Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość malutka_de
mam teraz chwilke, wiec jeszcze poszukam, ale do tej ceny dolicz koszt wysylki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
to by bylo na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
ta ostatnia mi sie podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D wiatam serdecznie! Jakie plany na niedzielke? Wczoraj bylam na mesie domki ogladac nowe ...ale serce sie kroi piekne domki:Dale okropne ceny np. taki zwykly domek 154m +39m na Dachgeschoss kosztuje bez piwnicy 149.100 Euro a jak z piwnica to 179.100Euro oczywiscie bez miejsc na budowe , plac na budowe osobne ceny 😠 Acha to jest jeden z tanszych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle ogromnie si e rozpisalyscie. co do stronki ze zdjeciami-nie mam nic przeciwko. co do spotkania -moznabyloby wymyslec droge posrodku Bremen i Stuttgartu--bo wiekszkosc z tych okolic. usmieszka--no widzisz w podobnym czasie sluby-ja cywilny. koscielny nawet daty nei pamietam , bo to bylo 2 lata pozniej. moja mama tez przyjezdza na 5 tyg. w czwartek--wyszaleje sie , plany : dyskoteki i kino i kawiarnie-wszystko co nie umie zaliczyc z mala pociecha. Zna ktos polska dyskoteke w okolicach Karlsruhe -Stuttgart? My chcemy jechac do Spayer-jest ponoc polska i fajna. Goscie dzisiaj pojechali wiec odpoczywam. Mialam znajomych z Mainz. co do ksiazki--jezyk niemowlat-bylam nia zachwycona jak tylko urodzilam mala. Mam ja do sciagniecia elektronicznie jakby ktoras byla zainteresowana takze duzo imion dzieciecych. u nas pogoda do tylka. chcielismy jechac do Pforzheim z kolezanka i jej dzieckiem do zoo ale chyba nici z tego jak bedzie lalo. co do kwasu foliowego--najwazniejsze sa 4-5 pierwszych miesiecy, a czesto lekarz eo tym wogole nie wspomna i matki zaczynaja brac dopiero w ostatnich miesiacach. Czy ktoras z was ma 2-3 letnie dziecko? chyba nie? bo chcialam sie dowiedziec odnosnie dodatkowych badan! To do potem! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelll
Nick.......ile lat.......miejscowość.........lata............dzieci..... ......................................................pobytu........................ ************************************************************************************** Aga......................Frankfurt................................................ Angelina................Monachium..............................mąż........ .............................Karsfeld................................................ Asia..........26..........Stuttgart..............3...............1............. ..................................................................(Bastian.8m-cy) ..............................(Göppingen)......................................... Baloonik.....50........Gütersloh................7............................. ...........................(bei Bielefeld)........................................... BarbaraG....30.......Raciburz.................................2............. ..........................................................(Kamil 6lat i Natalia7lat) Beleiza.........36.......Pfarrkirchen..........1.................... ...........................(Bawaria)................................................ Bremenka....24........Bremen...............od 03.2006r..........mąż. Carolina.......20......NRW-Essen...........1 m-c....................... Sarra.......29........Hannover..............5........................mąż Cludi_alb.....??......Münsingen.............2,5............................. Gingera...35...........Weil am Rhein-BW......w planach......1+ciąża Gosia.......36...........Hessen................................................ Isia..........27..........Travemünde..............1,5.......................... Janta....38............Szczecin............w planach...........3(13:4:1,5r) Justynaamelia...26....Bawaria.................11 m-cy............2(3i1,5) Justys............28.....Nordhorn.................2,5.......................... Kajaffm.........??......Frankfurt................................................ Kasiulica.....23......Germersheim..............1........................ ..........................bei Karlsruhe............................................ Kaska12345-......................................................................- Kassay..........36........Bremen.................20....................2(16i1) (Iwona)............................................................................ Kc...........23...........Bad Kreuznach (RP).....2,5........................ Llimes-inferior...34.... Brocken...................4,5......................... Madlen..........21........Heppenheim..............3..............2........... ................................ (Hessen).........(Olivia 2l,Thomas 3 m-ce) Madzialenka......23.....Esslingen..................3........................ Malutka...........24......Bad Urach.................5...........1(7 m-cy) Maremarie......29........ Stuttgart........................................... ...............................(Steinenbronn)..................................... Micka...........32.......bei Pforzheim.............10..........1(28.11.04) Mo.nika........30.........Bremen...............1..............3(8i5i3.04.06) Naneczka.......??....... München .............6..................... Nett-ka.........33.....Fellbach bei Stuttgart.....8............................. Sarra.......29........Hannover..............5........................mąż Ona ............22.......Wilhelmshaven............4........................... ........................ (bei Bremen)............................................. Tin............34................Hamburg..........16,5..................2 Usmieszka.....25.....Tübingen....................3............................ Werkaaa.......32.....Gütersloh (NRW)............3,5........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec madlen i justynaamelia-mam pytanko: czy oprocz kontroli 2 latka robicie dzieciom wizyte u okulisty, ortopedy itd.? Bo moj lekarz nic o tym nei wspomina, a mala oprocz kontroli jak sie urodzila u ortopedy na bioderka nic nie miala. Mam namysli kregoslup , czaszka cz ysie zrosla , platfus itd. itd. czy to przychodzi dopiero potem??? w listopadzie koncz y2 latka wiec musze teraz powoli robic terminy do lekarzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki nie odzywałam sie bo ....wyjechałam na działke staram sie teraz nadrobić zaległości bo sie rozpisałyście tak że nie nadążam:).....niestety musiałam wrócic do domku bo zaczeło padać a co to za przyjemnośc siedzieć ciągle w altance Monika,Bremenka,Kassay,Uśmieszka dziękuje za zdjęcia fajne te wasze dzieciaczki ......no i mamusie też fajniutkie tu możecie pooglądać moje dzieci i mnie:) a ha możecie mi powiedzieć jak jest szkoła specjalna po niemiecku bo musze popatrzeć czy w Coburgu je znajde,tzn chciałabym wiedzieć gdzie najbliżej mieszkania bedzie taka szkoła:) jak poczytam zaległości to napisze w każdym razie dostaliśmy list że spółdzielnia przydzieliła nam mieszkanie 5 pokoi na parterze no i widze na mapie że jest na obrzeżach Coburga.....mozemy je zobaczyć 5 wrzesnia zobaczymy co to jest:) http://www.album.astral.pl/album/index.php?action=show_big&gall_id=&alb_id=1609&foto_id=1&off=0&search_exp=&order=title&user_albums=1&album_pass=weronika&prev=&next=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janta-dzieciaczki super, no a dwojka juz odchowana , to teraz przy trzecim juz nie masz problemu , bo to rutyna.HA!HA! laski wyslalam wam zdjecia--czekam na wasze oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kiedy rodzilas to trzecie dokladnie i jakie badania macie w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka rodziłam 18 listopada 2004 ......juz żadnych badań nie robie jak sie urodziła robiłam badanie słuchu jest ok...zreszto teraz widać,okulista badanie było dobre,teraz pójde do okulisty jak zauważe jakies niepokojące objawy czyli czesty zez czy później jak bedzie oglądała książki i coś niepokojącego zauważe,ortopeda był jak była mała potem jak zaczeła chodzić też jest wszystko w porządku,wiec nigdzie już nie chodze z nią tylko szczepienia.....chociaż przyznam sie ze ich unikam jakoś nie ufam i nie lubie tych szczepień a teraz nie sa obowiazkowe wiec sie motam które zrobić które nie,ale chyba teraz sie przejde,najgorsze to iść mi np z Weronika ona jest zdrowa a np Pati przeziębiona i boje sie ją zaszczepić bo jednak Pati rozsiewa zarazki i tak w kółko któreś zawsze kicha smarcze albo kaszle .....jakoś boje sie tych szczepień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janta to super 5 pokoji w polsce nie ma co o takim nawet marzyć, a powiedz długo czekaliście jak to załatwiłaś i czy kaucje musicie wpłacać i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia wiem że nie o polsce bo właśnie jej napisałam że w polsce nie ma co marzyć o 5 pokojach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika a ty mi napisz jak tam w szkole u twijej córci w jakich godzinach mają zajęcia i ile lekcji bo u nas zdarza się że te biedne pierwszaki mają po 6 , lub 7 lekcji , lub zaczynają o 12 a kończą o 16, jak to sie ma do waszej podstawówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka chodzi na 8 a konczy o 12:30.Nie wiem jak to bedzie w tym roku , bo to juz 3 klasa, ale powiem Ci ze w drugiej klasie prawie caly rok sie przebawili, a nie uczyli.Nawet sie zastanawialam kiedy oni z jakims planem sie wyrobia a potem to czy w ogole maja jakis plan:) A no i w tych godzinach lekcyyjnych , ta ostatnia to takie cos jak swietlica, ale obowiazkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×