Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 czarna aga Z tego co się orientuję, liczy się okres ubezpieczenia, czyli w sumie musi być ponad te 6 m-cy odprowadzana składka z tytułu tego ubezpieczenia. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sommaje
jestem w 3, 4tyg. ciazy bede w 4 jak skonczy sie umowa czy dostane maciezynski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Waldusia
Witam,jestem zatrudniona na produkcji gdzie obowiązuje 3 zmianowy system pracy,17 maja wracam do pracy po macierzyńskim i chciałabym zapytać czy muszę pracować na 2 zmiany-od 6-14 i 14-22? nie jest czasem tak,że przez okres 3 lat jestem objęta ochrona tak jak w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Waldusia
Witam,jestem zatrudniona na produkcji gdzie obowiązuje 3 zmianowy system pracy,17 maja wracam do pracy po macierzyńskim i chciałabym zapytać czy muszę pracować na 2 zmiany-od 6-14 i 14-22? nie jest czasem tak,że przez okres 3 lat jestem objęta ochrona tak jak w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Waldusia
Witam,jestem zatrudniona na produkcji gdzie obowiązuje 3 zmianowy system pracy,17 maja wracam do pracy po macierzyńskim i chciałabym zapytać czy muszę pracować na 2 zmiany-od 6-14 i 14-22? nie jest czasem tak,że przez okres 3 lat jestem objęta ochrona tak jak w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 sommaje 4 tygodniu? To niestety za mało, potrzebne 3 miesiące, żeby umowa została przedłużona do dnia porodu, a potem macierzyński 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Mama Waldusia Nie możesz być zatrudniana w porze nocnej, nie ma nic mowy o pracy zmianowej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia m
witam co trzeba zrobić by dostac zasiłek rodzinny??? czy to zależy od dochodu męża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia m
witam co trzeba zrobić by dostac zasiłek rodzinny??? czy to zależy od dochodu męża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia m
witam co trzeba zrobić by dostac zasiłek rodzinny??? czy to zależy od dochodu męża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna aga
dzwonilam do zus dowiedziałam sie tylko tyle ze zeby dostac ten zasilek musze miec placone skladki min 90 dni ale przez telefon to sie z nimi juz w ogole dogadac nie idzie w wtorek pojde osobiscie moze bede madrzejsza. bo jak bede miec oplacona skladke ostatnia w czerwcu a rodze w wrzesniu tu chyba to sie juz liczyc nie bedzie :/ pokrecone jest to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna aga
dzwonilam do zus dowiedziałam sie tylko tyle ze zeby dostac ten zasilek musze miec placone skladki min 90 dni ale przez telefon to sie z nimi juz w ogole dogadac nie idzie w wtorek pojde osobiscie moze bede madrzejsza. bo jak bede miec oplacona skladke ostatnia w czerwcu a rodze w wrzesniu tu chyba to sie juz liczyc nie bedzie :/ pokrecone jest to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pukiiiiiiii
mam pytanie. umowę o pracę miałam od 12.10 2009 do dnia porodu czyli 25.03 2010. Na urlopie macierzyńskim jestem od 24.03 br. Od 29.12 2009r byłam na L4. Do tej pory mój pracodawca nie przesłał dokumentów do ZUS-u aby mogli mi naliczyć zasiłek macierzyński. Dostarczyłam mu zaświadczenie ze szpitala jak również odpis skróconego aktu urodzenia dziecka. Czy może się mylę i ten zasiłek wcale mi się nie należy??? A może mogę załatwić to osobiście, tj. pójść z umową o pracę, wszystkimi paskami płac i świadectwem pracy do ZUS-u ??? Z moją byłą kierowniczką też trudno się dogadać dlatego pytam tutaj. Chciałabym w końcu dostać zaś z ZUS że jestem na macierzyńskim czyli ubezpieczona i żeby mi naliczyli wysokość zasiłku. będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pukiiiiiiii
mam pytanie. umowę o pracę miałam od 12.10 2009 do dnia porodu czyli 25.03 2010. Na urlopie macierzyńskim jestem od 24.03 br. Od 29.12 2009r byłam na L4. Do tej pory mój pracodawca nie przesłał dokumentów do ZUS-u aby mogli mi naliczyć zasiłek macierzyński. Dostarczyłam mu zaświadczenie ze szpitala jak również odpis skróconego aktu urodzenia dziecka. Czy może się mylę i ten zasiłek wcale mi się nie należy??? A może mogę załatwić to osobiście, tj. pójść z umową o pracę, wszystkimi paskami płac i świadectwem pracy do ZUS-u ??? Z moją byłą kierowniczką też trudno się dogadać dlatego pytam tutaj. Chciałabym w końcu dostać zaś z ZUS że jestem na macierzyńskim czyli ubezpieczona i żeby mi naliczyli wysokość zasiłku. będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pukiiiiiiii
mam pytanie. umowę o pracę miałam od 12.10 2009 do dnia porodu czyli 25.03 2010. Na urlopie macierzyńskim jestem od 24.03 br. Od 29.12 2009r byłam na L4. Do tej pory mój pracodawca nie przesłał dokumentów do ZUS-u aby mogli mi naliczyć zasiłek macierzyński. Dostarczyłam mu zaświadczenie ze szpitala jak również odpis skróconego aktu urodzenia dziecka. Czy może się mylę i ten zasiłek wcale mi się nie należy??? A może mogę załatwić to osobiście, tj. pójść z umową o pracę, wszystkimi paskami płac i świadectwem pracy do ZUS-u ??? Z moją byłą kierowniczką też trudno się dogadać dlatego pytam tutaj. Chciałabym w końcu dostać zaś z ZUS że jestem na macierzyńskim czyli ubezpieczona i żeby mi naliczyli wysokość zasiłku. będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaasssssaaaaasssss
witam może ktoś tu udzieli info jestem na stażu od 2 tyg na pół roku inny staż troskze,bo z projektu,ale niby takie same przepisy jak na normalnym,najgorsze jest to,ze ten projekt zacza sie juz w pazdzierniku 2 etapy mam za soba i 3 staz,a na staz czekalam az do teraz bardzo długo a zaszłam w ciąże,jakby to byl ten zwykly to bym zreztgnowala,ale ze z projektu to nie chce rezygnowac,bo za wczesniejsze etapy tez bym musiala zwracac,jestem chetna do pracy o ile zdrowie pozwoli,bo wiadomo dziecko najwazniejsze,bylam ostatno u lekarza i lekarz na razie pozwolil robic,ale niepokoja go moje bóle i twardnieje brzucha i mam sie oczedzac jak moge i powiedzial,ze jak dalej tak bedzie to da mi zwolnienie mam wyrac zwolnienie,albo zdrowie dziecka,od razu mówie przeciez zdrowie dzidziusia najwazniejsze,ale czy UP nie rozwiaze ze mna umowy?staz gdzie odbywam wiedza,ze jestem w ciazy ale problemow nie robia widza,ze chce pracowac,ale wiedza,ze w kazdej chwili moze cos sie zmienic. ale mi chodzi o UP głownie,bo czytam i czytam i sa rozne wersje i nie wiem co juz myslec jedni twierdza,ze nawet od pierwszego dnia do konca trwania stazu moge byc na zwolnieniu,inni zas,ze bedac na zwolnieniu UP roziwiaze ze mna umowe nawet gdy nieobecnosc bedzie usprawiedliwiona w moim przypadku zwolnienie l4 z powodu ciazy wiec moze ktos sie orjetuje jak to jest?? nawet jakby umowe ze mna rozwiazal to pol biedy nie zalezy mi na tym,aby kase im zabierac,tylko boje sie,ze bede musiala oddawac kase za to co zaplacili wczesniej jestem na siebie zla i na up tez,bo od pazdziernika do tej porysie ciagnelo,a w styczniu dowiedzialam sie o ciazy i kolo sie zamyka eh moze ktos mi pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pukiiiiiiii
ile czasu ma księgowa na wysłanie Z3 do ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez poprosze
od 29 01 2010 jestem na macierzynskim do 17 06 2010 potem chce wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy za 2009 rok czy za 2010 tez mi sie nalerzy urlop jesli tak to ile , i czy to prawda ze na wychowawczym pracodawca moze mnie zwolnic mam umowe do 2013.Jeszcze jedno jak napisac wniosek o urlop wychowawczy i czy pracodawca moze sie nie zgodzic i go nie udzielic ,wiem ze duzo tych pytan ale jestem poerwszy raz w takiej sytuacji prosze o odpowiedz.Mam w sumie 15 lat pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez poprosze
czy ktos tu zaglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aadikk
nikt, tylko wiatr hula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sommajka
witam, chce pobierac ten nedzny wychowawczy wtej chwili mi sie nalezy, ale moj maz wyjechal za granice i tam pracuje legalnie, czy jak nie zglosze ze on ma dochdy t dopatrza sie tego?? powiem ze wyjechal i niemam z nim kontaktu i zadnych dokumentow.. przejdzie to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minidecorr
Witam bardzo prosze o krotkie info. Prowadze swoja dzialalnosc gosp od wrzesnia 09 r. oplacam niski zus jestem w ciazy, chcialabym isc na zwolnienie czy i ile przysluguje mi zasilku??? Co potem tzn na macierzynskim??? Czy na zwolnieniu i macierzynskim nadal oplaca sie skladki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaGuziczka
Jestem 20letnią mamą, nadal się uczę i nie pracuję,ojciec dziecka też nie... dostaję zasiłek rodzinny. Czy mogę ubiegać się o jeszcze jakiś zasiłek, czy coś mi jeszcze przysługuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bizi
Witam od 12 maja jestem na zwolnieniu lekarskim gdyż jestem w ciąży, umowę na stałe mam od 01 kwietnia do 31 września, z czego wiem że zostaje ona automatycznie przedłużona do porodu, przed zajściem w ciąże pracowałam tam od 01.10.2009 do 31.03.2010 na umowe zlecenie/o dzieło. moj problem tkwi w tym,że pracodawca nie zamierza mi wypłacić pieniędzy za zwolnienie, dokumentów do zusu również nie dostarczył. Nie wiem już co mam z tym zrobić. do niego nic nie dociera. moje kolejne pytanie jest takie jaka będzie podstawa wypłacania pieniedzy przez zus, tzn chodzi mi o to jaka bedzie wysokosc tego swiadczenie, dodam ze pracuje na najnizszej krajowej 1317zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry . mam pytanko:) czy jesli place alimenty to pracodawca ma prawo mnie zwolnic? czy jest jakas linia obrony przed ewentualnym zwolenieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry . mam pytanko:) czy jesli place alimenty to pracodawca ma prawo mnie zwolnic? czy jest jakas linia obrony przed ewentualnym zwolenieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upodnoszegdstg
tf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzynka
Witam.Jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim bo mam skręconą nogę.No i trzy dni temu okazało się że jestem w ciąży czy mogę przejść na zwolnienie ciążowe???Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Zuzia
Hello! Już raz znalazłam tu pomoc, mam więc kolejne małe pytanko do ekspertek: Jestem na macierzyńskim do 1 października, złożyłam podanie o urlop wypoczynkowy zaległy i bieżący (który ma trwać do 25 listopada), żeby go wykorzystać przed wychowawczym (umowę mam na czas nieokreślony). I tu moje pytanie- czy już teraz mam się zacząć upominać o pieniądze za ten urlop, czy wypłata ich nastąpi dopiero po tym 25 listopada? Szef oczywiście słowem się w tej sprawie nie odezwał i na pewno sam się nie odezwie, więc to ja muszę zrobić "pierwszy krok":) Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×