Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 evina W ciąży zasiłek płatny 100%. Na wychowawczym zasiłek nie jest płatny. Nie ma znaczenia ile się pracuje po wychowawczym, w przypadku niezdolności do pracy z powodu choroby zasiłek przysługuje od razu. http://www.zus.pl/swiadcze/zas008.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 dziekuje slicznie z gory za po Z tego co rozumiem dochód się zmienił, jeśli tak, to takie zaświadczenie jest jak najbardziej wskazane. W przypadku wychowawczego to Twój dochód jest wtedy utracony (jeśli w czasie wychowawczego nie pracujesz) i wtedy liczą się dochody jedynie męża. O becikowe możesz się starać w ciągu roku od urodzenia dzecka, tak więc możesz przy składaniu o wychowawczy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Aisata Nie musisz ukrywać, nie ma znaczenia w którym miesiącu jesteś WYPOWIEDZIEĆ CI UMOWY NIE MOŻNA. Sprzeczne informacje polegają na tym, że gdyby umowa byłaby do końca października 2006, czyli sama z siebie rozwiązuje się koniec października, a Ty jesteś w pierwszym miesiącu (w każdym razie poniżej 3 m-cy) to pracodawca nie musi Ci jej przedłużyć, ale jeśli jesteś teraz np w 5 miesiącu a umowa do końca października, to pracodawca musi Ci ją przedłużyć do dnia porodu. Mam nadzieję, że czaisz o co mi chodzi, niestety strasznie pogmatwane. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Muszelka1 Wszystko zależy od tego, czy masz płaconą składkę na ubezpieczenie chorobowe, od umowy zlecenie jest ona dobrowolna. Jeśli tak to patrz jak niżej: http://www.zus.pl/swiadcze/zas008.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm UWAGA Nie mylić pojęć, urlop macierzyński to dni wolne, a Tobie najwyżej może się należeć kasa tj zasiłek macierzyński. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Caroline_22 Wyjaśniałam wyżej (Aisata) – nie można Cię zwolnić. Będzie Ci przysługiwał macierzyński, linki jak wyżej. Jeśli umowa nie zostanie przedłużona, to wychowawczy niestety nie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evina
Wioletko, bardzo dziękuję za odpowiedz. Nie wiem jednak czy dobrze zrozumialam. Czyli moge zajsć w ciążę na wychowawczym i od samego początku jak tylko będę miec L4 będę otrzymywać zasiłek chorobowy? Czy żeby taki zasiłek otrzymać muszę chociaż na 1 dzień wrócić do pracy? Przepraszam że tak Cię męczę ale chcę mieć pewność. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata blizniaków
Witam Mam pare pytań ,za odpowiedzi bede bardzo wdzieczny:) Jestem zielony,co do tych becikowych,macierzynskich...itd.itp... otóz,w kwietniu spodziewamy sie z dziewczyna blizniakow:) Moja dziewczyna pracuje od wrzesnia Ja niestety,nie Jak to jest,kiedy moja dziewczyna moze isc juz na chorobowy ? Ile bedzie jej przysługiwało macierzynskiego Ile wychowawczego ? Przez ile dni? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata blizniaków
no i jak to jest z tym becikowym ? Ile nam przysługuje 2000 czy 4000 ? Moja dziewczyna zarabia 900 zł Nie mamy jeszcze slubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ter
mam pytanie dotyczące wydłużonego urlopu macierzyńskiego: w kwietniu 2006 urodziłam pierwsze dziecko, teraz jestem na wychowawczym do 30.11.2006. Czy będzie przysługiwało mi jeszcze dwa tygodnie macierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika-28
Wioletta! Bardzo dziekuję za odpowiedź!-szczerze mówiąc spodziewałam się innej odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika-28
Odpowiedz proszę mi jeszcze na takie pytanie!: Wzięłam rok wychowawczego i w czerwcu kończy mi się i pewnie wezmę jeszcze następny rok ale czy mam prawo do płatnego urlopu w zakładzie pracy? Jak to wygląda będąc na wychowawczym bo przecież nie odpoczywam teraz???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie ,być może tu już takie padło. Kobieta bezrobotna i w ciąży,mąż pracuje i na czysto mają 900-950 zł (oczywiscie bez opłaconych rachunków).Czy moga dostać jakiś zaśiłek jak ona urodzi?(nie chodzi o becikowe) tylko coś np z opieki lub z pośredniaka coś na wzór macierzyńskiego dziękuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata blizniakow
Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 evina Napisałam, że na wychowawczym nie jest płatny (dryga linijka poprzedniej wypowiedzi), jak skończy się wychowawczy jest płatny, nawet jeśli po wychowawczym nie przepracujesz ani jednego dnia. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 tata blizniaków Zatrudniona jest na umowę o pracę? http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm 2000 bez względu na dochód, 2000 jako dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Wychowawczy do 3 lat (nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 lat), z czego za 2 lata można się starać o dodatek do rodzinnego z tytułu przebywania na wychowawczym. A tak w ogóle to proponuję Ci poczytać trochę na ten temat, żebyś był mniej zielony :) :) :) 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ter Nie czaję, a z jakiej racji? Jeśli już wykorzystałaś macierzyński to jakie 2 tygodnie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 monika-28 Możesz jeszcze dopytać się, może ja się mylę, kto pyta nie błądzi. Chodzi Ci o urlop wypoczynkowy? : 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kangurek Jeśli tak, to raczej z opieki społecznej, ale z tego co wiem taka pomoc udzielana jest indywidulana, każda sytuacja jest rozpatrywana oddzielnie, więcej nie wiem. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ter
kilka dni temu sejm uchwalił wydłużenie url macierzyńskiego o dwa tyg zastanawiam się, czy to również będzie się obejmowało mnie: (w kwietniu 2006 urodziłam pierwsze dziecko, teraz jestem na wychowawczym do 30.11.2006)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika-28
Tak Wioletto! Chodzi mi o urlop wypoczynkowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata blizniakow
Zatrudniona jest na stałe...na czas nieokreślony pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ter
czekam na odp... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienia1971
Obecnie jestem w ciąży.Oboje z mężem pracujemy i mamy dochody. W marcu urodzi nam się drugie dziecko.Czy wtedy mój dochód też się liczy do zasiłku wychowawczego i rodzinnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ter Prawdę powiedziawszy, nie wiem co ustalono, w każdym razie zwykle nie ustala się przepisów działających wstecz, Ty wykorzystałaś już przysługujący Ci urlop, tak więc, wątpię w to, czy należało będzie Ci się coś jeszcze. Możesz śledzić tutaj http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html należy wyszukać kodeks pracy i aktu zmieniające (macierzyński jest w art.180 i ten art. musiałby być zmieniony) Na przyszłość proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź, mogę pomóc, ale jednocześnie nie deklaruję, że będę odpowiadała natychmiast, jak pojawi się pytanie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 monika-28 W roku, w którym idziesz na wychowawczy należy się pełny, wtedy, gdy wracawsz – proporcjonalnie do przepracowanego czasu. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 tata blizniakow Jest to najlepsza opcja. Jak juz sobie poczytasz i będziesz miał konkretne pytanie to pytaj. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 gienia1971 W momencie, gdy rozpoczyna Ci się wychowawczy, Twój dochód jest utracony, przy wyliczaniu granicy do zasiłku rodzinnego. Wychowawczy płatny jest to dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopiw wychowawczym. Warunkiem otrzymania dodatku wychowawczego jest spełnienie warunków niezbędnych do uzyskania zasiłku rodzinnego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika-28
Dziekuje bardzo! Czyli rozumiem ze gdy wydluze sobie urlop wychowawczy o nastepny rok, to nie nalezy mi sie platny urlop wypoczynkowy!!! W tym roku urodzilam dziecko i dostalam pieniazki za url. wypocz.W czerwcu konczy mi sie wychowawczy i wydluzam o nastepny rok i rozumiem,ze nie nalezy mi sie url.wypoczynkowy???? !!! A rząd sie dziwi,ze ludzie wyjezdzaja z Kraju! Jak tutaj nic się nie nalezy! Jakoś w innych Krajach potrafia zadbac o samotne matki z dziećmi i o rodziny! Socjal jest bardzo dobry!!!!!! Wstydzę się że tu jest moja Ojczyzna-BANDA ZŁODZIEI!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - czy lekarz ginekolog może wystawić zwolnienie lekarskie kobiecie w ciąży tylko do przewidywanego terminu porodu czy dłużej? Mam termin na 4 listopada, a lekarz wystawił mi wczoraj zwolnienie do 3 listopada, powiedział, że od 4 listopada (terminu porodu) juz nie może wystawic zwolnienia, że będzie już wtedy leciał urlop macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam takie pytanie obecnie jestem na zwolnieniu lakarskim od 09.09.2006 jestem w ciązy w 14 tc. Na zwolnieniu można być tylko 182 dni i co dalej ?? Czy można np.przerwać zwolenie i wrócić w styczniu na 2 tygodnie do pracy ( urlop wypoczynkowy) i potem dalej zacząć być na zwolnieniu lekarskim .... Prosze o poradę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam takie pytanie obecnie jestem na zwolnieniu lakarskim od 09.09.2006 jestem w ciązy w 14 tc. Na zwolnieniu można być tylko 182 dni i co dalej ?? Czy można np.przerwać zwolenie i wrócić w styczniu na 2 tygodnie do pracy ( urlop wypoczynkowy) i potem dalej zacząć być na zwolnieniu lekarskim .... Prosze o poradę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam bardzo pilne pytanie! oczywiście jak każda inna pisze ja również jestem w ciąży, ale nie planowałam jej jeko tako bo nic przez długi czas nie wychodziło. Cos się zablokowało .A teraz jestem ponad miesiąc już chyba w ciąży która bardzo mnie cieszy. niestety za 6 dni mam rozwiązanie umowy z nieco wyższą płacą(hehe tą minimalną oczywiście 640) potem przechodzę już na inną mniej dochodową do końca roku ale w tej samej firmie. z początku miałam wcale nic nie mówić szefowej o ciąży bo to takie naciągactwo w wielu formach jak piszą. czuję jednakże że mam nieco zagrożoną ciążę, mam plamienia, osłabienie...mam ochotę odmowić pracę w następnym roku gdyż boję się poronić. Jednakże boję się utracić wszelkich form pozwalających mi żyć . Czy naprawadę nie uzyskam z nikąd pomocy gdy skończę umowę? to moja 1 praca bardzo dobra kadra, szefowa a ja się wstydzę powiedzieć o ciąży. poradz mi szybko co robić? bym nie była bez niczego. czy państwo daje tylko becikowe a potem już nic? ach jaki paskudny jest rząd i polityka. czy mam iść szybciutko do lekarza i dostarczyć wniosek że jestem w ciąży? czy jeśli będąc na tej bardzo małej dochodowo pracy otrzymam póżniej też połowę psiego grosza-3oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 monika-28 Chyba jednak źle rozumiesz, w roku, w którym jesteś na wychowawczym (rok kiedy wracasz z urlopu) wymiar urlopu wypoczynkowego pomniejsza Ci się o okres wychowawczego. Jeśli w tym roku idziesz na wychowawczy masz pełny urlop za 2006, ale jeśli będziesz też nadal na wychowawczym w przyszłym roku, to za przyszły rok masz pomniejszony wypoczynkowy proporcjonalnie do okresu wychowawczego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Magda X Już pisałam na ten temat, wg mnie niesłusznie, szczególnie, że lekarze często nie chcą wystawiać zwolnień 2 tygodnie przed. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mysza26 już ten temat był dokładnie opisany, świadczenie rehabilitacyjne http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 edkafredka Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści, ale jeśli masz dobre szefostwo to może jakoś Ci pomogą. Na podstawie obowiązujących przepisów, jeśli teraz masz umowę na czas określony i właśnie Ci się kończy, a jesteś przed ukończeniem 3-go miesiąca ciąży to nawet jeśli dostarczysz zwolnienie, zaświadczenie – to i tak umowa nie musi Ci się przedłużyć, ewentualnie dobra wola pracodawcy. Jeśli nie będziesz miała umowy nie masz macierzyńskiego, a tym bardziej wychowawczego. Inne świadczenia z państwa? Pozostaje opieka społeczna, ale środki te chyba nie są przekazywane stale, jedynie w sytuacjach awaryjnych, wnioski rozpatrywane są indywidualnie. Tak prywatnie, to radziłabym Ci porozmawiać z szefostwem, znam przypadki (m.in. swój), że pracodawcy idą na rękę pracownikom w kwestii spraw związanych z rodzicielstwem. Aaaaaaaa jest jeszcze jedna opcja Zasiłek przysługuje jeśli niezdolność .......... http://www.zus.pl/swiadcze/zas008.htm ale wtedy tylko chorobowy. Jeśli umowa zostałaby przedłużona do dnia porodu, wtedy i macierzyński się należy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziekuje za odpowiedż na moje pytanie. Mam jeszcze jedno pytanie :Bardzo chciałabym wrócić do pracy w styczniu na 2 tygodnie ( gdyż w styczniu u mnie w pracy są zawsze podwyzki pensji) jak będe na chorobowym to pewnie nic nie dostanę . Czy pracownicy która jest na zwolnieniu lekarskim przysługują również bony pienięzne ( dostajemy je na każde swięta Bożego Narodzenia)?? Czy mogę przerwać przebywanie na zwolnieniu lekarskim , czy będę miała z tego podowu jakieś kłopoty w otrzymaniem wynagrodzenia ?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie naliczania płacy za L4 w okresie ciąży. Moja płaca zasadnicza to 2000 brutto ile netto należy mi się jeśli cały misiąc będę na zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że l4 w ciąży jest płatne 100% ale słyszałam że płacę netto nalicza się w tym wypadku inaczej i wychodzi mniej niż normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze nie w ciąży
i ja mam pytanie, nie jestem jeszcze w ciąży ale sie do niej przygotowuję...chciałabym się dowiedzieć czy pracując na 1/2 etatu będzie przysługiwał mi macieżyński i czy jest to z góry ustalona kwota?, czy becikowe to te 1000zł dla wszystkich jest dosłownie "dla wszystkich"???czy to zależy od gminy? a jak wyglada sprawa u kobiet uczących się i pracujących jako osoby uczące sie...czy coś w takiej syt przysługuje takowej kobiecie (umowa zlecenie, co miesiąc)...chyba nie bo nie sa odprowadzane składki zus:/ dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, jak załatwić zasiłek macierzyński - pracuję od 5 lat, przez ostatnie 3 miesiące byłam na L4, teraz jestem na macierzyńskim od 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super
że jest ktoś kto udziela takich porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×