Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość agusia2
Co sie tutaj dzieje kobietki ucieklyscie gdzies indziej czy co ? Ja wpadlam sie pochwalic pierwszymi ruchami dzidzi dzisiaj ,brzuch moj faluje raz z lewej strony robi sie stozek raz z prawej caly dzien czuje jak sie kreci a w sumie weszlam w 15 tydzien ,to mozna powiedziec ze wczesnie ,prawda ?kurcze niedlugo to nie bedzie z kim pogadac tutaj ,nie jest moze zbyt towarzysko u nas ale czemu nikt prawie nic nie pisze o rosnacych brzuszkach ,,,hmmm nie rozumie.. No nic dobrej nocki :)pozdrawiam A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się melduje :) jestem i zaglądam regularnie ;) Halo dziewczyny!! Co u Was? Napiszcie chociaz czy wszystko ok? Buzka i milego dnia :) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
agusia u mnie już 16 tyd i 2 dni ale narazie żadnych ruchów nie czuć ani nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja jak przyłożę rękę do brzucha to czuję jak w nim motylki latają, ale tylko w taki sposób to czuję. Mój mąż się nie umiał nadziwić jak je poczuł. To dopiero mój 14 tydz. i pierwsza ciąża. Wczoraj mały rano i wieczorem mnie raz kopnął, a teraz znowu poczułam lekkiego kopniaka :) Może dlatego tak szybko czuję, bo przed ciążą byłam szczupła. Justa29 ciekawe rzeczy potrafisz znaleźć w necie. Dzięki za meile ze slajdami. Blondi23 to naprawdę musiałaś mieć przeżycia, jeśli Maciek nigdy wcześniej się tak nie zachował przy gościach. Agusia2 fajnie, że cały dzień już czujesz swoje maleństwo. Ja się już nie mogę doczekać żeby tak było. A u mnie skończyło się wolne i znowu na studia. Cały tydzień rano, a miałam zawsze 1 dzień wolny. W szkole już się zorientowali, bo brzuch widać. Niektóre dziewczyny jak się dowiedziały, to stwierdziły, że też chcą mieć dziecko :) Trzymajcie się zdrowo pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie ruchy dziecka objawiły się w śnie. Dziś w nocy właśnie. Szkoda, że to tylko sen, choć może i dobrze, bo te ruchy były zbyt duże i boelsne. Widać było prawie całe dziecko pod skórą, które łaziło po całym brzuchu. Wołałam męża, by zszybko robił zdjęcie. Tylko bolało mnie bardzo. Mam nadzieję, że wszystko w porządku z moim dzieckiem. Poza tym jestem zła na męża, któremu zostało tylko napisanie pracy dyplomowej i obrona a powiedział, że nie skończy studiów bo ma dość. Uprał się jak osioł. Później będzie żałował, wtedy powiem: \"a nie mówiłam?\". Na forum zaglądam codziennie, ale nie zawsze jestem w humorze by coś napisać. Czasem zastanawiam się czy w ogóle jestem w ciąży. Być może jak poczuję ruchy to może uwierzę, a jak nie to jak się urodzi, wtedy to namacalnie poczuję i zobaczę ;). Wczoraj nie mogłam się powstrzymnać i kupiłam na Allegro regał teleskopowy do łazienki, mimo iż akcesoria łazienkowe mieliśmy kupować jak łazienka będzie wykafelkowana (maj). Zainteresowane mogą zobaczyć pod linkiem: http://www.allegro.pl/item87211351_regal_teleskopowy_uniwersalny.html Od dawna na niego chorowałam, tylko dużo kosztował w Quelle czy Neckermanie, bo ok 120-130 zł, więc na Allegro to faktycznie była okazja. W tamtym tygodniu wyciągnęłam męża pooglądać meble łazienkowe i kafelki i teraz już wiem mniej więcej jakie będę miała. Plan i projekt już dawno zrobiłam, teraz tylko kwestia wyboru, ceny i dopasowania została ;). W piątek mojej mamy pies miał operację, więc mieliśmy dodatkowe przeżycia i obawy, gdyż to nie młody pies i nie wiadomo było czy przeżyje wycięcie guza, który okazał się bardzo duży (ponad pół kilo), a to mały piesek. Teraz musimy go non stop pilnować by sobie szwów nie powyciągał. Nawet w tej chwili siedzę z dwoma psami w pokoju, bo muszę mieć na oku czy wszystko w porządku. Chcieliśmy jej dać specjalny kołnierz, ale akurat nie miał weterynarz do sprzedaży. Najlepiej zresztą jak rana goi się przy dostepie powietrza. Na początku mama kupiła jej ubranko dziecięce (body), ale niezbyt pasowało, obwijała ją bandażami na dwór, by sobie nie pobrudziła brzucha, ale to na krótką mętę, bo psu w tym niewygodnie. Oglądałam ostatnio też zdjęcia z porodu, które dość mocno obrazują wszystko. Strach pomyśleć, jak to kobiety muszą się męczyć, by mieć dziecko. Najpierw 9 moesięcy wyczekiwania z różnymi dolegliwościami, a potem sam poród. Mam nadzieję, że potrwa krótko. Czytałam, że złe początki ciąży (nudności, wymioty itp.) wróżą dobrą i zdrową ciążę, więc mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Dla mnie i niektórych to niedługo bedzie połowa ciąży (gdzieś w połowie marca), więc potem już z górki zleci - mam nadzieję. Chciałąbym tylko byten brzuch jakoś bardziej znacznie róśł, bo na razie to niedużo go widać. Na wiosnę to już wszystko się wyklaruje, a potem już bliziutko do lata i rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livmar----> ja też oglądałąm te zdjęcia z porodu i ...... cieszę się że będę miałą cc. No a ja wygladam już jak ciężaróweczka, 2 kilo na plusie, brzuszek wyskoczył i póki chodzę w swetrach to za bardzo nie widać, ale na wiosnę hmmmm. Ci co wiedzą mówią \"ojejka ale masz już fajny brzusio\". Póki co na wadze przybieram prawidłowo i tak jak zakładałam nie powinnam przekroczyć do dnia porodu 80 kilo. http://www.noworodek.pl/index.php?sm=4 tu macie kalkulatory wagi-przydatne. No i kopniaczki coraz wyraźniejsze :D Nareszcie zaczęłam się cieszyć dzidziusiem już się pogodziłam z faktem, że nie zawsze da się wszystko zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
Blondi czemu będziesz mieć cc?? u mnie brzuszek też już dość widoczny, jutro wybieram sie na badania mam zrobić morfologie mocz i odczyn coombsa a do lekarza za 2 tyg dopiero..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
hej, witam mamy i ich brzuszki. Moj brzuszek też rośnie, znajomi juz zauważają :-) U mnie jutro zaczyna sie 15 t ale ruchów nie czuję, owszem są jakieś zawirowania w brzuchu ale nie potrafię tego zidentyfikować. 21 mam wizytę, chcemy juz iść razem z mężem. :-) Obejrzałam zdjęcia, trochę mnie przeraziły i podjęłam decyzję, żadnego przecinania pępowiny przez męża. Chciałabym żeby przy mnie był ale raczej w okolicach głowy. Skoro dla mnie takie zdjęcia to mało przyjemny widok to co dopiero dla niego. Dobrze, że jeszcze tyle mamy czasu żeby się do wszystkiego przygotować. Mam dosyć silną wade wzroku, będę musiała bliżej terminu skontaktować się z okulistą, kto wie czy cesarka nie będzie konieczna. Marzę o wiośnie i słoneczku. Już stanowczo za długo jest szaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi23, ja również według tego kalkulatora wagi nie powinnam przekroczyć 80 kg. Przybieram jak na razie prawidłowo na wadze i mam nadzieję, że jednak nie dojdę do 80 kg. Oby było mniej. Ja sama myślę, że będę ważyć ok 75 kg. Czas pokaże, czy moje przewidywania się sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto mój kalkulator wagi Tc Opt. waga 2 66.50 4 66.70 6 67.00 8 67.20 10 67.30 12 67.50 14 67.90 16 68.30 18 69.60 20 70.80 22 71.70 24 72.40 26 73.70 28 74.20 30 75.10 32 76.00 34 76.90 36 77.80 38 78.70 40 79.60 Chyba zmienię tabelkę, bo na początku schudłam 3,5 kg i teraz liczę dodatnie kilogramy od tej niższej wagi. Witam! Dawno nie pisałam, ale zaległości w czytaniu nadrobiłam. Od czwartku miałam gości, więc nie było czasu na pisanie. Wszystko fajnie było, lubię gości, imprezki, wspólne biesiadownie, ale tym razem byłam naprwdę zmęczona, nie mogłam się doczekać kiedy sobie pojadą Dzisiaj odpoczywam. U mnie 13 tydzień.Czuję się dobrze, raczej nie odczuwam już mdłości. Cholera jeszcze nie powiedziałam szefowi! Powiedzcie mi czy jak informowałyście szefa o ciąży to przedstawiałyście zaświadczenie????? Czy po prostu powiedziałyście? Już bym chciała poczuć \"motyle\" w brzuchu Zaktualizuję tabelkę, przytyło mi się 2 kg NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 1,5 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+2 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x Aga.B.................??...................??.................06.08.........x insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................07.08........1,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........?? madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? ToYaB................Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......0,5 oliwia13............pomorskie...........27.................26.08......... 4 agusia2................USA................30...................??............?? Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08.........?? maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......1kg karola24...........Legionowo.........24.................19.08........?? Póki co ważę 68 kg/16tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, za dużo skopiowałam. Maggiem, twoja słowa wkradły się do mojego opisu. Tego nie powinno być: \"Witam! Dawno nie pisałam, ale zaległości w czytaniu nadrobiłam. Od czwartku miałam gości, więc nie było czasu na pisanie. Wszystko fajnie było, lubię gości, imprezki, wspólne biesiadownie, ale tym razem byłam naprwdę zmęczona, nie mogłam się doczekać kiedy sobie pojadą Dzisiaj odpoczywam. U mnie 13 tydzień.Czuję się dobrze, raczej nie odczuwam już mdłości. Cholera jeszcze nie powiedziałam szefowi! Powiedzcie mi czy jak informowałyście szefa o ciąży to przedstawiałyście zaświadczenie????? Czy po prostu powiedziałyście? Już bym chciała poczuć \"motyle\" w brzuchu Zaktualizuję tabelkę, przytyło mi się 2 kg\" Przepraszam jeszcze raz za moją pomyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
u mnie wygląda na to że nie powinnam ważyć więcej niż 75 kg.... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn---> mam wadę miednicy i dlatego nie mogłam własnymi siłami urodzić Maćka, moja szyjka otwiera się na max 3cm, a żeby urodzić trzeba mieć rozwarcie na 10cm. Spadam już do domku, bo jeszcze jadę z moim mężczyzną do lekarza-chyba się sam boi (nerki mu znów wysiadają, 3 lata temu miałą rozkruszane kamienie, ale te są wredne bo moczanowe) papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrice
hej dziewczynki, ja nie czuje jeszcze zadnych ruchow, choc to polowa 16 tc, a juz widze, ze "pietnastki' czuja. bardzo jestem ciekawa jakie to bedzie uczucie. obejrzalam zdjecia z porodu i podobnie jak blondi ucieszylam sie, ze bede miala cc (na zadanie, bo nie ma zadnych wskazan medycznych, przynjamniej do tej pory, choc oczywiscie nie wiadomo, jak sie jeszcze wszystko potoczy, to moja pierwsza ciaza). jakos mnie ten naturalny porod przeraza. poza tym czuje sie super, chyba mam nawet wiecej energii niz przed ciaza. utylam dotychczas mniej niz wedlug tabelki, bo dopiero 1kg, ale brzuszek juz wyskoczyl i trudno go schowac. jutro jednak bede probowac bo ide na spotkanie o prace na zlecenie i nie chce, zeby sie moj przyszly pracodawca przestraszyl i nie dal zlecenia z powodu ciazy. ubiore sie wiec w najluzniejszy i najdluzszy sweter jaki mam. to jedyny chyba pozytek z tej okropnej zimnej pogody, ze mozna jeszcze nosic grube, maskujace rzeczy bez wzbudzania podejrzen :) ja tez czytam topic codziennie, choc malo pisze, ale wszystkie was serdecznie pozdrawiam i czuje sie, jakbym was znala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dzisiaj u lekarza:)zobaczcie co mi przybyło w tabelce:) NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 1,5 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+2 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x Aga.B.................??...................??.................06.08.........x insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna................................29................08.08........+2 SYNEk donn................Kraków..............27................07.08........1,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........?? madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? ToYaB................Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......0,5 oliwia13............pomorskie...........27.................26.08......... 4 agusia2................USA................30...................??............?? Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08.........?? maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......1kg karola24...........Legionowo.........24.................19.08........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
Justa gratulacje!!! czy to juz pewne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>Justa gratuluje synka,ale szybko sie dowiedzialas plec dziecka. Ja ide w poniedzialek i mam nadzieje,ze sie dowiem bedzie to moj 21 tydzien ciazy. Jeszcze raz gratuluje🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nastawiam sie jeszcze tak na 100%ale było super widac\"sprzet\":)a lekarz do ktorego chodze słynie z tego ze trafia w 10 ale powiedział ze nieczesto widac w 17 tyg zalezy jak sie dzidzia ułozy pokazywał mi głowke, raczki ,nozki-a ja do niego \"a miedzy nózkami??\"-a chcecie wiedziec??(maz był ze mna)-WYGLADA NA TO ŻE BEDZIE FACET:) najwazniejsze ze poki co wszystko ok i to mnie cieszy najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Justa to swietnie my tez nastawieni jestesmy na synalak ale co bedzie to super:) Donn,tak wyraznie czuje jak male sie kreci nie wiem czemu tak wczesnie ,choc mowia ze nie ma regoly ,sama sie dziwie bo to nie caly 15 tydzien dzis od 4 rano nie moglam spac z wrazenia tak sie przemieszczalo z lewej na prawa strone ,najlepiej jest czuc jak sie lezy plasko na plecach wtedy widc ta mala pileczke ,dzis w pracy to samo i to juz zaczyna tak konkretnie sie krecic jestem pod wrazeniem i sie ciesze rodzice sie smieja ze maly osilek rosnie ze tak wczesnie zaczal sily swoje okazywac:) Poki co jem witaminki ktore za bardzo nie lubie bo jakos mi tak dziwnie po nich no ale jem ,na drugi tydzien wybieram sie do gina pewnie bedzie za wczesnie na okreslenie plci ,nie moge sie doczekac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:):):):) ja jestem na topiku dla lipcówek ale wpadłam do Was na chwilkę... Jakiś czas temu chyba od jednej z Was dostałam miłe podziękowania i zastanawiam się czy to była Pinki, z którą przed zaciążeniem pisałam króciutko na innym topiku??? Życzę Wam samych pozytywnych przeżyć ciążowych i jak najlepszego rozwiązania... Powodzenia!!! Pozdrawiam serdecznie:):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
hej. próbowałam znaleźć moje wyniki na toksoplazmozę sprzed roku. Niestety nigdzie ich nie ma a ja nie mam pojęcia jaki był wynik więc nie wiem czy mam przeciwciała. Chyba dla świetego spokoju poproszę lekarza o skierowania na badania. Czytałam że w razie czego tokso można leczyć po 14 tyg antybiotykami. Wiecie, chciałabym mieć troszkę inny charakter i trochę mniej przejmować sie wszystkim. Zazdroszczę i podziwiam dziewczyny i w ogóle wszystkich ludzi, którzy odważnie idą przez życie i nie zamartwiają się ewentualnymi zagrożeniami. A tak w ogóle to brzusio rośnie, 21 wizyta, nie mogę sie doczekać. Ciekawe ile urosło nasze maleństwo. pozdrawiam wszystkie mamusie, te dzielne i te mniej dzielne też :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witajcie! ja juz troche sie lepiej czuje chociaz wczoraj znowu mdlosci wrocily, ale co tam... :-) A brzuszek moj...coz...chyba rosnie mi z obrzarstwa strasznego, hehe masssakra... nie moge sie doczekac juz kopniaczkow od tego babelka ... eh... a a\'propos zdjec z ciazy----jeden porod mam juz za soba ale i tak chetnie bym poogladala sobie filmik jakis z porodu czy zdjecia, tylko nie wiem skad... jeszcze raz uzupelniam tabelke o swoje kilogramy :-) NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 1,5 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+2 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x Aga.B.................??...................??.................06.08.........x insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................07.08........1,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........?? madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? ToYaB................Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......0,5 oliwia13............pomorskie...........27.................26.08......... 4 agusia2................USA................30...................??............?? Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08.........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......1kg karola24...........Legionowo.........24.................19.08........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki! Widze, ze tu u nas spokojnie bardzo:) Ja bylam dzis u lekarza - wszystko z dzidziusiem w porzadku - rosnie jak trzeba:) Dopiero co bylo widac mala kropke a tu juz obwod glowki 13cm! Plci sie pani doktor nie podjela rozpoznac - powiedziala, ze poki co nie widac meskich narzadow, ale, ze to jeszcze nie przesadza sprawy, bo jest za wczesnie:) wiec zebym sie nie sugerowala... a ja tak bym chciala coreczke - moze nie potrzebnie mi zrobila nadzieje...oczywiscie jak bedzie chlopiec to tez bede szczesliwa -byle tylko zdrowe sie urodzilo. Niestety mam anemie i musze brac zelazo, bueee a po nim zazwyczaj sa zaparcia:( Beatrice - nic sie nie martw - ja skonczylam dzis 17tydzien - dwa dni temu wydawalo mi sie, ze poczulam kopniaczki, ale od tamtej pory sie nie powtorzyly, wiec to pewnie jeszcze nie to - juz sie nie moge doczekac. Justa - ale super, ze wiesz juz jaka plec! Basior - witamy u Nas i mam nadzieje, ze bedziesz sie czasem odzywac:) Oliwia - jesli przeciwciala dodatnie trzeba leczyc toxoplazmoze przed 14 tygodniem. Mysle, ze warto zebys powtorzyla badanie teraz - bedziesz spokojniejsza. Prawda jest taka, ze cale zycie bedziesz sie o dziecko denerwowac - ciaza to dopiero poczatek, potem jak sie bedzie rozwijac, dojrzewac to dopiero beda nerwy:) Padlinka - wspolczuje Ci szczerze tych mdlosci! U mnie sie czasem pojawiaja jak sie za duzo najem - najpierw napad glodu a jak sie najem to sie zle czuje:) ale coz takie uroki naszego stanu. Wazne, ze juz Ci troszke lepiej i ze z dzieckiem w porzadku. Kiedy sie wreszcie skonczy ta zima?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
doris ja już jestem w 15 tyg, więc mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Badania na tokso miałam robione rok temu po niepowodzeniu w ciąży.Lekarz powiedział ze tokso nie mam ale wyników tak naprawdę chyba nie dostałam takze nie wiem czy mam przeciwciała. Ale też nie sadze zebym wlasnie teraz zaraziła się toksoplazmoza. To po prostu martwienie sie na zapas. Dzieki za odpowiedz :-) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia - acha, no to dobrze, bo myslalam, ze podejrzewasz, ze sie moglas zarazic! Chodzilo mi o to,ze zawsze trzeba leczyc toxoplazmoze - nie dopiero po 14tc, tylko jesli wczesniej juz sa przeciwciala to od razu trzeba wlaczyc antybiotyki - zeby chronic dziecko - spada ryzyko przejscia pierwotniaka do plodu o 70%, jesli by sie pojawily igM w 20tc to tez ja trzeba leczyc. Poprzednio sie troche zle wyrazilam:) Ciesze sie,ze juz wiekszosc z nas weszla w II trymestr, ja sie jakos czuje teraz duzo bezpieczniej, dziecku duzo mnie grozi. Choc nie powiem, ale czasem juz mysle o porodzie i troszke mnie to przeraza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zastanawiam się jak to jest z konfliktem (grupa krwi) ja mam 0 Rh - ale nie wiem jaka ma mój mąż i czy jest możliwy konflikt. Wiecie coś na ten temat? Ja również myślę o porodzie, noo cóż co ma być to będzie. Dolegliwości nie mam wcale, od początku nic, gdybym nie zobaczyła na usg (17.02) to bym nie uwierzyła że jestem w ciąży. Ale podobno w przyrodzie nic nie ginie, i kto ma łatwą ciążę to poród straszny i cięzki. Mój mąż stwierdził że w tym roku będzie musiał zapłacić podatek od posiadania ciężarówki :) żartwniś. Jak narazie to mieszczę się we wszystkie ciuchy sprzed ciąży - ale może dlatego że przed schudłam i miałam wszystkie luźne. Ale po mału zaczynam myśleć nad zakupem "ciążowych" ciuszków. Macie już jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
ja też mam Rh-, a mężuś ma Rh + i właśnie mam zrobić badania na przeciwciała, ide jutro, miałam pójść coprawda dzisiaj ale nie chciało mi sie wstać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsjanka - do konfliktu na szczescie daleka droga - najpierw powinno sie stwierdzic czy masz tzw.zestawienie konfliktowe czyli matka Rh minus ojciec Rh plus (zestawienie - czyli jest ryzyko, ze dziecko moglo odziedziczyc grupe po tacie i moze miec Rh plus) ale to jeszcze absolutnie nie oznacza konfliktu - konflikt pojawia sie jesli krew dziecka dostaje sie do krwi matki (najczesciej podczas porodu, poronienia, cc itp) i matka zaczyna wytwarzac przeciwciala przeciwko krwinkom plodu (bo je rozpoznaje jako obce). Dlatego zazwyczaj w pierwszej ciazy dziecku nic nie grozi - poniewaz do mieszania sie tej krwi dochodzi bardzo pozno. Dodatkowo teraz kazda kobieta z gr Rh minus powinna do 72h po porodzie dostac zastrzyk blokujacy powstawanie tych przeciwcial - zeby chronic nastepna ciaze. Zdaza sie jednak, ze kobieta juz w pierwszej ciazy ma wytworzone przeciwciala - bo np.miala transfuzje krwi, albo kiedys poronila i o tym nie wiedziala - dlatego kobiety Rh minus musza badac odczyn Coombsa - czyli wlasnie przeciwciala (jesli one by sie pojawily to trzeba monitorowac ich stezenie i czy sie powieksza ich ilosc czy nie). Krotko mowiac powinnas meza wyslac na badanie grupy krwi i jesli ma Rh minus to mozecie sie nie martwic, a jesli ma Rh plus to powinnas miedzy 16-18tc, 28-30tc, 34-36tc trzykrotnie wykonac badanie odczynu Coombsa - zeby miec pewnosc ze sie w czasie ciazy przeciwciala nie pojawily. A jesli by sie pojawily to szybciutko do lekarza - on zadecyduje jakie badania zlecic i co dalej robic. Aktualnie konflikty sie zdazaja bardzo rzadko na szczescie - ale lepiej wszyskto sprawdzic i dopilnowac zeby po porodzie dostac ten zastrzyk. Jesli moje wyjasnienia sa niewystarczajace to poszukaj w internecie - jest wiele stron poswieconych temu problemowi. Pozdrawiam Doris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn - ja tez mam Rh minus a moj maz Rh plus :( ja juz badania robilam na szczescie przeciwcial nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka307
Witam wszystkie przyszłe mamusie! :) Ja mam termin na 19 sierpnia 2006! To będzie mój pierwszy dzidziuś, oboje z mężem jesteśmy bardzo szczęśliwi i niecierpliwi! Tak bym chciała żeby już było widać brzuszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×