Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

u mnie tez aktualizacja stopki:) cicho tu jak makiem zasiał, u nas pogoda w kratke jest w miare ciepło ale zbyt czesto słonko zasłania chmurka i pada.... przez to ze nie ma słonka to truskawki nie sa jeszcze bardzo słodkie i mao jest czereśni,,, a ja ciagle zyje owocami , tym bardziej teraz, sezonowymi wiec niech to słonko wychodzi bo jak mam dziecku wytłumaczyć ze jeszcze nie ma czeresni a truskawki sa takie sobie,,, Słoneczko,,,,czekamy,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia-jeszcze raz gratulacje i czekam na zdjecia :-) 🌼 Kati75, wg szwedzkiej tabelki co do przyrostu wagi u maluszka, to 1400gram w 29 tyg. to idealny wynik! O ludzie, co ja sie dzisiaj nachodzilam, czuje sie jak Korzeniowski ;-) Co do ulozenia dziecka w macicy, to twarde uwypluklenie mam na poziomie pepka po lewej stronie (sadze wiec ze to glowka), czasem troszke nizej, a czasem wyzej, w kazdym razie moj skarb lezy w poprzek i czuje serie kopniakow z prawej strony. Macica musi byc bardzo duza i rozciagnieta, bo kopniaki czuje juz prawie na plecach :-D Czy ja sie martwie z tego powodu? NIE, a chocby dlatego, ze jakos to samo sie ulozy, a pozatem zamartwianie sie moze miec o wiele gorszy efekt, wiec daruje sobie. W poniedzialek ide na kolejna wizyte u poloznej, wiec troche ja podpytam o wszystko. We srode ma byc z kolei spotkanie rodzicow, na ktorym bedzie poruszany temat porodu i wtedy tez pewnie sie wiele dowiem. Upaly byly dzis niesamowite, wiec pilam wode jak slon... mam nadzieje, ze nie zniecheci mnie to do dlugich spacerkow. Dzis zrobilam sporo km ale oprocz bolu stop czuje sie swietnie :-) Sciskam Was dziewczynki, czesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, bardzo dziękuję. Jutro mam wizytę u lekarza, więc porozmawiam z nim o tych moich infekcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris26 dzieki plusiu Tobie tez. Uspokoilyscie mnie troszke. U mnie rekord pierwszy tydzien nie przytylam ani grama Hura! I wcale sie nie staralam to chyba od potrzeb organizmu zalezy. Dzisiej kupilam reszte do wyprawki jeszcze tylko lozeczko zlozyc i moge rodzic Ha ha jeszcze ze skladaniem poczekamy. Lepiej nie wywolywac wilka z lasu. Nastepny tydzien jest ostatnim tygodniem mojej pracy z jednej strony ciesze sie ale z drugiej tak mi jakos dziwnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!!! 🌻 mam wiadomości od Blondi, wczoraj zodzwoniła do lekarza i musiała sie zgłosić do szpitala, dzisiaj już jest po badaniach i wszystko jest dobrze :) wychodzi w poniedziałek to pewnie dokładnie opisze co i jak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkch!!!! Dziewczynki kupiłam wczoraj dla mojej dzidzi wózeczek. IMPLAST 3XL DRIVER. Kolor ciemny bordowy. Bardzo mi się podoba. Zakupiłam jeszcze przewijak, pościel(wkład), i takie tam drobnostki. Dzisiaj pojdę obejrzeć łóżeczka. Doris -dzięki za pocieszenie . Trochę się martwię ta wagą , ale jak mówisz , że wszystko wporządku, to jestem trochę spokojniejsza. Chociaż lekarz też mi powiedział , że mam się niczym nie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata >> wózeczek fajniutki, żeby obejżeć trzeba skasować te nawiasy na końcu.... a sprawdzałaś budke czy cicho sie składa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Doris, bardzo Ci dziekuje za odpowiedz, Ty to zawsze uspokoisz czlowieka :-) Donn---kochana, dzieki za linka, musze przyznac ze fajne te wozeczki, warto sie zastanowic :-) bo i lekkie i niebrzydkie i niedrogie..ciekawe jakie sa na zywo... rety..zupelnie nie czuje ze za 79 dni mam termin...mam wrazenie ze jeszcze tyle czasu..a tymczasem on ucieka..ucieka..retyyyyyyyyyyy w poniedzialek moj maz ma urodziny..faceci to jednak duze dzieci...26 lat konczy a chce mu sie jeszcze jakis imprez rodzinnych..a ja naprawde nie mam ochoty na pelna chate ludzi, halas, sprzatanie przed i po..ehhhhh..no i te gary do mycia... :-( ja tam juz zapowiedzialam ze nie bede nic wyprawiac na moje cwiercwiecze wole za te pieniadze i czas zaoszczedzony isc na zakupy, heheh, jesli bede miala jescze sile ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka 28
Witam, Witam Muszę troszkę nadrobić zaległości dawno nie pisałm bo nie było czsu w pracy:-( ale z czytaniem jestem na bieżąco:-) Kotunia najlepsze zyczenia i gratulacje] 🌻 🌻 🌻 Wczoraj byłam na wizytce wszystko jest oki nie miałam tylko robionego usg więc nie wiem ile maleństo waży???? Ze Szkoły Rodzenia jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni prowadzi ją bardzo fajna położna. Przesyłam Wam ściąę, którą dostaliśmy CO ZABRAĆ DO SZPITALA: Niezbędne dokumenty: dowód osobisty, karta ciąży, legitymacja ubezpieczeniowa ( ważna od 1 miesiąca do 3 zależy od szpital) Zalecane rzeczy osobiste: Do porodu: 1 krótka koszulka, woda mineralna niegazowana, mały sok owocowy z białych winogron ( bo ma dużo kalorii), przekąski: rodzynki, chrupkie pieczywo, cistka z otrębami Na czs pobytu w szpitalu: przybory toaletowe, duże chłonne podpaski-wkałdy poporodowe, jednorazowe podkłady do łóżka-5szt, termometr, 3 saszetki Tantum Rosa ( do płukania krocza), szlafrok, skarpetki, klapki, jasiek przydatny przy karmieniu, 2 rozpinane koszule, wygodny nie obcisły biustonosz, kubek, karta telefoniczna, telefon, długopis Dla dzicka: ew. skarpetki i cienkie rękawiczki Do wyjścia ze szpitala: ubranko dla dziecka: koszulka, kaftanik, śpioszki, czapeczka, 2 pieluszki lub pampers, rożek lub kocyk Ubranie i bielizna dla mamy Dla osoby towarzyszącej: obuwie zamienne, jednorazowe ubranie ochronne ( do zakupu w szpitalu koszt ok. 50 zł), kanapki, napoje, aparat forograficzny No troszkę tego jest... Oczywiście dozucam jeszcze 2 kg do tabelki pozdrowionka i całuski, udanego weekendu:-) miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............+12kg agata_27.....Słubice..............27............01.08...6,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 12kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg.....SYNEK Aga.B........KOLOBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....11kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+13kg.....Synek katienka.....Kraków.............30...........10.08...+10 kg...CÓRCIA? karamijja..Lódz..................28.............12.08................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.... +7,5kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+7kg.....SYNEK be_B.........Kraków...............30.............13.08.........CÓRCIA agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...12kg......SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08..........7kg..SYN! karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg evvik.......Warszawa............29.............20.08................8,5kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Białystok...........28............21(23).08...+7,5kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzislaw ......25...........23.08.........8kg.............??? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....12kg...CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......9kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08...........2kg Córka kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27.......... ..28.08......7kg CÓRECZKA ekinio........Warszawa.........28.............29.08........6kg..coreczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po wizycie u lekarza :-) z maleństwem wszystko dobrze, szyjka skrócona ale trzyma mocno :-) Niestety nie wiem ile maluch waży, ale zobaczyłam całą buźkę dziecka i jak ładowało sobie piąstki do buzi. Widok super :-) :-) :-) Nadal nie wiem na 100% czy będziemy mieli syna czy córkę, na razie wszystko wskazuje na dziewczynkę :-) ale doktor mówi, że pewności nie ma. Grunt, że wszystko dobrze a ciuszki kupuję różnokolorowe, omijam tylko różowy, bo po prostu ie lubię tego koloru :-) Maluch ułożony jest pośladkowo, ale jeszcze ma dużo czasu, żeby się przekręcić, poza tym wizja CC na razie mnie nie przeraża. Wolałabym urodzić naturalnie, ale wersja z cesarką też będzie w porządku :-) Przez niecała 2 tyg przytyłam 1,5 kg (o ludzie!) więc jest już 13 na plusie. Ten przyrost wagi nie martwi mnie tak jak to, że po porodzie nagle i bardzo szybko schudnę i zostanie mi wstrętna pomarszczona skóra na brzuchu. Będę się więc musiała pilnować, żeby po porodzie też nieźle jeść :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia wszytskiego dobrego na nowej drodze życia:) agulka 28 super,że dołaczyłas tą listę z rzeczami, które powinno sie zabrac do szpitala!!!!!!!!!!!!!! u mnie pogoda piękna,sesja zaliczona, teraz czekam tylko na 29 czerwca,bo wtedy mam obrone:) życze miłego dnia buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Nie pisalam chyba ze sto lat:), ale czytam Was na biezaco. Nie brzmi to optymistycznie, ze u mnie to juz 30 tydzien, a ja nie mam nic ani do szpitala, ani dla dzidzi:( Jak juz skonczymy zajecia w szkole rodzenia to koniecznie musze cos pokupowac, bo teraz zupelnie nie mam kiedy. Narazie jeszcze pracuje, a po pracy to marze tylko o lozeczku i leniuchowaniu, a wtedy szaleje nas synek i wyprawia rozne akrobacje. Ostatnio jak bylismy na USG ssal palec u nogi:) a potem tak slodko ziewal. U mnie dzidzius uciska mi czasami jakis nerw co powoduje, ze boli mnie w pachwinie i mam problemy z chodzeniem. Po prostu boli mnie okropnie noga, ze wloke sie jak kroczek za kroczkiem. Na szczescie nie boli mnie tak ciagle tylko czasami, wiec jeszcze jestem w stanie to przezyc. Niestety szpitala takze nie mamy wybranego. Planujemy w przyszlym tygodniu przejechac sie i zobaczyc na wlasne oczy co i jak wyglada, ale i tak mam metlik. Kazdy radzi co innego i wiadomo, ze jesli ktos mial dobry porod w danym szpitaklu to go chwali, a jesli zly to odradza. To jest normalne. Dlatego chyba musze zdac sie na wlasna intuicje. Jutro znow czeka nas pobudka i o 10 zajecia w szkole rodzenia. Tym razem bedzie o karmieniu piersia. Ale nie zanudzam Was, postaram sie odezwac szybciej niz ostatnio. Ide na kapiel, a potem ogladam z mezusiem mecz:) Buziaki dla Was wszystkich i dzidziusiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:-) Doris- zwracam sie do Ciebie z glupiutka prosba, a moze raczej pytaniem...od pewnego czasu pobolewa mnie lewa strona pochwy, nie wyczuwam zadnego guza, skonsultowalam sie z lekarzem, bez zadnych badan ani ogledzin stwierdzil ze to zylaki? w pochwie? nie wiem czy mam to zostawic i wierzyc w to ,ze przejdzie, czy bombardowac szpital telefonami? niepokoi mnie dyskomfort oraz fakt, ze bol powraca...nie utrudnia mi zycia, ale towrzyszy zawsze kiedy chodze, nie wiem co mam o tym myslec, nie chce tez \"zwalac\" wszystkiego na ciaze...jesli bedziesz w stanie wypowiedziec sie w tej kwestii, rozwiejesz moje obawy:-) dziekuje slicznie i juz nie marudze:-) pozdrawiam goraco:-) hej dziewczyny:-) widze ze zaszalalyscie w sklepach, musze przyznac, ze jestem do niczego..., chce wybrac sie na zakupy jutro...dobrze wiedziec co kupujecie, posluzy mi to jako sciaga:-) mam juz jednak pewne wyobrazenie o tym co powinno znalezc sie w mojej torbie:-) wyobrazenie jednak nie pokrywa sie z rzeczywistoscia:-) nie czuje presji, poza tym kiedy jestem juz w sklepie -troche wybrzydzam, kolor, rozmiar, cena-wszystko to musi byc wzgledem siebie adekwatne:-) moze moj wypad do miasta zaowocuje jutro? poki co zmagam sie z praca, uniwerkiem i tym nieszczesnym kupnem domu....mam dosyc stresu ....w pracy czeka mnie egzamin...kazdego roku obsluga powietrzna przechodzi przez mase rutynowych testow...pierwsza pomoc, bezpieczenstwo, sprawnosc w wodzie:-o itp, ominie mnie tylko basen oraz ratowanie ludzi z plonacego samolotu....mam 2 podejscia...troche sie boje, bo przepisy zmieniaja sie z miesiaca na miesiac, a chce to zdac...nie latalam juz 8 miesiecy!!! trzymajcie za mnie kciuki!!!!!:-) sluchajcie trzymajcie sie cieplo:-) moze nie jestem tu czesto, ale zawsze sobie was czytam:-) zycze ogromu zdrowka:-) pozdrawiam was serdecznie tati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie dzis znow ponuro bee! Wczoraj cala rodzinka ogladalismy mecze pilki noznej i... Rosnie mi maly pilkarz albo kibic w brzuchu. Cale mecze kopal a w przerwach robil sobie pauze. Usmialismy sie ze nasze slonko gra lepiej niz repezentacje Polasa bo chyba ze cztery razy idealnie trafil w zebra! Pozatym moi znajomi i rodzinka to mysla ze ja ich bede chyba do samego porodu odwiedzac bo im ciagle cos wypada a ja mam nogi na loteri wygrane, ktore mi juz zaczynaja puchnac ale kogo to obchodzi jedyny komentarz to ; ooo tak wczesnie to musisz nogi do gory a za chwile pytanie to kiedy przyjade! Chyba zaczne dla swojego dobra symulowac ze mi ciagle cos jest. Pozdrawiam Was brzusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, witajcie 🖐️ Weekend zapowiadali sloneczny +23\'C- nareszcie lato!!! U mnie w domu jestem jedyna ktora oglada mecze, ale jak mi maly Max podrosnie to go tym bakcylem zaraze... Troche sie niepotrzebnie nadenerwowalam wczoraj, jak ogladalam mecz Polska-Ekwador, bo nasi pilkarze sa slabeuszami jesli chodzi o jakakolwiek obrone. Jak przyjdzie co do czego, to nikogo nie ma przy bramce zeby wybic pilke. Cale szczescie bramkarz jest ok. Na a poza tem Polska nie miala szczescia z golami, ciagle tylko slupki, a jak juz cos strzelili, to niewazne itd....aj... Ja dzis urzadzam wreszcie ogromne pranie. Mam zamiar poprac cisuzki dla malenstwa i tak jak powiedzialam spakowac torbe do szpitala w przyszlym tyg. zeby miec to juz z glowy. Agulka28, dzieki za przypomnienie listy 🌼 Kilogramy juz nie szaleja, wiec odetchnelam z ulga, wiec to jednak prawda ze w 3 trymestrze tyje sie duzo mniej... :-D Zostalo dokladnie 2 miesiace, jesli wierzyc USG, to za 2 miesiace bede trzymac swego skarba w ramionach!!!!! :-) Ten czas na pewno zleci mi szybko, zwlaszcza ze zaczelam chodzic codziennie na dlugie spacery i w planach mam ogladanie Mistrzostw. Zycze Wam wsyzstkim milego, slonecznego weekendu i zeby caly swiat sie do Was usmiechal! 🌼 🌼 🌼 🌼 Buzka,pa 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............+13kg agata_27.....Słubice..............27............01.08...6,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 12kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg.....SYNEK Aga.B........KOLOBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....11kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+13kg.....Synek katienka.....Kraków.............30...........10.08...+10 kg...CÓRCIA? karamijja..Lódz..................28.............12.08................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.... +7,5kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+7kg.....SYNEK be_B.........Kraków...............30.............13.08.........CÓRCIA agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...12kg......SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08..........7kg..SYN! karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg evvik.......Warszawa............29.............20.08................8,5kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Białystok...........28............21(23).08...+7,5kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzislaw ......25...........23.08.........8kg.............??? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....12kg...CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......9kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08...........2kg Córka kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27.......... ..28.08......7kg CÓRECZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello wszystkim mamusiom!!!!!! Donn -buda otwiera sie bardzo cichutko. Wogóle złożenie wózka i zmiana głębokiego na spacerówka tez bardzo prosta. Także polecam. Bardzo fajny. Najfajniejsze jest kółka na przodzie. Nie ma problemu z prowadzeniem wózka , prowadzi sie go jedną ręką. Skrętne są koła przednie. Bajerka!!!! Byłam dzisiaj zamówić łóżeczko. Będzie sosnowe. Deltim Voyager to tez fajny wózeczek. Powinnaś być zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! pisze szybko, bo nie potrafie patrzec na oczy...mam taki okropny katar sienny!!!!!!nie wiem czy moge zazywac jakeis leki antyhistaminowe??? mecze sie i jestem okrutnie wycienczona...alergie mam od dziecka, ale co roku zabezpieczam sie przed takimi historiami...czy mozecie mi pomoc? buzi tati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) nie odzywałam sie ze 2 tygodnie ale zdawalam ostatnie egzaminy na studiach i spieszylam sie z oddaniem magisterki. Tym sposobem 20 czerwca bronie sie pierwsza na roku :)))) Donn - ja kupilam Deltima Voyagera tylko starszy model (stoi juz z miesiac i czeka na Gabke) i mysle ze bedziemy bardzo zadowoleni. Kupilismy go na allegro, osoba ktora go sprzedawala mowila ze najwygodniejszy jest dla dziecka do 1 roku i dlatego ciesze sie ze kupilismy go po okazyjnej cenie. Tym bardziej, ze prawie nie widac ze byl uzywany a wszystkie czesci pieknie pachna dzieciecym proszkiem do prania (to wlasnie ogromny plus tego wozka - wszystko mozna uprac ;) ). No i budka sklada sie bardzo cicho :) Tati NA PEWNO NIE WOLNO BRAC ZADNYCH LEKOW ANTYHISTAMINOWYCH!! Ja tez mecze sie a alergia ale lekarz zakazal nawet myslenia o tych lekach .... Mozna za to brac leki sterydowe do nosa (mi pomaga Flixonase) i krople do oczu - ale te tylko wtedy kiedy rzeczywiscie bardzo pyli. Dziewczyny! W jakich proszkach pierzecie ubranka dzieciece? Nam w szkole rodzenia pediatra doradzala Jelpa albo Lovelle. Jesli chodzi o pierwszy duzo osob mowi, ze szarzeja po nim ubranka. A Lovelle sprawdzilam na naszych ciuchach i mam wrazenie, ze pomimo malych dawek proszko, pralka niedokladnie go wyplukuje. ja chce prac wszystkie ubrania (i nasze i dziecka) w 1 proszku wiec biore tez pod uwage cene. W koncu kupilam proszek Bobas o ktorym na forach czytalalm duzo dobrego. Jest tani w porownaniu do innych proszkow (12 zl na 1,5 kg) wiec moge prac calej rodzinie :) Lekarz odradzila uzywanie jakichkolwiek plynow do plukania - podobno to one zawieraja duza ilosc skladnikow uczulajacych dzieci... Z innych rad doswiadczonego szpitalnego lekarza: nie uzywac na codzien chusteczek wilgotnych - mowila ze duzo dzieci trafia do nich z uczulonymi pupami wlasnie po tych chusteczkach. Polacala waciki i wode ;) Chusteczki tylko w miejscach gdzie dostep do wody jest utrudniony. Jesli chodzi o kosmetyki do smarowania dziecka BARDZO odradzala Nivea i inne ladnie pachnace kosmetyki .... Najlepsza i najtansza 2 zl za butelke) jest zwykla parafina, ktora w dodatku nie powoduje zolknienia ubranek. ja mysle ze chetnie bede z niej korzystala. Szamponow do ukonczenia 1 r.z. w ogole nie trzeba stosowac! Mydlo - najzwyklejsze dla dzieci - bambino czy inne. To chyba tyle ;) We wt bedzie o wyprawce wiec cos jeszcze napisze ;) Buziaki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris,,,prosze cie o rade wczoraj mialam nieprzyjemna historie z jakimś małym niezytem żołądka akurat byłam na uczelni, bolał mnie zoladek i cały czas sie zle czułam, dreszcze i zmiana temperatury, jak zjadlam mały objad to niestety skończyło sie w wc... wieczorem już w domu miałam temperatuer 37,8 i czułam sie okropnie, dzisiaj rano czułam sie już lepiej ale wieczorem znowu sie zaczyna, temperatura i złe samopoczucie, poradz mi co mam zrobić bo wizyte u ginekologa mam we wtorek i nie wiem czy jutro nie powinnam iść do l. ogólnego bo nie chce zeby moja podwyzszona temperatura sie odbiła na babelku,,, innych objawów nie mam a wydaje mi sie ze spowodowane to został zjedzeniem czegoś niedosmarzonego,,, jadłam racuchy, i moze one mi zaszkodziły... nie wiem co robić a nie chce szkodzić,,,za pomoc z góry dziekuje:):):)😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia idź do internisty i niech on oceni na ile to poważne i czy nie powinnaś pić jakiś elektrolitów, żeby sie nie odwodnić. Ginekolog w niczym Ci nie pomoze bo to nie ich dzialka ;) (wiem z autopsji - sama to przezywalam 2 tyg temu ;) ). Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia - jeśli temperatura powyżej 37,5 to powinnaś zażyć paracetamol, żeby ja zbić. Bardzo skuteczna jest tez chłodna kąpiel - naprawdę pomaga, nawet niektórzy mówią, że lepiej niż leki - a na pewno dziecku nie zadzkodzi:) Co do paracetamolu - to nie wiem tylko czy Twój żołądek go przyjmie:( - jeśli wymiotujesz, a nie masz biegunki to polecam paracetamol w czopkach - bardzo szybko działa i czasem nawet dawka 250mg czyli taka dawka dla dzieci jest już skuteczna. Jeśli objawy by nie przechodziły to faktycznie idz do lekarza pierwszego kontaktu - ginekolog tak jak Kasia pisze nic nie pomoże:( Donn - co do wózka zadajesz trudne pytania...:) Wiem tylko, że Deltim, ale jaki model to nie mam pojęcia - musze dopytać siostrę - ale wiesz darowanemu wózkowi się w koła nie zagląda - moja siostra mówi, że była z niego bardzo zadowolona, więc ja pewnie też będe:) Czy któraś z Was orientuje się gdzie można zakupić spirytus 70% procentowy - taki do odkażania pępka - bo siostra mi mówiła, że jest z tym jakiś problem, że w aptekach nie ma i trzeba jakoś rozrabiać z 90% - sama nie wiem, ale może słyszałyście coś na ten temat????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki !!! :) no nareszcie pięknie i słonecznie a do tego ciepło!!!!!!!!!!! kpiotrowicz>> fajnie że masz ten wózeczek, ja coprawda nie jestem pewna jeszcze na 100%, za to mężowi barzo sie spodobał. Wszystko sie cicho i łatwo składa i rozkałada, i wszystko można ściągnąć i wyprać, też mi sie wydaje że będzie wygodny no ale zobaczymy. Do prania kupiłam lovelle małą paczke proszku do białego a do kolorów płyn w 1,5 l butelce kosztował coś ok 23 zł... a ten proszek sie nie wypłukuje nawet jak włanczasz podwójne płukanie??? doris>>> wiem wiem upierdliwe ze mnie stworzenie :P ale zapytaj siostry który deltim :) bo skoro ona twierdzi że super to ciężko o lepszą opinie niż osoby która już wózka używała :) D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×