Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ale póki co to ja wam DOBRANOC ! mój wybór dzisiaj padł na książkę pożyczyłam ostatnio parę nowych od znajomych wyłączam kompa i idę czytać PA PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dziunia987 -jak chrzcilismy Olivera potrzebny byl tylko akt urodzenia taki jakis z napisem ze to do kosciola i nic wiecej proboszcz nie chcial w sumie pytal o chrzestnych,ale oni tez z tej samej parafii to bylo zero problema.Potem przyszedl do domu na rozmowe przed chrzcielna i kazal se wybrac motto.A potem chrzest .A jeszcze pani w kancelarii parafialnej cichutko zapytala czy jestesmy malzenstwem i sie ucieszyla jak powiedzielismy ,ze tak.Moze inaczej bylo u Tofi wiem ,ze ona niedawno chrzcila moze napisze cos w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry , dzien dobry. Za oknem ciemno, wietrznie, i deszcze siapi.ni cierpie takiej pogody. Dziunia, moj maz przechodzil tutaj gastroskopie.generalnie wszystko odbywa sie jak w Polsce(tam tez mial wiec jest porownianie).Mowil tylko ze tutaj najpierw podaja zastrzyk, chyba rozweselajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO DZIUNIA
ten "akt" dostajesz w urzedzie stanu cywilnego jak "meldujesz" dziecko zaraz po urodzeniu. a jezeli dziecko urodzilo sie w Polsce... no coz tego nie wiem , powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO DZIUNIA
normalnie dostaje sie w urzedzie kilka wersji aktu urodzenia, w tym np do celow religijnych. i to o ten chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie mąż już od lat namawia na gastroskopię , ale ja twarda jestem ! NIE PÓJDĘ !!! :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzicielkaaa
niedawno urodzilam tu dziecko i dostalam 4 akty: 1. tzw. "wlasciwy" dla mnie 2. do podania o kindergeld 3.do podania o elterngeld 3. i ten ostatni do kosciola na chrzest "religische zwecke"- nie jestem pewna czy dobrze napisalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wiecie może czy dzisiaj jest dzień świąteczny w niemczech ? No i czy sklepy pozamykane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaj chyba nie
jutro ale dzis?????????????? pierwsze slysze ;) Bylyby jaja bo nic nie mam w lodowce :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady dziunia
3 pazdziernik nawet w Berlinie byl dniem wolnym od pracy :-) Sa firmy i zaklady pracujace "na okraglo", ale w Swieta nawet berlinskie sklepy beda zamkniete ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam baaaaaaaaardzo dlugo tu nie zagladalam bo po prostu nie moglam, to bardzo dluga historia jak na razie wszystko wraca na swoje tory, mala idzie do przedszkola od 15 lisopada i mam nadzieje ze bedzie ok u nas dzisiaj wszystko bylo otwarte normalnie, ale jutro jest zamkniete, za to w niedziele, wiekszosc sklepow pracuje od 13 do 18 i to jest fajne jak dla mnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feiertage
Heute, Mi.,31.10. ist Reformationstag gesetzlicher Feiertag in Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Thüringen. am Do.,01.11. ist Allerheiligen gesetzlicher Feiertag in Baden-Württemberg, Bayern, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziunia=====> oj jo joj :-( no to \"gastrycznie\" niefajnie mój organizm natomiast nic oddawać nie chce, taki kurna zapobiegawczy , tylko by gromadził i gromadził ;-) czajnik kupiłam i owszem ! ale o tem potem w Paymaobil było suuuuper ! . ja mieszkam na granicy dwóch landów , tak że jak u nas wczoraj było wolne to my myk myk i \"do nich\" :-D w kinie tez wczoraj byłam ! a co ! ale niestety od lat tylko na filmy dla dzieci chodzimy :-( . a dziś też nie mam czasu tu z wami być bo mi młodszy zagorączkował i zanim jak tego uparciuszka do czegokolwiek przekonam to chyba sama się zagotuję :-o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek:) Siedze w domu i zamiast nadrabiac zaleglosci w czytaniu, i innych przyjemnych rzeczach nadrabiam zaleglosci w sprzataniu:( buuu... Jeszcze na dodatek swieci pieknie slonko w moje okna i pokazuje warstwe brudu w calej okazalosci:( Ale nie ma szan, okien nie bede myla:) A jak tam u Was? Jak spedzacie wolny dzien? Ja mam zamiar wybrac sie jeszcze dzis na sushi, nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba, no moze jeszcze maly spacer:) ps. co do kontrowersyjnego tamatu:) ja pochodze ze slaska i jeszcze nigdy nie slyszalam o polskich niemkach, albo niemieckich polkach, naole ja sie nie znam wiec.....:D:D pozdrawiam Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jakas pomarancza chyba po Tobie powiedziala, ze polskie niemki sa tylko ze slaska, i ze chca byc tak nazywane... A mnie to ni ziebi, ni grzeje, tylko w kwestii wyjasnienia, ze sie z czyms takim sie spotkalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny
Witam Was w ten smutny dzien.Przyjechalam tutaj do mamy i na groby.Troszeczke ICH mam.Mam pytanie do Was.Chce kupic karte do komorki i nie mam pojecia z jakiej firmy bylyby najtansze sms/tylko sms/do Polski.Bede tutaj ok.3 tygodni i musze miec kontakt z dziecmi.Prosze pomozcie mi.Dziekuje i pozdrawiam wszystkie Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam baluworld
www.blauworld.pl lub www.blauworld.de starter kupisz przez internet telefonowanie do polski 5c/min + 15 ct za polaczenie - na nr domowy 25ct/ min + 15ct za polaczenie - na polska komorke sms do polski 15ct sms do niemiec 15ct telefonowanie po niemczech 19ct/ min - na nr domowe i do wszystkich sieci kom niemieckich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się w tym w ogóle nie orientejszyn :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje za informacje
ale nie mam dostepu do kompa w Niemczech/mama moja nie ma/chodzi mi o taka najzwyklejsza karte no i oczwiscie z jakiej firmy sa najtansze sms najtansze sms.Dzieki bardro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blauworld
karte mozesz kupic przez internet tez z polski!! zyjrzyj na te strone, wybierz jezyk polski i poczytaj inna propozycja, karta z aldiego sms do polski kosztuja 20 ct, telefonowanie sporo ponad euro , niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blauworld
starter w blauworld kosztuje 19,95e, z czego 10e jest na przetelefonowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blauworld
te karte dostaniesz nawet na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Blauworlda mam i opłaty za połączenia się zgadzają , ale smsy kosztują 25 ct , i są to najdroższe smsy ze wszystkich sieci, Tmobile, Vodafone mają smsy po 17 i 19 ct,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do telefonowania do polski owszem jest super , ale do smsów odradzam, bo te 10 e na karcie starcza zaledwie na wysłanie 40 smsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Barbarag i pomaranczki
jeszcze raz dzieki -wybieram sie do miasta, wiec cos powinnam kupic.pa.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluaworld
skopiowane z www.blauworld.de Stała stawka przez całą dobę * 19 centów za minutę połączenia do wszystkich sieci w Niemczech * 15 centów za wiadomość SMS do wszystkich krajów * od 5 centów za minutę połączenia do wybranych krajów * (Pokaż wszystkie kraje i koszty połączeń) * 0 Cent / Min. von blauworld zu blauworld mit Gratisminuten für Guthabenaufladungen. Sonst 19 Cent / Min. Details

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluaworld
Zawsze w kontakcie * bez abonamentu * bez minimalnej opłaty miesięcznej * bez kosztów roamingu na terenie Niemiec * bez umowy Stała stawka przez całą dobę * 19 centów za minutę połączenia do wszystkich sieci w Niemczech * 15 centów za wiadomość SMS do wszystkich krajów * od 5 centów za minutę połączenia do wybranych krajów * (Pokaż wszystkie kraje i koszty połączeń) * 0 Cent / Min. von blauworld zu blauworld mit Gratisminuten für Guthabenaufladungen. Sonst 19 Cent / Min. Details blauworld – dobry wybór * 30 darmowych minut na rozmowy w Niemczech do klientów blauworld za doładowanie w kwocie 15 € (raz na 30 dni). * Pakiet startowy blauworld z kartą SIM i kwotą początkową 10 € za jedyne 19,95 € * Możliwość wybrania numeru komórkowego w sieci blauworld - bezpłatnie * Współpracuje z każdym telefonem dwu- lub trójzakresowym (bez blokady SIM-Lock) * Zasilanie konta telekartą blauworld lub telekartą E-Plus Free&Easy barbarag - teraz koszt wyslania sms wynosi tylko 15ct! sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×