Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Beatrice, Justa - Moj brzuch rano plasciutki, a wieczorem wyraznie uwypuklony - mierzylam centymetrem i roznica w obwodzie 4cm miedzy rano a wieczorem - sama nie wiem, czy to zmeczenie miesni? Kupilam sobie na allegro spodnie ciazowe i wreszcie jest mi wygodnie i nic mnie nie gniecie - mimo, ze brzuszek malutki to jednak czuje sie w nich wyraznie wygodniej. Tez sie ostatnio jakos tak \"mniej\" w ciazy czuje - nawet sie zaczelam przygladac czy ten brzuch mi sie nie zmniejsza:) Livmar - nie martw sie jeszcze tyle rzeczy do kupienia, ze i rodzina i Ty sama bedziesz miala pole do popisu. U mnie w rodzinie to straszne emocje byly jak siostra byla w ciazy, a ja jako druga to juz sie wszystkim nie wydaje niczym nadzwyczajnym:( ale juz sie przyzwyczailam w wielu tematach tak bylo...Wiec ciesz sie z prezentow - bo swiadcza o tym jak bardzo sie wszyscy z dziecka ciesza i jak bardzo na nie czekaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie bym gdzieś pojechała, ale po remoncie to raczej już nam finansów nie starczy, ponieważ w perspektywie są jeszcze wydatki na dziecko. Jeśli bym się dobrze czuła to bym pojechała, tylko decyzję tą zostawiłabym na sam koniec, czyli maj najpóźniej, w lipcu nie polecam podróży. Czerwiec to faktycznie ostatni dzwonek. My z mężem wybierzemy się tylko na weekend majowy, bo tak całkiem z wycieczki nie zrezygnujemy, tylko ją dość mocno zmienimy i okroimy. I tak zamiast na Kretę wybierzemy się w niewysokie góry, czyli Kotlina Kłodzka, Czechy - Skalne Miasto, Safari ZOO, zamek itp. Morze to super pomysł, tylko trzeba uważać ze słońcem, ni trochę się wymęczyć w podróży. Ja mam trochę problemu z plecami (nadmierna lordoza w części lędźwiowej z wygięciem do przodu), więc z dalekich podróży rezygnuję na poczet remontu i bliższych wycieczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że się cieszę z prezentów. Jeszcze dziecko się nie urodziło, a co będzie potem? Moja mama chyba się zbytnio przejęła rolą babci ;) - pierwszy jej wnuk, więc w sumie się nie dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kolorow tych ciuszkow, to w zasadzie porzucilismy tylko rozowy - kupujemy we wszystkich innych doszlismy do wniosku, ze o ile dziewczynka bedzie nam sie podobala w niebieskich galotkach o tyle chlopczyk w rozowych falbankach niekoniecznie ;-) i tak - jedno body mamy w paseczki w kolorach od zoltego do czerwonego (rozne poltony i kombinacje), potem w roznych odcieniach niebieskiego i trzecie jest w paseczki zoltawe, pajacyk jest caly czerwony, spioszki sa zolte, sztruksowe ogrodniczki sa blekitne a dresik zielonkawo niebieski z roznymi paseczkami na przedzie a rozmiar - w zasadzie 62 i wieksze, na 56 mam tylko jedno body (bardzo rozciagliwe) dzieciaczki chyba szybko bardzo wyrastaja z rozmiaru 56 (o ile w ogole nie urodza sie wieksze), wiec doszlam do wniosku, ze najwyzej gdzies tam podwine rekawki czy nogawki, ale kupowaz bede raczej 62 na sam poczatek zreszta jeszcze zobaczymy - niby u nas w rodzinie dzieciaki wszystkie rodza sie bardzo podobne 57 lub 58cm, ale zobaczymy, co powie USG pod koniec, jak bedzie wskazywac, ze dzidzius nalezy raczej do drobniaczkow, to moze dokupie kilka sztuk w rozmiarze 56 rodzina i jacys znajomi oczywiscie pala sie juz do kupowania badz zdobywania jakis ciuszkow, wiec pewnie z samymi ciuszkami szalec juz za bardzo nie bede - ale pozostaje jeszcze radosc wybierania akcesoriow, poscieli, wozeczka, fotelika, lezaczka... :-) co miesiac kupuje tez kilka gazetek przeznaczonych dla rodzicow i kompletuje rozne gratisy - a to ksiazeczki, a to bajeczki na VCD, a to mini plecaczek w tym miesiacu co do gazetek, to czytam je juz od dobrych 9 miesiecy, ale ciagle nie moge sie zdecydowac, zeby wybrac jakas konkretna, wiec w sumie wciagam i wchlaniam wiedze z trzech :-) - Twoje dziecko - Mam dziecko - Dziecko najbardziej chyba podoba mi sie \"Twoje dziecko\", ale to \"chyba\" nie jest zbyt pewne :-) goraco polecam - ja sie zaczytuje Doris, moze w starszych numerach znajde cos o podrozowaniu w roznych momentach ciazy, to Ci napisze, co tam madrego doradzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrice
ja tez sie nie czuje w ciazy, teraz nawet jeszcze mniej niz kilka tygodni temu, chyba dlatego ze ogolnie lepiej sie czuje i mam wiecej energii, a wczesniej strasznie senna bylam i jakas taka slaba. ale to chyba dobrze ze sie czujemy jakos normalnie, w sumie ciaza to nie choroba. co do urlopow, to czytalam ze najlepszy czas jest miedzy 20-27 tc. w moim przypadku (poczatek 15tc) wypada kwiecien i poczatek maja. strasznie chcialabym pojechac nad morze, ale nie wiem jeszcze czy się zdecyduje, boje sie, ze zmiana klimatu jakos zle wplynie i poronie. moze to dlatego ze na poczatku mialam plamienia i to jakos mnie przestraszylo. wiec nie wiem jeszcze co zrobie. przed ciaza kupilsmy bilety do lizbony na maj, ale teraz chyba na pewno nie polecimy, bo nie tylko zmiana klimatu, ale i samolot, i obcy kraj, wiec jakby cos sie dzialo, to nie wiadomo gdzie szukac pomocy. nie chce jakos straszyc, ale moja znajoma pojechala w gory jakos piaty miesiac i wrocila (do szczecina) i poronila. trudno stwierdzic, czy to przez ten wyjazd czy i tak by poronila, ale ja w gory na pewno nie pojade, choc moze to bzdura z ta zmiana klimatu. mam jeszcze jedna obserwacje, nie powiekszyl mi sie za bardzo biust, choc jest bolesny, ale staniki uciskaja mnie pod piersiami w obwodzie. i musialam kupic sobie z wiekszym obwodem. kolezanka mowila, ze tez bardzo szybko z obwodu 75 musiala sie przerzucic na 85, choc sam biust jeszcze tak nie rosl. tez tak moze macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim mamuskom. dawno nie pisalam ale czytam was na biezaco. poza tym lezalam wklinice 9 dni, robili mi badania i obserwowali czy nie dzieje sie nic zlego. Ale wyniki mam dobre a na usg tez wszystko ok. dzis bylismy z mezem u lekarza na kontroli i przy okazji zrobil mi usg. maz byl zachwycony jak zobaczuyl swojego potomka ssacego kciuk i w ogole wiercacego sie .u mnie wszystko w porzadku z dzieckiem tez. co do mnie to nie robie jeszcze zadnych zakupow dla dziecka poczekamy az sie urodzi lonta ty tez jestes z rybnika? do jakiego doktora chodzisz? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
To fajnie ze atmosfera powraca ,ja kiedys tez mialam jakies fochy co do naszego topiku ale wcale nie wzielam tego do serca wkoncu nikt nikogo tutaj nie trzyma na sile ,jak komus nie odpowiada no to wiadomo co sie robi :) Czytam ze nie ktore z was kupuja rzeczy dla naszych krasnoludkow :)jasne ja tez sie nie powstrzymalam juz kilka razy i tez kupilam kilka rzeczy ,trzymam sie nieutralnych kolorow typu zolty,zielony ,zawsze cos kupie oby tylko skarpetki czy smoczek ktorego bede sie trzymac z daleka ale nigdy nie wiadomo czy dzidzius bedzie placzliwy czy nie jak w da sie w mame to bedzie potrzebny:) Dziewczyny a jak nudnosci juz wam przeszly ?bo ja czuje duzo porawe choc czasem wracaja ,jesli chodzi o brzuszek to nie wiem od czego to zalezy moze od tuszy ,ja mam bardzo widoczny ze nie da sie ukryc nie tylko rano. Doris to swietnie ze masz okazje na wakacje wyjechac i skorzystaj z niej ,przeciez jesli bedziesz sie dobrze czula to nie ma zadnych przeszkod ,moja kolezanka w 9 miesiacu latala samolotem do chicago tam i spowrotem ,wszystko zalezy od samopoczucia ,mysle ze powinnas sobie fundnac napewno bedziesz milo spedzac czas;) Czy ktoras z was odczowa jakiekolwiek ruchy dzidziusia ,bo czyta sie ze od 4 miesiaca moga byc wyczuwalne ,ja osobiscie moze poczulam z 5 leciutkich kopniaczkow jesli mozna tak nazwac:) Nic pozdrawiam was i milego wieczorku u nas jeszcze sloneczny dzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Doris ja bym się zdecydowała :) Może warto się zastanowić, czy nie łatwiej byloby Ci dojechać pociągiem, a caly bagaż razem z siostrą samocodem? To na pewno byłoby wygodniejsze :) A tam... słońce, piasek, mewy, jod .... mhhh :) Ja niestety w tym roku wakacje sobie odpuszczam - jak najdłużej chce zostać w pracy, a pewnie w lipcu bede jeszcze sleczec nad swoja praca mgr. Nastpne wakacje dopiero wiec za rok juz z Maluchem :) Ja zadnego ubranka jeszcze nie kupilam ale ogromna radosc sprawia mi ich ogladanie w sklepach i patrzenie jakie to malutkie .... :) Mój obwód pod biustem tez sie zmniejszych pomimo tego, ze waga ciala prawie w ogole nie drgnela. Buziaki dla wszystkich :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Obwód pod biustem oczywiscie mi sie zwiekszyl ;) o 5 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn
hej Ja też żadnych ubranek jeszcze nie kupiłam, i też ostatnio czuje sie dużo lepiej, tylko w pracy zabardzo nie moge wysiedzieć( a siedzeć musze cały czas i to przed komputerem) nawet sie zastanawiam czy sobie zwolnienia już nie wziąść, ale chyba jeszcze poczekam 2 tyg do wizyty u lekarza. Mnie też niedługo czeka remont......ale teraz to chętnie bym gdzieś wyjechała pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moge prosic o odp doris
mam 2 pyt-czy zazywanie afobamu na poczatku ciazy-potem odstawiłam mogło byc niebezpieczne? i 2 pyt-czy moge stosowac masc na odciski?jakos głupio mi spytac o to drugie lekarke a o afobam chce sie utwierdzic w tym co usłyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie było mnie jeden dzień a widze że była dyskusja na temat witamin. Ja popieram Doris ale w wypowiedzi Olgi też coś w tym jest. Jest kilka moich koleżanek które nie brały w ciązy witamin bo miały dobre wyniki. Okazało się jednak, że po porodzie one i dziecko miały anemie a nic wcześniej na nią nie wskazywało. Ja też biore feminatal N ponieważ on zawiera jod a ja mam problemy z tarczycą (guzki). Mój lekarz bardzo poleca falvit podobno tez jest bardzo dobry tylko do niego trzeba brać osobno kwas foliowy i jod. Doris: Dziekuje za email. Słyszałam pozytywne opinie o jednym i drugim lekarzu. Co do ubaranek to je jeszcze nie kupuje ale powoli zaczynam się rozglądać. Najchętniej kupowałbym wszystko w kolorze niebieskim bo to mój ulubiony. Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-2,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........1,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+2 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................07.08........1,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........bz Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........?? madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? ToYaB................Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......0,5 oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........2,5 agusia2................USA................30...................??............?? Lonta..................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka............Warszawa...........24.................27.08.........?? maggiem.............??....................27................29.08........0,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......1kg No to aktualizuję, mam dwa kilo na plusie ( :( ) no i jest wstępna ocena płci -Chłopak. Znowu-faceci mnie zdominują. Co do ciuszków to ja kupywanie mam za sobą, wszysko zostaje mi po sunku, stwierdziłam tylko, że dokupię rożek, bo stary jest okropnie zmechacony. No a Maciek dostanie nowe łóżko i bardzij dorosłą pościel. To jedyne zakupy jakie muszę dokonać. Jeśli zaś chodzi o kolory to Maciek miał jeden komplet różowy tzn. spodenki sweterek i czapeczkę i wcale nie wyglądał w tym na dziewczynkę. Jestem raczej nie uprzedzona do kolorów. Jeśli chodzi o podróże to ja siedziałam w domu dopiero w ostatnim miesiącu, dopóki pozwalało na to moje samopoczucie to latałam ile wlazło. Uciekam, muszę iść do lekarza chyba mam anginę-napuchnięty migdał i okropnie boli od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzam tylko czy mi sie stopka dodała-zaraz smigam do pracy-czasem sobie mysle ze posiedziałabym juz w domku -z drugiej jednak strony obawiam sie czy umiałabym zorganizować sobie czas tak na dłuższą mete.....bo tydzien -2 to fajnie ale do sierpnia bez konkretnego zajęcia to troche długo mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, bardzo, bardzo dziekuje za odpowiedzi - myslalam, ze mnie tu zwymyslacie, ze co ja wymyslilam z takim brzuchem na drugi koniec Polski i jeszcze do tego tak narazac dziecko! A tutaj taka mila niespodzianka i tyle pozytywnego nastawienia:) CHyba sie wstepnie zdecyduje, a jesli bede sie zle czula to po prostu nei pojade. Kasiu - to chyba dobry pomysl z tym pociagiem - zawsze sie mozna przejsc a nie siedziec zgnieciona miedzy bagazami:) tylko jak dziecko takie rytmiczne wstrzasy bedzie znosic? Choc podobno takie rzeczy dzieci uspokajaja. Dowiedzialam sie, ze ma jechac z nami kolezanka siostry, ktora tez jest w ciazy - termin ma na koniec sierpnia - tylko,ze to jej czwarta ciaza i ona sie niczego juz nie boi i o nic nie martwi. Ale we dwie zawsze razniej! Blondi - ale fajnie, ze juz wiesz,ze to prawdopodobnie chlopak:))) Fajnie miec dwoch syneczkow - beda sie dobrze dogadywac i razem bawic:) Co do mojego biustu - to wchodze we wszystkie stare staniki :((( wcale mi sie ani w obwodzie pod ani w miseczkach nie powiekszyl -no moze odrobinke, ale liczylam na wiecej:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia 30 tak jestem z Rybnika i chodze do Fuchsa to w przychodni w Boguszowicach. Przedtem byłam u Krzempek ale po pierwszej wizycie w ciąży zrezygnowałam (chodziłam do niej przed ciążą). A Ty gdzie chodzisz? Może masz fajnego ginekologa? Bo ja tego za bardzo nie znam, ale bratowa do niego chodziła. Odpisz koniecznie. Co do ubranek to narazie nie kupuję, bo wiem ze czesc dostane. Wczoraj akurat odkupiłam wanienkę , bo kuzyn od mężą kupił dziecku nową (jego żona ma termin za miesiąc) a okazało się, że w ten sam dzień dostali tez od rodziny. Wielkość biustu tak myśle, że się zmienia u każdej kobiety, ale indywidualnie. Więc tym się nie ma co martwić. Jeszcze się może zmienić przez te 6 miesięcy ciąży. Ważne, by dziecko odpowiednio się rozwijało. Ja idę teraz w czwartek do ginekologa, na dokładniejsze badanie usg (13 tydz.) - ciekawe co mi powie. A w temacie podróże w ciąży to nie jestem zorientowana. Podzrawiam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris dzięki za odpowiedź, bo tak to nie miałabym się kogo zapytać jak to wygląda z tym terminem jaki spędza kobieta po porodzie w szpitalu. A wypoczynek na pewno Ci dobrze zrobi. Byle podróż nie będzie wyczerpująca. Tak ja myśle, ale czy to nie wpłynie na ciążę to nie wiem. Też bym się gdzieś wybrała, ale narazie nie mam planów. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moge prosic o odp doris
mam 2 pyt-czy zazywanie afobamu na poczatku ciazy-potem odstawiłam mogło byc niebezpieczne? i 2 pyt-czy moge stosowac masc na odciski?jakos głupio mi spytac o to drugie lekarke a o afobam chce sie utwierdzic w tym co usłyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Hej :) Apropo jeszcze witamin ;) Byłam wczoraj na kontroli u dentystki i wypowiedziala sie na ten temat w ten sposob, ze warto je brac chociazby wlasnie ze wzgledu na zęby - bo badania krwi moga byc w normie, a zębom juz może czegoś brakowac. Buziaki i miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MogeProsicOOdpowiedzDoris - Juz trzeci raz pisze ta wiadomosc, bo poprzednie dwa mi zjadlo - cos mi sie dzieje z komputerem - mam nadzieje, ze teraz sie uda!!!!! ja wiem o afobamie tyle, ze nie powinno sie go w ciazy w ogole przyjmowac i powinnos sie go odpowiednio wczesnie przed planowana ciaza odstawic. Stosowany w ciazy moze wywolac u noworodka zespol odstawienny. Szczegolnie duze ryzyko stosowania w IIItrymestrze i okoloporodowo. Mysle, ze jesli odstawilas od razu jak sie dowiedzialas, ze jestes w ciazy to nie ma duzego niebezpieczenstwa - bo dziecko na poczatku jest bardzo dobrze chronione przed wszysktkimi szkodliwymi i obcymi substancjami - wazne, zeby go dlugotrwale nie stosowac. Teraz juz nie ma sie co zamartwiac - kobiety nie wiedzac ze sa w ciazy przerozne leki na poczatku biora i w znacznej wiekszosci dzieciaczki rodza sie calkowicie zdrowe, wiec mysl pozytywnie:) Jesli na USG wszystko w porzadku to sie przestan nad tym w ogole zastanawiac. Co do masci szukalam jakis wiarygodnych informacji i niestety nic nie znalazlam - chyba jednak poradz sie ginekologa - moze jakas konkretna Ci zaleci - to nie jest zadne wstydliwe pytanie, a w gabinecie nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi:) Albo popros w aptece o ulotke i DOKLADNIE sobie poczytaj - mysle, ze to zalezy od skladu, jesli zawiera silnie dzialajace a przede wszystkim wchlaniajace sie substancje to jest przeciwwskazana, ale jesli jest na naturalnych, lagodnych srodkach to pewnie mozna stosowac - trzeba zachowac zdrowy rozsadek w tym wszystkim, moze wystarczylyby takie plastry z poduszeczkami np. Schall je robi - takie z dziurka na odcisk - unosza stope, zeby odciazyc miejsce odcisku - a nie zawieraja lekow? Milego dnia i duzo optymizmu, pozdrawiam serdecznie Doris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki! Oj było gorąco:) Mi lekarz zalecił kwas foliowy i falvit. Biorę regularnie, wyniki mam bardzo dobre. Moje biustonosze też są za wąskie na mnie, nie wygodnie mi w nich, ale cóż w pracy muszę się męczyć. Czuję się coraz lepiej, brzusio powoli rośnie, chociaż to dopiero 12 tydzień. Ubranka zamierzam kupować dopiero jak będę znała płeć, chociaż nie wiem czy wytrzymam do tego czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris: Z tym wyjazdem to dobry pomysł. Ja na razie nie mam planów apropo wakcji. Pewnie pojade do rodziców na wieś. Z tym biustem to ja ci zazdroszcze bo ja mam dwa numery większy, całą bielizne mam do wymiany. Boje się że jeszcze mi urośnie a ja już nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris-dzieki wielkie
odnosnie afobamu lekarka powiedziała mi ze nic sie nie stało ale mam wiecej nie brac-tak tez robie oczywiscie chciaz czasem jest ciezko-zreszta sama wiesz z jakiej grupy jest to lek martwiło mnie tylko to ze na ulotce pisało ze zazywanie w 1 trymestrze moze doprowadzic do wad wrodzonych ale pocieszam sie tym ze oni sie musza zabezpieczyc przed wszystkim(koncerny farmaceutyczne)a i ze test zrobiłam 3 dni po spodziewanej miesiaczce wiec chyba dosc szybko? a co do masci to faktycznie zapytam-chociaz kupowałam raz taka niedroga ale rewelacyjna i była sama tubka bez ulotki zadnej-wiec lekarz musi poradzic-sorki ze cie popedzałam z odp-tzn drugi raz napisałam to samo-ale wyczytałam na tym forum ze znasz sie na rzeczy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymaj sie i mam nadzieje, ze dzidzius wniesie w Twoje zycie tyle optymizmu i radosci,ze zadne leki nie beda juz potrzebne:) Ale sa pozytywne skutki wczorajszej dyskusji - bardzo nam sie forum ozywilo:) Kika - czyli jak zwykle zloty srodek najlepszy - jeden ma za duzo, drugi za malo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris ---->Kochanie wspaniała wizja z tym morzem . . .Rzeczywiście wiele pozytywnych aspektów jak dziewczyny wspominały . . .fale,słońce,ptaki , jod to może tylko pozytywnie wpływać na kobiete w błogosławionym stanie ;)Sprawa podróżowania to mały problem ale w sumie bedziesz tak około 6-7 miesiąc [ ja jestem w połowie 6 i mam mała słodką piłeczkę z Julką ]:) więc nie powinno być aż tak niekomfortowo . . . Oczywiście decyzje tę skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym [ zawsze to pewniej usłyszeć od specjalisty niż gromady ciężarówek ;) Ale myślę że jeżeli ciąża przebiega bezkomplkacyjnie nie będzie żadnych przeciwskazań . . . :) Widzę że miałyście małą wojnę o witaminki . . . Hihi . . . My-czerwcówki jakieś 1,5 miesiąca temu przerabiałyśmy to samo . . . Ale nie dyskutowałyśmy z Olgą , lecz z jakimś pomarańczowcem który bardzo pozytywnie reagował na nasze żywe kormonalnie naładowane okrzyki . . .w końcu się uspokoił . . . Ale fakt faktem każda z nas w tej chwili już wcina witaminki -- w większości Feminantal N . . . Ale jak to któraś z Was mądrze zauważyła....-sama brać nie chce chemii , nie lubii piguł jednak jeżeli usłyszy od lekarza że należy ,jest potrzeba to zacznie natychmiast . . . I to jest zrowe podejście do tematu ! A swoją drogą Olga to bardzo mądra kobieta . . nie chciała żle . . . Całuje Was 😘i dzidziuśki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha - dzieki za odpowiedz i fajnie, ze sie odezwalas:) Nie wpadlam na to,zeby poradzic sie dziewczynek w bardziej zaawansowanej ciazy - a przeciez Wy byscie mi najlepiej doradzily - moze wpisze sie u Was na topiku - chociaz po wczorajszych komentarzach to nie wiem czy ktos mi tam \"wilczego biletu\" nie wystawil :)? Ale to cudowne wiedziec czy nosi sie dziewczynke czy chlopca - tak sie zastanawiam, ze chyba to czego najbardziej uczy ciaza to cierpliowosci - bo ciagle trzeba na cos czekac - najpierw na bijace serduszko, potem czy dzieciak rosnie, potem na plec, a potem juz chyba na porod. A ja nie lubie czekac i lubie wszystko od razu wiedziec - zwlaszcza jak sie czyms denerwuje:) dlatego to dobra szkola zycia dla mnie. Znowu siedze tutaj zamiast sie uczyc, spadam - niech mnie ktos do porzadku przywola! Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam kochaniutkie:D:D:D:D Jak samopoczucie??? Jak walentynki???Zycze wam z okazji tego swiata wszystkiego dobrego.Zdrowych dzidziusiow i lekkich porodow. Ja tak sobie skacze z topiku na topik a szczegolnie podczytuje ,te ktore odliczja agodziny do porodu:):):):) >Acha🌻🌻🌻 Widze,ze tez odwiedzilas sierpnioweczki. Dziewczyny nie stresujcie sie na jakiekolwiek wypowiedzi, u nas w lipcowkach tez wojna byla jakis pomaranczowy sie szczegolnie do mnie przyczepil. Na razie spokoj,bo moderator interweniowal. Wlasnie corcia podarowala mi laurke z okazji Walentynek,szybko zrobila bo przyszlam ze sklepu to przynioslam jej serduszka piernikowe.Niestety sama spedzam to swieto,bo mezus w pracy,ale wieczorem bedziemy swietowac.:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P Pozdrawiam was wszystkie 😘😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonta ja jezdze do katowic, bo tam leczy mnie lekarz z kliniki, bo mam PCO i do niego jezdze, ale poza tym na paruszowcu w przychodni PRO-VITA jest dobra doktorka Oslizlo sie nazywa. chodze do niej tez i jest dobra. moge ci polecic tez dr Bednarczyk ona przyjmuje na b.wiezniow politycznych i prywatnie na zuzlowej. Tez jest dobra. pozdrawiam ide dalej gotowac obiad, nie macie pojecia jak chodza za mna kluski na parze. wczoraj wspomnialam to tesciowej i juz mi je robi . nie moge sie doczekac . czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Sylwia czolem :-) ja tez sobie klikam po tematach wieczorami i tez ostatnio podgladam okoloporodowe rozmowy - wczoraj np podczytywalam jak to wrzesniowki rodzily w zeszlym roku Dziewczyny - a ja trace apetyt :-( jem coraz mniej, bo po pierwsze mam wrazenie, ze kazdy kes rosnie mi w brzuchu do niewyobrazalnych rozmiarow, a po drugie... nie mam na nic ochoty najprzyjemniejsze sa kiszonki, czekolada i banany, ale wlasnie przez to rosniecie w brzuchu nawet na to mam coraz mniej ochoty... gotowac gotuje, bo meza przeciez glodzic nie bede, ale gdybym byla sama, to bym chyba do kuchni w ogole przestala zagladac i nie wiem, o co chodzi... bo mdlosci minely w zasadzie, energia mi wraca, a tu apetyt spada smykam - wlasnie powinnam wziac sie za gotowanie obiadu... pranie juz zrobilam, posprzatalam, wymowki mi sie skonczyly... ide do kuchni :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
hej dziewczyny! ja tak jeszcze do doris chcialam wrocic odnosnie urlopu,ja mieszkam w niemczech i do rodzicow mam 1000km,i zamierzam sie tam wybrac w czerwcu na caly miesciac,a pozniej tez nad morze( a pochodze z Radomia) na dodatek sama z 6 letnim synkiem,bo maz ma urlop dopiero w sierpniu ,pamietam ze przy pierwszej ciazy jak jezdzilam z taki wielkim brzuchem to strasznie mnie kregoslup bolal,ale to zawsze mozna sobie zrobic pauze i np pospacerowac,jak sie bedziesz dobrze czula to czemu nie!!! Ja tez jak wiekszosc z was kupuje juz pomalutku ciuszki , a co do biustu ,to pociecha dla meza ,dla mnie katastrofa bo z C robi sie D tylko plakac ....jak ktos jeszcze nie wie ze jestem w ciazy to odrazu zauwaza ze mi sie biust powiekszyl!!! no i wiadomo ze trzeba sie juz przyznac ze sie jest w ciazy hahhahaha pozdrawiam i udanej waléntynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×