Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość czy mozna spytac
jest tu ktos??bo mam pytanko:) Wie ktoras z was czy jak przebywac w niemczech bede dluzej jak 3 miesiace to musze sie starac o pozwolenie na pobyt?(nie bede podejmowac pracy w tym czasie tylko mieszkac)Na granicy nie wbijaja juz pieczatek i nie wiem czy oni to jakos sprawdzaja. Dziekuje z gory za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozna spytac
ale pewnie predzej czy pozniej bede musiala to zrobic:) widzialam ze predzej pisalyscie o szkole,czy jak pojde do szkoly to musze miec zameldowanie,albo wlasnie te pozwolenie na pobyt?czy wystarczyc bedzie im moj dowod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba nie bedziesz tu bite 5 lat tu siedziec i tak pojedziesz w odwiedziny do Polski ale nawet jak 5 lat bedziesz siedziec to jedyna mozliwosc jak cos narozrabiasz i bedziesz miala paszport lub dowod przeterminowany. Przeciez po domach nikt nie chodzi i pieczatek w paszporcie nie sprawdza. A ze szkola to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie by przydala ta informycja:) teraz pije kawke,moj spi jak zabity:) dzis bede czytala gazete:)znaczy bede sie uczyla czytac:)juz zaznaczylam slowka ktorych nie rozumiem,a popoludniu bede sie szkolic:)tylko zeby moje kochanie mialo dzis duzo cierpliwosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozna spytac
dziekuje za informacje:)zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak robie z gazeta najpierw czytam potem, zaznaczam slowka, przepisuje do zeszytu i staram sie nauczyc z roznym slowkiem. Za jakis czas czytam znow ten artykul. slowka na dzis to kreischen i Annerkenung.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polka z polski
cześć dziewczyny!:) mam do Was dwa pytania (jako do ekspertek ;) ) czy niemcy z natury, jako tacy, to ludzie chłodni i raczej skapi w okazywaniu uczuć? Chodzi mi zarowno o meżczyzn jak i o kobiety. I drugie troche nietypowe - czy w Niemczech tzw kultura hip hopowa jest odbierana podobnie jak w Polsce, tzn czy tak jak u nas zajmuja sie nia chłopcy z blokowisk itp i jaki jest jej odbiór spoełeczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozna spytac
belaiza to jedno to skrzeczec,tak?a to drugie nie znalazlam w moim slowniku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie na granicy nikt juz nie wbija pieczatek. Czesto nawet nie zajrza do paszportu. Po domach tez nikt nie chodzi i nie sprawdza kto i jak dlugo tam mieszka. teoretycznie nikt tego nie sprawdzi. Ale slyszalam o zyczliwych znajomych, ktorzy czasem potrafia doniesc na policje i wtedy robi sie ciekawie. Co do zameldowania. To nie jest taka prosta sprawa. Nie mozna sie od tak zameldowac w Niemczech. Po 1 trzeba miec tutaj ubezpiczenie. I to nie takie turystyczne z Polski. Trzeba byc ubezpieczonym w tutejszej kasie chorych. Po 2 trzeba miec zrodlo dochodow. Jak zapisujecie sie do VHS to niczego nie wymagaja. Chyba, ze chcecie robic kurs integracyjny wtedy trzeba okazac sie zameldowaniem. A jesli tylko zwykly kurs to wypelnia sie taka mala karte zgloszeniowa, na ktorej umieszcza sie imie, nazwisko, adres mozecie wpisac waszego chlopaka, nr konta (niekoniecznie trzeba podac). Maciej86 to nie topik dla Ciebie wiec sie nie wypowiadaj. Nastepnym razem przeczytaj tytul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic juz nie rozumie -to kto dostal zdjecia ode mnie? Kassy? madlen? sarra? Bo przeciez do was razem wysylalm i nic nie wrocilo mi spowrotem?! Co do bezrobotnych mamusiek--ja pracuje od kiedy jestem w Niemczech , a to jest od 10 lat i teraz mimo, z ejestem na wychowawczym to pracuje , a takze duzo dziewczyn tez pracuje z tej strony--nie rozumie wiec o co ci chlopcze chodzi? A teraz z innej beczki: Do lasek z okolic Stuttgart::: znajomej syn lat 20-pare szuka mieszkania w okolicach Böblingen, Sindelfingen(tam pracuje). Najlepiej jeden pokoj , gora dwa i ponizej 500EURO Warm. Czy ktoras z was wie moze cos? Bo patrzyl tylko w internecie i gazecie -ale tam nic nie ma! Z gory dzieki za wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie potrzebuje tu sprzatac , bo skonczylam tu Ausbildung( wiec umie tez jezyk) ale nawet gdybym miala sprzatac , to zadna praca nie hanbi ---lepiej sprzatac niz siedzien na socjalu. to na tyle . Jesli chodzi o ciebie ,to zakanczam tym wpisem konwersacje z toba i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maciej-
najpierw buczysz , ze nie pracujemy , teraz buczysz , ze pracujemy zaciezko ---to jaki snens miala miec twoja wypowiedz--pewnie sam nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwie sie, ze marnujecie czas na konwersacje z takim czlowiekiem. od razu widac, ze to jakis niezadowolony z siebie pesymista, ktory probuje przelac cale swoje niezadowolonie na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Dziewczyny, no az sie smiac chce co ten Typ tutaj wyprawia..... Michalku glupiutki......a ty jaka masz prace? Tak jak piszesz moze sam sprzatasz bo gdybys \"cos lepszego robil\" na co jak niektörzy mysla wiecej Inteligencji potrzeba to bys jako inteligentny czlowiek o zadnej pracy ani jednego zlego slöwka napisal. I jeszcze jedno glupi Michalku....masz dzieci?Wychowujesz je sam?Wiesz jak to jest?To jest bardzo ciezka i przyjemna praca przy ktörej nie idzie sie po 8 godzinach do domciu.Przy dzieciach pracuje sie 24 godzinki na dobe. Polki sa twoim zdaniem leniwe? A moze to Ty bardzo leniwy ....moze jeszcze nie zauwazyles? A moze zostawila ciebie jakas madra Kobietka bo stwierdzila ze masz ptasi rozumek i jestes tak zly ze pomyslales sobie \"tutaj moge sie wyzyc i poobrazac\". Wspulczuje tobie bardzo.jest mi przykro ze jestes az tak nieszczesliwy.Przyjaciöl szuka sie w inny spsöb.:D ANERKENNUNG = UZNANIE :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej ich hab Arbeit. Als Erziherin in Kindergarten. Bist du zufrieden? A so a gsoad. A ty dalej trzepiesz worki po cemencie na budowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja Kaczki lubie
Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim udało się w ciągu kilku miesięcy zrobić z kraju pośmiewisko - uznał rosyjski dziennik "Kommiersant", analizując sytuację polityczną w Polsce. Według gazety, "do wykazu dokumentów, które obowiązkowo powinien przedstawić kandydat na najwyższy urząd w państwie, warto dołączyć zaświadczenie od psychoanalityka". "Niech fachowiec potwierdzi, że kandydat nie cierpi na zadawnione kompleksy i fobie. Dlatego, że gdy wszystko to ujawni się po wyborach, koszty będą o wiele wyższe" - dodaje "Kommiersant". Dziennik wskazuje, że bracia Kaczyńscy "szli do władzy przede wszystkim po to, by przywrócić historyczną sprawiedliwość, a ściślej mówiąc - wyrównać rachunki z przeszłością, zarówno własną, jak i narodową". Odwołując się dalej do filmu Krzysztofa Zanussiego "Persona non grata", którego bohater - jak zauważa - "koniecznie chciał poznać prawdę" o przeszłości, "Kommiersant" konstatuje, iż "to, co w filmie staje się osobistą tragedią, w skali państwa przekształca się w farsę". "Kaczyńskim w ciągu kilku miesięcy udało się zrobić z kraju pośmiewisko" - ocenia gazeta, przypominając sprawę bezdomnego z warszawskiego Dworca Centralnego, który znieważył głowę państwa, oskarżenia wiceministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza pod adresem b. szefów dyplomacji oraz okoliczności odwołania przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego lipcowego spotkania z przywódcami Niemiec i Francji. "Wszystko to, podobnie jak skład rządzącej ultraprawicowo- ultralewicowej koalicji, można by uznać za kuriozum. Jednak agresywna retoryka pod adresem Niemiec, Unii Europejskiej i Rosji, gotowość do znacjonalizowania obiektów energetycznych, byle tylko nie dopuścić niechcianych inwestorów, pozytywny stosunek do kary śmierci i niepohamowane dążenie do demaskowania przyczajonych agentów - to już realna polityka" -zaznacza "Kommiersant". "Dyktuje ją niejasne rozumienie celów i nieprzemyślana strategia, lecz ogólne zakompleksienie, brak ufności we własne siły. Dla kraju, który uważany był za pioniera przemian i wzorzec pomyślnej transformacji, a który pretenduje do odgrywania znaczącej roli w UE, taki zwrot jest zadziwiający" - podkreśla gazeta. Jej zdaniem, "sami bracia Kaczyńscy zapewne odbierają to wszystko inaczej". "Wydaje im się, że Polska wreszcie zaprezentowała się jako samodzielne mocarstwo, które się nikomu nie przypochlebia, idzie własną drogą i broni niepodważalnych wartości moralnych" - pisze "Kommiersant". "Na temat braci można ironizować. Jednak czy w ich postępowaniu nie dostrzegamy własnego odbicia? Z naszymi ciągotami do »historycznego rewanżyzmu« (...), dążeniem do poszukiwania wrogów, (...) uczuciem, że »nie jesteśmy szanowani«, że ktoś próbuje pozbawić nas zasłużonej sławy i chwały"? - pyta dziennik. "Braciom Kaczyńskim warto się przyjrzeć po to, aby zapamiętać, jak bardzo śmiesznie to wszystko wygląda z boku" - konkluduje autor komentarza Fiodor Łukjanow, redaktor naczelny pisma "Rossija w głobalnoj politikie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria40
witam.do barbarag- jestem z gliwic.tutaj chociaz bezrobocie jest nieco mniejsze niz w innych regionach kraju to jednak zyje sie naprawde bardzo ciezko.na poprzedniej str Monika napisala mi ze ty takze myslisz o wyjezdzie z kraju...czy juz cos zrobilas w tym kierunku.pozdrawiam wszystkie mile forumowiczki.w Polsce pochmurno i deszczowo,politycy kloca sie o wladze ,a wakacje sie koncza...czyli nic wesolego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo Kassay a kreischen to krzyczec, jazgotac. Tak krzycza dziewczyna jak zobacza jakas gwiazde ekranu albo jazgocza hamulce. no no burzowo sie zrobilo nie tylko za oknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiają sobie dwie stare wiejskie kobieciny. - To co ta wasa wnucka dostała od tego Italijańca? - Łoj dostała, dostała! Mówiła, ze dostała Syfilis! - A co to takie? - Tego jesce nie wiem. Ale tak se myślem, ze to więkse niz Mercedes! - A to po jakiemu? - Bo wnucka mówiła ze jak to sie okaze prawda, to cała wieś sie na tym psejedzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Maciejku...ty tak denerwujesz.Myslisz ze jezeli masz Deutsche Staatsangehörigkeit ze ty lepszy jestes?Ty masz tylko niemieckie Papierki i nic wiecej.A jak Ty te dostales?przez Tatusia, mamusie babdzie:-)))????No powiedz jak. Maciejku wenn jeder an der Uni gehen würde dann würde keiner Klos sauber machen oder sich um Kinder kümmern.Dann würdest Du am Bahnhof stehen und in eine dreckige Schüssel pinckeln.Oder Du würdest deine Kinder nie in ein Kindergarten schicken können.Und auch ein Arzt braucht so was wie Kindergarten.Und wenn seine alte mutter Alzheimer bekommt dann braucht er vielleicht eine polnische Frau die seine Mutter waschen tut weil er selber kein Bock dazu hat. Also ....komm runter von deinem Hochen Roß.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×