikatywny ale slabo uczylam sie w szkole sredniej zawsze cos zostalo w glowie ale dogadac sie da albo pokazac co robic - nie boje sie pracy tu zasuwam za marne grosze nocami na weselach ale musze bo inaczej przepadne z kretesem - mam męża pijaka ktory pościl mnie wlasnie z torbami i musze jakos sie z tego wykaraskac a za nasze zarobki nie dam rady jezeli mozesz to pomoz - proszę bede wdzięczne - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochanie moze byc sprzatanie lub do opieki jak czlowiek jest w opalach to sie nie wybiera wiem ze kobiety tam jezdza tylko jak potrzeba to nikt nie chce pomoc ludzie sie robia sobkowaci i kazdy szuka sam i ja probuje sama szukac weszlam na te strone i pomyslalam ze moze ktos wie o jakies pracy - moze warto napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genuss
Sowa Nie chce Cie martwic, ale teraz jest dosc ciezko z praca. Jesli chodzi o opieke, to sie bardzo pogorszylo. Powiem Ci, ze trudno o zaufana osobe. Znam kilka przypadkow, ze dziewczyny braly inne na wymiane i potem juz nie mialy do czeko wracac. Niestety ale taka jest prawda. Walki o prace, sa na porzadku dziennym i az przykro patrzyc na to. Po trupach do celu. Nikt nie ma w zyciu latwo, ale zeby w taki sposob. Zycze ci bys cos znalazla, mysle ze jedyne wyjscie to szukac przez agencje. Lepiej zaplacic, ale miec prace. Sprzatanie odpada, bo gdzie bys mieszkala?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay[kwiat[ ja po slubie, ale moj ,jak sie okazalo ma takze obywatelstwo polskie. Wiec u nas wyszlo to wlasciwe latwo i prosto. Teraz mamy tez wpis do urzedu w Niemczech. I juz. A czy ty jestes obywatelem polskim czy niemieckim? Bo jesli tylko polskim to twoj adwokat mial racje, i tyle pieniedzy trzeba wydac i to obojetnie czy w Niemczech czy w Pl. Glownie chodzi o tlumaczenia i zaswiadczenia z USC z PL O STANIE WOLNYM ,itp. Kilka tych papierkow trzeba. A jesli mialas rozwod to jeszcze kilka wiecej. Zgroza, na prawde !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BELAIZA 🌻 🌻 🌻 sorrki ze tak pozno, ale nie wiedzialam, ze mialas urodzinki, to dla ciebie http://www.fotoplatforma.pl/fotografia/pl/2654/ cereal and poppies Polne kwiaty Zdjęcia, Kwiaty, Zdjecia, Kwiaty Fotki dziunia... my juz zalatwilysmy pogaduchy, wiec nie bede tu nawijac. Gingera 🌻 witaj znowu. Malutka_de...a moze poczekasz na oferty w Aldim. Nie wiem jak u wasale Aldi süd mam naprawde fajne ciuchy dla dzieci, jakosciowo i cenowo. Na pewno nie bedzie tak jak w H&M. Ja tam, i w KIK; NKD, tez czasami kupuje. Zawsze mozna cos wyciagnoc. I to za male pieniadze A TERAZ mowie papappa i dobrej nocki ide napic sie piwka. Moze jakas chetna?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dobre rady probuje ale jest naprawde ciezko ja potrzebuje na 2 - 3 miesiace a na agencje nie mam poprostu pieniedzy ale bede szukac dzieki bardzo ze piszecie do mnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou..... az mi ciarki przechodza jak takie rzeczy piszesz. Nie moglabym pracowac w takim miejscu jak ty. Czulabym sie za kazdym razem okropnie. Podziwiam cie. Sowa1957... jesli chce ci sie poszukac to co ja moge doradzic. W gazetach miejscowych czesto w srode i w sobote sa ogloszenia o prace. Czasami mozna znalesc ogloszenie gdzie poszukuja do opieki nad starszymi. Do poki nic nie znajdziesz znajdz sobie : http://www.oberpfalznetz.de/kleinanzeigen/0-122-4_90__0_0_,1,0.html Oberpfalznetz To oczywiscie przyklad, ale w miare aktualny. A do granicy Pl jest ok 350km, czyli niedaleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/wywiadMc.htm poczytajcie, warto.. w aldim sie juz spalilam, bo spodnie z niego spadaja jej z tylka i 3 x 4 e poszlo sie..wiecie co i jak :P inne rzeczy maja ok, ale u nas ciezko dorwac Laury rozmiar, przewaznie wszystko wykupione, kiedys jednak dwie bluzeczki dorwalam :) nkd tez mamy i wiekszosc dzieci wlasnie nosi odziez z niego Laura tez ma sporo, ale za jeansy chca 12-13 e lekkie przegiecie moim zdaniem, bylo duzo przecen w zeszlym roku i kupowalam tez duzo wieksze rzeczy i czekaja w piwnicy, kik jest fajny tylko tez problemy z rozmiarem, bo duzo ludzi tam kupuje..no i bawelna sie tak szybko mechaci i traci kolor :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka... nie rozumiem, czemu poszly sie?! Przeciez zawsze mozna oddac. A termin jest w miare dlugi. Mozesz jeszcze kupic na razie pare zeczy a potem na zimowej wyprzedazy na koniec grudnia albo poczatek stycznia dokupic reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz wrocilismi, dluga historia.mala ma zapalenie ucha srodkowego-tego dowiedzialam sie rano -ale cosik nie dawalo mi spokoju i chcielismi ja jeszcze u innego lekarza przedstawic.Olali mnie :-(A mala tak plakala wiec w koncu sie wkurzylam,zapakowalismy ja i dawaj do kliniki.Okazalo sie ze ma \"stomatitis aphtosa\" nie wiem jak po polsku:-( buzie ma w babelkach i stad te placze dostala krem do wysmarowania i spi..nie wiem jak dlugo wiec tez sie klade.Napsze wiecej jutro, nie dzisiaj ale pozniej Najpierw ide zrobic awanture lekarzowi 😡 Spijcie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki 🖐️ po pierwszych miłych kontaktach z rodowitymi Niemcami przyszła pora na \"panią z piekarni\" co za straszna jędza, mówię do niej wczoraj rano, poproszę 10 bułek, a ona na to 3 RAZY, że nie rozumie, ludzie na nią jak na debila, aż w końcu niewytrzymałam i powiedziałam jej, że powinna do szkoły wrócić i się trochę języka podszkolić, bo skoro reszta ludzi doskonale rozumie co mówię, to chyba z nią jest coś nie tak, nie wiem dokładnie co mi odpyskowała, ale że to mała piekarnia to był właściciel, przeprosił mnie w jej imieniu, dostałam 10 bułek gratis i pszepyszne ciasto, no i poprosił, abym nie rezygnowała z zakupów w jego piekarni ale tak na prawdę to zrobiło mi się cholernie przykro, ja z natury jestem miła dla ludzi, staram się zawsze do nich dopasować, a tu mi taka flądra będzie moje poczucie wartości zabijać, no a poza tym to naprawde OK za chwile uciekam do sąsiadki na niemiecki 😭 babka daje mi nieźle popalić, bo czuję się gorzej niż na lekcjach angielskiego w szkole średniej - to była zgroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×