Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ja wiem

Zarobki w Niemczech...

Polecane posty

Gość paczka od krowy
pomoc socjalna dla Niemców faktycznie jest , pełno tu chodzi takich leniuchów , co nie chce im się pracować , bo dostają tej pomocy ponad 1000 euro , czyli tyle , na co niektórzy muszą cały miesiąc harować . Nie żyją ponad stan , ale obdarci też nie chodzą , sprzęty mają , ubrania też wcale nie takie najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOLF GTI
Przestan "socjal" to najgorsze co moze byc! ok jezeli ktos straci prace i jest na socjalu miesiac albo dwa to ok ale zeby to byl sposob na zycie tak jak dla wielu turasow polaczkow i innych Ausländrow to ja dziekuje juz bym wolal wrucic do polski i pracowac w biedronce na kasie za 500zl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1000 euro za nic?! No to faktycznie nie dziwie sie, ze niektorym nie chce sie pracowac bo..... po co. Przeciez to bardzo duzo pieniedzy a na czarno tez jeszcze mozna dorobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1980
"To co mnie jeszcze interesuje to ta slawetna pomoc socjalna w Niemczech. jak to jest, wystarczy nie miec pracy i panstwo placi za Ciebie oplaty za mieszkanie, sprzety domowe i kieszonkowe do tego sie dostaje ktore wystarcza na jako takie przezycie?" To bylo kiedys, bylo ale sie zmylo!!! Wielu ludzi ktorzy przeszli na tzw. Hartz IV ledwo wiaze koniec z koncem!! Ale oczywiscie, zyje im sie na wyzszym poziomie niz w Polsce. Mimo wszystko jest to bardzo uwlaczajace.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdety
nie wierz tym ktorzy pisza, ze w Niemczech dostaniesz z socjalu 1000 euro socjalu bo to bzdura. Jezeli tyli dostaniesz zasilku dla bezrobotnych to masz juz dobrze. Zasilek dostaje sie rok po tym masz Hartz IV czyli pewnie jakies 350 euro, nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1980
1000 EUR?????? To jakies bzdury.....wysokosc socjalu zalezy od stazu pracy, wysokosci poprzednich zarobkow i zalezy jak dlugo jest sie juz bez pracy.....Sa ludzie, ktorzy dostaja 200-400 EUR na miesiac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdety
I poza tym dostac kase z socjalu to nie jest tak latwo, trzeba byc Niemcem bo ktos z polskim paszportem dostanie.... fige z makiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka od krowy
Fakt , to kiepska sprawa. I ludzie bardzo nie lubią tych , co żyją z pomocy socjalnej , bo wiedzą , że to z ich pieniędzy. A takie osoby to zwykle nie miesiąc i nie dwa ciągną tę forsę , ale ciągle i ciągle. Albo młode matki , 17 lat , bez wykształcenia , bez niczego , one potem jużraczej nie nadganiają tej szkoły , którą musiały przerwać z powodu dziecka i tak biorą latami z socjala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jezeli juz sie ta kase z socjalu pobiera to czy jak pozniej sie prace znajdzie to trzeba te pieniadze oddac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1980
Socjal dostajesz tylko przez rok.....z tego co wiem, kiedys tak bylo, ze sie zwracalo. Jednak nie jestem pewna..... Sa tu tez oferowane prace dla bezrobotnych, gdzie sie zarabia 1,50 EUR na godzine!! NIemcy nie sa juz tym, czym byly w latach 80. I opowiesci, ze pieniadze leza tu na ulicy, to jakies bzdury!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOLF GTI
do ja wiem....... Przeczytaj sobie co pisales wyzej!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka od krowy
Jako Polak żadnej kasy nie dostaniesz. Jak chcesz dostać pozwolenie na pobyt , to musisz albo udowodnić , że masz forsę , albo znaleźć wujka , który jakby co będzie cię sponsorować. Bo takich chętnych na pomoc socjalną to oni mająażnadto. A że 200 euro też się dostaje , to może być. Ja mówię o przypadkach ekstremalnych , nie wiem nic o żadnym hartzu , bo się nie interesuję pomocą socjalną :P Może i jest cośtakiego - swoją wiedzę czerpię raczej z obserwacji paru sąsiadów i tokszołów w telewizji :P "Nie chce mi się pracować , i tak mam socjal"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I podpisuje sie pod tym obiema rekami bo jak daja..... czyli chyba trzeba by bylo zmienic polityke panstwa a nie obwiniac kogos kto wezmie bo panstwo daje..... niestety u nas nikt Ci nie da za darmo pieniedzy i dlatego pracuje przykladnie 6 dni w tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie, nie zadaje tu pytan po to by sie za dwa dni spakowac i jechac do Niemiec po pomoc socjalna lub tez w poszukiwaniu pracy tylko dlatego zeby przyblizyc sobie obraz tego kraju \"mlekiem i miodem plynacego\" jak to sie w Polsce przyjelo. Wiem, ze z praca w Niemczech jest tez bardzo ciezko, trzeba miec wykrztalcenie zeby zarobic jakies porzadne pieniadze albo pracowac za mniej. mam tam wielu znajomych, niektorzy z nich szczerze mowia ile zarabiaja ( w pierwszym poscie pisalam) inni przyjezdzaja dwa razy w roku i pozoruja sie na bogaczyn ktorzy nie wiedza co z kasa zrobic. Nowa bryka, fajne ciuchy i obowiazkowe zdjecia z Majorki. Dlatego chcialabym wyrobic sobie wlasne zdanie na ten temat bo juz nie wiem komu wierzyc. I to nie jest powod aby mi ublizac w jakikikolwiek sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka od krowy
No nie wiem , ja bym wolała na te pieniądze zapracować , człowiek bez pracy się czuje bezużyteczny i nic nieumiejący. Te prace po 1€ za godzinę to dobra sprawa , bo taki zasiłkowicz wdraża się do normalnego życia i czuje się potrzebny z społeczeństwie , a nie jak pasożyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1980
1,50 Eur za godzine to twoim zdaniem swietna sprawa??? Czlowieku, policz sobie: 8 godz. X 1,50 EUR = 12 EUR dziennie 12 EUR X 5 dni=60 EUR na tydzien 60 EUR X 4 tygodnie= 240 EUR na miesiac!! I teraz sprobuj sie utrzymac za 240 EUR w miesiacu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka od krowy
Jak zarabia siętak po 1700-2000 , to już są bardzo dobre pieniądze. Nie ma tutaj czegoś takiego , że człowiek haruje jak bury osioł , a nie może sobie na nic pozwolić , tylko absolutne minimum - nie , każdy fizyczny pracownik , nie tylko mądrala po studiach , może sobie pozwolić na używany samochód i utrzymanie go , nie biduje po 20 do końca miesiąca , może sobie wyjść do restauracji i może sobie odłożyć na przyjemności. Że to zupełnie inny standard niż w Polsce , to się całkowicie zgadza - w tym sensie , że każdy zarabia godne pieniądze , żeby nie musiał żyć jak ostatni dziad i na nic sobie nie mógł pozwolić. Nie żeby znowu opływać w dostatki , na swoje pieniądze też trzeba zapracować , ale nie ma takiego wrażenia , że pracuje się tylko po to , żeby przeżyć do pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakle
i co ztego .Ale w Niemczech człowiek jest traktowany jak człowiek.Nie tak jak w Polsce jak zwierze.TAm nawet ludzie z najniższej klasy społecznej żyją godnie.Poza tym co to dla nich te socjalki.Mało kto z nioch korzysta bo bezrobocie mają kilka procent.W tym kraju człowiek jest człowiekiem nie to co u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka od krowy
to ty sobie policz. To jest forsa oprócz zasiłku. Bo człowiek po przerwie boi się , że nic nie umie i do niczego sięnie nadaje - więc pracuje prawie za darmo , żeby trochę nabyć pewności siebie , a nie do końca życia czuć się jak nieudacznik i w rezultacie wisieć na państwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakle
TAk i słynne becikkowe w postaci 1 tys .zł powoduje ,ze ten sejm jest głupszy niz ustawa przewiduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka od krowy
Bezrobocie nie jest takie znowu małe , mniejsze niż u nas , ale też jest problemem. A moim zdaniem bardzo duzo osób korzysta z zasiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakle
ludzie dązą za kasą .A w Niemczech kasa jest wszędzie .TAki socjal byłby dobry dla Polaka ,nie dla Niemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1980
Male bezrobocie?????????? Jezuuuuu ludzie to chyba jakas propaganda!! W calych Niemczech jest. ok. 12 milionow bezrobotnych!!! I jest ich coraz wiecej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba tego mojego obrazu nie wyklaruje sobie bo ile wypowiedzi tyle opinii, jedni twierdza, ze socjal 1000, inni 200 euro, jedni mowia, ze 2000 to normalna wyplata, inni ze 1000..... poczekam jeszcze, moze inni sie jeszcze do dyskusji przylacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka od krowy
No a w Polsce to też każdy zarabia 1500 złotych ? Jeden zarabia 600 , drugi zarabia 5000 , a trzeci jeszcze inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka od krowy
Najczęściej zarabia się w okolicach 1700-2000 (jako Niemiec z wykształceniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ups ups ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ups ups ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×