Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Egipt Jeśli choroba rozpoczęła się w czasie wypoczynkowego, a wcześniej pracownica złożyła wniosek o wychowawczy to moim zdaniem niewykorzystana część wypoczynkowego z powodu choroby pozostaje do wykorzystania, a wychowawczy zaczyna się od dnia, który określono jako rozpoczęcie wychowawczego. Wg mnie w kwestii terminów wychowawczego nic się nie zmienia. Zobacz sobie art. 12 ustawy z 25-06-1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa WWW.sejm.gov.pl 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Dziękuję za odpowiedź Jeśli nie ma żadnego pełnego wynagrodzenia z ostatnich 12 m-cy, to albo kwota z umowy o pracę, albo na podstawie wynagrodzenia osoby zatrudnionej na podobnym stanowisku w Twoim zakładzie pracy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Loraaaaaaaaaaaaaaa 1/12 za każdy miesiąc 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 dziękuję za odpowiedź Tzw „becikowe”, o którym było tak głośno to: 1 1000 bez względu na dochody 2 1000 dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 studiujaca A z jakiego tytułu, nie wiem o co pytasz? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo dziękuję za odpowiedź
Wioletto dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka - jakie warunki muszę spełnić by go otrzymać i gdzie się o niego starać? pozdrawiam Marzena*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga25.//
mieszkam na Tarchominie,jestem samotną matką. Zarabiam na rękę około 1250 zł( podstawy 1000 plus premia). Czy mam szanse na jakąś zapomogę dla mnie i dla dziecka?Termin porodu mam na początek grudnia.nie mam pojęcia gdzie mam się udac, z jakim zaświadczeniem i do kogo... Dziekuję z góry za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 bardzo dziękuję za odpowiedź http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=6&news_id=295 http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=796/#2 http://www.zus.pl/swiadcze/zas005.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Inga25.// http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=796/#2 jeśli masz na myśli zasiłek rodzinny i jego dodatki to (jeśli to Twoje pierwsze dziecko) nie bardzo, granica dochodu jest 504zł, przysługiwałby Ci jedynie w sytuacji, gdy pójdziesz na wychowawczy, wtedy Twój dochód jest utracony. Jeśli masz na myśli cos z pomocy społecznej to musisz się dowiedzieć u siebie w urzędzie, niestety nie wiem jak to jest, poza tym pewna część pomocy przyznawana jest indywidualnie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko....
Kochana Wioletto dostalam z ZUSu takie pismo:...........przesyla druk ZUS ZLA:Seriai AO Nr 514879 niezdolnosc do pracy od 09.07 do 03.08 celem dokonania koretky: w pkt 10 wpisano 25 winno byc 26 Po dokonaniu korekty j/w prosze o zwrot do...............celem naliczenia i wyplaty zasilku chorobowego za wyzej wymieniony okres Nie ma tutaj daty do kiedy mam to zlozyc Ja dostalam to pismo wczoraj czyli18.08 Z ginekologiem jestem umowiona za czwartek 24.08 Czy wystarczy jak wtedy wezme od niego korekte czy mam isc odrazu Jakie beda konsekwencje jesli bym sie spoznila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loraaaaaaaaaaaaa
sorry, ale nie zrozumialam tego... 1/12... jeden dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 sloneczko.... Prawidłowe zwolnienie ma wpływ na termin wypłaty zasilku chorobowego, jeśli jest to możliwe lepiej jak najwcześniej dostarczyć. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 loraaaaaaaaaaaaa Kude blaszka, bo wcale nie czytasz co piszę, 1/12 za MIESIąC tj wymiar roczny urlopu 20 lub 26 dni, tak więc za miesiąc przy 20 -2 dni przy 26 -3 dni nie znaczy to jednak, że w roku otrzymasz w sumie przy mniejszym wymiarze 24, przy większym 36 dni, dlatego piszę 1/12 (ułamek zwykły), jako iloraz miesięcznych wyliczeń, wymiar nie może być wyższy niż 20 lub 26 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko....
Wioletto dziekuje bardzo :-) Niestety nie dam rady wczesniej bo moj lekarz nie jest z mojej miejscowosci:-) Mam jeszcze pytanie czy to wplynie na wysokosc wyplaconych mi pieniedzy?? czy tylko na czas ich wyplaty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PYTAM Z CIEKAWOŚCI
DZIEŃ DOBRY, JAK TO JEST ZE STUDENTKAMI (ZAREJESTROWANE W PUP) KTÓRE ZAJDĄ W CIĄŻĘ?? CZY NALEŻY IM SIĘ JAKIŚ ZASIŁEK NA DZIECKO? JEŚLI TAK TO PRZEZ JAKI OKRES I ILE?? BARDZO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDŹ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PYTAM Z CIEKAWOŚCI
CHODZI MI OCZYWIŚCIE O STUDENTKI W TRYBIE ZAOCZNYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
sloneczko.... Wg mnie, jedynie na czas wypłaty PYTAM Z CIEKAWOŚCI Rodzinny (jeśli spełnione warunki dochodowe)43zł/m-c, tzw becikowe 1000 + 1000 jednorazowo - wielkorotnie poruszany temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo chętnie skorzystam jeśli można?Jestem na zwolnieniu lekarskim prawie od początku ciąży a termin mam planowany na 12.10.2006.Zatrudniona jestem we firmie na 1/2 etatu czy w związku z tym mam prawo do urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego zaznaczając,że umowa moja wygasa ostatniego grudnia2006.????Czy mój pracodawca jest zoobowiązany do przedłużenia mi umowy o pracę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Mas zprawo do macierzyńskiego i wychowawczego, ale tylko do czasu zakończenia umowy, nie dłużej. Umowa zostaje przedłuzona jedynie w przypadku gdyby rozwiązywała się przed porodem - wtedy do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko....
Wioletto dziekuje:-) i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Mam ytanie jestem w tej chwili w ciazy przebywam na zwolnieniu lekarskim od 6ty ciazy bo mam problemy z jedna nerka i zle sie czuje. jak to bedzie wygladalo jak przekrocze 6miesiecy chorowania, co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza26/..
Jestem zatrudniona na stałe w budżetówce. Zastanawiam się jak to jest ze zwolnieniami lekarskimi.Słyszałam, że od 6 czy 7 m-ca jeżeli sie bierze zwolnienie od ginekologa to wlicza się to w mój macierzyński.Troche mnie to załamało, bo nie wyobrazam sobie pracowac w 8 miesiącu, ale tez nie wyobrazam sobie żeby zabrano mi miesiąc z i tak krótkiego urlopu macierzyńskiego. apropo:ile trwa urlop macierzyński?Jak zrobic, żeby mieć w czasie ciązy normalne zwolnienie ktore mi nie zabierze żadnego dnia z mojego macierzyńskiego? Dziekuję serdecznie za odpowiedz i swoja drogą, to naprawde super miłe z Twojej strony, że jestes taka zyczliwa i pomagasz wszystkim kobietom z tego forum.Mozna zacząć wierzyć w ludzi, jak się widzi taką życzliwą osobę która bezinteresownie pomaga innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cię Wioletta 🖐️ Ja zupełnie z innej beczki! Powiedz jak chowa Ci się Twoje maleństwo? Noce przesypia?Jak radzisz sobie z obowiązkami macierzyńskimi?Przypuszczam,że to Twoje pierwsze dzieciątko chyba,że się mylę. Ja również w imieniu wszystkich serdecznie Ci dziękuję za cenne informacje jakie kiedyś mi udzieliłaś i pomoc! POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie!! Chciałabym się dowiedzieć jak będę miała liczone chorobowe. Otóż jestem zatrudniona od 12 czerwca 2006r. Wcześniej miałam własną działalnośc przez 1,5 roku, 1 rok bezrobotnego i kilka umów zlecenie na małe kwoty. Obecna Umowe mam na 3 lata. Teraz tj. od 15.08 poszłam na L4 (zagrożenie przedwczesnym porodem). Zwolnienie mam do 13.09. ale lekarz powiedział że wątpi w to abym w takim stanie mogła wrócić do pracy. Umowe mam na 899,10 zł brutto. (nieoficjalnie dostawałam 1000 na rękę). Jak będzie wyglądała moja pensja i zasiłek. Bardzo proszę o odpowiedź. Jeśli będą to bardzo małe pieniądze to będe musiała wrócić do pracy niezależnie od tego jak będe sie czuła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weretka
Witam Cię Wioletto. Do 31 sierpnia mam urlop wychowawczy i umowę. Obecnie jestem w 6 miesiącu ciąży. Czy od 1 września mogę iść na zwolnienie lekarskie, czy muszę chociaż na 1 dzień wrócić do pracy? Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Aniula82 Możesz starać się świadczenie rehabilitacyjne http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm Przeczytaj uważnie objaśnienia do druku. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Iza26/.. Już była o tym mowa. Moim zdaniem nie powinno tak być, i wg mnie należałoby się każdorazowo bronić swojego. Zasiłek macierzyński, jest za okres urlopu macierzyńskiego. Tak więc najpierw urlop, a potem zasilek. Jeśli nie ma urlopu macierzyńskiego nie powinno być przerwane zwolnienie chorobowe. 16 tygodni przy pierwszym porodzie, 18 przy kolejnym, więcej przy bliźniakach (lub więcej) 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kroliczekm Dziękuję, dobrze. Moje pierwsze dzieciątko ma 5 lat (córka) i jest bardzo opiekuńcza w/c braciszka. Powiem nieskromnie, że z obowiązkami radzę sobie dobrze. Przy drugim dziecku bardzo ważne jest nie dać odczuć pierwszemu, że jest zepchnięte na drugi plan i chyba udaje mi się na razie. Maluch dobrze śpi, mało płacze (w zasadzie prawie wcale). Jeśli jest mu coś źle upomina się głosnym „mruczeniem”. Do macierzyństwa trzeba podejść, w miarę mozliwości ze spokojem i opanowaniem, dlej wszytsko się jakoś składa. Dzieci to nasz największy skarb. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 olaaa Podstawą będzie kwota 899,10, pieniążki będą porównywalnie tj do tych oficjalnych, czyli około 600zł do ręki. Witam serdecznie!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 weretka Wg mnie możesz. Wyjątkiem (baz zasiłku), jest okres przebywania na wychowawczym. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszukująca odpowiedzi
Wioletta- mam pytanie. Widzę, że jesteś bardzo kompetentna i rzeczowow odpowiadasz na pytania więc i ja mam do Ciebie pytania. 4 miesiące temu urodziłam dziecko, więc lada moment kończy mi się macierzyński. Myślimy z mężem o wychowawczym, ale kasowo to wychodzi gorzej dlatego też proszę napisz czy przysługuje nam zasiłek oraz dodatki z tyt opieki nad dzieckiem w przypadku pozostania na wychowawczym. Mój mąż ma wynagrodzenie 1350 brutto, ja natomiast netto 2300. Nie rozliczamy się wspólnie jeszcze. Czy przysługują nam jakieś dodatki? mamy jedno dziecko. z góry dziękuję Ci za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weretka
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Poszukująca odpowiedzi Jesli Ty pójdziesz na wychowawczy, to bedzie Wam się należało rodzinne, bo wtedy Twój dochód bedzie utracony, liczy się tylko męża, jego wynagrdozenie to około 900 netto/3 = mniej niż granica dochodu do rodzinnego tj 500 z hakiem. Kowty: rodzinne 43zł/m-c dodatek z tytułu przebywnaia na urlopie wychowawczym 400zł/m-c jednorazowo dodatek z tytułu urodzenia dziecka 1 000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz przeczytałam że mi odpisałaś na moje pytanie bardzo dziękuję pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna27
Wiolettko mam takie pytanie. Wiem że aby przedłużono kobiecie umowe o pracę musi miec skończony 3 miesiąc ciąży. A orientujesz się może od kiedy liczony jest pierwszy tydzień ciąży? I czy chodzi tu o 12 tygodni ciąży? Jej bo ja sie chyba nie załapie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka.202
Mam pytanie. byłam zatrudniona na pełen etat na umowę o pracę z min. wynagrdzeniem tj.899.1. Złożyłam w pierwszym miesiącu pracy wypowiedzenie. Mam przepracowany cały miesiąc. Czy w związku z tym, że nie miałam urlopu w tym miesiącu, przysługuje mi jakiś ekwiwalent za niewykorzystany urlop?? mój pracodawca twierdzi że nie. ile wyniósłby on?? dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Martyna27 Tygodnie liczy sie tak jak lekarz Miesiąc=28 dni ewka.202 A to jest pierwsza praca? Dokładnie jakie daty zatrudnienia? Jaki masz staż w ogóle, jakie wykształcenie (chodzi mi o te 10 lat do urlopu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm myslam ze przy staraniu sie o zasilek wychowawczy bierze sie pod uwage dochody obojga rodziców z poprzedniego roku. Myle sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×