Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Hej dziewczyny!! ja niestety nie wyjezdzam do polski na swieta,jest mi troche przykro ,ale coz wytrzymam wszystkim kolejnym mamusia co znaja juz plec wielkie grtulacje Pogratulowac tez musze Doris ,ale ocena sie nie przejmuj najwazniejsze ze zdany ,bo z ocena to jak ze szczesciem.... Witam nowa Tati 78 na naszym forum!!! No i na koniec o moim problemie tz.mam juz od jakiegos czasu tak ze jak mi jest zimno,albo dostane gesiej skorki to strasznie mi sie chyba sciagaja sutki i mnie bola i mam takie wrazenie jakby mi ktos z 1000 szpilek w nie wkladal!!!!Musze je szybko rozgrzac zeby to minelo,i moze to smieszne ale biore suszarke do wlosow i je grzeje!!!Ale bol niesamowity,i prawdopodonie nic na to nie ma ,chyba ze sie zrobi ciepolo i mi nie bedzie wiecej zimno.Macie tez taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) we wtorek byliśmy na USG. Maluszek spał złożony jak scyzoryk:-) Główka od skroni do skroni mierzy 5 cm :-) Wielkość odpowiada tygodniowi ciąży, z łożyskiem też wszystko dobrze, jest na ścianie przedniej cokolwiek to znaczy :-) Chciałam dziś wyjść do ogrodu ale cały czas jest niezbyt ciepło. Szkoda bo parę rzeczy przed świętami jeszcze chciałabym zrobić. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki edusia >> :-) ja mam dokladnie tak samo z tymi sutkami, jak tylko mi stwardnieja od zimna, to strasznie mnie bola - a ja po prostu automatycznie chwytam piersi... najlepsze jak robi mi sie tak gdzies w sklepie na przyklad ;-) ale ostatnio machnelam na to reka, schowalam sie za mezem i troszke je rozmasowalam a na swieta jedziemy do moich rodzicow - dzis wyprawa 4h w samochodzie (tesciow tym razem nie odwiedziamy bo to nastepne 4h i moj maz odmowil spedzenia swiat w samochodzie - jedziemy do nich na weekend majowy), wczoraj mama dzwonila, zeby sie spytac, co nam dobrego do jedzenia przygotowac i oczywiscie, czy jej ukochany ziec na pewno wszystkie te pysznosci lubi, czy aby nie ma specjalnych zamowien :-) a ja juz z niecierpliwosci przebieram nogami i mam nadzieje, ze mama da mi czegos poprobowac w sobote, bo inaczej chyba paluchy do samych lokci poobgryzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane paczusie! Najpierw zieniam tabelke, bo agatce_27 umknelo moje 8kg :-) miki25............Warszawa.............24................01.08.........0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)..2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... ..7,5 agata_27..........Słubice........... 27.................01.08....5kg SYNEK annaa20……………..Szczecin………….22……………02.08……..............8kg doris26.............Kraków..............26..............04.08..6,0 CÓRCIA blondi23............Elbląg................23 ...............05.08...5, SYNEK Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.............05.08....+6,5 SYNEK donn..............Kraków............27...........05.08........3.5 coreczka Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08..............5 insomnia.............??...................24................07.08.........0,0 justyna......podkarpackie...........29.................08.08.....+5 SYNEk plusia.............Szwecja............30.................09.08...8kg SYNEK edusia..........Hannover.............32.............09.08.......4,CORCIA? karamijja...........Łódź................28................12.08..........1,0 kasia 30.............Rybnik.............30............12.08........+4 SYNEK Stokrotka _26......Lubin...............26...........12.08......+2kg SYNEK agulka28............Bielsko-Biała........28............14.08... 8 kg synek Agula 30.........zachodniopom.........30.............14.08....+3 CÓRCIA beatrice ........Warszawa............29............14.08.......4kgCÓRCIA Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08........+8kg madelain.............J.Góra..............29................16.08.........0,0 kpiotrowicz......Warszawa.........23............17.08.......4,00 CÓRCIA jolla80...............Warszawa........25.................17.08.............? z daleka ..........Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo........24............19.08........?kg SYNEK! joanka...............Szczecin...........25...............20.08..........7kg agusia2................USA................30..................21.08........?? ToYaB................Białystok...........27........21(23).08...+5 kg SYNEK jagna25...........Wodzisław Śl.........25.................23.08........3,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27..................24.08........2,0 roxelka.............Essex,GB............27...............25.08..........7,0 Kotunia.............Legnica..............27..........25.08.......4kg SYNEK sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........+3 kg oliwia13............pomorskie..........7................26.08..........5 kg Lonta..................Rybnik ............21.............26.08.........6,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08......0,5kg kika27...............Kraków..............28................27.07....... 5 kg maggiem........zachodniopom..........27............. ..29.08.. ..... 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ali32
Czesc mamusie i dzidziusie!Jestem w 22tyg.ciąży termin mam na 17-19 sierp.Jestem z Wami od początku ale nigdy nie umiałam się zmobilizować żeby coś napisać jak już napisałam to namieszałam coś w komputerze i nie umiałam wysłać mam nadzieję że teraz się uda.Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co macie tabelke
Jak juz macie stopke to po co wam tabelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uffff, To byl istny maraton przez ostatnie 2 dni, Wczoraj siedzialam bite 8 godz. w kasie i to cud ze plecy mi nie \"wysiadly\"... Pomoglo picie wody i czeste bieganie do toalety :-) na takie przywileje moge liczyc niestety jedynie u moich wyrozumialych kolegow, bo kolezanki, coz... roznie z tym bywa. Nie uwierzycie jaka gapa ze mnie! W podaniu o urlop napisalam ze chce od 06.06.2006 do 03.07.2006 a mialam na mysli od maja do czerwca, czy ja bylam nacpana jak te podanie wypelnialam??? Nigdy mi sie wczesniej takie powazne bledy nie zdarzyly, slowo daje! Szefowa byla chyba w dobrym humorze i powiedziala, ze jakos ten problem sie rozwiaze.... mam nadzieje, bo ja juz nie daje rady :-( Aha, czy wspominalam gdzie ja spedze swoje swieta? W pracy!!!!!!!!!!!!!!Caly weekend w pracy a potem lany poniedzialek tez! Jedyne co mi pozostaje to naladowac swoje bateryjki teraz, dzis i jutro kiedy mam wolne....Ale za oknem leje i z tym humorkiem tak sobie... Zwlaszcza ze podobnie jak Stokrotka i Livmar mam koszmary \"tego\" rodzaju- ja swoje dziecko zdazylam urodzic we snie juz ze dwa razy i to za kazdym razem przezd terminem- czego zaczynam sie naprawde powoli spodziewac....ojjjjj, lepiej niech mi sie wreszcie przysni cos pozytywnego :-( Agula-Kruszyna i Justynka307, jak Wasze samopoczucie, czy juz macie sie lepiej? Zycze Wam duzo zdrowka!!!! Joanka i co wymysliliscie juz imie dla Waszej coruni? Marsjanka- u mnie z waga jest tak ze przez kilka tyg. po cichutku az tu nagle jakby kg same z nieba spadaly :-) Livmar,ja niedlugo bede nosic bielizne w rozmiarze mojej mamy :-) Moj rozmiar 38 juz dawno temu poszedl w odstawke i komfortowo sie czuje jedynie w majtkach w rozmiarze 42 :-) :-) :-) Jeszcze tylko chcialam pogratulowac coreczek dla Brie i tati78! 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Narazie skarby, bo chyba nie wspomnialam ze choc mam wolne to czeka mnie gora prania? Ale zajrze tu dzis jeszcze. Buziaczki 👄 ,pa 🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i widzialam nasza dzidzie :-) niestety, z winy sprzetu lub złosliwosci naszego robaczka (bo sie nie chcial zademonstrowac, hehe...a moze z wrodzonej skromnosci...?) nie dowiedzielismy sie jednak nic na temat plci...troche sie rozczarowalam...Pojdziemy w przyszlym tyg. prywatnie, bo czy budowa serduszka jest prawidlowa tez nie bylo widac..rety..co za sprzet maja... :-O Duzo sprzatania...i malo checi..jetem zmeczona ciagle i nawet nie ciesze sie zbytnio z tych Swiat..a powinnam pzreciez...Dobrze chociaz ze niedziele spedzimy u tesciowej a ponidzialejk u rodzicow..mniej gotowania ;-) hehehe Buziaczki!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam zrobić stopkę i wpisać się do tabelki ale niestety nie umiem kolor pseudonimu na czarny tez nie umiem może ktoś coś mi podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia >> ciagle jeszcze nic nie wymyslilismy, dyskusja trwa, mam nadzieje, ze w domu z rodzinka zrobimy jakas wieksza burze mozgow i cos sie wyloni na razie mowimy na nia \"mloda\" najczesciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"po co macie tabelke\" - a po to by mieć porównanie np i dla przejrzystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się wchodzi na forum, to pojawia się tekst: \"internauto zarezerwuj swój nick\" - wtedy trzeba na to kliknąć i robić tak jak dalej pisze. Odnośnie tabelki to się ją kopiuje a potem wkleja wo swojej wypowiedzi a następnie dodaje swoje dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stopkę robi się podobnie, najpierw kopiuje a potem wpisuje swoje dane, ale najpierw trzeba wejść na \"preferencje\", gdzie po podaniu swojego zarezerwowanego nicka i hasła wpisuje się te dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem to już pisałyscie wczesniej ale niestety nie potrafie to nie ja zadałam pytanie po co wam tabelka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśki! U mnie 20 tydzień :) Już każdy zauważa, że jestem w ciąży:) miłe uczucie:) Dzisiaj mam wizytę w gina. Jak byłam 2,5 tyg. temu to nie było widać co będzie, może uda mi się namówić lekarza żeby mi zrobił dzisiaj znowu usg... Jak zwykle mam stresa przed tą wizytą, a do tego w pracy mam taki nawał roboty, że szok. Ciężko się wyrwać na godzinkę, żeby coś załatwić a o dniu wolnym to nawet nie ma szans. Modlę się, zeby wszystko było ok. Trzymajcie za nas kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggiem ja już trzymam bardzo mocno. wszystko będzie dobrze, zobaczysz :-) ali widzę, że juz jesteś czarna, więc zarezerwowałaś już nick. Zeby zrobić stopkę, kliknij w preferencje (napisane na czarno u góry strony) musisz wpisać swój nick i hasło i potem pojawia sie też okienko \"stopka\" i tam wpisujesz dane o sobie: imię wiek, tydzień ciązy itd. Potwierdzasz i gotowe. Przy każdej następnej twojej wypowiedzi informacje będą pojawiać się automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie wolne! Co prawda pokój mam zarzucony papierami, które muszę przejrzeć do piątku po świętach, ale przynajmniej nie muszę jechać do pracy. Jedyne co mnie przygnębia, to wczorajszy telefon z pracy, którym \"wrobili\" mnie w komisję w czasie letniej sesji egzaminacyjnej. Jeżeli nic się nie zmieni w tym temacie, a na to nie liczę, to pod koniec czerwca i na początku lipca będę siedziała na egzaminach. Pewnie zza stołu będzie widać tylko mój brzuch ;-) Teraz z innej beczki. Nie orientujecie się może, jaką wagę powinno mieć dziecko w 22 tygodniu? Na badaniu wyszło ponad pół kilo, a w każdym kalendarzu ciąży piszą, że waga zwykle nie przekracza 400 g. Agulka 28, z tabelki wynika, że mieszkasz w Bielsku. Ja mieszkam w Wilkowicach, więc jesteśmy sąsiadkami. Do jakiego lekarza chodzisz na wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali ja chętnie bym zrobiła stopkę za Ciebie ale do tego potrzebny jest twoje hasło, a lepiej nie ujawniać go na forum, bo ktoś może się np pod Ciebie podszyć i jakiś głupot powypisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, znowu dziś ponuro i zbiera się na deszcz. Wczoraj byłam u lekarza, synuś rośnie prawidłowo, serduszko bije 136/min, ułożył się ukośnie i zapiera się główką w lewe biodro a nogami w prawe, to by tłumaczyło czemu kopanie czuję cały czas po prawiej stronie. Dostałam cały plik badań, toksoplazmozę, morfologię, mocz, glukozę - i znowu portfel ucierpi. Po raz kolejny proponował mi L - 4, a ja znowu nie chciałam, stwierdził że jestem jakaś ambitna za bardzo a ja twierdzę że dopóki dobrze wyglądami i dobrze się czuję to po co mam podpierać ściany w domu :). Pozdrawiam wszystkie, przybył mi kolejny kilogram więc powoli się zaczynam rozkręcać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brie jak byłam na usg połówkowym, to był 20 tydzień wg karty ciąży i terminu a 21 wg usg to dzieciątko ważyło 404 g, wczoraj zapomniałam się spytać ile waży mój chłopczyk w 23 tygodniu a sama jestem ciekawa. Może któraś wie ile powinno ważyc w 23 tygodniu? źródła na internecie podają różnie ale najczęściej że ok 400 g a u mni te 400 g miało w 20/21 tygodniu, ciekawe jestem ile mogło przytyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka, nie wiem jak polskie, ale szwedzkie zrodla mowia o 600gramach w 23 tyg. i 22 cm ;-) to juz calkiem calkiem spora waga, a ma byc tego 5 razy wiecej, no mniej wiecej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskie mamusie i ich brzuszki:)ja dzis z niecierpliwoscią czekam na wizytę u lekarza!!!mam nadzieje ze to moje małe rozwarcie znikneło i że macica sie juz tak nie napręza i że będe mogła wrocic do normalnego rytmu dnia,tj.wstac z łózka:)denerwuje sie ta wizyta bardzo!!!chyba nawet za bardzo bo w nocy spac nie mogłam:( a jeszcze na dodatek maleństwo tak mało sie rusza...wczoraj to prawie w ogole!!!!! i to mnie tak bardzo martwi,ze zaczynam odchodzic od zmysłów!o niczym innym nie mysle jak tylko o tym czy wszytsko jest dobrze z moim dzidziusiem?! trzymajcie kciuki za nas:)oby wszytko było dobrze!!!!!!!buziaki dla Was i miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem jeszcze, że średnica główki mojego dziecka wynosiła wczoraj 60mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtajcie dziewczynki!!! hej ali, podaj dane do tabelki to cie dorzuce :) wybralam sie dzisiaj na zakupy zeby jakos wygladac, bo juz malo co na mnie dobre...i kupilam dwie fajne bluzki, koszulke do spania bielizne i kosmetyki... i odrazu humor mi sie poprawil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziękuje Oliwka widzisz sama jaka ze mnie sierota spróbuje to poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waga w ciąży Uważa się, że przyrost wagi ciała w ciąży powinien wynieść 12 - 15 kg. W pierwszym trymestrze waga powinna wzrosnąć tylko nieznacznie, o ok. 2 kg. Kobiety doświadczające nudności i wymiotów mogą nawet stracić kilka kilogramów. W drugim trymestrze przyrost wagi powinien wynosić ok. 0,5 kg na tydzień, co daje w sumie 6-7 kg. W trzecim trymestrze waga powinna rosnąć w podobnym tempie, choć przeważnie kobiety nie zauważają dużych zmian w ostatnim miesiącu ciąży. Jeśli jesteś bardzo szczupła, w pierwszym trymestrze powinnaś przytyć więcej. Z kolei, jeśli masz nadwagę, powinnaś uważniej komponować swoją dietę by ograniczyć nieco przyrost wagi. Waga dziecka nie jest związana bezpośrednio z ilością spożywanego przez ciebie jedzenia. Ciążą nie jest jednak odpowiednim okresem na odchudzanie. Niedostateczne odżywianie się może być przyczyną niskiej masy urodzeniowej dziecka lub innych problemów gdyż płód nie potrafi utrzymać się wyłącznie z samego tłuszczu matki bo nie zapewnia on wartości odżywczych. Zbyt duży przyrost wagi najczęściej powoduje bóle pleców, żylaki lub może być oznaką zatrucia ciążowego. Przeciętny przyrost wagi w ciąży: Dziecko 3,5 kg Łożysko 0,7 kg Płyn owodniowy 0,9 kg Dodatkowa krew 2.0 kg Piersi 0,5 kg Macica 1,0 kg Zatrzymana woda 2,0 kg Tłuszcz 3,5 kg Razem 14,1 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×