Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ja wiem

Zarobki w Niemczech...

Polecane posty

Gość nie juz nikt
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak myslicie , jakie szanse na przyzwoitą pracę w Niemczech ma osoba znająca niemiecki bardzo dobrze (skończone studia na germanistyce w Polsce) i trochę biurowego doświadczenia? czy w ogóle jest szansa, aby znależć pracę legalną w Niemczech jeśli się tam wcześniej nie pracowało? jak to wygląda? dzięki za odpowiedzi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma szans
bidulka, nie dadza Ci pozwolenia na prace ;) Chyba ze masz czerwony paszport :P I nie przeszkadzaj mi w konsupcji obiadu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma szans
A pomiedzy makaronikiem a mieskiem dodam, ze jedynie zalozenie wlasnej dzialalnosci umozliwi Ci prace, lub czekanie az zniosa okrey przejsciowe ;) 🖐️ Poobiedni spacer zaczac czas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby miec dobra prace
w niemczech to potrzebujesz jeszcze znac inny jezyk obcy, bo niemieckim bedziesz poslugilala sie na codzien, albo i nie, jesli firma bedzie np.amerykanska, tak jest dosc czesto stawiaja dosc duze wymagania, najlepiej zeby miec Ausbildung zrobiony w miemczech-naprawde czesto na tej stronce mozesz poczytac kto co wymaga, wybierz regin ktory cie interesuje i potem stellenangobote, zreszta jako studentka german rozumiesz ;) http://www.opusforum.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby miec dobra prace
jesli jeszcze studiujesz, a masz jakis dobrych znajomych w niemczech, albo rodzine, z ktora dobrze zyjesz, moglabys starac sie o praktyke w jakies firmie na wakacje, wtedy latwiej cos znalezc z NIE MASZ SZANS do konca sie nie zgodze - bo jesli pracodawca bardzo bedzie chcial zatrzymac pracownika to ma ku temu mozliwosci!! problem w tym, tylko ze najpierw trzeba go znalezc i przekonac do siebie - najlepiej przez taka praktyke na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1980
Przy tak wielkim bezrobociu, jaki panuje teraz w Niemczech, masz dosyc nikle szanse. Niemiecki pracodawca raczej zdecyduje sie na Niemca niz na obcokrajowca.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby miec dobra prace
masz racje aga1980, to o czym pisalam to teoria, ktora niestety nie w kazdym przypadku sie sprawdza w rzeczyw :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma szans
Nie sadze zeby sie dalo, mialem pracodawce, chcial mnie przyjac nawet dostalem specjalne zaswiadczenie, wyslal do UP. Tam powiedzieli w skorcie ''won, mamy swoich bezrobotnych'' :D Ale prosbe mozemy rozpatrzec :P Co tez i uczynili, mi odmowili a pracodawcy na rzekome wolne miejsce wyslali jakiegos nieroba :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma szans
Aha, z tego co pamietam w przepisach jest jakis wyjatek, ze tylko specjalisci wysokiego szczebla (jakos tak jest to ujete, nie mam dokladnego cytatu) moga liczyc na latwe ominiecie tych okresow przejsciowych ;) Moze maz zalozycielki tamtego topiku na tej zasadzie dostal prace, poza tym od 2och lat to co innego, teraz nie ma szans :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy ktos z was
pracuje w Niemczech w Plusie,Aldi lub Lidlu?Powiedzcie ile zarabiacie na godzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy ktos z was
Pracuje w Niemczech w sklepie w Aldi,Plusie lub w Lidlu?napiszcie ile zarabiacie i jak sie wam pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby miec dobra prace
ja slyszalam ze w aldim i lidlu na kasie dobrze sie zarabia, tylko trzeba wszystko robic, sprzatac, uzupelniac towar, przyjmowac towar, minus - ciezko sie dostac!!!! na serio!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako Polka, nawet po germanistyce, robisz bledy w niemieckim, masz akcent... i to nie robi dobrego wrazenia na rozmowie kwalifikacyjnej. Chcac pracowac w biurze musialabys pisac korespondencje, rozmawiac z klientami- i wtedy na bledy nie moglabys sobie pozwolic, bo by to firme dyskredytowalo. Dlatego watpie, zeby ktos cie zatrudnil. No, chyba ze by to byla firma, ktora utrzymuje kontakty handlowe z Polska. Poza tym piszesz, ze masz troche doswiadczenia biurowego. Masz jakies zaswiadczenie na to? W czym jestes lepsza od przecietnej niemki, ktora nie jest po germanistyce, a o niebo lepiej mowi i pisze po niemiecku i ma troche pojecia o pracy biurowej, albo nawet skonczyla odpowiednia szkole w tym kierunku i ma zaswiadczenia na to? Majac troche doswiadczenia biurowego nie masz tak naprawde nic. Szczegolnie, ze dyplom z germanistyki robilas w Polsce. Nie wiadomo, czy ci go ktokolwiek tutaj uzna. Oczywiscie, ze sa tutaj Polki, ktore maja lepsze miejsca pracy i dobrze zarabiaja. Ale nie tak latwo jest taka prace dostac. Tutaj biora chetnie do sprzatania, obslugi- czyli pracy fizycznej. Ale praca w biurze, w duzej firmie, to juz wyzsza szkola jazdy. I ogromna konkurencja przy obecnym bezrobociu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje w Lidlu,zarabiam prawie 9 € h(jestem narazie na Basis bo mam jeszcze jedna prace na pelny etat gdzie indziej)powiem wam ze jest fajnie ale trzeba naprawde das czasem z siebie wszystko i jest czasem ciezko,ale oplaca sie,oni placa nach Tarif,czyli co rok wiecej,ale sa tacy ktorzy zarabiaja troche mniej na godz.niz ja. Noi oczywiscie musimy robic wszystko w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S 9 € na godzine ,a wiec chodze tylko 1-2 razy w tyg na 3 lub 4 h do pracy bo na Basis jestem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj glos w sprawie
czyli zarabiasz jakies 400euro ma msc, a jak licza ci ta druga prace? musisz placic dodatkowo podatek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiądz pijok
O tak tak , jasne , nic się nie da , najlepiej usiąść , załamać ręce i nic nie robić albo zapić pałkę . Na pewno jak jesteś po germanistyce , to znasz jeszcze inne języki. Możesz pracować jako lektorka języka polskiego na uniwersytecie czy w szkole (są szkoły , gdzie uczy się polskiego) , jak również innych języków. Możesz robić tłumaczenia , możesz pracować w jakimś biurze współpracujących z Polakami , gdzie potrzebowaliby kogoś mówiącego po polsku. Np. w Berlinie. Wkurwia mnie , jak ludzie tak pieprzą , że nie ma roboty. Jak pójdzie 1000 Polaków i będzie chciało znaleźć pracę , to nie wszystkim się uda , ale niektórym jednak się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jestem narazie na 400 € basis (dodam jeszcze ze w Lidlu daja odrazu stala umowe + 3 m-ce Prubezeit tak jak wszedzie)bo w tej 2 pracy zarabiam ponad 9€ h a wiec nie bede narazie z niej rezygnowala.W 1 pracy mam nowrmalnie Lohnsteuerkarte a w Lidlu musialam oddac tylko kopie od tego Sozialversicherungu(wiecie o co mi chodzi)i nic wiecej,teraz jest taki przepis ze jak pracujesz na (do) 400 Basis to nie placisz nic podatku i ja tak wlasnie mam ,ja nie place ani centa podatku ,no chyba zebym przekroczyla te 400 € ale ja mam tak ulozone godziny ze nie przekraczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma szans
Ksiadz pijok - wy to macie dobra fuche, pic w pracy mozecie i w dodatku polega ona na niczym innym jak pieprzenie kazan :classic_cool: Takich jak to przed chwila na przyklad :P Uswiadomie Cie, ze to nie kwestia tego czy sie komus chce szukac roboty czy nie, a tego ze i tak pozwolenia nie dostanie, nawet jak znajdzie :D Czy to w miare jasne dla szanownego ojczulka? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliikkass
Nie ma sie co oszukiwac jest ciezko o prace koniec i kropka!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedzi. wszystkie. ksiądz pijok---dzieki:D a tak w ogóle- oczywiście wiem, że są okresy przejściowe, interesuję się co nieco takimi sprawami:Pi nie chcę tam jechać od zaraz. mam dokumenty potwierdzające że pracowałam. ( choć oczywiste, że nie musza mieć one tam żadnego znaczenia) i zdaje sobie sprawę, że jest tam bezrobocie (choć na pewno nie takie jak u nas) bo po co WY byście tam teraz siedzieli :P no nie? :D akcent, błędy.... hmmmm... no nie wiem. Języka nie ucze się od wczoraj. I TA, która o jakichś błędach gramatycznych mówiła chyba się języka dopiero uczyć zaczęła... więc rozumiem jej chęć uświadamiania mnie- niedoświadczonej, nieumiejącej i niezdającej sobie sprawy, jakiego języka się uczę kupę lat...:D albo co się robi na germanistyce :P Co do mojej uczelni... akurat dyplom wydany przez moją uczelnię jest respektowany poza granicami Polski. Tak się fajnie złożyło. I w związku z tym, nie muszę zdawać żadnych dodatkowych egzaminów potwierdzających, że jestem człowiekiem z wyższym wykształceniem czy znającym biegle język niemiecki. :D a tak na marginesie- moja znajoma, po tym samym kierunku uczy w Hamburgu Niemców wymowy - jest LOGOPEDĄ- czyż nie ironia losu ? Dla niektórych TUTAJ wyda się, że NA PEWNO tak, sądząc po wypowiedziach.... :P Czy to oznacza, że WY wszyscy tam gary zmywacie i sprzątacie? Aha, i powiedzcie, jakie KWALIFIKACJE macie, że przeciętny Niemiec-pracodawca wolał WAS, a nie JEGO rodaka? :P Niemcowi musiałby zapłacić dwa razy tyle pewnie :D ... pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze ze
czarnuchy sie odezwaly robiace u bauera albo zmywajace gary a zgrywajace sie na panie Niemki heheh :P ludzie dlaczego was takich polaczkow tak pelno wszedzie. W stanach taka sama polaczkowata mentalnosc. po waszych wypowiedziach widac ze nikim jestescie tam a sloma wam z butow wylazi bo PYCHA jaka z was promieniuje zwykle dotyka takich polaczkow co to dopiero wyjechali a sie czuja jak paniska za granica i opowiadaja co to nie oni. bidulka -- sadze ze wielkszosc z tych madrych tutaj nawet w 1/4 nie zna niemieckiego tak jak Ty heheh ale mnie smiesza takie ludziki :P normalnie na calym swiecie polactwo takie samo. tylko Ci ktorzy juz dluzej gdzies sa i nabrali troche kultury to by sie tak niwe wypowiadali z wyzszoscia bo jak widac prezentujesz niezly poziom wyksztalcenia. a to ze po germanistyce polacy ucza niemcow to oczywiscie prawda. widac garkotluki nie wiedza bo ich na salony sie nie puszcza. bidulka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze- dzieki!!! Widzę, że to nie tylko ja mam zdanie swoje wyrobione... odpowiednie... :D a zadając pytanie- świadomie i z premedytacją- chciałam sprawdzić reakcję tych Państwa, co to kiedyś wyjechali \"za chlebem\" a dziś robią Z siebie niewiadomo KOGO :P masakra....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiedź natomiast była jak najbardziej szczera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×