Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

micka moja mala jest troche wiecej starsza.ona sie urodzila 14 06 2004.a gdzie ty wyczytalas inna date?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27.08] 13:11 janta Micka rodziłam 18 listopada 2004 sorry ale pomylilam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen no wlasnei sie dziwilam ze twoja juz taka duza i dlugie ma wlosy w porownaniu do mojej.HA!HA!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do majowej-m
przeciez swiadectwo maturalne mozesz przetlumaczyc w Polsce i to jest koszt rzedu 35-45zl za strone w zaleznosci od regionu! ja bym to dala zrobic w PL a nie w DE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, ten wpis nie jest nowy Monika bo ja go juz raz gdzies tutaj czytalam:-) 🌼 Micka ja niedostalam od ciebie zadnego zdjecia.Ani kawaöeczka:-(( Mam zdjecia od Moni.ka, Bremenka,Asia 80,Janta,Justys? Pozatym od nikogo innego.:-((Dlaczego???? 🌼 Monika ja bylam wczorj po Poludniu samochodem patrzec na te mieszkania.Ale wpasc niemoglam bo ja przeciez twojego Adresu niemam:-)) jest mozliwe ze mieszkasz w ulicy ktöra nazywa sie seitenweg?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam na pomysl ze \"nowym\" dziewczynom wysle stare fotki, bo skoro mnie wcale nie widzialy to obojetnie czy stare czy nowe a pozostalych prosze o cierpliwosc. Moze jak sie wkurze to sama pregram z aparatu na komp, jeszcze nie wiem jak to sie robi ale Polak potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen przepraszam, od Ciebie mam:-))) tez Monika ja patrzylam na to mieszkanie na tej Hanoversche str.hyba 58.To jest 3 pietrowy dom i tak jak powiedzialas on ma na parterze i na pierwszym pietrze wolne moeszkania ale obydwa sa 3 pokojowe. A o ktörej sie spotkamy w Srode?Przyniesiesz dzieciaczki ze soba:-)))????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni.ka a ten wyglad przez okno by mi sie bardzo podobal gdyby to 4 pokoje byly bo to wlasnie tak jak ja lubie jest ze po innej stronie slonko zachodzi i nic nie stoi przed oknem:D Naprawde szkoda.Moze kupie jutro A-Z i zobacze czy tam mieszkania sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotki juz poszly, ale nie wszyscy maja adresy pod nickiem. Wieczorem powalcze z kompem. U nas leje. Wlasnie jest krotka przerwa moze uda mi sie potrenowac. Za 2 tygodnie starujemy na 11 km. Na wyniki nie mam co liczyc ale nie chce pasc na trasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wyslalam fotki do: usmieszka80, madlen 21, Sarra, Kassay, Mo.nika, micka, bremenka, Barbarag, i belaiza. Fotki dostalam od: Kassay, usmieszka80, micka i bremenka. Mo.nika widzialam na likach, ktore podala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys ale ja nie mam Twojego maila a moze mam w poczcie cholerka ja juz nie wiem. Jak mam Fotki od Ciebie to i maila powinnam miec. No to Ci wysle :P ale zakrecona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi dziewczyny! sara.moja rodzinka zaplacila mi ten kurs przygotowawczy! skladal sie on z 2 czesci! kazda kosztowala ok.130 euro.gdyby nie ten kurs nie mialabym w ogole pojecia jak ten egz.wyglada! a tak nauczycielka omowila z nami cala ksiazke,dala duzo kopii,mase slownictwa itd! ten egzamin jest trudny bo na poziomie dsh z tym ze nie ma typowych zadan gramatycznych! i dzieki bogu! :) a ta ksiazka to -TRAINING DAF- MATERIAL ZUR PRÜFUNGSVORBEREITUNG AUTORZY-KNIFFKA & GUTZAT cena-16.95 tylko uwazaj zeby nie wcisnneli co starego wydania! ze mna tak zrobili i musialam wymieniac! w nowym sa 2 CD do Hörverstehen! :) ps. nie wszystkie unis uznaja tlumaczenie od polskiego tluamacza przysieglego! tu w flensburgu niby uznaja ale jak pisalam do uni bonn to tylko w niemczech tlumaczone zostanie uznane! buzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarra.....
majowka-M🌻tak to prawda Unie chca miec tlumaczenia tylko niemieckiego przysieglego tlumacza , a to kosztuje... Ile czas trwa Twoj kurs? Trzymam kciuki za egzamin:) Napisz mi prosze , jak poszedl Ci ten egzamin na E-Mail , bo na forum moge przeoczyc! mann.007@onet.eu :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej znow poruszacie temat zdjec, ja wielu nie dostalam :( np. od bealiza, sarra, barbarag... :( - przeslijcie mi :) adres pod nickiem majowka - pytala sie o tlumaczenia swiadectw. ja studiowalam w DE, na moim Uni Tübingen, chcieli tlumaczenie matury i nie musial to byc niemiecki tlumacz przysiegly.tlumaczylam dokumenty w Polsce dwa lata temu i naprawde nikomu to nie przeszkadzalo.najlepiej gdybys sie dowiedziala na wlasnym uniwerku jak do tego podchodza. ja robilam dsh-prüfung, wtedy jeszcze nie musialam placic za egzamin, tylko za kurs przygotowawczy. od przyszlego sommersemester w BW beda oplaty 500euro za semestr :( i w wielu innych tez maja wprowadzic. wiec warto sie wczesniej wszystkiego dowiedziec na moim uni jest BERATUNGSSTELLE dla obcokrajowcow, mysle ze na innych tez. Jesli amsz jakies pytania to smailo pytaj :) w miare mozliwoscie odpowiem :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pare pytanek: 1.czy dsh jest trudny? 2.czy starczy jak mam ten daf zdany? 3. czy to w gole mozliwe pracowac i studiowac? 4.czy bachelor jest dla wszastkich? 5.jak wyglada dsh,naprawde jest taki straszny jak sie slyszy?:( 6.jak sie za to cale zalatwianie studiow zabrac8i kiedy) zeby moc od pazd.2007 zaczac? boz,po co oni wprowadzaja oplaty za studia,wtedy to juz w ogole bedzie ciezko:( dziekuje ze wszystkie info! buzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.czy dsh jest trudny? - oj bylam strasznie wystrasziona wtedy, bo oczywiscie ze slyszalam te opinie, ale chodzilam na kurs przygotowawczy i zdalam dobrze - bo nie musialam isc na ustny :) 2.czy starczy jak mam ten daf zdany? - z tego co wiem, u nas daf jest uznawany i w takiej systuacji nie trzeba robic dsh, rownowazne byly tez Kleine SprachDiplom i GrosseSD 3. czy to w gole mozliwe pracowac i studiowac - ja nie musialam (juz nie studiuje) ale znam osoby ktore sobie radza, pracuja za 400euro na miesiac albo przez wakacje normalnie Vollzeit i tez sobie swietnie radza, wszystko zalezy czy ta prace znajdziesz tam gdzie chcesz studiowac... 4.czy bachelor jest dla wszastkich? - tego do konca nie wiem, ale to zalezy od kierunku, u nas nie wszystki mozna bylo robic na Bachelor, na wizycie informacyjnej w Beratungsstelle dostalam caly wykaz kierunkow z mozliwymi Abschlussa-mi 5.jak wyglada dsh,naprawde jest taki straszny jak sie slyszy? - ja pisalam jeszcze stary dsh, bo w zeszlym roku zostal zreformowany, byly 4czesci: Hörtext -60Min; Grammatik-45Min; Lesetext-60Min; wlasny tekst na podany przez nich temat-45min. nie bylo zle, na kursie cwiczy sie wszystkie umiejetnosci ktore sa potrzebne na egzaminie :) Ja uczylam sie niem w szkole sredniej 4lata i 3 lata na studiach (-ale to w sumie nie bylo nic nowego i super poziom :() potem rok jako aupair, ale nie mialam bardzo intensywnego kontaktu bo co drugi tydzien bylam u mojego chlopaka. 6.jak sie za to cale zalatwianie studiow zabrac - radze najpierw wizyte w tej Beratungsstelle, musisz miec tlumaczenie swiadectwa maturalnego, wypelniony wniosek; jak juz im to oddalam i oni to obrobili bylo zalatwianie Krankenkasse; kiedys trzeba bylo pojsc do AUsländeramtu po wize umozliwiajaca studiowanie, ale nie wiem jak to jest teraz :( 8i kiedy) zeby moc od pazd.2007 zaczac? - zeby moc zaczac studiowac od pazd. musialabys zlozyc papiery do 15 lipca, jesli to kierunek Numerus Clausus - to juz od poczatku czerwca wszystko co pisalam dotyczy Uni Tübingen, moze pokrywac z innymi uni, ale nie musi stad radze pojsc do Beratungsstelle!!! :) zajrzyj tu: http://www.dsh.de.hm/ i http://web.uni-frankfurt.de/studienkolleg/dsh/Seite1_DSH.htm - znajdziesz przyklady dsh i inne wazne informacje Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- mala poprawka bo mozesz cos zle zrozumiec 5.jak wyglada dsh,naprawde jest taki straszny jak sie slyszy? Ja uczylam sie niem w szkole sredniej 4lata (dosc dobry poziom :)) i 3 lata na studiach w PL (-ale to w sumie nie bylo nic nowego i zaden super poziom- tylko sie uwstecznilam, niestety) potem rok jako aupair, ale nie mialam bardzo intensywnego kontaktu bo co drugi tydzien i kazdy weekend bylam u mojego chlopaka. :) Ale chcialam sie nauczyc jezyka i bardzo chcialam zdac! CWiczylam duzo gramatyki, przerobilam cala gramytyke z ksiazki Dreyer, Schmidt, czytalam gazety, probowalam sama pisac Kassay - Ty chyba masz najwieksza kolekcje zdjec kafeteriuszek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki:) Ja chcialam powiedziec ze bedzie mnie teraz tutaj mniej , z dwoch powodow.Pierwszy to taki te malzonek ma urlop i musze sie teraz kompem dzielic:) A drugi to taki ze......nie powiem:) Straaaaasznie mnie korci zeby Wam powiedziec ale nie chce zapeszac.:) Iwona, ja zamowilam Natalce tornister doo szkoly w quelle, i wlasnie w srode maja go przywiezc.Kurcze gdyby , przywiezli z rana, to nie ma sprawy spotkac sie w srode.Ale termin maja do 18:00.I jak przywioza na ostatni gwizdek no to bez sensu tak pozno sie spotykac.Jesli to nie problem dla Was , to ja bym prosila o czwartek.I wtedy juz chocby sie palilo i walilo nie odwolam:) Aha , a co do dzieci to wezme tylko Kube.Dwojka zostanie w domu.W koncu mam isc na kawke po polsku , relaksowac sie a nie dziecmi sie zajmowac.A moje sa strasznie upierdliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka--dzieki za te info! kochana jestes!!! ja chyba musze przestac panikowac,zaczac sie uczyc i myslec pozytywnie ! momentami lapie dola(zycie operki) ze to cale siedzenie tu nie ma sensu:( ale chyba warto wziac sie w garsc i uczyc,moze cos za rok z tego bedzie.:) co ty studiowalas? ciezko bylo? co polecilabys ? ja myslalam o goeografiia,ale juz sama nie wiem. ps.polacy nie moge robic ausbildung w DE no nie? ktos pisal na forum ze mozna i sie dziwilam! buzka i do pozniej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni.ka w czwartek tez jest okay tylko chcialabym jakas godzinke wiedziec kiedy Tobie najlepiej pasuje.jezeli Bremenka(Kasia) tez moze to fajnie. A Ty mnie niczym nie mozesz zapeszyc:D.jak ciebie korci to powiedz. A co do Kawki po polsku....ja to juz sie do normalnej niemieckiej tak przyzwyczailam ze obawiam sie ze moze zapomnialam jat ta polska idzie.Wsypuje sie kawe poprostu do szklanki i zalewa woda co?A ja mam tylko 2 do kawy bo pije zawsze z kubka:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszko ja teraz stare fotki wysylalam wydaje mi sie ze Ty je juz dawno masz Ja mam pokoik na Tlenie nazywa sie u Belaizy, serdecznie zapraszam, mozemy sie tam spotykac na pogaduchy w wiekszym gronie. Ide siekapac a potem sprobuje wgrac nowe fotki. I bede w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowka - nie ma sprawy :) fajnie ze moglam Ci choc troche pomoc, ale w sprawie studiow wiele sie zmienia i w roznych landach przepisy sa rozne, wiec najlepiej pytac u zrodla czyli na UNI :) ja studiowalam erziehungswissenschaft (pedagogika) i przerwalam bo to nie to, nie dla mnie, jezyk na uczelni odbiega od jezyka \"powszedniego\", nie podobal mi sie kierunek, to byla niestety pomylka i duza strata czasu... :( chcialabym robic ausbildung ale jest ciezko z dostaniem sie (przynajmniej w moim przypadku... :(). ja moglabym to robic, bo mam pozwolenie na prace - jestem mezatka, moj maz ma niem paszport. a czy osoby jak Ty - nie wiem. mlodym Niemcom ciezko znalezc miejsce praktyki, wiec PODEJRZEWAM ze obcokrajowcom bez prawa pobytu i prawa do pracy nie mozna tego robic ALE NA 100% NIE WIEM - to najlepiej dowiedziec sie w Arbeitsamt - geografia - to b.ciekawy kierunek -przynajmniej dla mnie, ale to raczej kierunek nauczycielski i nie wiele z ty mozna rozpoczac. Jesli studiowalabys na Magiseter, musialbys wybrac conajmniej dwa przedmioty= 2 Hauptfächer lub 1 Hauptfach i 2 Nebenfächer jesli zdecydowalabys sie na Diplomgang - tylko jeden kierunek - ja tak mialam - tylko i wylacznie Pedagogika dlugo juz jestes aupair? gdzie jestes?? rodzinka w miare OK?? - napisz cos o tym :) ja mialam swietna rodzine. kolezanki siostrze zalatwilam tam prace zaraz po mnie. wszystkie formalnosci zalatwialam bezposrednio przez niemieckie biuroo vij, ktore jest w wielu miastach. bylam bardzo zadowolona Musze uciekac juz! Papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny no to jutro bedziemy mialy okragla cyferke.a moze jeszcze dzis jak sie rozpiszecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×