Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość sierp.06
donn nie martw sie. ja tez wczesnie, zanim poczulam kopniecia, czulam takie falowania, pozniej stawaly sie czestsze, mocniejsze az w koncu dzidzius zaczal kopac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blandi=> gratulacje i nie martw sie napewno wszcystko bedzie dobrze.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka 28
Witam!!! Wreszcie mogę coś napisać- nie odzywałam się bo byłam chora, a dostęp do maila mam niestety tylko w pracy:-((( Jeszcze trzyma mnie troszku katar ale jestem już w pracy. Babeczki u mnie zaczął się 20 tydzień ale ruchów jeszcze nie czuje i tak się cały czas wsłuchuje kiedy jakiś kopniaczekbędzie...??? Teraz jestem na etapie rozglądania się po sklepach za jakąś fajną kreacją na wesele, które mnie czeka za miesiąc, ale niestety nic nie mogę znaleźć:-( Oczywiście są fajne cichy ale dla mojej figury sprzed 5 mcy..... Nareszcie mogę się dopisać do tabelki: NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG...PŁEĆ miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 4,5 agata_27..........Słubice........... 27.................01.08....3kg SYNEK doris26.............Kraków..............26................04.08..6,0 CÓRCIA blondi23............Elbląg................23 ................05.08...4, SYNEK Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 donn................Kraków..............27................07.08........1,3 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja............29...................09.08...5,0 SYNEK edusia.............Hannover.............32................11.08.......3,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08..1kg SYNEK Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? agusia2................USA................30..................21.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+1,5kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......4,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......3kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........-1kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........4 Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................27.07....... 5 kg agulka28............Bielsko-Biała........28.............13.08... 6 kg synek Trzymajcie się cieplutko pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
Blondi gratuluje kolejnego chlopca!!! Ja tez mam w domu juz chlopaka i cos mi sie wydaje ze tym razem tez chlopczyk,bede wiedziec w piatek ,nie moge sie juz doczekac!!! naprawde duzo chlopcow w tym sierpniu sie urodzi ,no nie? pozdrawiam ,acha i nie martw sie blondi za wczesnie ,wszystko bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny, jakos specjalnie się nie zamartwiam, to moja druga ciąża więc już tak nie panikuję jak przy pierwszej Edusia ja też miałam cały czas przeczucie że będzie chłopak-intuicję mam dobrą ;) A tych chłopców to naprawdę urodzaj, niektóre babcie mówią że za 20 lat będzie wojna dlatego tyle chłopców się rodzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż mój poczuł wczoraj pierwszy raz kopnięcia czy ruchy. Teraz ja sama czuję je nawet cały dzień. Śmiejemy się, że drugi nocny marek będzie w domu. Chyba się przeziębiłam, więc muszę się jakoś kurować. Kaszlę coraz bardziej. Zrobiłam dziś sobie syropek z cebuli i już się zdążyłam napić. Biorę oprócz tego tabletki z czosnkiem. Piłam herbatkę z sokiem malinowym. Jem też masło czosnkowe nawet. Zrobię sobie na wieczór mleko z miodem. Samego czosnku nie mam zamiaru pić rozrzedzonego wodą, bo to po prostu wstrętne. Już kiedyś piłam i nie daję rady, bo mam odruchy wymiotne. Chyba zaparzę sobie jeszcze jakieś ziółka. A tak się cieszyłam, że jestem zdrowa. Nawet mi się coś przyplątało. W sobotę miałam jechać do Aquaparku w Kudowie i chyba nie dam rady, więc trzeba przełożyć. Humory w dodatku miewam różne, a wszystko odbija się na mężu. Ciekawe jak wytrzyma ze mną do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pozdrawiam goraco wszystkie mamusie i Malenstwa. Pogoda faktycznie strasznie doluje, ale za tydzien zmieniamy czas na letni i chociaz bedzie dluzej jasno. Zaczyna sie kalendarzowa wiosna, wiec moze cos sie ruszy w niebie i zaswieci dla nas sloneczko. Ja tez ostatnio mam kiepskie nastroje:( Fajnie ze juz interesujecie sie wozkami, ja zerkam tylko na te przejezdzajace na chodnikach. Nie mam pojecia jaki wybiore, troche przeraza mnie dzisiejsza moda na wozki. Trzykolowe, o dziwnych ksztaltach z roznymi bajerami i malymi koleczkami. Skonczylam studium opiekunek dzieciecych i z tego co pamietam to na zajeciach mowili ze bardzo wazne przy kupnie wozka, szczegolnie dla noworodkow i niemowlakow jest wymiar kol i amortyzacja. Najlepsze sa duze kola, przy malych kolach i zlych amortyzatorach dziecko odbiera wszystkie drgania swoim cialem. Moze to nawet powodowac urazy mozgu. Nie chce nikogo straszyc ale oprocz koloru i dodatkowych funkcji zwroccie uwage na to. Jesli macie mozliwosc zapytajci kogos, czekam na opinie. Pozdrawiam.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Witam mamusie :) Doris ,mam pytanie dzisiaj bylam u lekarza wyniki wsazuja na ok oprocz cukru mam wysoki cukier 170,mam byc na diecie i w poniedzialek ide na specjalne badania ,czy mozesz cos napisac na ten temat ,bardzo bede ci wdzieczna ,aha i mam niewielka anemie ,jestem lekko zaskoczona bo czuje sie swietnie oprocz pobolewania brzucha . Czy wy nadala macie pobolewania brzucha czasem robi sie taki twardy i kluje miejscami ,nie powinno sie tego bagatelizowac ,przewaznie po chwili przechodzi . Troche jestem zasmucona ze mam wysoki cukier teraz kiedy moje zachcianki sie odzywaja na calego ,no ale coz jak trzeba to trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia - najwazniejsze czy ten cukier masz na czczo taki wysoki, czy tez przygodny(to znaczy zjadlas cos wczesniej przed badaniem). Jesli na czczo to jest on rzeczywiscie wysoki, ale jednorazowe badanie o niczym jeszcze nie przesadza, w poniedzialek na pewno bedziesz miec robiona krzywa cukrzycowa - czyli najpierw badanie na czczo glukozy, potem musisz wypic 50g glukozy (szklanka wody z cukrem-podobno okropnie niedobre) i potem siedziec sobie godzinke, po godzince zmierza ponownie poziom cukru i znowu sie siedzi godzinke i po kolejnej znowu zmierza cukier. Dopiero na podstawie tych wynikow lekarz stwierdzi, czy to rzeczywiscie cukrzyca ciezarnych czy tez chwilowe zaburzenia z cukrem. W ciazy na skutek zmian hormonalnych bardzo czesto dochodzi do rozwoju cukrzycy-wazne jest wtedy dobre wyrownanie cukru, bo dziecko jest wrazliwe-szczegolnie na niedobory glukozy-dlatego ciezarne z zaburzeniami musza byc pod scisla kontrola diabetologa i bardzo czesto mierzyc ten cukier - na poczatku probuje sie tylko diete, ale jesli by to bylo za malo to wlacza sie leczenie insulina (najlatwiej wtedy na biezaco regulowac poziomy cukru, a dla dziecka nie szkodliwa). W wiekszosci przypadkow po ciazy taka cukrzyca mija, ale kobiety, ktore mialy cukrzyce ciazowa sa obarczone ryzykiem nawrotu cukrzycy po ciazy np. za 10 lat - wiec rowniez po ciazy trzeba je kontrolowac. Na razie stosuj diete(wyobrazam sobie jakie to musi byc przykre i trudne) i poczekaj spokojnie do poniedzialku, mam nadzieje, ze wyniki beda dobre i moj caly opis niepotrzebny:) Anemia sie nie przejmuj - praktycznie wszystkie kobiety w ciazy maja anemie - ktora nie wynika tak naprawde ze zmniejszenia liczby krwinek czerwonych, tylko z rozcienczenia krwi (wiec proporcjonalnie jest tych krwinek mniej), pewnie dostaniesz do lykania zelazo - profilaktycznie, zeby sie nie powiekszala anemia. Dla pocieszenia napisze,ze nas wszystkie tez takie badanie krzywej cukrowej czeka - standardowo robi sie go miedzy 24-28tyg. ciazy. Livmar - mam nadzieje, ze juz sie lepiej czujesz, niestety katar to jednak tydzien trwa - podobno czy leczony czy nie leczony i Swoje trzeba wycierpiec! Szkoda tylko tego aquaparku:( Blondi - nie martw sie na zapas, moze ten lekarz woli sie po prostu upwenic, ze wszystko ok. - trzeba miec naprawde super doswiadczenie, zeby badac serduszko i wielu lekarzy boi sie go oceniac - moze on standardowo wysyla kobiety na dokladniejsze badania - trudno powiedziec, ale jakby mu sie cos nie podobalo to chybaby Ci powiedzial, a i oczywiscie gratuluje KAWALERA! Agulka - na pewno cos fajnego do ubrania znajdziesz, teraz juz w sklepach mozna kupic wszystko, lepiej nie myslec co by bylo jakies 20 lat temu:) Donn, Elmirka - to naprawde bardzo zmienne kiedy sie czuje ruchy plodu -zalezy od wrazliwosci zakonczen nerwowych, od grubosci macicy, od ilosci tkanki tluszczowej na brzuszku i oczywiscie od samego dzieciaka - jak sobie lubi lezec i w ktora strone sie wierci, poczekajcie cierpliwie - to kiedy sie czuje te ruchy naprawde o niczym nie swiadczy i nawet nikt (lekarz) Was nigdy o to nie zapyta, dawniej jak nie bylo USG to moze sie zwracalo na takie rzeczy uwage, ale teraz... Agata - mozesz pic to winko spokojnie i niczym sie nie stresuj, czerwone dziala rozkurczowo na macice:) wazne zeby nie czesto i przede wszystkim nie za duzo:) Ja calkowicie unikalam w pierwszych 12tyg, kiedy sie dziecku narzady rozwiajaly. Kasiu - a co tam u CIebie - ostatnio mialas taki zly humorek???? W kazdym nawet najlepszym zwiazku zdarzaja sie burzowe dni, a kobieta w ciazy ma szczegolny rodzaj wrazliwosci i wszystko odbiera znacznie \"glebiej\". Pomysl o szczesciu ktore nosisz pod serduszkiem i usmiechnij sie do niego:) Pozdrawiam Was Wszystkie bardzo serdecznie i slonecznie mimo pogody, a moze wlasnie wbrew pogodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam pytanie - czy ktoras z Was zazywa magnez? Jakie preparaty Wam przepisali lekarze? bo moja lekarka mi kazala sobie kupic i powiedziala, zebym kupila dowolny, brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich obecnych, mamusie córusie i synusie:) Ja juz tydzień odpoczywam na zwolnieniu lekarskim, po ostatniej wizycie pani dr kazała mi odpocząć i nie pracować, ze zdrowiem wszystko w jak najwiekszym pożądku, tylko czasmi mnie serce zaboli( takie ukłucie) no i przy lekkim wysiłku albo jakimś niepokoju zaczyna serducho mi walić jak młot, mam iść do lekarza zeby to sprawdzić, a na razie intensywnie odpoczywac, zebym ja i maleństwo nie mieliśmy zadnych obciążeń. 8 lat temu miałam jakieś ukłucia w serduszku, lekasz sie doszukał jakichs szmerów nad sercem, potem wszystko przeszło i tylko raz na jakiś czas taki nerwoból z ukłuciem czółam,,,teraz sie nasiliło wiec wole sie nie przepracowywać i siedze w domku,,,oczywiście zajęcie zawsze sobie znajde, wiec sie nie nudze. Tomasz nie chce zebym już wogóle nie wracala do pracy a ja nie wiem co jeszcze pokaże badanie i wizyta u lekarzy,,,troche długo miała bym być na tym zwolnieniu jak do końca....jeszcze zostało nam 5 miesiecy:) no ale czas pokaze. Stokrotka 26 nie wiem czy dobrze kojaże czy ty jesteś z Lubina koło Legnicy?? bo jeśli tak to po sasiedzku:) pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris-mi lekarz zapisał ASMAG-ale teraz łykam MAGNUM ze zdrowitu bo miałam wykupione wczesniej big opakowanie-120 tabletek wiec zuzywam je teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka28
Hello! Doris jestem pod wrażeniem jakie fajne rady:-) Lekarka poleciła Feminatal, nie drogi 60 tabl. około 27 zł. Jest tylko jedno ale, o którym mnie uprzedziła Pani w aptece-gdyby były kłopoty z wypróżnianiem to trzeba brać pół tabletki dziennie, a nie całą. Sama wcześniej kupiłam Falvit ale tam nie ma całego kompletu witamin i minerałów więc go odstawiłam. Przy pierwszym padaniu moczu wyszły mi nieliczne bakterie i dostałam Urosept+ wit. C, przy ostatnich badaniach bakterii już nie było ale lekarka poleciła mi jeszcze branie Uniral-u więc biorę 1 tabl. na noc. Nie maiłam robionej jeszcze toksoplazmozy, a Wy???? Jak dziewczyny zapatrujecie się na zajęcia w szkole rodzenia i usg trójwymiarowe? Wózeczek kupiłam 3 tyg. temu na allegro co prawda używany ale w rewelacyjnym stanie z Chicco. pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie humorek nadal ponizej normy, gorzej spie i jakos mi nie najlepiej ... Czekam na slonce, moze witamnka D pomoze :) Doris mi lekarz magnezu nie kazal brac, ja natomiast od zawsze pije sobie rozpuszczalny ZDROWITu - na pewno lepiej sie wchlania niz tabletki a i smakuje dobrze :) Trzymajcie sie cieplutko!! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotrowicz-własnie z tym spaniem to ja tez mam problem-kłade sie ok 22,30-czesto 12,30 ja jeszcze nie spie-potem budze sie przynajmniej 5-6x-wstaje siku-czasem zjem jabłko!!!o zgrozo jedzenie w nocy:(brrr-ostatnio 6 rano ja juz jestem wyspana musze przetestowac jeszcze i nie jesc zbyt pozno-moze tu tkwi przyczyna??-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris=> mi lekarz kazal brac ASPARGIN (magnez +potas), a co do tych ruchow to chyba juz je czuje........troche.... Agulka super ze masz juz pojazd dla maluszka podaj linka zebysmy mogly sobie poogladac.....a toxoplazmoze lekarz mi kazal zrobic na samym poczatku czyli w grudniu.... Kasiu moja imienniczko, nie przejmuj sie zle humorki napewno przejda, moj mezus jak mi czasem probuje dokuczac, to z gory go uprzedzam zeby sobie darowal bo i tak mu sie nie uda i zeby sie doinformowal bo kobiety w ciazy maja rozne humorki.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
mi lekarz przepisal magnum b6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i widze ze ze spaniem tez tak macie, ja chodze spac ok 24, 1 i budze sie ze 2, 3 razy bo oczywiscie musze siusiu... a jak czasem chce sie przespac w dzien to wogole moge o tym zapomniec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris --> ja zażywam magnez i jest to MAGNE B6 dobry, w poprzedniej ciąży też go brałam.Powiedz mi kochana jeszcze co mam zrobić z tym potwornym bólem korzonków-na prawdę daje mi się we znaki, boję się żeby mi się rwa kulszowa nie rozwinęła. A co do serduszka to lekarz tylko mi powiedział ze nie widzi jakiegoś tam przepływu i stąd to skierowanie. Koleżanka , która też chodziła do Invicty powiedziała, że standardowo dają takie skierowanie. Dobrze, bo jestem spokojniejsza. Ale ten mój chłopak boksuje ostatnio-na pewno będzie piłkarz tak jak Maciek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzisiaj półmetek!!!!-20 w 0-a jutro wizyta u gina-mam nadzieje ze wszystko ok bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
kurcze jestem dzis zla. nic mi sie nie udaje dzisiaj i jeszcze mnie maz denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis jest pieknie, niebo calkiem sie rozjasnilo i slonko swieci na calego, mam nadzieje, ze taka pogoda szybko do Was dojdzie ze Skandynawii :-) Ostatnio daly znac o sobie skurcze w lydkach i to kiedy: w nocy, z tego wniosek ze za malo magnezu w organizmie, wiec podobnie jak Wy bede te braki uzupleniac np Zdrowitem(rozpuszczalnym) Wczoraj z kolei wydarzylo sie cos co potwierdza teorie o podnoszeniu rak wysoko do gory i ich skutkach w czasie ciazy. Ponoc nie mozna unosic ramion wysoko, ani myc okien ani wkladac czegos wysoko na polki. Ja juz wiem dlaczego, naciagnelam sobie niemilosernie miesnie w okolicy zeber i bol jest niesamowity- w rezultacie nie pracuje a siedze w domu. Uczucie bylo takie jakby powietrze dostalo sie pomiedzy zebra i stad pieczenie i klucie. A wszystko przez ta prace w kasie i towary, ktore czasem musze unosic tak wysoko, bo glupi (!) klient nie zechcial polozyc tego na ladzie! No ale i to przejdzie, chcialam Was tylko ostrzec, zeby i Wam sie cos podobnego nie przytrafilo... Co do witaminek, to ja przed ciaza i pierwszy miesiac podczas ciazy zazywalam tylko folik, a jak juz sie dowiedzialam o dzidziusiu, to zaczelam przyjmowac Materne. I w gruncie rzeczy narazie nic mi nie dolegalo, ani nie dolega. Materne wybralam ze wzgledu na mniejsza ilosc wit. A (za duza ilosc jest szkodliwa dla plodu), podwojna ilosc kwasu foliowego oraz ogromna zawartosc zelaza i wapnia. Jestem zadowolona jak narazie i tylko te skurcze w lydkach daly o sobie znac... Dziewczyny, czy Wy prowadzicie jakis pamietnik ciazy? Czy np macie zamiar? Albo jakis album z pierwszymi zdjeciami (USG) dzidziusia i waznymi datami, np. kiedy maluch kopnal po raz pierwszy? Moim zdaniem pomysl fajny, ja zawsze zalowalam, ze nie widzialam mojej mamy w ciazy (nikt jej wtedy nie pstryknal zdjec) nie mowiac juz o porodzie... Tylko, ze jestem leniem i to patentowanym, wiec zeby zaprowadzic porzadek w swoim ciazowym pamietniku musialabym sie bardzo ale to bardzo zmobilizowac. Moze wiec w przyszlym tygodniu? Sciskam Was wirtualnie. Zycze Wam duzo radosci i mnostwo kopniaczkow od Waszych malenstw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niestety moja choroba się rozwinęła. Kataru nie mam (odpukać), ale za to okropny kaszel, ból gardła przechodzacy do uszu oraz flegmę, którą ohydnie wypluwam podczas kaszlu. Czasem też ją wysmarkam. Straszne. Zarejestrowałam się dziś telefonicznie na wizytę u lekarza rodzinnego, ale dopiero na jutro. Z basenu będę musiała zrezygnować na jakiś czas albo nawet w ogóle, bo jak mnie coś złapie to poem długo trzyma i ciężko wyleczyć takie cholerstwo. Boję się kaszleć, bo mnie brzuch przy tym boli. A jak kaszlę, to mam wrażenie, że zwymiotuję :(. W tamtym tygodniu moja pani ginekolog kazała mi zrobić badnie poziomu glukozy. Nie powiedziała kiedy, więc chyba się nie spieszy. Poza tym muszę się wyleczyć. W tym czasie na pewno się ociepli i przed następną wizytą je zrobię. U nas robią je rano o 6:45 na ginekologii w szpitalu i tylko w poniedziałki, środy i piątki. Więc jak kiedyś uda mi się zasnąc wcześniej, pogoda się poprawi i wyzdrowieję to będę musiałą pójść. Przeraża mnie tylko to czekanie podczas badania. Z tego co widzę, to całe badanie potrwa kilka godzin. Zanudzę się na śmierć. Wezmę chyba książkę do czytania. P.s. Wyniki badań krwi i moczu mam dobre. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady. Mnie lekarka kazala zazywac ten magnez ze wzgledu na niskie polozenie dziecka - powiedziala, ze lepiej mi sie po tym rozkurczy macica i jak bede duzo lezec z pupa do gory to dziecko powinno sie samo przesunac wyzej:) Czyli widze, ze kazdy lekarz inny magnez preferuje - ja chce kupic jakis czysty magnez, bo juz i tak dodatkowo biore feminatal N i zelazo z kwasem foliowym, wiec zeby nie przesadzac z tymi witaminami to kupie albo Asmag albo Magnezin. Smieszne to, bo niby jestem zdrowa, ciaza jak narazie bez powiklan - a tyle pigul musze lykac! Kazala mi po trzy tabl magnezu brac dziennie:( Blondi - niestety niewiele moge Ci doradzic - trzeba unikac wszelkich lekow przeciwbolowych, moze jakas rehabilitacja, albo gimnastyka? Musialby Ci ktos pokazac jakie cwiczenia wskazane. A wygodne nosisz obuwie? bo to tez lubi nasilic dolegliwosci. Moze sprobuj tez zmienic pozycje w czasie snu - np. poduszka pod krzyze, albo nizsze lub wyzsze polozenie glowy. Niestety to jedna z nieprzyjemniejszych dolegliwosci ciazowych, bolesna i nie bardzo co mozna poradzic:( Sierp.06 - glowa do gory, a mezowi powiedz, ze kobiet w ciazy nie wolno denerwowac, bo bedzie mial nerwowego dzieciaka:) Justa - na pewno bedzie w porzadku, trzymam kciuki. Agulka - Feminatalu nie powinno sie dzielic na pol - on ma taka specjalna powloczke, ktora powoduje, ze wchlania sie dopiero w jelicie - a jak go przepolowisz to uszkadzasz ta powloczke i oslabiasz bardzo wchlanialnosc witamin. Zaparcia niestety glownie biora sie z zelaza, ktore ten preparat zawiera - ale swiadcza o tym, ze prawidlowo zazywany. Oczywiscie dodatkowo zmienia sie zabarwienie stolca - czarny po zelazie. Jesli zaparcia rzeczywiscie bardzo nasilone to trzeba zmienic lek, ale nie przepolawiac, bo wtedy jego zazywanie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Livmar - No to sie chyba bez antybiotyku nie obejdzie:( ale w tym okresie ciazy to juz nie jest takie niebezpieczne, z reszta zawsze lepiej doleczyc stan zapalny. Co do badania:Niestety trzeba wysiedziec te pare godzin , bo nie pozwalaja opuszczac przychodni - biora za Ciebie odpowiedzialnosc w trakcie badania - boja sie, ze mozesz np zaslabnac po takiej dawce glukozy, itp. Ksiazka to chyba dobre rozwiazanie:) Nie wiem tez czy nie trzeba miec zgody na to badanie od lekarza ginekologa - dopytajcie Swoich ginekologow, zeby kogos nie zawrocili o 6 rano:) Plusia - ciesze sie, ze u Ciebie dobry nastroj - czekamy jeszcze na ta pogode u nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna ach to ty... u mnie w Legnicy słoneczko świeci jak przystało na prawdziwą wiosne niestety temperatura nie chce sie dostosować, i jest bardzo niska, ale już przynajmniej humorek sie poprawia jak sie tak słoneczko usmiechneło pieknie, czytałam ze jeszcze 2 /3 tygodnie i bedziemy móiwli tylko o wiośnie:) Mam nadzieje ze dla wszystkich dzieci i ich mam słoneczko bedzie świeciło całymi dniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja juz tak sie stesknilam za widokiem swojego maluszka, ze zastanawiam sie czy nie zrobic sobie dodatkowego usg... ostatnie mialam w 9 tyg a teraz jest juz 19.... Lekarz chce zrobic nastepne dopiero w 22 a ja wiem ze bylabym spokojniejsza jakbym wiedziala ze wszystko w porzadku.... To chyba nie jest grozne jak zrobie teraz i za 3 tyg? jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris: Jeżeli chodzi o magnez to mi lekarz zalecił 2 razy dziennie laktomag B6 oprócz tego zażywam 1 tab. Feminatal N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, melduje sie ! po pierwszym kopniaku w sobote, wczoraj wieczorem poczulam znowu :-) delikatne, ale jakze mile, hehehe chyba powinnam isc do lekarza w koncu ale mi sie nie chce troche..jakos..ale trzeba zrobic badania raz na trzy miechy, heheh moje starsze dziecko ostatnio ciagle pozycza sobie moje buty na obcasie i lazi tak po mieszkaniu...hehe komiczny widok... a ja sie cczuje nawet calkiem calkiem, nic mi nie doskwiera i w ogole cacuszko! Tego i Wam zycze!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×