Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość a ja pamiętam
jak byłam w ciąży najstarszą córką ( skończyła 16 lat) urodziłam ją 25 września ale 31 sierpnia nie odmówiłam sobie przejażdzki na karuzeli łańcuchowej:D i podróży 650 km do mamusi:D Życzę wam zdrowych maluszków🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
ja dzisiaj sie fatalnie czuje właśnie sie wybieram do lekarza bo od wczoraj jakoś dziwnie brzuch mnie boli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :) Widzę że na naszym skromnym topiku gorąco! Narazie witamin żadnych nie biorę ,oprócz Tardyferonu Fol (żelazo+kwas foliowy) ale jutro wybieram się do gina i zmyję mu głowę dlaczego nie biorę ,czy powinnam i dlaczego powinnam brać :) jestem w tym dobra ,w zawracaniu głowy :P Poza tym liczę że dowiem się czegoś jeszcze ,co tam słychać u malucha i czy wreszcie przytyłam! Chociaż mój kochany stwierdził że owszem i lepiej jakbym nie siadała mu już na brzuchu bo go duszę ,haha delikatny się znalazł :) Dzis wybrałam się również do fryzjera i stwierdzilam że na poprawę humoru najepsza odmiana i tak z moich długich włosów zostało wspomnienie... Fryzjerka była zaskoczona że \"aż\" tak bardzo radykalnie ,ale co mi tam ,to nie rozum... chociaż? :) Zaczełam 15 tc. ale już w zeszłym tygodniu poczułam delikatne ruchy dzidzi, pewnie niektóre bedziecie zaskoczone że tak szybko (sama też byłam) ale wziąwszy pod uwagę to że jestem szczupła i to że trzecia ciąża ...wiem jakie to uczucie :) słodkie... na razie tylko wieczorami czuję \"bąbelki szampana\" lub \"motylki\" ale to napewno to :) W niedzielę powiedzieliśmy dzieciom , przy okazji planów co do przemeblowania ich pokoju i na początku wogóle nie wiedziały o czym mówimy :) tak naprzykład Michał zapytal czy można mieć więcej dzieci niż dwoje,jakby były jakieś limity :) ale ogólnie przyjeły to bardzo dobrze i widać że się cieszą . A dziś zapytałam męża czy powiedział swojej mamie , odpowiedź :tak. więc pytam co ona nato ? on : nic ,normalnie ,przecież to nasza sprawa. Więc tak naprawdę nie wiem co powiedziała ,może nie mogę przyjąć takiej odpowiedzi dlatego że spodziewałam się innej? Co do podrózy , ja również myślę ze jeśli mama czuje się dobrze i nie ma przeciwskazań lekarskich to czemu nie? dlaczego odmawiać sobie przyjemności i wypoczynku zarazem? i takie oderwanie się od codzienności ma swoje dobre strony ,relaks i czas szybciej leci... Jak zwykle się rozpisałam :) Pozdrawiam serdecznie Agucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanka - to rzeczywiscie dziwny objaw - powinnas przede wszystkim przeanalizowac Swoja diete - moze cos konkretnego powoduje taki slaby apetyt - a moze bierzesz jakies leki - nie lykasz zelaza? wiem, ze kobiety czesto wlasnie na zelazo tak reaguja,albo progesteronu? on tez moze dawac takie objawy. Staraj sie jesc nawet malo ale urozmaicone, zeby dziecko mialo dostep do wszystkich skladnikow. Mam nadzieje, ze wszystko wroci do normy:) Donn - daj znac co sie dzieje, co powiedzial lekarz? - mam nadzieje, ze to nic powaznego i ze juz Ci lepiej! A ja pamietam - To Ty szalona mamuska bylas! Bede brac przyklad nie mozna sie zastraszyc:) Agula30 - podobno im kobieta wiecej dzieci urodzila tym wczesniej odczuwa ruchy dzieciaczka - dokladnie tak jak napisalas wiesz czego sie spodziewac:) ale Ci zazdroszcze - u mnie zaczal sie 17 tydzien i nic nie czuje podobno pierwiaski ( czyli rodzace po raz pierwszy) dopiero kolo 20tc tak naprawde odrozniaja ruchy dziecka od ruchow jelit:) wiec uzbrajam sie w cierpliwosc i czekam - jeszcze mnie pewnie dzieciak nie raz pokopie. dobrej nocki Wszystkim D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Słuchajcie, poradźcie mi proszę. Do tej pory brałam tylko Folovit 0,4 mg, teraz mam zacząć brać witaminy. Kupiłam Vitrum Prenatal z żelazem i kwasem foliowym (kwasu jest w jednej tabletce 800 ug). Czy mogę spokojnie odstawić Folovit? Do gina idę dopiero 6 marca, podpowiedzcie, jesli się którać orientuje co i jak. Ściskam Was ciepło :) Powoleńku zaczynam widzieć swój rosnący brzuszek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku, chyba napisałam właśnie tysięczny post na naszym topiku, ten będzie pewnie 1001 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
hej byłam u lekarza wszystko jest dobrze ale brzuch mnie dalej boli dostałam 3 tyg zwolnienia i mam leżeć i sie nie stresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Walentynki i dziecinki, dzisiaj mój narzeczony zrobił mi niespodzianke, jak wrócilam z pracy czekał na mnie piekny prezent piekna walentynka łazienka pełna balonów w serduszka, wanna w płatkach róz i świeczki czerwone dookoła wanny,,,nie wiem czy ja bardziej sie ucieszyłam czy dzidzius,,,ale to spraiło ze oboje staliśmy sie kłębkiem szczęsliwości,,,u mnie na razie wszystko w pozadku praca dom i przygotowania( malutkie) do slubu cały czas mysle jak to bedzie...przygotowujemy sie z Tomaszem sumiennie,,,bo przeciez slub zaplanowaliśmy w dwójke a bedziemy brać w trójke:) na początku marca wybieram sie 3 raz do lekarza,,,wcześniej musze zrobić tylko jakies badania ,,,bo to akurat bedzie przypadał 16 tydzień i chce iść juz z gotowymi wynikami na wizyte,,,tylko sie jeszcze musze dopytać co to maja byc za badania, chyba na przeciwciała, bo u nas akurat jest - i + a ja mam -,,,, mam nadzieje ze tez wszystko bedzie dobrze, bo jak to w naszym stanie bywa tysiące roznych mysli bładzi mi po glowie:) pozdrawiam goraco i słodko,,, Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Ja wczoraj też poczułam ruchy , jestem w 16 tyg. ale to moja 2 ciąża. Wydaje mi się że dzidzia się zdenerwowała po antybiotyku, bo tak ostro mi zasunął, ze od razu wiedziałam że to ON. Co do antybiotyku to niestety mam anginę ropną i nie dało się już tego uniknąć :( mam nadzieję , że dzidzia dobrze to zniesie. Dobrze, że to II trymestr bo jestem odrobinę spokojniejsza , a 8 marca mam badanie serduszka maleństwa na usg 4D w Invictcie no i wiem już ile kosztuje:100,- zł. Badania prenatalne wyszły super, prawdopodobieństwo choroby genetycznej 1:1398 :D A mój Maciuś zaczął zamiast mama wołać do mnie Ania (tak mam na imię) i strasznie się z tego cieszy, na razie mu nie zabraniam bo jeszcze nie zrozumie, ale to tak słodko brzmi w jego usteczkach Uciekam na razie, muszę nadrobić bierzące sprawy i o 10.00 wracam do domku się wygrzewać (leczyć anginę). 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ToYab - 800mcg=0,8mg czyli dwa razy wiecej kw. foliowego niz w Folvicie - mozesz spokojnie odstawic Folvit. Donn - bardzo sie ciesze, ze jest w porzadku - dbaj o Siebie i wypoczywaj:) Kotunia - no to sie narzeczony spisal na medal - super niespodzianka, jak z filmu:) co do badan to przesylam Ci link do strony gdzie jest tabelka-kiedy jakie badania powinno sie robic. Co do tych przeciwcial to powinnas zrobic tzw. Odczyn Coombsa. Powinno sie raz na miesiac robic badanie ogolne moczu i raz na dwa miesiace morfologie. jesli nie robilas to jeszcze glukoze na czczo. http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=653 Blondi - a gdzie Ty to sie z ta angina wybierasz??? Powinnas caly czas sie wygrzewac w ciepelku, a nie nadrabiac \"bierzace sprawy\"! Widze, ze mamy prawie ten sam termin porodu - a interesuje mnie, w ktorym tygodniu ciazy najlepiej to USG3D robic? U mnie w ksiazkach tej techniki w Polsce jeszcze nie bylo i nie moge znalezc dobrych informacji - a zaczynam sie wahac czy sie nie umowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Doris: Jeśli chodzi o USG 3D to mój gin odradza. Mówi że to jest duża dawka napromieniowania dla dziecka a nie dużo więcej widać niż na normalnym. Może ty coś wiesz na ten temat, bo ja też chciałam sobie zrobić a teraz to już sama niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika - sa to najnowsze aparaty - wiec z tego wzgledu pewnie mozna wiecej zobaczyc, ale jesli lekarz ma dobry aparat do zwyklego(2D)USG to dla niego roznica niewielka - tak naprawde to roznica dla rodzicow, bo my mozemy wiecej zobaczyc. A jak zwykle wszystko zalezy od umiejetnosci lekarza. Co do dawki promieniowania niestety zupelnie sie nie orientuje - to badanie zazwyczaj dluzej trwa - bo lekarz chce nagrac na plytke wszystkie najwazniejsze etapy badania - a jak sie dziecko kreci to nie jest to latwe - wiec moze dlatego promieniowanie wieksze. Ide w przyszlym tygodniu do mojej lekarki to zapytam co ona sadzi, czy warto i jesli to gdzie poleca. Ja myslalam o tym USG tez ze wzgledu na meza bo moje USG zawsze przedpoludniem i w strasznym pospiechu - wiec jak do tej pory nie mial szans ze mna pojsc i nie widzial dziecka:( Ale jesli moja lekarka powie, ze absolutnie nie warto to wezme go na polowkowe zwykle! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
dzięki Doris...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Jestem trochę zawiedziona wizytą u gin ,po pierwsze nic ciekawego się nie dowiedziałam ,po drugie nie dostałam skierowania na usg (u nas) ,pani dok. stwierdziła że nie ma sensu robić przed 22 tc. Zapytałam również o usg 3d/4d ,powiedziała że owszem mogę zrobić (nawet mówiła dość zachęcająco) ale tak jak się spodziewałam ,skierowania nie dała ,bo nie ma do tego wyraźnych wskazań (nie przekroczyłam 35 roku życia) ,jakby te pięć lat robiło dużą różnicę :( i taki mam mały dołek... Przez ostatni miesiąc przytyłam 0,5 kilo :( miałam nadzieję że więcej ... Eh.. odezwę się jak poprawi mi się humor... Blądi powiedz mi czy oprócz obciążeń genetycznych (rodzina) lekarz stwierdził u was jakieś wskazania co do badania serduszka ? czy robisz już tak ,dla uspokojenia ,czy cena 100 pln. to już ze skierowaniem ,czy \"prywatnie\" ? Pytam i drążę ten temat ,bo może niedługo będę miała okazję gościć w gdańsku ,a jak już ,to chciała bym skożystać z okazji ...Chyba za bardzo wbiłam sobie do głowy to usg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
hej :-) u mnie remont trwa, wynieśliśmy się do mamy, jednak to za duzy bałagan. Pobolewa mnie ostatnio brzuch a raczej mam uczucie jakby balon rósł mi w brzuchu i go rozpychał. Mam nadzieję, że to maluszek tak rośnie :-), a że b. szczupła jestem to bardziej czuję. No i latam wciąż do łazienki (a juz było lepiej :-)). Wystarczy że wypiję pół szklanki wody i od razu pęcherz daje o sobie znać. Brzuch urósł niewielki ale wyraźny. Jutra zaczyna się dla mnie 14 tydzień, czyli pierwszy trymestr za mną. Oby dalej tak dobrze szło. Donn ciesze się, że wszystko w porządku. Agula 30 , jednak lekarze są różni, mój gin za każdym razem robi mi usg za co jestem mu bardzo wdzięczna. Ale za pierwszym razem nie miałam tyle szczęścia - lekarz był do niczego. Nic nie tłumaczył, nie miał nigdy czasu, nie pokazał mi nawet ekranu jak robił usg. Pozdrawiam was wszystkie i wasze brzuchy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
ja też zakażdym razem miałam robione USG, czyli już 4 razy. Mam pytanie ostatnio pisałyście że kupujecie ubrania ciążowe, mi też by sie coś przydało bo w tym co mam już mi niewygodnie, a mam tylko jedne spodnie w które sie mieszcze. Do żadnego sklepu sie narazie nie moge wybrać bo musze siedzieć w domu, może też bym coś kupiła przez internet ale nie wiem czy tak bez przymierzania mi sie uda wybrać dobry rozmiar. A wam jak sie udało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki! cos tu maly ruch u nas ja dzis mam sredni humorek, bo i szaruga taka paskudna za oknem i resztki sniegu takie oklaple strasza po trawnikach - nic przyjemnego Doris - nie lykam niczego poza folikiem, wiec w sumie nie wiem, skad wzial sie ten brak apetytu, ale staram sie jesc urozmaicone posilki, w miare mozliwosci - pojde jutro do gina, to sie podpytam, co to takiego moze byc ja USG mialam w sumie dwa razy na dwie wizyty, ale za drugim razem bylo na moja prosbe, a jutro to nie wiem, czy gin mi bedzie chcial robic czy nie i w sumie glupio mi bedzie znow go prosic... ciekawa to jestem - jasne, jak kazdy, ale nie chcialabym byc upierdliwa w weekend chyba zdecyduje sie pojsc w koncu do jakiegos sklepu ciazowego - cisna mnie dzinsy troszke, wolalabym chyba poczuc sie nieco swobodniej dzis czeka mnie kolejna przeprawa w banku - wzielismy kredyt mieszkaniowy a mieszkanko beda oddawac najwczesniej we wrzesniu pewnie - troche bedziemy mieli jazde - male dziecko a tu mieszkanie w stanie surowym, trzeba bedzie klasc podlogi, malowac, robic lazienke i kuchnie - wlasnie opracowujemy z Miskiem plan minimum - czyli co koniecznie trzeba bedzie zrobic, zeby moc sie wprowadzic jak najszybciej - reszte bedziemy robili juz w zwolnionym tempie na miejscu a co tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wpadłąm tylko na chwilę do pracy i już uciekam. Doris mój lekarz powiedział że usd 3d/4d najlepiej zrobić w 25 tygodniu bo już ładnie buzię dziecka widać, a z tego rodzice się najbardziej cieszą. Agula, badanie serduszka to dalszy etap testu zintegrowanego, na który dostałam skierowanie, a to usg kosztuje tak samo bez względu na skierowanie-bo jest nierefundowane. Uciekam do domciu. Narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Donn - ja kupiłam już dwie pary spodni ciążowych ale zawsze je przymierzałam. Ale firma 9fashion ma na swojej stronie dokładne wymiary spodni i prowadzą sprzedaz internetową. Niestety spodnie ich firmy nie naleza do tanich a w dodatku wszystkie rozmiary robia na ta sama glugosc 185 cm .... w moim przypadku obydwie pary wiec do skrocenia. Ale z efektu i wygody jestem zadowolona. Jak wpiszesz nazwe firmy w wyszukiwarce na allegro to tam tez znajdziesz ich ciuchy - w dodatku tansze a tez od producenta :) Buziaki, K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn - ja kupilam uzywane spodnie na allegro - ciuchy kupowalam pierwszy raz, wiec tez nie bylam pewna czy kupie dobry rozmiar:) wiekszosc sprzedajacych podaje dokladne wymiary ubran w centymetrach - ja zrobilam tak, ze zmierzylam swoje spodnie i porownalam z tymi wymiarami (tzn. glownie dlugosc i szerokosc w biodrach) i udalo mi sie kupic super wygodne, dopasowane i fajne spodnie za male pieniadze. Radzilam sie dziewczyn nieco bardziej zaawansowanych i odradzaly spodnie ze sciagaczami na brzuchu (dopasowanie typu A)- te sciagacze sie bardzo szybko naciagaja i zsuwaja sie, co niezbyt estetycznie wyglada. Ja kupilam takie wysokie z przodu, a z tylu maja wszyta gumke zapinana na guziki- regulowana - wiec pomimo malutkiego brzuszka juz moge je nosic i pewnie ponosze jeszcze pare miesiecy - to sie chyba nazywa dopasowanie typu B - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-2,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........1,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+2 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................07.08........1,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........?? madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? ToYaB................Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......0,5 oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........2,5 agusia2................USA................30...................??............?? Lonta..................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka............Warszawa...........24.................27.08.........?? maggiem.............??....................27................29.08........0,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......1kg Witam ,pokusiłam się o policzenie nas ,jest nas 30 :) ale chyba nie wszystkie się odzywają ,szkoda. A może zameldujmy się ,te które piszą i te które czytają tylko nasz topik ,jest kilka dziewczyn które na początku pisały z nami jak np. Miki 25 . Dajcie znać co u was słychać , mam nadzieję że nie będzie złych wiadomości . W tabelce dopisałam sobie +1.5 kg. choć \"udokumentowane 0.5 kg ,ale to tylko przez ostatni miesiąc. Ciuchów ciążowych postaram się jak naj mniej kupywać ,tylko to co szczególnie przypadnie mi do gustu , raczej będę sobie szyć sama ,na szczęście potrafię .Itak już mam w głowie kilka pomyslów , spodnie \"typ b\" ,fajną koszulę z troczkiem pod biustem ,na wiosnę lato kilka sukienek (o dziwo - bo raczej nie noszę) no i coś na komunię Miśka... Z tym mam trochę kłopot ,bo musi być bardziej eleganckie (na codzień to bardziej sportowo) a że będzie to koniec 6 mieś ,więc brzuszek już będzie widoczny ,jak nie wielki :) Pozdrawiam Agucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z daleka Anglia
Witam wszystkie szczesliwe, przyszle mamusie! Czesto czytam co napisalyscie. Ostatnio napisalam bardzo dluga wypowiedz wyslalam dwa razy,ale nie wiem czemu nie ma jej:( Nie chcialo mi sie jeszcze raz produkowac;) Zaczelam 13 tydzien,zaczelam brac feminatal bo polecila mi go moja ginekolog przed wyjazdem z Polski. Czekam na USG, tutaj nie robia je czesto.Pierwsze miedzy 12-16 tyg. Naleze pod szpital,a raz w miesiacu ma sie ze mna spotykac moja polozna,ktora aktualnie jest na urlopie. Ciekawe jak to bedzie? Czuje sie dobrze,jedynie te wzdecia,a od wczoraj pobolewa mnie troche brzuch(czuje takie uklucia) Czy Wy tez tak macie? Spodnie zaczynaja byc ciasnawe, ale moda w Angli nie uwzglednia ubran ciazowych.Dziewczyny tutaj wygladaja okropnie.Zimno a one z golymi brzuchami. Poczekam z zakupami do kwietnia,mamy w planach krotki wyjazd do Polski. Pozdrawiam. Prosze wpiszcie mnie tez w tabelke. Termin na 19 lub 23 sierpien oczywiscie!Wagi jeszcze nie zakupilam, ale z 2 kilo napewno przytylam.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z daleka Anglia
Juz wiem czemu ostatnim razem nie doszlo. Teraz tez nie chcieli wyslac.Pisalo ze ten pseudonim jest zabezpieczony haslem ?:( Musialm dopisac Anglia. Zdazylo wam sie tak?Ja zadnego hasla wczesnien nie pisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris - widać że ile ludzi tyle opinii, w kwestii ubrań również. Dla mnie najfajniejsze są te z systemem dopasowania A, tym bardziej ze pozniej mozna z nich korzystać (obiąć gumkę albo ją zawijać). Kilka moich znajomych jest już po ciąży i chodzą w nich do dziś :) Może to kwestia tego jakiej firmy kupuje się ciuchy i w jakiej temperaturze pierze... Pozdrawiam ciepło :) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z daleka - możesz wejść na stronę główną kafeterii i równiez zabezpieczyć swój nick hasłem. Wtedy będziesz mogła sie posługiwac tylko Ty :) I nikt nie bedzie mogl pisac podszywajac sie za Ciebie ;) Pozdrawiam i witaj w klubie!! K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki. Widzę że od kilku dni mnie tu nie było, ostre dyskusje tu zachodzą . ale to dobrze po to jest forum. ja postanowiłam dopisać sobie malutki kilogramik w naszej wspaniałej tabelce. NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-2,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+2 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................07.08........1,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........?? madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? ToYaB................Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......0,5 oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........2,5 agusia2................USA................30...................??............?? Lonta..................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka............Warszawa...........24.................27.08.........?? maggiem.............??....................27................29.08........0,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......1kg Do Doris : Czy Ty jesteś lekarzem -ginekologiem? Pytam z ciekawości , bo tak dużo dziewczyn Ciebie sie radzi. Bardzo fajnie. Jesli pozwolisz to też czsem zasięgnę twojej rady. A tak pozatym to jak tam dzisiaj Wasze samopoczucie. Ja dzisiaj się czuję trochę kiepsko. Taka jestem rozdrażniona. W nocy bolał mnie brzuch (tak na dole) prawie całą noc. Ponoć naciągają sie mięśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO WSZYSTKICH: Absolutnie nie jestem lekarzem ginekologiem - jestem mlodziutkim lekarzem tuz po studiach, nawet przed Lekarskim Egzaminem Panstwowym (ktory zdaje w kwietniu), wiec nawet nie mam jeszcz pelnego prawa wykonywania zawodu, a do specjalizacji jeszcze dluga droga (minimum 5 lat nauki + egzamin specjalizacyjny). Nie planuje tez byc ginekologiem! Dlatego co juz wielokrotnie pisalam moja wiedza zdecydowanie bardziej ksiazkowa niz praktyczna:) Jestem w miare na bierzaco - bo dopiero co skonczylam studia, wiec jesli cos wiem, albo moge odnalezc to chetnie odpowiadam. Ale WSZYSTKIE Was prosze nie traktujcie moich wypowiedzi jako wyrocznie tylko radzcie sie Swoich bardziej doswiadczonych lekarzy!!!!! zwlaszcza jesli macie powazniejsze watpliwosci. Troszke sie rozpisalam, ale nie chcialabym aby byly jakies nieporozumienia miedzy nami, a juz na pewno nie chcialabym komus niechcacy zaszkodzic. Pozdrawiam Wszystkie Mamusie, milego dnia Doris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-2,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+2 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................07.08........1,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........?? madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? z daleka............Anglia.................?...................19lub23.....+2 ToYaB................Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......0,5 oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........2,5 agusia2................USA................30...................??............?? Lonta..................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka............Warszawa...........24.................27.08.........?? maggiem.............??....................27................29.08........0,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......1kg Z daleka dopisałam Cię :) Doris ,myślę że nikt nie traktuje Ciebie tu jako wyroczni ,wszystkie się tylko radzimy ,a to że jesteś w takiej samej sytuacji jak my wszystkie powoduje to że mamy do Ciebie zaufanie :) Ja osobiście cieszę się że wiele możesz nam pomóc i z każdym nawet małym problemem nie musimy lecieć do gina ,a jeśli pojawią się jakieś większe problemy to myślę że i tak każda z nas prędzej czy później zapyta swojego lekarza :) Młode przyszłe mamusie są pełne rozterek wątpliwości i niepewności ,więc potrafisz je uspokoić ,ale jeśli zajdzie potrzeba to pewnie i pogonisz do specjalisty :) Mam pierwsze zdjęcia mojego brzucha :) bu... wyglądam jakbym się wypinała. Czasami mam wątpliwości czy wogóle jestem w ciąży ,ale gdyby nie brak miesiączki i to że lekarz tak twierdzi ,to pewnie bym stwierdziła że mam urojenia :) już sama nie wiem czy to były pierwsze ruchy ,czy jednak gazy... przez tydzień odczuwałam to dość wyraźnie i byłam pewna ,ale od kilku dni nic... więc zastanawiam się co to było ,bo jeśli faktycznie maluszek ,to zaczynam się bać dlaczego teraz się nie rusza ...A może tak bardzo już bym chciała to poczuć (znów ) że sobie wmawiałam? Mam bliską koleżankę która niedługo rodzi ,ma termin na 02.03 ,ale lekarz powiedział że nie wytrzyma :) ale zapytała czy jeśli jej mąż nie zdobędzie się na odwagę i nie będzie z nią ,to czy ja mogła bym. Kiedy powiedziałam mężowi ,trochę mu się ten pomysl nie spodobał ,bo się będę stresować itp. ale ja to już dwa razy przeżyłam i nie obawiam się ,zwłaszcza że jej to tak sprawnie idzie :) synka rodziła po trzech skurczach i w godzinę od pierwszego była już pozszywana ,na szczęście wtedy była w szpitalu z powodu terminu. Pozdrawiam Aga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - dziekuje za to co napisalas:) Moim zdaniem jesli tylko bedziesz sie czuc na silach to idz na ten porod - ja pracowalam na poczatku ciazy na ginekologii i uczestniczylam w wielu porodach - za kazdym razem to jest tak cudowne przezycie - pomimo, ze dotyczylo zupelnie obcych kobiet!!! Bylam tez na porodzie mojej siostry i wspominam jako super przezycie - troszke jej pomoglam, zagadalam, podalam wode itp. a moment, w ktorym \"wylonil\" sie moj chrzesniaczek na zawsze pozostanie niezapomniany! I tyle pozytywnej energii!!! Mysle, ze skoro juz dwa porody masz za Soba to dokladnie wiesz na co byc przygotowana i nie bedzie nic dla Ciebie szokiem:) A to swiadczy o duzym zaufaniu kolezanki, ze poprosila wlasnie Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Byłam wczoraj u ginekologa, lecz nie było mojej lekarki, więc musiałam do innego, ale akurat jego też lubię. Przytyłam 1 kg od ostaniej wizyty choć jeszcze nie ważę tyle co przed ciążą, gdyż najpierw spadłam 3,5 kg, więc sobie odliczam. Póki co to mam problem z plecami, które dość często mnie bolą, powtarzającą się grzybicą pochwy, która jest dość częsta u kobiet w ciąży oraz nagłymi ostrymi bólami, które w chwili pojawienia zaraz znikają. Są one sporadyczne i lekarz wyjaśnił mi iż może to być spowodowane rozciąganiem się macicy, w której znajdują się pewne wiązadła. Mogą one pod wpływem naciągania i rozciągania widocznie powodować takie bóle. Gdy były by one częstsze i dłużej trwały to mam zgłosić się do lekarza. Odnośnie ubrań ciążowych to nie mam zamiaru w ogóle ich kupować, ale nie wiem czy mi się uda. Na razie jeszcze chodzę w swoich ciuchach, czyli rozciągliwych spodniach, których mam 3 pary. Oprócz tego mam 2 długie spódnice, które raqzem ze spodniami powinny wsytarczyć do wiosny, ewentualnie lata. Mam jeszce sukienkę poszerzaną w pasie na wiosnę, a na lato też się tak złożyło, że mam spódnicę na sznurku i gumce oraz parę sukienek letnich w podobnym stylu, które powinny wystarczyć. Rzeczy dopasowane, a jest ich większość, będą musiały poczekać do jesieni :(. Oczywiście będę musiałą kupić koszulę nocną do karmienia. Jedną już mam, ale latem już będzie za wąska, więc do porodu a nawet trochę i przed kupię szerszą, która pomieści brzuch ;). Przedwczoraj nie mogłam się powstrzymać i przy okazji zakupów sklepie kosmetycznym zaopatrzyłam się w nożyczki do poaznokci z zaokrąglonymi końcówkami oraz gruszkę do nosa. Wiem, że za wcześnie, ale człowiek bywa czasem niecierpliwy. W dodatku półki z rzeczami dla dzieci, w tym sklepie, którym byłam, były na samym początku, więc takie mam wytłumaczenie :D. kupiłabym jeszcze więcej, ale musiałam się powstrzymać. W końcu z kosmetykami dla dziecka się nie pali i kupuje się je w miarę zapotrzebowania. Boję się przesadzę z tym kupowaniem. W dodatku zła jestem na męża, bo marudzi mi ciągle, że za dużo wydaje ponieważ remont przed nami, a ten sobie kupił nową komórkę, podczas, gdy wystarczyło by dołożyć i moglibyśmy wymienić nasze łóżko, które stoi w kolejce do wymiany, mimo iż ma dopiero 4 lata. Tłumaczę sobie jego zakup, tym iż, jego rodzice i siostra ostatnio powymieniali sobie komórki na nowe, a on nie mógł chyba tego znieść. Umawialiśmy się jednak, że my na razie nie mamy takiej potrzeby, lecz on jak w amoku, przez tydzień o komórce na okrągło, aż w końcu uległam. Jest to zakup firmowy i pójdzie w koszty oraz można odliczyć VAT, ale mimo wszystko wydatek był duży. Jak ja kupiłam doniczkę porcelanową to ile było marudzenia. Szkoda gadać. Faceci też potrafią wydawać pieniądze. A ja biedna żałuję sobie ciuchy ciążowe kupować, by nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, ponieważ w perspektywie wymiana drzwi w całym mieszkaniu oraz remont łazienki. No to wystarczy moich wyżaleń, dziękuję za uwagę i zrozumienie. Z pozdrowieniami, Marlena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×