Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iguana

Konflikt serologiczny-pytanie.

Polecane posty

Mam pytanie dot. konfliktu serologicznego - na pierwszej wizycie gin zapytał mnie o moją grupę krwi (wstyd, zapomniałam czy \"+\" czy \"-\"). Powiedział, żebym przy nast. wizycie miała tę grupę i być może będę musiała \"zmusić\" partnera, by podał swoją. (zmusić, gdyż nie odzywa się do mnie). Czy w takim razie istnieje możliwość, by wykluczyć konflikt tylko na podstawie mojej grupy? (A1B Rh+). Głupia jestem, nie dopytałam się, albo i źle coś zrozumiałam. Orientujecie się? Z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
na podstawie jednej grupy nie można okreslić, czy jest konflikt serologiczny. byłby wtedy, gdybyś ty miała Rh + a facer Rh - albo na odwrót, także trzeba znać obie grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, właśnie to wiem. Zdziwilo mnie tylko, że lekarz powiedział \"być może\" -tak, jakby nie było takiej konieczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konflikt może być wtedy, gdy matka ma Rh -, a ojciec Rh+ i dziecko odziedziczy dodatni antygen po ojcu. Zazwyczaj przy pierwszej ciąży wszystko jest w porządku, problemy mogą pojawić się przy kolejnych ciążach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdoosia -czyli jesli ja mam Rh +, wszystko jest teoretycznie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamień z serca! Choc dopytam się wszystkiego dokladnie na wizycie, ale naprawde, wielkie dzięki! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz dodatnią grupę krwi to jest ok - ja mam gorzej bo mam ujemną a mój partner dodatnią ale przy pierwszej ciąży konflikt serologiczny występuje baaardzo żadko. U mnie przeciwciał nieznaleziono. Jest ok :) ponieważ tu chodzi o grupę krwi matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc nie muszę już wyzdzwaniać do niego i błagać o łaskawą odpowiedź. To ulga, bo każdy taki kontakt to stres niewyobrażalny. Uspokoiłyście mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda konflikt serelogiczny jest tylko wtedy jak matka ma RH- a ojciec RH+ .Jeżeli Ty masz + to nawet jeżeli ojciec ma - to nie ma konfliktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam RH-
Maz ma Rh+ , mamy 2 zdrowych dzieci, nie zawsze konflikt wystepuje, dzieciaki maja oboje RH+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GDANSK
moja siostra zawsze miala Rh +, ale w trakcie ciazy zmienialo jej sie na - :O dziecko urodzilo sie na poczatku 7 miesiaca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Gdańsk
cóż ty tu wymyśliłaś. Jeśli miała rh + to nie ma sposobu na zmianę na minus. Nie wprowadzaj niepotrzebnie zamętu i nie wymyślaj jakich bzdurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala laleczka
wiesz wydaje mi sie, ze jednak jest to mozliwe... chociaz moze byc tez tak, ze przez cale zycie mysli sie, ze ma sie grpe krwi Rh+ a tak naprawde jest ona minusowa!! dlaczego sadzisz, ze jest to niemozliwe???? bo ja juz spotkalam sie z paroma takimi przypadkami!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co Wy... Ewidentnie mam Rh+. Jak to może się zmienić? Zdziczałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to..
Rh + zmienilo sie na Rh - , ludzie co wy za brednie opowiadacie ???? tego jeszcze w historii ludzkiej nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czynnik RH się nie zmienia, ale bywa źle oznaczony. Ja miałam oznacznaną grupę krwi po urodzeniu - A Rh(-). Tymczasem podczas badania krwi w ciąży okazało się, że mam Rh (+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może cię podmienili
? Przecież to jakieś bzdury piszecie. Oznaczyli plusowym i ewentualnie przetoczyli krew a pozniej, że się pomylili, bo było minusowe. Przecież to kryminał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie nie do konca zgodze, ze trzeba \"zmusic\" partnera do okazania sie swoja grupa krwi. Poza tym, jak madrze powiedzial moj lekarz - ginekolog nie moze wierzyc w 100% kazdej pacjentce, ze ojcem dziecka jest maz lub inny wskazywany przez nia mezczyzna... roznie to bywa w zyciu, wiec po to u kobiet z Rh\"-\" oznacza sie przeciwciala, zeby pozniej nie bylo tragedii... U mnie bylo tak - mam Rh \"-\", lekarza nie interesowalo, jaka grupe krwi ma moj maz - bo to nie jest najwazniejsze - kazdej ciezarnej z Rh \"-\" oznacza sie w ciazy tzw przeciwciala - i to jest miernik, czy wystapil konflikt serologizny, czy nie. Jesli wystapil - podaje sie cos tam w zastrzyku (nie pamietam juz), aby przy nastepnych ciazach nie bylo problemow... Tak jak ktos napisal - przy pierwszej ciazy konflikt nie wplywa na jej przebieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to nie wplywa
? syn znajomych moich rodziców jest niepełnosprawny z powodu konfliktu. jest pierwszym dzieckiem tej pary. drugi syn jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coz, znawca nie jestem, lekarz powiedzial mi, ze nie ma zbyt duzego znaczenia przy I ciazy - dopiero przy porodzie i kolejnych ciazach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby na pierwszą ciążę nie wpływa konflikt serol. jednak mam znajomą która poroniła własnie przez konflikt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale w przypadku autorki topiku konflikt nie występuję, więc dajcie już spokój, bo będzie się denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba ,że jakimś cudem mam Rh -, bo teraz widzę, nie mogę być niczego pewna. ;) Dośćtych stresów, jutro wizyta, dzięki dziewczyny! Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak wymagaja u Was lekarze i szpital przy przyjeciu na porodowke, ale w moim miescie, konieczny do kompletu badan i dokumentow jest swiezy wynik oznaczenia grupy krwi - maksymalnie sprzed roku - dwoch... Tylko taki uznaje sie za wazny. W oznaczeniu grupy krwi zdarzaja sie bledy - moj tata po prawie 50 latach zycia przekonal sie, ze gdy sie urodzil, zle oznaczono mu grupe krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zioleono mi
jezeli ty masz dodatnia grupe krwi to nie musisz znac grupy krwi partnera, bo konflikt jest wtedy gdy matka ma - , jesli masz+ jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem do konca jak to jest, nie znam sie na zagadnieniach zwiazanych z grupami krwi, ale miedzy mna a synkiem odkryto konflikt serologiczny w glownych grupach krwi - stad po porodzie szybko narastala u niego zoltaczka. Lekarze wyjasnili mi, ze jesli matka ma ujemny czynnik Rh, to dziecku ZAWSZE po porodzie bada sie grupe krwi, zeby zobaczyc czy nie ma konfliktu. Ja mam 0 Rh -, Synus okazalao sie, ze A Rh -, wiec tu tlem konfliktu byla roznica w grupach glownych krwi (u mnie 0, u niego A).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×