Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

agata u mnie pierwszy dzien 22tygodnia a termin mam na 07.08, no chyba ze zle licze tez mi sie juz myla te tygodnie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn- szczerze mówiąc to ja sama nie wiem , na kiedy mam termin. Lekarz mi wyliczył na 01.08. Wyczytałam,że ciąża trwa 38 tygodni, lekarze liczą 40 tygodni. Ja liczyłam wczoraj to wyszło mi na połowę lipca. .W Olivii przeczytałam, że dodając do pierwszego dnia ostatniej miesiączki 7 dni , a następnie do otrzymanego terminu -9 miesięcy. Przykład: Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 10 październik 2005. Dodając 7 dni -to 17 październik , dodając 9 miesięcy i otrzymujemy datę na 17 lipca 2005. Taki jest przykład w tej gazetce. To mi wychodzi na 15 lipiec. Przeczytałam też , że jak brzuch juz nam sie znacznie obniżył to za około 2 tygodni może nastąpić poród ( ale to dopiero w 9 miesiącu brzuch sie obniża)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane kobietki dzisiaj wiosna splatała mi psikusa, o 14 godzinie w Legnicy było 19 stopni ciepła:) poprostu lato w wiosne sie zrobilo, humorek mi sie poprawił i za waszą radą cierpliwie czekam na znaki od mojego życia wewnetrznego :):):) co za bąbel tyle zamieszania przez to, że mama go nie czuje. Agata 27 ja pracuje u konkurencji w Americanos, w firmie produkcyjnej, dla tego Wrangler skojarzył mi sie z pracą,,,i pokrewnym fachem:) No to ja kłade sie spać, ale wcale mi sie nie chce, bo przeciez w dzień spałam do 14,,,ale mi ciaza rozregulowała czas:) no ale to przedbiegi przed dzidziusiem,,,ono to dopiero przeorganizuje nam czas:) życze miłych snów dla mam i ich kruszynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka307
kpiotrowicz- dzięki za radę, poważnie się zastanawiam czy z niej nie skorzystać. Wizytę u gina mam dopiero 11.04, ale jak jeszcze kilka dni nic się nie "zadzieje" to chyba spróbuję się zapisać do innego lekarza na USG. Tyle tylko że nie mam chyba takiego dostępu do specjalistów jak Ty - mieszkam w Mikołowie(takim małym mieście koło Katowic).Pozdrawiam Ciebie, Twojego bąbla i wszystkie mamuśki na forum! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie i dzidziusie. Ładnie cieplutko dziś ale coś mi się wydaje że deszczyk nas nie ominie :), może jedak lepiej bo się trawka szybciej zazieleni i oko będzie cieszyć :) bo narazie na wszystkich skwerach zielonych widać jedynie nieciekawe odchody zwierzaków :). Byłam w piątek na usg prenatalnym, lekarz potwierdził że będzie chłopiec, dzidziuś jest zdrowy i nie ma wad, waży obecnie 404 gramy, główka ok 15 cm średnicy, I stopień dojżałości łożyska, położenie główkowe (nie wiem czy to dobrze), łożysko na przedniej ścianie, serce 144/min rytm zatokowy. Dostałam cały wydruk z opisem narządów, pomiarów i zdjęciami itd nie wszystko z niego rozumiem ale mam nadzieję że jak pójdę do swojego lekarza 12 kwietnia to mi wyjaśni :), jedynie zasmuciło mnie bardzo że lekarz powiedział że mój synek jest smutny, robi smutne miny, trzyma cały czas główkę jakby miał sporo problemów, ogólnie doradził mniej stresów i więcej uśmiechu na twarzy bo dziecko wtedy też będzie zadowolone. Staram się być zadowolona i się nie smucić choć nie zawsze mi wychodzi. Po każdej wizycie funduję mojemu maluchowi jakiś ciuszek żeby wiedział że mama go bardzo kocha i o nim cały czas myśli. Kopniaki malucha stały się naprawdę intensywne, nawet bolesne się zdażają :) zastanawia mnie jak to będzie później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
hej dziewczynki jestem znowu na zwolnieniu bo znowu jestem chora - ech w czasie tej ciązy wszystko sie mnie czepia, modlę sie tylko byleby grypy nie złapac. Jestem w 20 tygodniu i ruchów dzieciaczka wyrażnie nie czuję tylko takie jakby bulgotania - może to to, mały człowieczek sie juz kręci ale jeszcze delikatnie. Czekam z utęsknieniem na prawdziwą wiosnę - z zielona trawką słoneczkiem i krokusikami. zima w tym roku dała nam popalic. pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
witam kobietki i dzieciatka!!! U mnie wiosna :) Prawie lato :) Ach chce się zyć...!! Wczoraj byłam u gina. Potwierdził CHŁOPACZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jednak (chyba ) będę miała parkę - normalnie wszystkie dzieci w domu :) Wczoraj to było USG połówkowe, mały wazy prawie 500g (!) i jakies 23 cm długosci, z USG termin przesunął sie z 5 na 2, różnica niewielka ale jednak.... :) Tyle tu piszecie o łóżeczkach, wózeczkach itp... Jajednak zdecyduję się na coś uzywanego.. Nie planujemy więcej dzieciatek, więc wydatki rzędu 1000 zł (albo i więcej) są dla mnie niepowazne, z reszta nie ukrywam... nie stac mnie na nie :( Stokrotka!! ---> gratuluję chłopaczyska!!!!!! Justynka307!!!---->> jesli jestes ze Śląska polecam dr Rożnowskiego z Jaworzna, świetny lekarz!!! Włąsnie on nami sie "zajmuje" :) Za USG połówkowe + wypisanie L4 + wizyta 140 zł. Jesli tylko chcesz dam Ci namiary. Pozdrawiam gorąco!! P.S. zapomniałam o najważniejszym: STOPA MOJEGO SYNA MA (!!!!!) 3,5 cm!!!! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Ach!! Zapomniałam dodać, żemoja córa , straszny chytrus z reszta, wczoraj wyłożyła całe 2,70 zeby bratu skarpetki kupić :) :):) Jak toludzi zmienia taki .. jeszcze nienarodzony szkrab.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki Ja dziś słabo spałam Maciek sobie noc na dzień zamienił, o 4.00 skakał mi po łóżku jakby to środek dnia był. Michaś natomiast o 7.30 zaczął serię kopniaczków co ja rękę położyłam na brzuchu to on cicho (he he jego braciszek też tak robił) a teraz też sobie troszkę podskakuje, bo właśnie kawkę piję. W moim przypadku jeśli chodzi o łóżeczko i wózek to chętnie rzuciłabym się na coś nowego, ale Maciek kończy dopiero 15 miesięcy więc właściwie nie mam wymówki, że to już stare i pogryzione przez myszy. Gondolę muszę tylko naprawić tzn. kupić śrubki bo się zgubiły, a łóżeczko wystarczy posklejać, bo się rozeschło. Jedyna nowa rzecz to będzie rożek, kpl. pościeli i właściwie całą resztę mam (pełne szafki). Moja mama troszkę zawiedziona, że nie będzie wnuczki bo by chociaż sukieneczek nakupywała, a tak... :( Miłego dnia dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane, dzis ide do lekarza..ciekawe co i jak... Wczoraj znowu mialam wieczorem bole podbrzusza i porzadny i dlugi skurcz..po hm... kochaniu sie z mezem..troche sie przestraszylam...mam nadzieje ze bedzie ok. Pozdrawiam i dam znac jak wroce.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich w piekny wiosenny poranek... agata => dzisiaj robie usg polowkowe to sie pewnie dokladnie dowiem ktory to tydzien bo moze jednak 21... trzymajcie za nas kciuki zeby wszystko bylo dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w nocy była dziś piękna burza. Zwykle siadam przy oknie i patrzę sobie, ale byłam tak zmęczona, że po prostu zasnęłam :-) Śpię w ogóle na razie bardzo dobrze w nocy od 21 do 9 rano z przerwami na toaletę. Zaczęłam mieć problemy ze spaniem ale zaczęłam wiecej spacerować w dzień i kłopoty ze spaniem jak ręką odjał. Donn dzięki za przysłanie mi wiosny :-) Podziałało :-) Na dworzu ponad 16 stopni i ptaki świergolą. :-) padlinka odezwij się koniecznie po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki:) U mnie 18 tydzień. Nie zaglądałam na forum chyba z 1,5 tygodnia. Mam zaległości, ale obiecuję, że nadrobię. W pracy miałam taki zapieprz, że szok. No ale w końcu ten kocioł się kończy. Byłam wczoraj u lekarza, zrobił mi usg:) Cudowne to było. Moje maleństwo wyginało się, machało rączkami, widziałam jak serduszko bije. Nie widać było jeszcze czy to chłopak czy dziewczynka, jeszcze trzeba poczekać:) Pozdrawiam Was serdecznie i obiecuję, że teraz będę na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowionka dla wszystkich a przede wszystkim tych niewyspanych, chorych! Slonka to ja narazie nie widze, ale bedzie weselej wkrotce, bo jade do mojej litewskiej przyjaciolki (synek akurat mial wczoraj goraczke, wiec Lina nie poszla dzis do pracy). Boje sie tylko, zeby nie pomylic autobusow, jak ostatnim razem...a wszsytko dlatego ze to J wszedzie mnie wozil samochodem! Wyglada na to ze malenstwo nie ma absolutnie zadnego problemu z przestawieniem zimowego czasu na letni, bo jak kopalo kolo 5 rano tak i dalej kopie, na szczescie to nie dlatego sie budze. Prozaiczny powod: ulzyc pecherzowi :-) Nie wiem, jak Wy, ale mnie w kocu dopadlo... Mam na mysli zylaki, bleeee... sama nazwa mnie juz odrzuca! Mialam wrazenie, ze widze cos lekko podpuchnietego i blekitno-fioletowego na lewym udzie, ale nie mialam pewnosci. No ale jak juz sie obejrzalam kilka razy porzadnie to stwierdzilam, ze to z cala pewnoscia nie dekoracja :-( J kazal mi lezec czesto z nogami w gorze, duzo spacerowac itp. Ja wiem jednak ze po ciazy czeka mnie konsultacja z lekarzem, bo cos z tym fantem trzeba zrobic! Zwlaszcza ze mam fajne :-) nogi! Geny jednak daly znac o sobie, w koncu... :-( A taka mialam nadzieje, ze sie wywine! Zaczynam sie wiec juz na powaznie martwic o nastepne skutki uboczne bycia mamusia- rozstepy, ponoc daja o sobie znac w 6 miesiacu, aj, to juz niedlugo! No ale grunt to nie tracic wiary.... trzymajcie sie grubaski ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie a jesli o zylakach mowa to mi tez sie pojawiaja ale mialam juz z nimi problem wczesniej, martwi mnie tylko jedna rzecz czy zylaki sa tylko na ngogach??? bo ja mam chyba na rece??? to jest takie male zgrubienie i boli wczesniej znikalo jak smorowalam zelem na zylaki. Doris moze ty bedziesz wiedziec???? zapytam dzisiaj lekarza co z tym zrobic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki! Przepraszam , ze ostatnio nic nie pisze, ale do egzaminu coraz mniej czasu i naprawde jestem zauczona. A jeszcze do tego od kilku dni i mnie dopadl katar - normalnie nigdy nie choruje a w ciazy juz drugi raz jestem przeziebiona - koszmar:( Agatka co do tych kropli do nosa to podobno absolutnie nie wolno w pierwszym trymestrze, bo one kurcza naczynia i moga wywolac niedotlenienie plodu - ale to pewnie na wyrost, bo jesli sie je stosuje miejscowo do nosa to wchlania sie naprawde bardzo niewielka ilosc. Ja ich jednak unikam rowniez i teraz - zreszta jak wszystkich lekow, zamiast uzywam roztworow wody morskiej - disnemar lub marimer - ale efekt w porownaniu ze zwyklymi kroplami do nosa slabiutki:( Wyczytalam gdzies, ze mozna tez do nosa wkrapiac po 2 krople cytryny - probowalam wczoraj - troche piecze i nie specjalnie pomaga:( Padlinka - to calkiem naturalny objaw, ze po kochaniu sie macica sie skurczyla - przede wszystkim wydzielila Ci sie oksytocyna, ktora dziala skurczowo, sam orgazm rowniez wywoluje skurcze macicy (takie slabiutkie i powtarzalne) ale jesli to wszystko sie razem nalozylo to moglas to odczuc jako jeden dluzszy skurcz - wiec sie tym zupelnie nie martw. Bardziej niepokojace sa skurcze bez przyczyny - np. tylko pod wplywem gladzenia brzuszka itp. Ale pewnie Ci dzisiaj lekarz wszystko wyjasni dokladnie:) mam nadzieje, ze wszystko w porzadku:) Pozdrawiam Was Wszystkie bardzo serdecznie i wracam do ksiazek:(((( juz mam serdecznie dosc, czekam z utesknieniem na dzien egzaminu a potem juz tylko leniuchowanie:)))) Juz mi wszystko jedno czy zdam, czy nie i na co:( Milego dnia - i korzystajcie z urokow wiosny - tak dlugo na nia czekalysmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zylakow - to niestety jesli ktos ma sklonnosc to i tak nic sie z tym nie zrobi - brzydkie i stwarza dolegliwosci - ale mozna probowac zapobiegac - przede wszystkim malo siedziec istac, a wiecej lezec z nogami do gory lub chodzic jesli juz musi sie siedziec to robic przerwy na pozginanie nog - zeby poprawic odplyw krwi zylnej. Mozna tez stosowac ponczochy uciskowe - przeciwzylakowe, lub w domu zawijac nogi bandazem - tylko trzeba cale od kostki az do uda i najsilniejszy ucisk w kostce - zmniejszajacy sie w kierunku uda - aby nie zmniejszyc sobie naplywu krwi tetniczej. Mozna tez specjalne cwiczenia wykonywac - poszukajcie w internecie. Masci i leki doustne- maja bardzo mala skutecznosc:( Jesli i tak zylaki wyjda to zajmiecie sie nimi po ciazy - jest wiele metod zabiegowych do walki z ta przypadloscia, wiec nie ma sie co tak zamartwiac od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuchatki donn - gondola w driverze to 76cm na 36cm znacie wymiary innych gondoli? jak tak, to napiszcie dziewczyny ja mam juz cale 4 roztsepy - mam do nich niestety predyspozycje i smarowanie niewiele pomaga.... albo moze wlasnie duzo pomaga, no nie wiem, bo te roztsepy (dwa na brzuszku i po jednym na udach) sa naprawde mini mini - najdluzszy ma chyba centymetr moze gdybym sie nie smarowala, to mialabym juz dlugasne? no nic - smaruje sie wiecej i modle, zeby wiekszych zbytnio nie bylo no i dokucza mi kosc ogonowa :-( - im dluzszy spacerek, tym bardziej mnie tylek boli i nie mam pomyslu co z tym zrobic... myslalam, ze rozruszanie gnatow pomoze, ale jakos chyba nie no to nie marudze smykam pozdrawiam wszystkich goraco wiosennie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej ciąży dostałąm rozstępy na dwa tygodnie przed porodem, całą ciążę się smarowałam i nic nie było ale jak brzuch mi opad to porobiły się w oczach i nic ich nie zatrzymało :( co do żylaków to ja też mam skłonności ale jakoś ich uniknęłąm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka307
Elmirka - jeśli możesz to podaj namiary na tego lekarza, całkiem prawdopodobne, że się skuszę, skoro jest taki dobry. :) Pozdrawiam gorąco! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Justynko podaję ci namiary: dr Tomasz Rożnowski Jaworzno ul Przechodnia 5 tel. 751-58-85 Napewno przyjmuje od pon do środy, nie wiem jak z czwartkiem i piątkiem.. A... ma jedna wadę: zawsze ma poslizg.. :) tzn. umówisz sie na 18, a on cię przyjmie o18.30... ale poza tym...naprawde dobry i sumienny lekarz. Muszę Ci powiedzieć, że ja jestem po dwóch poronieniach , bardzo bałam sie jak dowiedziałam się że jestem w ciązy, ale jakos "przy nim" czuje sie bezpiecznie. Pzdr. E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
acha!! Rejestracja codziennie od 11.00,prócz czwartku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam dziś sobie nowy biustonosz 90D - taka bomba, kupię potem jeszcze jeden do karmienia, bo dziś nie było na targu. Przedtem miałam rozmiar 75-80C i różnica jest ogromna. Na codzień tego nie widać, ale teraz to już zauważyłam. Moje piersi mają już nowe rozstępy - kremy nie pomogły. Taka już moja uroda ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja lece do lekarza malenstwo poogladac...... mam nadzieje ze wszystko dobreze ale i tak sie troche denerwuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wasnie wrocilismy od lekarza wszystko dobrze, termin sie przesunal na 05.08 dzidzia wazy 450g i na 90% dziewczynka...... miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 4,5 agata_27..........Słubice........... 27.................01.08....4kg SYNEK doris26.............Kraków..............26................04.08..6,0 CÓRCIA blondi23............Elbląg................23 ................05.08...4, SYNEK Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK donn................Kraków..............27................05.08........3.5 coreczka Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja............29...................09.08...5,5 SYNEK edusia.............Hannover.............32................09.08.......4,CORCIA? karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08..1kg SYNEK agulka28............Bielsko-Biała........28.............13.08... 6 kg synek Agula 30.........zachodniopom.........30..............14.08....+3 CÓRCIA Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......4,00 CÓRCIA joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? agusia2................USA................30..................21.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+4 kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08........2,0 roxelka.............Essex,GB............27...............(17)25.08.......5,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......3kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........+3 kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........5 kg Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................27.07....... 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn-gratuluje:)kolejna dziewczynka na forum:)i super ze wszystko ok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
hej donn gratuluje!!! U mnie tez bylo na 90% coreczka,jestem w siodmym niebie bo pierwszego mam synka,no to teraz pewnie bedzie przybywac dziewczynyek....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim!!!!!! Donn-gratuluję dziewczynki. Fajnie , że dzidziuś zdrowy. Doris -dzieki za odpowiedz. Ale powiedz mi , jak ja mam 22 tydzień to jest drugi trymestr to chyba mi się nic nie stanie. Kropiłam tylo przez 2-3 dni i to tylko tak na początek nosa. Nie to że strumieniami do nosa. A co do tabletek to ani ani jednej. Boję sie . Nawet słyszałam że można brać Rutinoscorbin, ale ja nie chciałam. Zresztą lekarz nie kazał, bo specjalnie do niego zadzwoniłam. Mam jeszcze jedno pytanko. Jak wygląda usg prenatalne? Czy to chodzi o to usg dopochwowe? Lekarz mi już nie robi tego usg , bo mówi że dzidzius jet już duży i widać wyraźnie. Przez pierwsze miesiące miałam robione usg dopochwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja tez dzis byłam u lekarza i wreszcie podjelam meska decyzje - zmieniam go. Strasznie mnie olewa, nie bada, nie dotyka, ignoruje... W zeszlym tygodniu robilam morfologie i niestety wyniki sa ponizej normy. Kazal zwiekszyc dawke zelaza i przyjsc za miesiac. Pytam go o to czy nie powinien mi dac skierowania na nastepna krew zeby zrobic tuz przed kolejna wizyta i zobaczyc czy taka dawka zelaza skutkuje. On jednak nie widzial potrzeby i powiedzial ze zobaczymy za 2 miesiace... W takim tempie to powaznej anemii mozna sie nabawic. Szkoda na niego czasu i nerwow, w W-wie jest wielu dobrych lekarzy i nie ma potrzeby chodzic do konowalow ;) Buziaki gorące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze zapytal: OOOO AŻ 4 KG PANI PRZYTYLA OD OSTATNIEJ WIZYTY???? Kurcze, niewzne ze to to jedyne kg ktore przybyly mi od poczatku ciazy i ze wszystko idzie mi w brzuszek ...Kolezanka zwrocila mi nawet uwage, ze tak mnie ta ciaza wyciagnela ze w ciazy nawet talii sie nabawilam ;) Ich.... Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×