Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ja wiem

Zarobki w Niemczech...

Polecane posty

Gość celebre 23
do bidulki-ale ty masz pojecie o zyciu!!zadne.w niemczech nauczyciele sa najlepiej oplacanym zawodem(prawie).wiec nie pisz do 1979 takich bzdur!!ona juz ma olej w glowie jak widac. zapytaj 1979 ile wyciagnie na "poczatku kariery" na dzien dobdy jako nauczycielka.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bidulki: a czy ja cos napisalam o pracy jako nauczycielka? (Tak na marginesie, to z tym trafilas w dziesiatke- w przyszlym roku zaczynam staz w szkole sredniej jako nauczycielka niemieckiego i historii za 1000 euro- na normalnym zatrudnieniu dostane 2000 na wejsciu, na reke oczywsicie- z czasem zarobki rosna automatycznie- to dla tych, ktorzy sa ciekawi zarobkow nauczyciela). Totez jestem doskonale poinformowana jak to tutaj dziala. Nie rozumiem, co w mojej wypowiedzi bylo poniezej krytyki. Moze to, ze potrafisz mowic swietnie po niemiecku, ale w sumie nie masz zadnego zawodu w rece? Bo co bys tu chciala robic jako germanistka? Napisz, bo jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj jojoj ale jutro bedzie KAc
no to zdrowie ludziska:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z Kolbergiem po kraju
Ludzie , czy wy czasem usuwacie kamień nazębny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z Kolbergiem po kraju
A powinieneś raz na 6 miesięcy - zaraz ci tu wyłożę : 3 tygodnie po czyszczeniu pojawiają się pierwsze bakterie , ale one jeszcze nie są takie złe. Niestety , po 3 miesiącach pojawiają się złe bakterie , które przygotowują podkład dla tych całkiem złych. I te całkiem złe zaczynają pracę , tak , że 6 miesięcy po czyszczeniu należy wyczyścić ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj glos w sprawie
bidulko nie znajdziesz pray w szkole, bo do tego wymagane sa dwa kierunki na studiach!!! zreszta nauczyciel w niemczech to BEAMTE !!! wiec trzeba miec niem obywatelswo, mo chyba ze obcokrajowcow zatrudniaja jako ANgestellte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ups ups ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mój głos w sprawie----------mówiąc, że praca w szkole działa tam na innej zasadzie miałam na myśli właśnie fakt, że nie wystarczy skończyć szkołę, zeby móc po prostu wkładać Niemcom wiedzę do głów.... czyli to samo co TY...prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj glos w sprawie
jesli chcialabys pracowac w szkle musialabys skonczyc dodatkowy kierunek w niemczech przysli nauczyciele studiuja "auf Lehramt" pote musza zrobic dwa lata referendariatu i dopiero potem moga zaczac naprawde prace jako belfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kościotrupek
Tak tak , jasne. Mój znajomy - Niemiec - skończył jakieś projektowanie stron www czy coś w tym rodzaju i uczy w szkole plastyki czy sztuki , nie wiem dokładnie. Jak nie ma komu uczyć , to sie zatrudnia Fachkraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj glos w sprawie
to zapytaj swojego znajomego Niemca jaki drugi kierunek konczyl czy studiowal na Diplom czy na Lehramt czy na Magister!!! jesli na diplom to mozliwe ze skonczyl tylko 1 kierunek, ale te dwa pozostale typy ukonczenia ucelni wyzszej zadaja od studenta studiowania 2 hauptfächer lub 1 hauptfach i 2 nebenfächer a twoj znajomy pracuje dorywczo w szkole, zapytaj dokladnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to to
szukam bratniej duszy z Monachuim lub okolic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile masz lat
Jestes kobieta czy mezczyzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to to
takie ważne!? kobieta! Jeszcze się uczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka
hey wiem ze to pytanie jest troche nie na temat ale czy ktos z was ma moze mp3 lub teledysk piosenki "niech wiedzą ze to nie jest miłość " ???? blagam musze miec tą piosenke na jutro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o czym Ty mowisz....
podaj maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka
www.mis-ziomal@tenbit.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to to
co to nie ma nikogo z Monachium!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o czym Ty mowisz....
leci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o czym Ty mowisz....
Marlenka, napisz poprawny adres bo zaden nie zaczyna sie na pewno od www....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamica
Zasypalo nas tutaj w hessen jak jest u Was? Wczoraj podalam Wam linka do tematu o zarobkach w Niemczech, ciekawie sie zaczynalo ale gdy dzisiaj weszlam i poczytalam posty to az mi rece opadly.... wyzywanie sie od "Polaczkow", kazdy wie o wszystkim najlepiej, po prostu brak kultury... ale to jest wlasnie Kafeteria czyli czego sie mozna spodziewac. Niejaka "bidulka", jak dla mnie bidulka ze wzgledu na ograniczone dzialanie mozgu, przekrzykuje tam wszystkich i udawadnie, ze jezeli ona studiuje germanistyke w Polsce na jakims tam Uniwersytecie to jakze by ona w Niemczech nie dostala pracy wysmienitej i nie uwlaczajacej jej wiedzy bo ona przeciez GERMANISTYKE SKONCZYLA!!! Nie ma panna pojecia o zyciu, pewnie jeszcze nigdy i nigdzie nie pracowala a jezyk to moze i zna ale o zyciu codziennym w Niemczech nie ma pojecia. Ale jej sie przeciez nalezy bo jej kolezanka ma prace logopedy w Niemczech i uczy Niemcow mowic...... No coz, nawet nie chce mi sie juz tego komentowac bo to kompletna zeneda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kosciotrupka: tez znam takich ludzi, ktorzy studiowali na dyplom, na magistra albo bachelora (lub inne takie) i dostali prace w szkole. Ale dostajac taka prace i chcac zostac na stale, musieli w miedzyczasie nadrobic braki i na uniwersytecie studiowac dane przedmioty (2 lub 3) na Lehramt. Wiec twoj znajomy musial costam zaliczyc na uniwersytecie z plastyki + studiowac inny przedmiot, i na koncu zdac egzamin nauczycielski. Byc moze robi to w chwili obecnej? Bo majac inny dyplom moze byc zatrudniony w szkole, jesli nie ma \"prawdziwych\" nauczycieli do danego przedmiotu. Ale podejmujac sie tej pracy ma obawiazek uzupelnienia swojego wyksztalcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMICO!!! Ty to chyba naprawdę w jakiejś norze chowana jesteś czy JAMIE :D bo kompletnie nie znasz się na podstwowych zasadach kultury! I TO WŁAŚNIE TY a NIE JA :D :P:D KOMPLETNĄ, ale TO KOMPLETNĄ ŻENADĄ jest oczernianie kogoś TYLKO DLATEGO ŻE MA STUDIA I CHCIAŁBY WYKONYWAĆ ZAWÓD niekoniecznie polegający na podlizywaniu się i podceiraniu ...... Niemcom :D a większość z Was tutaj to właśnie takie typy, co bardzo dobrze udało mi się SPRAWDZIĆ :D :P:P które jak są w Niemczech to się mizdrzą do Niemców, jak w Polsce, to jacy oni nie patrioci...................czemu w takim razie Polak z małej litery piszecie? nie nauczyli w szokle??? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D TO JEST DOPIERO ŻENADA!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D PS. a czy to żle że ktoś chciałby pracować i zarabiać odpowiednio do swoich kwalifikacji? I nie mówię tu wyłącznie o niemieckim, skoro TO was tak strasznie denerwuje :D choć nie wiem czemu. :P:D:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jak paczek w masle
Mój maz - praca biurowa w duzej firmie (po Ausbildungu tylko) z klasa podatkowa 3 - 2200 Euro brutto - 1600 netto plus oplata za telefon 100 euro na miesiac. Ja w sklepie 18 godzin tygodniowo (bez wyksztalcenia - jestem tutaj 2 lata dopiero) 1100 brutto, z klasa podatkowa 5 niestety 650 Euro do reki z tego :( Ktos wspominal o Urlaubsgeldzie i Weihnachtgeldzie, który w Niemczecj jet dosc wysoki. Ogólnie rzecz biorac da sie zyc, ale kokosy to nie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez studiowalam germanistyke i tyle mi to dalo, ze po dwóch latach tutaj mój jezyk jest na naprawde dobrym poziomie. Nie osiagnelabym tego nie pracujac...no wlasnie - w sklepie, bo innej mozliwosci jak na razie dla siebie nie widze. Dzieki rozmowom z klientami, (2 miesiace temu przejelam sklep jako Teamchefin), nabralam pewnosci siebie i w rozmowach jestem bardziej spontaniczna, nie mam juz tej tzw \"Sprachhemmung\". Do ONA 22 --- pozdrawiam cie serdecznie - w czwartek zaczynam prace w Aldiku, mysle ze w Lidlu jest podobnie - moze moglabys mi dac pare dobrych rad :) Dziekuje. Wczesniej bylam w KODIKU, ale odeszlam na wlasne zyczenie - w Aldiku placa lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos wspominal, ze nietrudno jet o prace w sklepie - jestem tego najlepszym przykladem - Wyslalam w ostatnim czasie 3 podania o prace do \"Plusa\", \"Aldi\", i \"H&M\", dostalam 3 zaproszenia na rozmowe i trzech wyzej wymienionych pracodawców chcialo mnie zatrudnic: a) Plus - slaba kasa (odmowa z mojej strony) b) Aldi - dobra kasa, dobre warunki, malo godzin (18 tyg.) - przyjelam c) H&m - ta praca bylaby na pewno lekka, latwa i przyjemna (interesuje sie moda), niestety za pózno sie zameldowali, jak podpisalam juz w Aldi, po drugie - zarobek duzo mniejszy niz w wyzej wymienionym. Mimo powyzszego pozostaje w nadziei, ze kiedys znajde cos z dala od handlu, chociaz lata leca, a ja nic nie robie w tym kierunku :( Post zabrzmial troche jakbym zadzierala nosa , jaka to ja swietna nie jestem i ze wszyscy chca mnie zatrudniac :P- nic z tych rzeczy - po prostu ludzie bez wyksztalcenia w handlu, którzy mimo to chca pracowac w sklepach, sa o wiele \"tansi\" niz Ci z wyksztalceniem. Moja taryfa jest calkiem niska, wiec pracodawcy oplaca sie mnie przyjac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"v\" - swietny post, popieram Twoje zdanie na ten temat w stu procentach :) Przezywam to na codzien, bo pracuje (wlasciwie to pracowalam - dzis mialam ostatni dzien) w okolicy gdzie mieszka duzo takich wlasnie Polaków, co to sie wstydza - i tak np: starsze malzenstwo - slychac jak chloera, ze akcent polski, ale \"unterhaltuja sie\" (celowo uzylam tego slowa) natürlich auf deutsch ;P Kalecza strasznie, ale rzna wielkich Niemców :P Najbardziej podobala mi sie sytuacja z dzisiaj - siedze na kasie, podchodzi babka, widzi moje polskie nazwisko na szyldzie i pyta bez ogródek piekna czysta polszczyzna - \"gdzie macie kartki swiateczne ?\", a ja bez zenady odpowiadam, ze tam i tam i usmiecham sie slodko do stojacej nastepnej w kolejce, oburzonej niemieckiej emerytki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×