Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Plusia - acha, to z jednej strony fajnie, ze daja kobiecie wybor czy chce i ile chce badan, ale nie zgadzam sie z Toba, ze nie mozna wiecej sie dowiedziec z poznego USG - bo ono jest przede wszystkim po to zeby ocenic czy dziecko rosnie prawidlowo i symetrycznie(to ze brzuch duzy, czy ze dziecko kopie wcale nie musi oznaczac prawidlowego wzrostu i przyrostu masy ciala), poza tym ocenia ilosc wod plodowych i przede wszystkim mowi o wydolnosci lozyska i przeplywach naczyniowych - czyli o tym czy nie trzeba przypadkiem przyspieszac porodu. Decyzja oczywiscie nalezy do Ciebie, ale istotnych-medycznych informacji mozna uzyskac wiele. Ale Ci zazdroszcze tych zdjec - pozdrawiam D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
Mam dzis jakis zly humor,ciagle mi sie chce plakac,o byle co !!! Wlasciwie mam juz tak od tygodnia ,jak tak dlaej bedzie to sie boje ze moje dziecko tez bedzie tylko ciagle plakalo jak sie urodzi ,bo niczego innego nie bedzie znalo oprocz placzu,pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia To normalne w ciazy,burza hormonow.Ja tez tak mam od czasu do czasu.Do tego denerwuje mnie byle co i kto podejdzie mi pod reke to wyrzywam sie na nim.Biedny maz jeszcze ze mna wytrzymuje. Dlatego mowia,ze kobiety ciezarne sa marudne,nerwowe,klotliwe a to wszystko przez zmiany hormonalne.🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris 26, dzieki za wskazowki, ja jeszcze tyle sie o tych badaniach nie dowiedzialam co Ty. Rozmawialismy jedynie z polozna, ktora zapytalismy o to czy istnieje rzeczywiscie taka potrzeba przeprowadzania dodatkowych badan USG, czy mozna na nich zobaczyc, czy odkryc cos, czego ona nie jest w stanie wykryc, zbadac tradycyjnymi metodami, a mianowicie, przez pomiar brzucha centymetrem, robienie wykresow oraz badania krwi i moczu itp. Lena, nasza polozna powiedziala, ze tradycyjne metody wystarcza na tym etapie w zupelnosci. Stad nasza decyzja :-) Bez watpienia USG to najszybsza i najbardziej precyzyjna metoda badania, w niektorych sytuacjach,najwygodniejsza. Szwecja ma zaledwie 9mln ludnosci a Polska ponad 35mln wiec tu nikt by nie mial czasu na \"szwedzkie\"wykresy ;-) Max polubil Mozarta, bo za kazdym razem jak wlaczam jego utwory, malenstwo sie budzi i tancuje w brzuchu :-) Narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie otrzymałam wiadomość, że moja koleżanka pojechała rodzić. To juz 3 dzień po terminie no więc czas najwyższy. Ale jestem przejeta :-) Ciekawe, czy faktycznie bedzie miała córeczkę. A swoją drogą faceci są śmieszni. Ledwo mąż ją odwiózł i jeszcze nie wiadomo, kiedy mała sie urodzi a oni z moim mężusiem umawiają się na piwko w ramach \"opicia\" potomka : -). No cóż, oni naprawdę są z innej planety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia gratuluję wiadomości. chłopaki górą w tabelce :-) ciekawe, jak to będzie za miesiąc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris a czy ty juz czujesz ruchy??? bo jestesmy mniej wiecej w tym samym tygodniu, ja od paru dni czuje taki jakby pukanie od srodka ostatnio coraz wyrazniejsze i zastanawiam sie czy to wlasnie nie to, tylko ze zwykle czuje w prawie w tym samym miejscu w dole brzucha, ????? co do tego usg to tez sie zastanawiam czy nie powinnam zrobic jakiegos jeszcze oprocz zwyklego?? za 2 tygodnie mam usg polowkowe to sie pewnie dowiem cos wiecej.... tez sie ostatnio naczytalam na innych topikach i przestalam tam zogladac bo sie tylko niepotrzebnie przejmuje. doris, kika czy zastanawialyscie sie juz w ktorym szpitalu chcecie rodzic??? ja mysle o ujastku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna
Doris-ja i moja Wiercipięta trzymamy kciuki....(ono bardziej go ssie)odezwij sie jak juz bedziesz po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn - ja juz wyraznie czuje ruchy - zwlaszcza jak leze na plecach - najlepiej jak sobie reke na brzuchu poloze to mnie dzieciaczek wyraznie kopie - ale nie czuje ich ciagle tylko czasami sie dziecko ozywia bardziej:) Mysle, ze Twoje pukanie to wlasnie te jeszcze slabiutkie kopniaczki, ale to jak szybko sie te ruchy odczuwa zalezy od wielu rzeczy, wiec sie przypadkiem niczym nie stresuj!!!! Ja bede rodzic w Zeromskim, podjelam decyzje juz dawno - bylam tam przy porodzie mojej siostry i bylam bardzo zadowolona, chodze tez do lekarki stamtad. Niestety ja odradzam Ujastek - dla kobiety rodzacej opieka pewnie super, ale slabe zaplecze dla noworodka - moim zdaniem trzeba rodzic tam gdzie sa oddzialy neonatologiczne - zeby zabezpieczyc przede wszystkim dzidziusia, a potem patrzec na wygody dla siebie - ale kazdy ma prawo do Swojego zdania. Bralam jeszcze pod uwage Narutowicza, ewentualnie Kopernika - ale mam zle wspomnienia z zajec, wiec od razu odrzucilam. O kazdym szpitalu mozna znalezc niepochlebne opinie - w kazdym sie tez napewno cos zlego przytrafilo, wiec trzeba racjonalnie oceniac sytuacje i wybrac to co dla nas najlepsze, a nie opierac sie w ciemno na zaslyszanych opiniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka 28
Witam wszystkie sierpniowe mamusie:-) Bardzo miło mi do was dołączyć!!! Jestem w 19 tygodniu i termin mam jako jedyna na 13-08. Ostatnio bylismy z mężem na usg i okazało się, że będzie chłopczyk-Kacperek. pozdrowionka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris na ujastku rodzila moja szwagierka 2 razy, takze opinie z pierwszej reki, jesli oczywiscie beda jakies przeciwskazania to zdecyduje sie na inny szpital, wlasnie przgladam sobie stronki z ujastka http://www.ujastek.pl/index.php?option=content&task=view&id=35&Itemid=63#top, ja lekarza mam wlasne z tamtad ale na temat porodu narazie z nim jeszcze nie rozmawialam, witam agulka napisz cos wiecej o sobie i dorzuc sie do naszej tabelki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusiu chyba nie przekopiowaaś ostatniej tabelki...bo mój nowy kilogramik w twojej zniknoł....no ale juz to zmieniam,,,tabelka musi byc aktualna:) :) :) NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 3,5 agata_27..........Słubice........... 27.................01.08....3kg SYNEK doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+4 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 donn................Kraków..............27................07.08........1,3 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja............29...................09.08...5,0 SYNEK edusia.............Hannover.............32................11.08.......3,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........+1 kg Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? agusia2................USA................30..................21.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+1,5kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......4,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......3kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........-1kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........4 Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................27.07....... 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
Agulka witamy serdecznie!!! Kurcze sami chlopcy jak na poczatek,co to sie dzieje,czy to taki urodzaj czy co????Ja bym chciala dziewczynke ,bo chlopca juz mam.....jeszcze tydzien i bede wiedziala(moze),ale jakby nie bylo to gratuluje wszystkim co maja chlopcow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierp 06-własnie zauwazyłam ze jestes z podkarpackeiego!!!!!ja tez!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Ja tez jestem z Podkarpacia :)ale mieszkam w Stanach 10 lat . Sluchajcie ja poszlam do kina z kolezanka i na poczatku zagrali teledysk ,to moja kruszynka zaczela tak fikac ze przesteala jak skonczyli grac ,a w kosciele co niedziele jak ludzie spiewaja to tak tanczy ze tez brzuch mi sie unosi i jak ludzie koncza spiewanie to on sie uspokaja:) Burze hormonow mialam w zeszlym tygodniu ,rozwalilam telefon omurkowy o sciane . Doris rzeczywiscie niezle z tym pianiem wyszlo,kiedy idziesz na to usg ? Ja w poniedzialek mam lekarza i dietetyczke co za dziwne przepisy ,a usg kto wie kiedy .Dziewczyny jak wasze zaczcianki czy jecie duzo slodkiego ja bym chciala ale boje se o cukrzyce ciazowa ,moja znajoma dostala w 6 miesiacu . Dzis mnie boli glowa ,a rano nie moglam wstac z lozka ,nie moge spac na plecach bo pozniej nerw kulszowy malo sie nie urwie . Donn-dzieki za zmiane terminu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej hej hej hej hej
Witam serdecznie:) Przyszlam tylko pogratulowac:) Nie jestem w ciazy, ale sierpien to bedzie dla mnie, podobnie jak dla WAS szczegolny moment. Koncze teraz studia, a w sierpniu wychodze za maz;). Zycze wszystkiego naj;) i zdrowych pociech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej hej hej hej hej
Aha:) i jeszcze cos:) Agulko:) bede o Tobie szczegolnie cieplutko myslec, bo ja wlasnie slubuje dokladnie wtedy, kiedy masz wyznaczony termin:) 13 sierpnia:). Fajnie, ze powstal ten topic;), mysle ze kiedys bardzo mi sie przyda, poniewaz zauwazylam, ze duzo pan wypowiada sie tutaj o Krakowie, a ja wlasnie tutaj mieszkam:) Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po - najwazniejsze, ze wszystko w porzadku z dzidziusiem:) Troche sie nerwow najdlam, bo przez wieksza czesc czasu dzieciak siedzial strasznie nisko i nie chcial sie dac zbadac i nie za bardzo sie chcial ruszac, ale na szczescie udalo sie go obudzic i nawet pokazal swoja plec - przelamuje niniejszym nasza tabelke - bedziemy miec DZIEWCZYNKE!!!! Strasznie sie ciesze, przede wszystkim, ze wszystkie narzady sa dobrze zbudowane i te wszystkie parametry przeplywow itp sa w porzadku. Musze tylko z moja lekarka pogadac w sprawie tego niskiego polozenia dziecka, choc ten lekarz twierdzil ze taka moja uroda... Dziekuje Wam Wszystkim za wsparcie i trzymanie kciukow(rowniez tym ssacym:)) NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 3,5 agata_27..........Słubice........... 27.................01.08....3kg SYNEK doris26.............Kraków..............26................04.08..6,0 CÓRCIA blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+4 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 donn................Kraków..............27................07.08........1,3 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja............29...................09.08...5,0 SYNEK edusia.............Hannover.............32................11.08.......3,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........+1 kg Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? agusia2................USA................30..................21.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+1,5kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......4,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......3kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........-1kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........4 Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................27.07....... 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!! super ze wszystko ok..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUSIA2
Doris ale swietnie pierwsza dziewczyna ,GRATULACJE :)napewno wszystko bedzie ok z tym niskim polozeniem skoro lekarz tak twierdzi ,ale sie ciesze ze wszystko wporzadku :) Dziewczyny a ja wychodze za maz 29 kwietnia ,czyz nie cudownie ? Jutro sie dowiem czy rodzice przylatuja trzymajcie kciuki PLEASE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris: Myślałam o Tobie cały wieczór. Super że wszytsko ok. Już nie masz czym się martwić. Mam nadzieje że u mnie tez wszytsko dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam jeszcze pogratulować dziewczynki. Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, Agusia, Kika - wielkie dzieki!!!!! A ja dzisiaj skoro swit - zaraz wyjezdzam jade na slub mojego dziadko-wujka, ktory ma 83lata:), zeni sie z babka o 34 lata mlodsza - niezle nie? a potem obiadek weselny-tylko kawal drogi bo jakies 200km przede mna. KIka - o ktorej Ty dziewczyno wstajesz? Juz z pracy, czy jeszcze z domku piszesz????? Kika i inne Dziewczyny z Krakowa zainteresowane USG- obiecalam opisac wrazenia z tego USG - lekarz bardzo mily, staranny, USG po prostu super sprzet, uwazam, ze warto tam robic. Przede wszystkim jest specjalny oddzielny monitor nad lezanka mamusi, wiec wszystko sie widzi na biezaco i lekarz wszystko objasnia co widzi i co bada. A jak ma tylko jakies watpliwosci to od razu proponuje dodatkowe badania(wcale nie podnoszace kosztow) - u mnie na przyklad mial problem z ogladnieciem twarzy, bo sie tak dzieciak przygial i nie chcial odchylic, wiec wlaczyl 3D - bo to mu dalo moziwosc ogladniecia, do ogladniecia serca tez ma rozne dodatkowe opcje - np. likwidacje ciena kregoslupa(aby moc u dziecka od tylu serce ocenic - inaczej by nic nie bylo widac), a przez to,ze moje dziecko tak niziutko siedzi to nie mogl od dolu nic obejrzec, wiec zroblil mi jeszcze dopochwowe USG-ogladnal dziecko i macice od dolu i zmierzyl dlugosc szyjki macicy (czyli moim zdaniem naprawde uczciwie podchodzi do sprawy i chce jak najlepiej dla kobiety - bo przeciez mogl powiedziec, ze dziecko zle lezy i on nic nie widzi niestety). Ja polecam, ale tak jak pisalysmy wczesniej chyba nie masz co na Swojego lekarza narzekac i szukac dziury w calym:) Dzieki za pamiec, pozdrawiam Agusia - ja juz trzymam kciuki - tylko jak bede prowadzic samochod???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Doris. Ja zaczynam prace o 6.30. Wstaje bardzo wcześnie. Ale są tego minusy i plusy bo kończe o 14.30, więc mam całe popołudnie dla siebie. Udanej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna
Doris ciesze sie!!baaardzo!zazdroszcze Ci dziewczynki...ja jeszcze nie wiem bo malenstwo na ostarnim usg odwrocilo sie pupka pomachalo raczka i tyle:)nie chcialo wspolpracowac:)ale najwazniejsze,ze wszystko ok.milego dnia "dziewczyny z brakiem tali"i slonca bo ono jest nam potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
Doris swietnie ze wszystko ok no i oczywiscie gratulacje dla naszej pierwszej DAMY!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRATULACJE DLA DORIS:) Miejmy nadzieje że poprawimy statystykę:) U mnie narazie cisza nic się nie dzieje , nie czuję jeszcze mojego Maleństwa. Muszę jeszcze poczekać. U mnie 17 tydzień. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. agula-kruszyna ma rację talia zginęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
witam kobiełki!! Szczegolne gratulacje dla Doris!!!!!!!!!!!!!!!! Nareszcie pierwsz "baba"!! (szcesciara,ale będzie miała branie ;)) No i cieszę się, że Twoja waga wzrosła prawie tylesamo co u mnie. No i znów nie mam czasu.. Muszę pedzić!! Pa! E,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WITAM... nie bede moze najorginalniejsza ale cóz,,,pogratulować córuni musze....Doris....GRATULACJE,,,ODE MNIE I OD TOMASZA:) BO RAZEM ŚLEDZIMY WASZE LOSY:) Dziewczyny są super( wiem to po sobie:)) my bedziemy robic 3d w kwietniu i w tedy już na pewno zobaczymy tą skrywaną tajemnice:) a pro po slubu, my bierzemy ślub 03-06-2006 wiec widze ze kilka z nas w tym samym czasie zmienia całkowicie swoje zycie:) ciesze sie razem z wami waszymi pociechami,,,trzymam kciuki za rozwój tej najcudowniejszej historii w naszym życiu:) Buziaczki kochane dziewczynki i chłopaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×