Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość oliwia13
Marsjanka, ja już tylko w spodniach ciążowych lub w dresach się mieszczę. A że dresy brzydkie więc już od miesiąca chodzę w ciążówkach. W żadne moje spodnie się nie mieszczę, brzuch już jest bardzo widoczny. :-) i bardzo mnie to cieszy :-) Justynka witamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka, zobacz sobie na zdjęcia z porodu przez linka http://www.birthdiaries.com/diary/7VBIRTH2.htm , którego ostatnio Justa 29 zamieściła. Widziałam, że cię to interesowało, stąd moja propozycja. A tak w ogóle to zjadłam dziś 8 pączków!!! - rekord życiowy, po prostu nie wiem jak to się stało. Wstyd się przyznać, ale zwalę to na karb swojego stanu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym tempie jedzenia to dojdę do 80 kg do porodu :(. Oby nie więcej. Chyba zacznę w końcu ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livmar ja też sobie obiecuję że zacznę ćwiczyć i jakoś nie bardzo mi to wychodzi. :-) Ale dziś nieodwołalnie 20 min spędzę z Jane Fonda :-) Jestem od poczatku stycznia na zwolnieniu, na początku brak pracy strasznie mi dokuczał ale teraz jakoś tak sobie zorganizowałam zajęcia aż momentami czasu mi brakuje :-) Wiecie, mam takie mocne wewnętrzne przekonanie, że bedziemy mieli synka, że jak sie okaże że będzie córeczka to chyba będę zdziwiona :-) Wiadomo, grunt, żeby zdrowe było, coś mi jednak mówi, że to będzie chłopiec. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka307
Jak ja zazdroszczę tym z Was które już mają widoczne brzuszki! Kiedy zaczęło po Was być widać że jesteście w ciąży? U mnie 15 tydz. i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki :-) bylismy wczoraj na 3D/4D - wrazenia niesamowite :-D dzidzius ma jakies 8cm, glowke w obwodzie 10cm, brzuszek w obwodzie jakies 8cm i malenka 14mm stopke :-) ta stopka nas oczywiscie rozbroila mam swietne zdjecie, jak maluch polozyl sobie raczke na glowce - widac wszystkie paluszki i kosteczki w nich pol nocy nie spalam z emocji :-) plci nie znamy jeszcze, a ja coraz czesciej mam mieszaneuczucia - do tej pory bylam taka pewna, ze to chlopak, ale ostatnio sama juz nie wiem coz - jeszcze poczekamy jakies poltora miesiaca - o ile wtedy dzidzia pozwoli nam popatrzec ;-) pozdrowka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka307
Oliwia 13 - wiesz mnie też intuicja podpowiada, że będę miała synka(choć tak po cichutku marzę o córeczce). Ale tak jak mówisz - najważniejsze jest to żeby urodził si ę zdrowy maluch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynka mój brzuch zaczął wyraznie rosnąć na początku 4 miesiąca czyłi około 2 tyg temu. Ale moja koleżanka jeszcze w piątym miesiącu (na początku) brzuszka nie miała wcale a potem dopiero wyskoczyła jej piłeczka :-) Ja zawsze miałam nadzieję że bedę miała w ciązy elegancki brzuszek a tu zapowiada sie brzuszysko :-) Ale może u mnie dlatego tak widać ponieważ zawsze byłam bardzo szczupła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanka gratulacje! A czy na tym usg jeszcze nie bylo widać czy to chłopiec czy dziewczynka? Myślałam że na trójwymiarowym widać szybciej i juz sie chciałam umawiać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmienilam stopke, bo termin mam 3 dni pozniej jednak (mam nadzieje, ze dziala) Oliwia >> pytalismy lekarza, ale stwierdzil, ze maluch jest jeszcze mikruskiem i ciezko byloby cokolwiek dobrze okreslic, wiec w sumie nie szukalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się wydaje, że będę miała syna. Tak dziwnie logiczne, ale logiki w tym niestety nie ma, bo i tak nie wiadomo co będzie. Jak będę miała możliwość to się dowiem oczywiście, ale najbliższe usg mam dopiero w połowie marca. Chyba zmienię ginekolga, bo ostatnio nie było mojej pani gienkolog i byłam u innego (mężczyzny), który bardziej mi odpowiada. Ten od razu dał mi stałe siekrowanie na badania, które mam robić co miesiąc, a poprzedtem to badania zrobił mi tylko lekarz rodzinny w grudniu. Dostałam również lepsze leki na upławy, które zdarzają mi się teraz często. Brakuje mi jednak jednej rzeczy, a mianowicie tego iż nie mogę zobaczyć swojego dziecka na usg, bo stary aparat i tak ustawiony, że nie widać monitora z pozycji leżącej. Chyba będę musiała pokombinować i pójść prywatnie bądź do lekarza rodzinego, który wcześniej zrobił mi usg - mogłam wtedy wszystko widzieć oraz dostałam zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam to szczęście że w przychodni jest nowiutkie usg i doktor przemiły. Tylko niestety nie maja drukarki :-) Wiec chyba będe musiała przynieść swoją, żeby mieć zdjęcie :-) Ale teraz jeszcze nie chcę zdjęć, dopiero zaczęłam wierzyć tak naprawde że tym razem się uda i ciesze się tym uczuciem, mimo to jeszcze poczekam ze zdjęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
oliwia jakie masz zwolnienie bo na miom było napisane że musze leżeć i przez to nigdzie nie moge sie wybrać i mam już troche dość tego siedzenia w domu, jestem na zwolnieniu od połowy lutego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livmar, dzieki, hehehe nie wiedzialam ze to tak wyglada, heheheheh ale co tam, fizjologia ja mam brzuszek malusi i widac go tylko jak sie duzo napije, ale czuje ze rosnie :-) BUZIACZKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graza
WITAM WSZYSTKIE SIERPNIOWE MAMUSIE!!!! JA MAM TERMIN NA 10 SIERPNIA TAK BARDZO SIE CIESZE CZUJE SIE DOBRZE NIE MAM JUZ MDLOSCI I OGOLNIE JEST LEPIEJ NIZ W PIERWSZYCH TRZECH MIESIACACH BADANIA WYCHODZA MI PRAWIDLOWE ALE MAM PYTANIE!!!!!!!!!!!!!!!OSTATNIO TAK W 14 TYG POLOZNA SZUKALA MI TETNA I NIE MOGLA WYCZUC CZY NIE JEST JESZCZE ZA WCZESNIEJ NA MIERZENIE TETNA TROCHE SIE DENERWUJE MOWILA ZE LOZYSKO MOGLO ZAKRYC DZIDZIE KTOS MIAL TAKA SYTUACJE PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie maluszek już nieźle pokopuje-słodkie a dziś dowiedziałam się ze moja znajoma jest w ciąży, śmiała się że chyba ją zaraziłąm bo zaszła zaraz po spotkaniu ze mną (rzadko się widujemy) ma termin na październik hi hi hi fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn ja z moim zwolnieniem mogę chodzić i czasami zachodzę nawet do pracy, żeby zamienić z koleżankami parę słów. Lekarz też po zbadaniu szyjki macicy pozwolił mi ćwiczyć i jeżdźić ostroźnie na rowerze stacjonarnym. graza przykro mi ale nie potrafię Ci pomóc. Nic nie wiem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytam wynika ze brzuszki powoli ruszyły do przodu:) to tak jak u mnie, dzisiaj sobie kupiłam spudnice ogrodniczke...duzy rozmiar,,,ale pasuje, nie jest to ciązowa ale,,,,pracuje w firmie odziezowej to sobie ja przerobie jak bedzie taka potrzeba,,,,teraz brzuszek ma pełny luz, i jest mi( nam) wygodnie:) a w dodatku Tomasz mówi ze bardzo ładnie mi bo widać juz ciąże:) ja własnie przed chcwila skończyłam robic kopytka,,,bo chyba mojemu dziecku chciało sie czegos takiego,,,zrobiłam je 2 raz w zyciu,,,i znowu wyszły:) troche sie przeliczyłam i wyszło mi 4 talerze:) no ale moze w dwa dni ,,,nasza trójka sobie z nimi poradzi:) ciekawe czy to ja mam takie zachciewajki czy to moje wewnętrzne życie;););) całuje was gorąco i ide pałaszować kopytka....idziemy z bąbelkiem oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz moge juz z cała pewnoscia napisac ze to co czuje to sa ruchy naszego synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie dziś jedno stało się jasne. Nasze maleństwo nie znosi Mc Donaldsa. Bardzo rzadko tam coś jem, dziś skusiłam sie na duże frytki i efekt opłakany, nie wymiotowałam tak nawet na początku ciąży.:-( czuję się podle bo do tego boli mnie głowa. Nigdy więcej wstrętnych frytek!!! justa gratuluję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia2
Justa ,no widzisz i ty sie w koncu doczekalas kopniaczzkow .moje male juz 4 dni pokopuje ale calkiem delikatnie czekam na tego mocnego:)Obawiam sie ze chyba mnie te slynne zachciewajki zaczynaja brac :) Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka307
Mam pytanko dziewczyny - kiedy po raz pierwszy odczułyście ruchy dziecka? Szczególnie chodzi mi o te z Was, które bedą miały pierwszego dzidziusia. wiem, że to kwestia indywidualna, ale troszkę mi smutno, jak czytam wasze wypowiedzi - u mnie 15 tydz. i ani brzuszka, ani kopniaczków. :( Czekam z niecierpliwością na USG( mam 7 marca), żeby znowu podglądnąć dzidzię! A wczoraj troszkę zaszalałam w sklepie(butelka,kocyk,śpioszki). Wiem, że może to jeszcze za wcześnie i że nie powinno się zapeszać, ale nie potrafiłam się oprzeć... Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamy wczoraj okropny wieczór, nie myślałam że tak się można umęczyć wymiotując. Na szczęście dziś tylko nieprzyjemne uczucie w żołądku zostało, mam nadzieje że szybko minie. Justynka ja też jestem w 15 tyg. i wczoraj czułam jakby w brzuchu pękały mi jakieś pęcherzyki z powietrzem. Może doświadczona mama potrafiłaby to rozpoznać, ja nie potrafię, więc nie mogę założyć że to były ruchy maleństwa. Zobaczysz, szybko doczekasz i brzuszka i kopniaczków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka307
Oliwia 13 - dzięki za słowa pocieszenia :) I życzę szybkiego powrotu do zdrowia! :) Mnie na szczęście mdłości i wymioty ominęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla tych które nie widziały...Ktoś napisał, że każda ciążarna to: ........................................@@@@@ ......................@@@@@@...@@@@@@@ .................@@@@@@@@.@@@@@@@@.@@@@@@@@@ ...............@@@.O.@@@@.@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@ @@@......@@@@@@@@@.@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..@@.....@@@@@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@..@@@..@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@@I ....@@@@.....@@@@....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..............................@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ .............................@@@@@.......@@@@@@@@@@....@@@@ .............................@@@@..................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ Skopiowalam od majoweczek,pomyslowe co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcoweczka
Chyba nie sciagnelas tego od majowek tylko od czerwcowek albo od lipcowek,:):):):):):):):):):):)Majowki nie mialy tego tekstu co napisalas.Oj nieladnie :O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcoweczka
tez mi sie podoba :):):):):) sobie zartuje nie stresuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydrukowałam sobie dziś ćwiczenia dla kobiet w ciąży (5 stron - 15 ćwiczeń), które wcześniej przygotowałam i mam nadzieję, że uda mi się coś poćwiczyć. W soboty chodzę na basen, ale to stanowczo za mało. Skoro już dziś pływałam to poćwiczę będę ćwiczyć w poniedziałki, śrdoy i ewentualnie piątki, bądź jak mi się zechce, ale lepiej mieć plan i go przestrzegać. Inaczej to można sobie za dużo folgować, tak jak do tej pory robiłam, lecz pierwszy trymestr już za mną, dobrze się już czuję i nie mam więcej pretekstów by nie ćwiczyć. Pocieszam się, że wiosną i latem będę robić sobie długie spacery z psem nad jezioro (1,5 godziny w obie strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola24
Czesc mamuski!! Nawet nie wiecie jak zazdroszcze tym wszystkim z was ktore juz czuja ruchy swojego malenstwa.Moj brzuch troche sie powiekszyl(oponka ponizej pepka) ale nic nie czuje i bardzo sie denerwuje.Co prawda to 15 tydz. ale jak czytalam niektore z was juz cos czuly. a ja nic...W czwartek robilam badania i niestety mi spadly czerwone krwinki i cos wzroslo ale zupelnie nie wiem co to. Mocz tez gorszy..jakies nieliczne bakterie tam sie znalazły.Ciekawe co powie moja lekarka-nie chcialabym lykac zadnych prochow. Mam prosbe do tych dziewczyn ktore robily Usg 3D o podanie adresow przychodni,bo jak na razie to wiem tylko ze robia na Krakowskim Przedmiesciu i kosztuje 200.Mamy zamiar z mezem podejrzec nasza dzidzie jak bede w 20 tyg czyli koniec marca poczatek kwietnia i juz nie moge sie doczekac. Goraco pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×